תפקוד לקוי של זיקפה (אימפוטנציה)

בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות של העורקים שלוקחים דם לפין. זאת בשל הצטברות של משקעי שומן (טרשת) בעורקים אלה באותו אופן שבו עורקי לב מושפעים אצל אנשים עם מחלת לב. ED הוא לרוב ניתן לטיפול, לרוב על ידי לוח נלקח לפני קיום יחסי מין. בנוסף, אתם יכולים לקבל ייעוץ אורח חיים וטיפולים כדי למזער את הסיכון למחלות לב.

בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל ו / או לשמור על זקפה. במקרים מסוימים הפין הופך בחלקו זקוף, אך לא חזק מספיק כדי לקיים יחסי מין כמו שצריך. במקרים מסוימים, אין נפיחות או מלא של הפין בכלל. ED נקרא לפעמים אין אונות.

מאמרים קשורים

רוב הגברים יש פעמים מדי פעם כאשר הם לא יכולים להגיע לזקפה. לדוגמה, ייתכן שלא להגיע לזקפה כך בקלות אם אתה עייף, הדגיש, לא מרוכז, או שותים יותר מדי אלכוהול. עבור רוב הגברים זה רק זמני, זקפה מתרחשת ברוב הפעמים כאשר אתה מגורה מינית.

עם זאת, כמה גברים יש מתמשך, או חוזר, ED. זה יכול להתרחש בכל גיל, אבל הופכת שכיחה יותר עם העלייה בגיל. כמחצית מהגברים בגילאי 40 ו -70 יש ED. כ -7 מתוך 10 גברים בגילאי 70 ומעלה יש בעיות בזקפה.

כאשר אתה מגורה מיני, הודעות מהמוח שלך לנסוע במורד עצבים אל הפין שלך. כימיקלים בשם נוירוטרנסמיטורים משתחררים אז מקצות העצבים בפין. גירוי של איבר המין יכול לגרום גם קצות עצבים מקומיים לשחרר כימיקלי מוליך עצבי.

השליחים העצביים המשתחררים בפין לגרום כימי אחר להתבצע, monophosphate guanosine המחזורי שנקרא (cGMP). כימיקל זה גורם העורקים בפין להתרחב (להתרחב). זה מאפשר לדם נוסף להציף לתוך הפין. היבוא המהיר של דם גורם לפין להתנפח לתוך זקף. החלק הפנימי הנפוח של הפין לוחץ גם על הוורידים קרובים יותר לפני השטח של העור של הפין. ורידים אלה בדרך כלל לנקז את הפין של דם. אז, את זרימת הדם מתוך הפין גם היא מוגבלת, אשר משפר את הזקפה.

ברגע שאתה להפסיק לקיים יחסי מין, רמת cGMP נופל, את זרימת הדם אל הפין חוזר לקדמותו, ואת הפין חוזר בהדרגה למצב הלא זקוף.

ישנם מספר גורמים אשר נוטים להיות מקובצים אלה הם בעיקר פיסיים ואלו שאינן בעיקר בשל בריאות נפש (פסיכולוגית).

גורמים פיזיים

כ -8 מתוך 10 מקרים של ED הן בשל סיבות פיזיות. גורמים כוללים:

