סרטן הפות

סרטן פות (סרטן של הפות) הוא סרטן נדיר. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55, למרות שזה יכול להשפיע גם על נשים צעירות. התסמינים השכיחים ביותר הם עקצוץ או כאב מתמשך באזור vulval. כמה סוגי סרטן vulval להתחיל כמו פצע או גוש של הפות. סרטן פות מטופל בדרך כלל על ידי ניתוח להסרת הסרטן. ניתן לרפא סרטן vulval. התחזית היא טובה בנשים שיש להם סרטן קטן שלא התפשט.

הפות הוא אברי המין החיצוניים של אישה. הוא מורכב משני זוגות "שפות". הצמד החיצוני, שנקרא השפתיים הגדולות, מכוסה בשיער הערווה. הצמד הפנימי נקרא השפתיים הקטנות, אשר הם דקים ועדינים יותר.

ישנם שני פתחים בין השפות האלה. אחת מהן הוא הנרתיק אשר מוביל אל הרחם (רחם). השני הוא השופכה, המהווה את הצינור הקצר שנושאת שתן משלפוחית ​​השתן. בחזית של הפות הוא האיבר הקטן בשם הדגדגן.

מאמרים קשורים

סרטן הוא מחלה של תאים בגוף. הגוף מורכב ממיליוני תאים זעירים. ישנם סוגים רבים ושונים של תאים בגוף, ויש הרבה סוגים שונים של סרטן שנובעים סוגים שונים של תאים. משותפים לכל סוגי הסרטן יש מכנה משותף הוא כי התאים הסרטניים הם לא נורמאלים ומתרבים "יוצאים מכלל שליטה".

גידול ממאיר הוא 'גוש' או 'צמיחה' של רקמה מורכבת מתאי סרטן, הממשיכים להתרבות. גידולים ממאירים לפלוש לרקמות ואיברים סמוכים אשר עלולים לגרום נזק.

גידולים ממאירים עלולים להתפשט גם לחלקים אחרים של הגוף. זה קורה אם כמה תאי לנתק מן הגידול הראשון (הראשוני) ו מתבצעים באפיקי הדם או הלימפה לחלקים אחרים של הגוף. בקבוצות הקטנות האלה של תאים עשויים מכן להכפיל לשם יצירה של גידולים "משני" (גרורות) איבר אחד או יותר של הגוף. גידולים משניים אלו עשויים אז לגדול, לפלוש ולהזיק לרקמות סמוכות, ופרשו שוב.

חלק מסוגי הסרטן חמורים יותר מאחרים, חלקם מטופלים בקלות רבה יותר מאחרים (במיוחד אם אובחן בשלב מוקדם), יש כמה השקפה נכונה יותר (פרוגנוזה) יותר מאחרים.

אז, סרטן הוא לא רק תנאי אחד. בכל מקרה חשוב לדעת בדיוק איזה סוג של הסרטן פתח, כמה גדול זה הפך להיות, והאם הוא התפשט. זה יאפשר לך לקבל מידע אמין על אפשרויות טיפול והשגחה.

ראה עלון נפרד שנקרא סרטן - מה הם סרטן וגידולים? לפרטים נוספים על סרטן בכלל.

סרטן הפות. מהו סרטן הפות?
סרטן הפות. מהו סרטן הפות?

סרטן פות יכולה להתרחש על כל חלק של הפות. הוא מופיע בעיקר בקרב מפתחת על הקצוות הפנימיים של השפתיים הגדולות ואת השפתיים הקטנות. זה גם יכול לפעמים להשפיע על הדגדגן או בלוטות ברתולין (בלוטות קטנות בכל צד של הנרתיק). זה גם יכול להתחיל מדי פעם על חיץ הנקבים (העור שבין הפות לבין פי הטבעת).

רוב סוגי הסרטן vulval הם סרטן תאי קשקש. משמעות הדבר היא שהם פיתחו מתאי העור בשכבה החיצונית של הפות. בסביבות 4 ב -100 מקרים של סרטן vulval נובעים המלנומה מפתחת מתאים בעור שגורם פיגמנטציה.

