מניעת דמנציה "מה אתה יכול לעשות

כפי המטופלים שלי מתבגרים, יותר ויותר מהם לדאוג דמנציה. אבל אנחנו צריכים לשים את הבעיה בפרספקטיבה - בזמן שהוא מקבל נפוץ יותר עם גיל, ארבעה מתוך חמישה על ה -80 עדיין אין בעיות זיכרון משמעותיות.

מניעת דמנציה "מה אתה יכול לעשות. מה גורם לדימנציה?
מניעת דמנציה "מה אתה יכול לעשות. מה גורם לדימנציה?

לא כל מיני דמנציה ניתן למנוע. אבל כמה צעדים פשוטים יכולים להגן עליך מפני הסוג הנפוץ ביותר השני, דמנציה וסקולרית.

מה גורם לדימנציה?

קצת יותר ממחצית האנשים שמקבלים דמנציה במחלת האלצהיימר. מצב זה מתרחש כאשר המספרים של סיבי עצבי ירידת המוח כמו המוח מתכווץ. רמת כימיקלים במוח, אשר שולח הודעות דרך מערכת העצבים, גם טיפות.

הסוג הנפוץ ביותר השני של דמנציה נקרא דמנציה וסקולרית. זו נגרמת על ידי המון משיכות זעירים בתוך כלי דם קטנים במוח. למרבה המזל אתה יכול הרבה מאוד לחתוך את הסיכוי שלך לקבל את זה סוג של דמנציה עם הצעדים הפשוטים הבאים.

איך אני יכול לחתוך את הסיכונים שלי?

בדיקות תקופתיות

איך אני יכול לחתוך את הסיכונים שלי? מודאג אדם אהוב עשוי להיות מקבל דמנציה? איך GP שלך יכול לעזור.
איך אני יכול לחתוך את הסיכונים שלי? מודאג אדם אהוב עשוי להיות מקבל דמנציה? איך GP שלך יכול לעזור.

אתה לא יודע שיש לך אלה, אלא אם כן אתה מקבל אותם לבדיקה אצל רופא המשפחה שלך. אתה צריך לעבור אותם בדק בשני ברגע שאתה מקבל עד גיל 40, ולפחות אחת לחמש שנים לאחר מכן. אם אתה מעל גיל 60, אתה כנראה צריך לקבל את לחץ הדם נבדק לפחות פעם בשנה.

שינויים בסגנון חיים

אם אתם סובלים מלחץ דם גבוה, חיתוך המלח בתזונה עושה הבדל גדול - אין לשכוח כי הרבה של המלח שאנחנו אוכלים "מוסתרים" במזונות מעובדים, אז אל לקרוא את התוויות. להחליף מ חמאה על מרגרינה בריאה ללב או שומן מלא חלב דל שומן ו צליה במקום לטגן מזון, יכול לחתוך את הסיכונים שלך בלעדיך אפילו להבחין שינוי בטעם!

לממש את המוח שלך! שמירת המוח שלך פעיל - עם חידונים, תשבצים או תופס תחביב חדש - ישמור תאי המוח שלך ירי. מעניין לציין, כי שתיית קפה (עד ארבע כוסות ביום) עשויה גם להאט אובדן זיכרון, כך שאתה יכול ליהנות cuppa היומי שלך ללא האשמה.

תרופות כדי להגן עליך

אם לחץ הדם שלך או הכולסטרול עולה, יש מגוון מדהים של טבליות שפותחו בשנים האחרונות המציעות הגנה ענקית נגד דמנציה וסקולרית. עם זאת, הם עובדים רק אם אתה לוקח אותם! זה קל לשכוח כי אתה לא תרגיש שונה אם אתה לא לוקח אותם.

קבל לשגרה - אולי לקחת אותם עם ארוחת בוקר או לשים אותם ליד מברשת השיניים שלך או קרם הלילה שלך, כך שאתה רואה אותם. אחרת, שקול מקבל תיבת dosette - קופסת פלסטיק ובה מדורים בכל ימות השבוע בשעות שונות של היום. אתה יכול לשים טבליות של השבוע השלם שלך לתווכם בתחילת השבוע תוכל לראות אם לקחת את כולם. תיבות אלה רק לעלות כמה קילוגרמים מבתי המרקחת.

מודאג אדם אהוב עשוי להיות מקבל דמנציה? איך GP שלך יכול לעזור

זה מפחיד לחיות עם הדאגה כי מישהו שאתה אוהב - אולי הורה או בן זוגכם לשארית חייכם - עשוי לקבל דמנציה. זה עשוי להיות מפתה כדי לקבור את הראש בחול, אבל זה בהחלט שווה מדבר GP שלך במקום. הם עשויים להיות מסוגלים להרגיע אותך. גם אם זה חדש רע, חולים רבים אומרים לי שזה קל לדעת מהי האבחנה, במקום לחיות עם חוסר ודאות.

GP שלך יכול לעשות בדיקה ובדיקות ראשוניות כדי לראות אם יקירכם יכול להיות דמנציה מוקדם. תנאים אחרים חלקם, כמו דיכאון, יכולים לחקות דמנציה - וטיפול בבעיה הבסיסית יכולים להיפטר מהתסמינים. אחרת, הם יכולים לבצע הפניה למרפאת מומחים - חולים רבים עכשיו יש מרפאות דמנציה ייעודיות. קווים מנחים לאומיים חדשים אומרים כי תרופות לעכב את ההתקדמות של דימנציה יכולה לשמש בשלב מוקדם. GP שלך גם יכול לעזור עם היבטים מעשיים, כמו לקבל תמיכה אותך בתור מטפל.

מאמרים נבחרים