 • זרימת דם מופחתת אל הפין. זהו, ללא ספק, הגורם השכיח ביותר של ED בגברים מעל גיל 40. כמו בחלקים אחרים של הגוף, העורקים אשר לוקחים דם אל הפין יכול להיות הצטמצמו. זרימת הדם יכול אז לא תהיה מספיק כדי לגרום לזקפה. גורמי סיכון יכולים להגדיל את הסיכוי שלך היצרות של העורקים. אלה כוללים מזדקן; לחץ דם גבוה; גבוה כולסטרול; לעשן.
 • מחלות המשפיעות על העצבים הולכים הפין. לדוגמא, טרשת נפוצה, שבץ, מחלת פרקינסון, וכו '
 • סוכרת. זהו אחד הגורמים הנפוצים ביותר לבעיות בזקפה. סוכרת יכולה להשפיע כלי דם ועצבים.
 • סיבות הורמונליים. לדוגמא, חוסר הורמון הנקרא טסטוסטרון אשר נעשה בתוך האשכים. זהו נדירים. עם זאת, אחת סיבות חוסר טסטוסטרון כי הוא שווה הדגשה היא פגיעת ראש קודמת. פגיעת ראש לפעמים יכולה להשפיע על התפקוד של בלוטת יותרת המוח. בלוטת יותרת המוח עושה הורמון מגרה את האשכים לעשות טסטוסטרון. אז, אם כי לא תמיד בהתחלה נראית מחובר, פגיעת ראש קודמת יכול למעשה להוביל ED. תסמינים אחרים של רמת טסטוסטרון נמוכה כוללים חשק מיני מופחת (ליבידו) ושינויים במצב רוח.
 • פגיעה בעצבים הולכים הפין. לדוגמה, פגיעה בעמוד השדרה, לאחר ניתוח לרקמות קרובות, שבר באגן, רדיותרפיה לאזור איברי המין, וכו '
 • תופעות לוואי של תרופות מסוימות. הנפוץ ביותר הם כמה תרופות נוגדות דיכאון; חוסמי בטא כגון propranolol, atenolol, וכו '; כמה 'טבליות מים "(משתנה); cimetidine. טבליות רבות אחרות פחות נפוצות לפעמים לגרום ED.
 • אלכוהול ושימוש בסמים.
 • רכיבה על אופניים. ED לאחר רכיבה על אופניים למרחקים ארוכים הוא חשב להיות משותף. זהו ככל הנראה בשל לחץ על העצבים הולכים הפין, מישיבה על האוכף במשך תקופות ארוכות. זה עשוי להשפיע על התפקוד של העצב בסיום הרכיבה.
 • יצוא מופרז של דם מהפין דרך הוורידים (דליפה ורידית). זה נדיר אבל יכול להיגרם על ידי תנאים שונים של הפין.

ברוב המקרים בגלל סיבות פיזיות (מלבד פציעה או לאחר ניתוח), את ED נוטה להתפתח לאט. אז, ייתכן שיהיה ED לסירוגין או חלקית במשך זמן מה, אשר עשויה בהדרגה יחמיר. אם ED הוא בשל סיבות פיסיות, אתה צפוי עדיין להיות מין נורמלי לנהוג מלבד אם הסיבה היא בשל בעית ההורמון. במקרים מסוימים, ED גורם הערכה עצמית ירודה, חרדה, ואף דיכאון. תגובות אלה כדי ED יכול להחמיר את הבעיה.

בריאות נפש גורמים (פסיכולוגיים)

בעיות נפשיות שונות עשויות לגרום לך לפתח ED. הם כוללים:

 • מתח - למשל, בשל מצב בעבודה או בבית קשה.
 • חרדה.
 • קשיים ביחסים.
 • דכאון.

בדרך כלל, ED מפתחת די פתאום אם הוא סימפטום של בעיות נפשיות. אד רשאי להחליט כאשר המצב הנפשי שלך משפר - למשל, אם החרדה או הדיכאון שלך מקל. עם זאת, אנשים מסוימים הופכים עוד יותר חרדה או דיכאון כאשר הם מפתחים ED. הם לא מבינים את זה הוא תגובה לבעיה נפשית. זה יכול להחמיר את המצב ולהוביל למעגל קסמים של חמרת חרדה ולהתמיד ED.

ככלל, הגורם הפסיכולוגי עבור ED סביר יותר מאשר סיבה גופנית אם יש זמנים שבהם אתה יכול לקבל זקפה טובה, למרות שרוב הזמן אתה לא יכול. (לדוגמה, אם אתה יכול להגיע לזקפה על ידי אוננות, או מתעורר בבוקר עם זקפה.)

למרות ED יכול להיגרם על ידי תנאים שונים, כ -7 מכל 10 מקרים הן בשל היצרות של העורקים הקטנים בתוך הפין. זה גורם זרימת דם מופחתת אל הפין. זהה אותו הבעיה שיכול לקרות בכלי דם אחרים. לדוגמא, היצרות של כלי הדם בלב (העורקים הכליליים) הוא הגורם אנגינה ובעיות לב אחרות. הצמצום של כלי דם אל המוח הוא גורם סיכון לשבץ. צמצום של כלי דם ברגליים יכול לגרום מחלת עורקים היקפית.

השורש של היצרות של העורקים נגרם על ידי טרשת. טרשת היא ברטיות שומן או הפלאק המתפתחים בתוך הרירית הפנימית של עורקים. (זה דומה צינורות מים כי לקבל שמנוני עם סולם.) הפלאק של טרשת עשוי בהדרגה יוצר על פני מספר שנים במקום אחד או יותר בגוף, בדרך כלל בעורקים הולכים ללב, למוח, רגליים ואת איבר המין. עם זמן, אלה יכולים להיות גדולים יותר לגרום מספיק היצרות של אחד או יותר של העורקים כדי לגרום לסימפטומים ובעיות.