גידול סרטני מתחיל מתא אחד נורמלי. את הסיבה המדויקת לכך תא הופך סרטני אינה ברורה. הוא חשב כי ניזקי משהו או משנה גנים מסוימים בתא. זה הופך את התא נורמאלים ומתרבה "יוצא מכלל שליטה". (ראה עלון נפרד בשם מה גורם לסרטן? לקבלת פרטים נוספים.)

סרטן הפות הוא סרטן נדיר. יש קצת יותר מ -1,000 מקרים חדשים מדי שנה בבריטניה. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55, אך היא שכיחה בעיקר אצל אלה 85 ומעלה. המספרים של נשים צעירות עם סרטן פות גדלו, אבל הם עדיין קטנים.
במקרים רבים, הסיבה מדוע סרטן פות המפתחת אינה ידועה. עם זאת, ישנם גורמים אשר ידועים לשנות את הסיכון לפתח סרטן הפות. אלו כוללים:

 • גיל. ברוב המקרים להתפתח אצל אנשים מעל גיל 55.
 • מצב הנקרא neoplasia תוך אפיתל vulval (VIN) יכול להופיע גם בעור של הפות. התסמין השכיח ביותר של VIN הוא מגירוד בלתי פוסק. תחומי העור המושפעים VIN יכולים להסתכל מעובה ונפוח, עם כתמים בצבע אדומים, לבנים או כהים. כשליש ממקרי סרטן vulval לפתח אצל נשים שיש להם VIN.
 • וירוס הפפילומה האנושי (HPV). זהו זיהום שמועבר בין אנשים במהלך קיום יחסי מין. סוגים מסוימים של HPV, כולל זנים 16, 18 ו -31 יכול להוביל לפיתוח VIN. עם זאת, יותר ממחצית מכלל סרטן vulval אינן קשורות לזיהום HPV.
 • Sclerosus חזזית ו ליכן פלנוס. אלה הם שני תנאים שגורמים לדלקת ארוכת טווח של העור באזור הנרתיק. אמנם כמעט שני שלישים ממקרי סרטן vulval להתרחש אצל נשים אשר חזזיות sclerosus, רק בין 1 ו -2 ב 100 נשים שיש להן חזזית sclerosus יפתחו סרטן הפות.
 • הרפס באברי המין. זיהום עם סוג וירוס הרפס גניטלי 2 מעלה את הסיכון של סרטן הפות. עם זאת, רוב הנשים שיש להם הרפס גניטלי אינם מפתחים סרטן הפות.
 • לעשן. עישון מגביר את הסיכון לפתח הן VIN ואת סרטן הפות.

הערה: סרטן הפות היא לא מצב תורשתי ובדרך כלל לא בתורשה.

הסימפטומים של סרטן הפות יכול להשתנות בין נשים. הם עשויים לכלול:

 • מגירוד בלתי פוסק.
 • כאב או כאב באזור vulval.
 • מעובה, הרים, כתמים אדומים, לבנים או כהים על העור של הפות.
 • פצע פתוח או שצמיחה לא ישתפר.
 • שריפת כאב בעת שתן.
 • פריקה או דימום וגינאלי.
 • גוש או נפיחות הפות.
 • שומה על הפות שמשנה צורה או צבע.

הערה: כל התופעות הללו יכולות להיגרם על ידי מצבים אחרים שאינם סרטן. אם יש לך כל התופעות הללו אז אתה צריך לראות את הרופא.

סרטן הפות יכול לקחת שנים רבות לפתח, כפי שהוא בדרך כלל צומח לאט. כמו סוגי סרטן אחרים, קל יותר לטפל ולרפא אם היא מאובחנת בשלב מוקדם.

כל מי שיש לו היא צמיחה לא תקינה או פצע על הפות שלהם תהיה בדיקה יסודית על ידי רופא המשפחה שלהם. זה עשוי לכלול מרגיש לכל בלוטות לימפה מוגדלות במפשעה. אתה תופנה אז כדי לראות רופא מומחה בבית החולים.

