בעיות אוזניים

האם שלך שמיעה לא בדיוק מה זה היה אמור להיות? אם אתה מעל גיל 50, סביר מאוד להניח שאתה השמיעה שלך הפך פחות חריפה. אבל שלא כמו בעיות עם ראייה, אנשים רבים אינם מבינים כי שמיעתם מושפעת עד שמישהו אחר מציין אותו אליהם. מן הבית בשלב הזה, הם עשויים להיות מבודדים חברתיים. אבל מספר צעדים פשוטים יסייעו להגן על האוזניים - ולשים את הכיף חזרה לחיים.

גיל הקשורות אובדן שמיעה - מה קורה?

ככל שמתבגרים, בתאי השיער העדין באוזן הפנימית שלך, אשר להרים נשמע בתדירות גבוהה, עלולים להיפגע. זה סוג של אובדן שמיעה יכול בתורשה, והיא שכיחה יותר בקרב גברים. נחשף לרעש חזק הוא גם גורם. אובדן שמיעה זה יכול להתחיל בשנות ה -40 שלך, אלא על ידי ה -60 שלך, יש סיכוי של 1 ל 3 כי תוכל להיפגע, ושוב 75 הסיכוי הוא 1 ב 2.

מה הסימפטומים?

אובדן שמיעה הקשור לגיל קורה בהדרגה - לעתים קרובות לאורך שנים - והיא לא קשורה לבעיות אחרות כמו כאב או צלצולים באוזניים.

הבעיות הראשונות נוטות להיות עם צלילים בתדירות גבוהה, כמו דיבור (במיוחד קולות נשיים). אתה עלול למצוא את זה קשה לשמוע שיחה כשאתה בסביבה רועשת. ככל שהזמן עובר, ייתכן שיהיה עליך להפעיל את הטלוויזיה נשמע עד, או יש בעיות שמיעה בטלפון.

איך אני יכול להגן על האוזניים שלי?

הימנעות רעש חזק יכול לעזור להגן על השמיעה שלכם. אנחנו לא מדברים רק על מפעלים רועשים - ללבוש אטמי אוזניים בעת שימוש מכסחת הדשא או להתענג DIY בבית.

מה יכול לעזור?

בימים אלה, מכשירי שמיעה הם דיסקרטיים מאוד יעילים. GP שלך יכול להפנות אותך למרפאת מכשיר שמיעה NHS. עם זאת, את רשימת הממתינים כמה מכשירי השמיעה הדיגיטליים המתקדמים ביותר יכולה להיות ארוכה, והם אינם תואמים או עובדים עבור כולם.

בעיות אוזניים. גיל הקשורות אובדן שמיעה - מה קורה?
בעיות אוזניים. גיל הקשורות אובדן שמיעה - מה קורה?

זה יכול להיות שווה לקחת תחביב חדש - כיתות קריאת שפתיים! בדרך זו, גם אם השמיעה שלך מחמירה (ושומע דיבור יכול להיות בעיה מסוימת עם אובדן שמיעה כתוצאה מהזדקנות) אתה לא מרגיש מחוץ לעניינים.

כיבוי הטלוויזיה או הרדיו במהלך שיחות יעזור.

במפגשים חברתיים, לבחור אזור הרחק המסה העיקרית של אנשים.

יש גם שורה שלמה של עיבודים הביתה עבור אנשים עם בעיות שמיעה. הם כוללים טקסט טלפונים ואורות כדי לקבל התראה כאשר אזעקת אש או מצלצל בפעמון

לפרטים נוספים, צרו קשר עם המכון הלאומי המלכותי לחרשים על 0808 808 0123 או www.rnid.org.uk

שעווה באוזן - זה נושא דביק

תעלות האוזן שלנו באופן טבעי לייצר שעווה - מדהים, זה בדרך כלל דרך יעילה מאוד של שמירה על האוזניים שלך נקי! בדרך כלל, זה מרים debri כי לקבל שהופקדו תעלת האוזן שלך, ובהדרגה עובד שלה דרך הכניסה של תעלת האוזן שלך, איפה הוא בורח. אם השעווה בונה, אם כי, זה יכול לחסום גלי קול עובר אל עור התוף שלך, מה שהופך את האוזניים מרגישות חסום המשפיע על השמיעה שלכם.

שימוש ניצני כותנה כדי "לנקות" את האוזניים הוא אף פעם לא רעיון טוב. במקרה הטוב, תהליך זה חבילות שעווה קשה נגד תוף האוזן. במקרה הגרוע ביותר, זה יכול לגרום נזק לרירית עדין של תעלת האוזן שלך, גרימת כאב וזיהום, או אפילו לנקב בעור התוף שלך. רופאי פלא אומרים למטופליהם לא לשים משהו באוזניהם כי הוא קטן יותר מאשר המרפקים שלהם!

טיפות אוזניים, או אפילו חם מעט שמן זית, יכול לעזור להיפטר שעווה עודפת, באמצעות ריכוך זה שמאפשר לו להשתחרר מעצמו. השתמש טיפות 3 או 4 פעמים ביום למשך 5 ימים לפחות. אם זה לא עוזר, לקבוע פגישה עם אחות התרגול לקבל syringed האוזניים - אבל לעשות לרכך את השעווה עם הטיפות הראשונות.

בתודה 'השבועי שלי' המגזין שבו מאמר זה פורסם במקור.

מאמרים נבחרים

  • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
  • אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא…
  • סרטן פות (סרטן של הפות) הוא סרטן נדיר. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55,…
  • הקונדום הנשי הוא שיטה יעילה למניעת הריון אם משתמשים בו נכון. זה גם עוזר להגן…