גורמי סיכון מסוימים להגדיל את הסיכון של טרשת יותר להרכיב אשר יכול להפוך מצבים הקשורים טרשת גרועה. אלה הם דנו בפירוט יותר בתוך עלון נפרד בשם מניעת מחלות לב וכלי דם. בקצרה, גורמי סיכון שיכול להיות משונה על מנת למנוע מצבים הקשורים טרשת מההחמרה הם:

 • עישון. עישון הוא אחד מגורמי הסיכון הגדולים ביותר לפיתוח מחלה הקשורה טרשת. עישון בערך מכפיל את הסיכוי לפתח בעיות בזקפה. מעשנים צעירים לא יכול להיות מודעים לכך שיש להם הרבה סיכון גבוה יותר לפתח ED במבוגרות לעומת לא מעשנים. אם אתה מעשן, לעשות כל מאמץ כדי לעצור.
 • לחץ דם גבוה. ודא לחץ דם נבדק לפחות פעם בשנה. אם היא גבוהה, ניתן לטפל בו.
 • אם אתם סובלים מעודף משקל, לאבד קצת משקל מומלץ.
 • כולסטרול גבוה. זה יכול להיות מטופלים אם הוא גבוה.
 • חוסר פעילות. כולנו צריכים לשאוף לעשות קצת פעילות גופנית מתונה ברוב ימי השבוע במשך 30 דקות לפחות. לדוגמה, נמרצת הליכה, שחייה, רכיבה על אופניים, ריקוד, גינון וכו '
 • דיאט. כוון לאכול תזונה בריאה. ראה עלון נפרד שנקרא אכילה בריאה.
 • עודף אלכוהול.
 • סוכרת. אם יש לך סוכרת, שליטה טובה של רמת סוכר בדם ואת לחץ דם יכולה לעזור כדי למזער את ההשפעה של סוכרת על כלי הדם.

הערה: ED נגרמת על ידי צמצמה העורקים בדרך כלל מתפתחת כמה שנים לפני כל סימפטומים או בעיות להתפתח עקב היצרות של הלב (העורקים הכליליים) העורקים (או העורקים אחרים). לכן, ED נחשב בתור "אות אזהרה מוקדמת" כי מחלת לב (או מחלות לב וכלי דם אחרות) עלול לפתח. מחקר בינלאומי גדול נמצא כי גברים עם בעיות בזקפה הם בסבירות גבוהות פי שניים כדי לקבל התקף לב, 10% סיכוי גבוה יותר לקבל שבץ ו -20% סיכוי גבוה יותר להתאשפז בבית חולים עם אי ספיקת לב. זו הסיבה מדוע חלק מהבדיקות המפורטות להלן עשוי להיות מומלץ אם אתם מפתחים ED. כמו כן, אתה צפוי להיות מומלץ על ידי הרופא שלך על איך לשנות כל גורמי הסיכון המפורטים לעיל. המטרה היא למנוע מחלות לב ומחלות לב וכלי דם אחרות מלפתח.

עדיף לראות רופא המשפחה שלך. הוא או היא עלולה לדון בבעיה, לעבור על כל תרופה שאתה נוטל, ולעשות בדיקה גופנית. זה יכול לעזור לזהות או לשלול גורמים בסיסיים אפשריים. לפני הטיפול, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​כמה בדיקות.

בהתאם הסימפטומים שלך, הסיבה הסבירה של ED, גיל, וכו ', הרופא עשוי להמליץ ​​כי יש לך כמה בדיקות. אלה הם בעיקר לבדוק את כל גורמי הסיכון המפורטים לעיל המגדילות את הסיכון לפתח היצרות של העורקים. בדיקות עשויות לכלול:

 • בדיקת דם כדי לבדוק את רמת הכולסטרול ושומנים אחרים (ליפידים).
 • דם רמת סוכר.
 • בדיקות דם כדי לשלול כליות ומחלות כבד.
 • בדיקת שתן.
 • בדיקה של לחץ הדם שלך.
 • מעקב אחר הלב (ECG).
 • בדיקות לב אחרות שלפעמים נעשות, במידת צורך, אם מחלת לב חשודה.
אין אונות (אימפוטנציה). זרימת דם מופחתת אל הפין.
אין אונות (אימפוטנציה). זרימת דם מופחתת אל הפין.