סביר להניח כי בדיקות נוספות בבית החולים יוסדר. אלה עשויים לכלול:

 • ביופסיה. זוהי הנקודה בה דגימה קטנה של רקמה יוסר האזור הפגוע של הפות שלך. הרקמה היא אז מסתכלת תחת מיקרוסקופ והוא יכול לעזור כדי להראות אם יש לך VIN או סרטן פות. אם יש לך סרטן פות, הביופסיה תיראה איזה סוג של סרטן פות יש לך. תוצאות של ביופסיה יכולה לקחת שבועיים.
 • בדיקות אחרות. אלה עשויים לכלול אחד או יותר: א סריקת CT או סריקת MRI של הבטן והחזה, צילום רנטגן חזה, בדיקות דם, ולפעמים בדיקות אחרות.

הערכה זו נקראת 'staging' של הסרטן. מטרת ההיערכות היא לגלות:

 • אם הסרטן התפשט לבלוטות הלימפה המקומיות (בלוטות).
 • אם הסרטן התפשט לאזורים אחרים בגוף (metastasised).

מציאה את השלב של הסרטן מסייעת לרופאים לייעץ על אפשרויות הטיפול הטובות ביותר. זה גם נותן אינדיקציה סבירה של Outlook (פרוגנוזה).

ראה שנקרא עלון נפרד Staging וסרטן לדירוג לפרטים.

אפשרויות הטיפול אשר ניתן לשקול לכלול ניתוח, הקרנות וכימותרפיה. הטיפול המומלץ לכל מקרה תלוי בגורמים שונים כגון השלב של הסרטן (עד כמה גדול הסרטן והאם הוא התפשט), תת הסוג המדויק או 'הכיתה' של הסרטן, ועל הבריאות הכללית שלך.

אתה צריך לקיים דיון מלא עם מומחה שיודע במקרה שלך. הם יוכלו לתת את היתרונות והחסרונות, שיעור ההצלחה סביר, אפשרי תופעות לוואי, ופרטים נוספים על אפשרויות הטיפול השונות האפשריות עבור סוג של סרטן שלך.

כמו כן כדאי לדון עם המומחה שלך ממטרות הטיפול; לדוגמה:

 • במקרים מסוימים, הטיפול נועד לרפא את הסרטן. כמה סוגי סרטן vulval ניתן לרפא, במיוחד אם הם מטופלים בשלבים המוקדמים של המחלה. (רופאים נוטים להשתמש במילה 'הפוגה' ולא את המילה 'נרפא'. רמיסיה אומר שאין ראיות של סרטן לאחר הטיפול. אם אתה 'בהפוגה', אולי אתה להירפא. עם זאת, בחלק מהמקרים חוזר סרטן חודשים או שנים מאוחר יותר. זו הסיבה מדוע רופאים הם לפעמים מסרבים להשתמש במילה נרפאה.)
 • במקרים מסוימים, הטיפול שואף להשתלט על הסרטן. אם תרופה היא לא מציאותית, עם טיפול זה הוא לעתים קרובות ניתן להגביל את הצמיחה או התפשטות הסרטן, כך הוא מתקדם במהירות פחות. זה עשוי להשאיר אותך ללא תסמינים במשך זמן מה.
 • במקרים מסוימים, הטיפול נועד להקל על הסימפטומים. לדוגמא, אם סרטן מתקדם אז אתה יכול לדרוש טיפולים כגון משככי כאבים או טיפולים אחרים על מנת לעזור לך לשמור ללא כאב או סימפטומים אחרים. טיפולים מסוימים עשויים לשמש כדי להקטין את הגודל של סרטן, אשר עשוי להקל תסמינים כמו כאב.

כירורגיה

ניתוח הוא הטיפול העיקרי סרטן הפות. המבצע בצע תלוי הגודל והמיקום של הסרטן.