אם יש לך את חשק מיני נמוך, או אם היה לך פגיעת ראש קודמת, ED יכול להיות בגלל בעיה הורמונלית. במצב זה בדיקת דם כדי לבדוק את רמת ההורמון טסטוסטרון (ולפעמים פרולקטין) עשוי להיות מומלץ.

במספר קטן של מקרים, בדיקות כדי לבדוק את האופן שבו הדם נע הפין, באמצעות סריקות או זריקות סמים, עשויה להתבצע במרפאות חולות.

הפניה למומחה לפעמים נדרשת הערכה וטיפול. עם זאת, רופאים עכשיו מתייחסים יותר מקרים של ED מאשר בעבר, כמו את אפשרויות הטיפול השתפרו בשנים האחרונות. GP שלך סביר יותר להציע הפניה אם אתה כבר נמצאת שיש בעיה הורמונלית, אם הסיבה קשורה מצב אחר כמו בעיות במחזור דם, או אם אתה צעירים התנאי נכתב לאחר פציעה.

בטבלה הבאה מפורט סיכום קצר של אפשרויות טיפול. יש סיכוי טוב של הצלחה עם טיפול. ישנם יתרונות וחסרונות של כל טיפול, והרופא שלך ייעץ נוסף.

האם שקלת התרופות האחרות שלך?

כאמור, תרופות מסוימות עלולות לגרום ED. בדוק את העלון שמגיע עם כל תרופה שאתה לוקח כדי לראות אם ED הוא תופעת לוואי אפשרית. אל תפסיק כל תרופה שנקבעה, אבל לראות את הרופא אם אתם חושדים זה כגורם. מתג כדי תרופה אחרת ייתכן שהדבר אפשרי, תלוי מה את התרופה מיועדת.

תרופות (טבליות נלקח דרך הפה)

מהי אין אונות? מחלות המשפיעות על העצבים הולכים הפין.
מהי אין אונות? מחלות המשפיעות על העצבים הולכים הפין.

בשנת 1998, הטאבלט הראשון לטיפול ED הושק. זה גרם לה השפעה עצומה על הטיפול של ED. לטיפול ED, Tere כיום ארבע טבליות שונות משווקות בבריטניה:

 • שלושה של טבליות לעבוד על ידי הגברת זרימת הדם אל הפין שלך. הם עושים זאת על ידי משפיע cGMP, חומר הכימי כרוך בהרחבה (מתרחב) את כלי דם כאשר אתה מגורה מיני (כמתואר לעיל). הם sildenafil (Viagra®), tadalafil (Cialis®), ו vardenafil (Levitra®). אתה לקחת מנה לפני שאתה מתכנן לקיים יחסי מין. בגלל האופן שבו הם עובדים, תרופות אלו נקראות סוג phosphodiesterase 5 (PDE5) מעכבים.

לכן, גם אם את העצבים או כלי דם הולכים הפין שלך לא עובדים כל כך טוב, לוח יכול לגרום זרימת הדם להגדיל הפין שלך, ולגרום לזקפה. טבליות יכולות לטפל ED נגרמת על ידי תנאי בסיס שונים.

הערה: אף אחד הלוחות האלה תגרום לזקפה אלא אם אתה מגורה מינית.

יש סיכוי טוב כי תרופה תעבוד (כ 8 ב 10 סיכוי שזה עובד טוב). עם זאת, הם לא עובדים בכל מקרה. ישנם יתרונות וחסרונות לכל האמור לעיל, והרופא שלך ייעץ. לדוגמא, ייתכן שלא תוכל לקחת טבליות מסוימות ED אם יש לך בעיות רפואיות מסוימות אחרות או ליטול תרופות מסוימות אחרות. לדוגמה, אתה לא צריך לקחת מעכב PDE5 אם אתה לוקח תרופות ניטראט (כולל trinitrate glyceryl (GTN)) אשר משמשים לעתים קרובות לטיפול באנגינה. כמו כן, אם אתה לוקח סוג מסוים של תרופות, שנקרא אלפא חוסמים, לטיפול בלחץ דם גבוה (doxazosin, indoramin, terazosin או prazosin) אתה צריך לחכות עד שאתה על מינון יציב, כשילוב עם מעכב PDE5 יכול לגרום ירידה בלחץ פתאומית.

טיפול הזרקה

זה היה הטיפול הנפוץ ביותר לפני טבליות הפכו זמינות. זה בדרך כלל עובד טוב מאוד. אתה לומד איך להזריק תרופה לתוך הבסיס של הפין. זה גורם לזרימת דם מוגברת, ו זקפתי בדרך כלל מתפתח בתוך 15 דקות. (שלא כמו עם טבליות, הזקפה מתרחשת אם של לא אתה מגורה מינית.)

שפך תרופות

אתה יכול למקם גלולה קטנה אל הקצה של השופכה (הצינור העובר שתן ופותח בסוף הפין). הגלולה המכילה תרופה דומה לזה המשמש לטיפול בהזרקה. התרופה נספגת במהירות לתוך הפין כדי לגרום לזקפה, בדרך כלל בתוך 10-15 דקות.

מכשירי ואקום

ישנן מספר התקנים שונים. בעיקרון, אתה מכניס את הזין שלך לתוך מיכל פלסטיק. משאבה אז מבאס את האוויר מהמיכל ליצור ואקום. זה גורם דם להיגרר הפין ולגרום לזקפה. כאשר זקוף, גומייה מושם בבסיס הפין כדי לשמור על זקפה. מיכל הפלסטיק אז הוא הוריד את הפין ואת הפין נשאר זקוף עד הגומייה מוסרת (אשר חייב יוסר בתוך 30 דקות).

תותב לפין

מנתח יכול להכניס מוט לצמיתות לתוך הפין. הסוג המתוחכם ביותר (היקר) יכול להיות מנופח עם משאבה מובנהית כדי לגרום לזקפה. הסוג הבסיסי יותר שומר על הפין נוקשה כל הזמן.

טיפול גורם סמוי

לדוגמא, לטיפול בדיכאון, חרדה, שינוי תרופות, קיצוץ שתייה מרובה של אלכוהול, או בטיפול במצבים הורמונליים מסוימים עשויה לרפא את ED הקשורה.

סגנון חיים ועצות אחרות

כאמור, ED הוא לעתים קרובות סמן כי מחלת לב או מחלות לב וכלי דם אחרות עשויה בקרוב לפתח. לכן, כדאי לבדוק את אורח החיים שלכם כדי לראות אם בכלל ניתן לבצע שינויים כדי למזער את הסיכון לפתח בעיות אלה. לדוגמא, להפסיק לעשן אם אתה מעשן, לקחת פעילות גופנית סדירה, לאכול תזונה בריאה, וכו '

כמו כן, הרופא יכול לרשום תרופה סטטינים כדי להוריד את רמת הכולסטרול בדם שלך אם את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם הוא גבוה.

ייעוץ

לפעמים בני זוג ייעוץ, או בטיפול מיני שימושי. אלה שימושיים ביותר אם בריאות נפש מסוימת (פסיכולוגיות) בעיות הן הגורם, או התוצאה של, ED.

במקרים מסוימים, טיפול מיני משמש בנוסף אפשרות טיפול אחרת.

משרד הבריאות קובע: "החלו מה -1 ביולי 1999 רק לחולים הסובלים מאחד המצבים הרפואיים המפורטים זכאים לקבל טיפולים תרופתיים עבור אין אונות על שירותי בריאות גברים אחרים יכולים לקבל מרשם פרטי GP שלהם.."

התנאים הרפואיים המפורטים הם סוכרת, טרשת נפוצה, מחלת פרקינסון, שיתוק ילדים, סרטן הערמונית, ניתוח להסרת בלוטת הערמונית (כריתת ערמונית), ניתוח אגן רדיקלי, אי ספיקת כליות מטופלים על ידי דיאליזה או השתלה, פציעה חמורה באגן, מחלות נוירולוגיות גן יחידות, פגיעה בחוט השדרה ספינה ביפידה.

מומחה יכול גם לקבוע טיפולים תרופתיים על שירותי הבריאות אם מצבך גורם מצוקה קשה בחייך. דוגמה לכך יכולה להיות התמוטטות מערכת יחסים, בעיות חברתיות או השפעות על רוח או בהתנהגות.

לכן, אלא אם יש לך אחד התנאים לעיל או לקבל המלצה מיועץ, אתה צריך לשלם את מלוא עלות כל הלוחות שנקבעו לטיפול ED. מדיניות זו יכולה להיבדק על ידי משרד הבריאות בעתיד.

עזרה ומידע נוסף

עמותת עצות בנושאי מין

מאמרים נבחרים