אם הסרטן הוא קטן, ואז הסרטן ואת כמות קטנה של רקמה הסובבת נורמלית ניתן להסיר. במקרי סרטן גדול, פעולה הנקראת vulvectomy (הסרת הפות) עשויה להתבצע. זה עשוי להיות vulvectomy חלקי שבו רק חלק הפות מוסר.

מה גורם סרטן פות? מהם התסמינים של סרטן הפות?
מה גורם סרטן פות? מהם התסמינים של סרטן הפות?

לחלופין, זה יכול להיות vulvectomy רדיקלי אשר הפות כולה כולל בשפתיים הפנימיות והחיצוניות ואת הדגדגן מוסרים, בדרך כלל עם בלוטות הלימפה שהקיפו אותו. אם כמות גדולה של עור הוסרה במבצע אז אולי צריכים שולי עור שתל או עור. המנתח שלך תוכל לדבר איתך על זה ביתר פירוט. באופן כללי מנתחים ינסו לבצע ניתוח זה ייתן את התוצאה הטובה ביותר האפשרית עבור הליך ההצטלקות לפחות.

רדיותרפיה

רדיותרפיה היא טיפול המשתמש קורות אנרגיה גבוהה של קרינה אשר מתמקדות רקמות סרטניות. זה הורג תאים סרטניים, או מפסיק תאים סרטניים יתרבה. (ראה עלון נפרד בשם רדיותרפיה לקבלת פרטים נוספים.) רדיותרפיה עשויה להיות מומלצת בנוסף לניתוח שמטרתה לחסל את תאים סרטניים אשר עשויים נותרו מאחור לאחר ניתוח.

רדיותרפיה לפעמים ניתנת לפני ניתוח, כדי לכווץ את הגידול ולכן תוכנן מבצע קטן אז יכול להתבצע.

כימותרפיה

כימותרפיה היא טיפול בסרטן באמצעות תרופות אנטי סרטניות אשר להרוג תאים סרטניים או לעצור את התרבותם. (ראה עלון נפרד בשם כימותרפיה עם תרופות ציטוטוקסיות לקבלת פרטים נוספים.)

כימותרפיה יכולה לשמש בשלוש דרכים שונות: לפני ניתוח, כדי לכווץ גידול גדול, כדי לתת סיכוי טוב יותר של המבצע להצליח; לאחר הניתוח כדי לתת הזדמנות של תרופה טובה; אם סרטן חוזר.

ישנם סוגים רבים ושונים של כימותרפיה. איזה סוג תלוי בגורמים רבים, כולל בגילך, בריאות כללית בשלב מסוים של סרטן. המומחה שלך יכול לדבר על זה איתך, אם תרצה בכך.

התחזית היא טובה ביותר למי מאובחנים כאשר סרטן הפות היא בשלב מוקדם. הסרה כירורגית של סרטן הפות קטן נותן להם סיכוי להירפא טוב.

הטיפול של הסרטן הוא תחום מתפתח של רפואה. טיפולים חדשים ממשיכים להתפתח והמידע על תחזית לעיל הוא כללי מאוד. המומחה שמיודע במקרה שלך יכול לתת מידע מדויק יותר לגבי התחזית הספציפית שלך, וכמה טוב הסוג והשלב של הסרטן שלך עשוי להגיב לטיפול.

Gynae C

טלפון: 01793 491116 אינטרנט: www.gynaec.co.uk
מציע קו סיוע סודי ארצי לנשים שיש להם, או יש לו, כל צורה של סרטן גינקולוגים.

תמיכת סרטן מקמילן

3 אמבט מקום, Rivington Street, London, EC2A 3JR
תל (Helpline): 0808 808 0000 אינטרנט: www.macmillan.org.uk
לספק מידע ותמיכה לכל מושפע הסרטן.

Cancerhelp בבריטניה

אינטרנט: http://cancerhelp.cancerresearchuk.org מספק עובד על הסרטן, כולל אפשרויות טיפול.

קבוצות תמיכה אחרות

ראה google.com סרטן / לוקמיה / קבוצות תמיכה לימפומה.

מאמרים נבחרים