מעכבי ACE

מעכבי ACE הן תרופות המשמשות בעיקר לטיפול ביתר לחץ דם (לחץ דם גבוה) ואי ספיקת לב. הם משמשים גם כמה אנשים עם סוכרת, עבור כמה צורות של מחלת כליות, ואחרי התקף לב כדי לסייע בהגנה על הלב. יש להם מגוון של השפעות על הגוף. יכולתי להירגע כלי דם הוא אחד החשוב ביותר. את תופעות הלוואי השכיחות ביותר מעכבי ACE הן בדרך כלל קלות. תופעת לוואי נפוץ הוא שיעול יבש מתמשך.

מעכבי ACE הם קבוצה (קבוצה) של תרופות המשמשות לטיפול בהפרעות שונות. השם הנכון שלהם הוא במעכבי אנגיוטנסין - אשר בדרך כלל מקוצר מעכבי ACE. הם כוללים: קפטופריל, cilazapril, enalapril, fosinopril, imidapril, lisinopril, moexipril, perindopril, quinapril, רמיפריל ו trandolapril. כל התרופות הללו יש גם מותגים שונים. תרופות מסוימות מעכבי ACE הן גם חלק של מחשב לוח בשילוב עם רפואה חוסם תעלות סידן או תרופה משתנה (לוח מים).

מאמרים קשורים

מעכבי ACE משמשים לטיפול במספר סוגים של תנאים שונים:

 • יתר לחץ דם - מעכבי ACE בדרך כלל עובדות היטב כדי להוריד את לחץ הדם.
 • אי ספיקת לב - מעכבי ACE להפחית את הלחץ על הלב על ידי הפחתת כמות הנוזלים נשאבים סביב הגוף. הם גם מסייעים בלב על ידי הרפיית כלי הדם. פעולה זו מפחיתה את כמות הכוח הדרוש כדי להוציא את הדם מהלב.
 • נפרופתיה סוכרתית (מחלת כליות סוכרתית) - תרופות אלה יכולים לעזור כדי לשמור על תפקוד כליות טוב.
 • מחלת כליות כרונית - מעכבי ACE עשויים לעזור להאט את התקדמות מחלת כליות.
 • לאחר אוטם שריר הלב (התקף לב).

למידע נוסף, ראו עלונים נפרדת בשם "לחץ דם גבוה (יתר לחץ דם) ',' אי ספיקת לב '," סוכרת - מחלת כליות סוכרתית', 'אוטם שריר הלב (התקף לב)', ו 'מחלת כליות כרונית'.

מעכבי ACE למנוע על הגוף מפני יצירת הורמון המכונה אנגיוטנסין II. הם עושים זאת על ידי חסימה (עיכוב) כימיקל הנקרא אנזים ההמרה-אנגיוטנסין. זה כולל מגוון רחב של אפקטים אבל בעצם מרגיע כלי הדם ומסייע להפחית את כמות המים מחדש נקלט על ידי הכליות. פעולות אלה מסייעים להוריד את לחץ הדם, כפי שיבואר להלן.

הגוף שלך במספר דרכים שונות של שמירה על לחץ הדם שלכם, אבל יש שני מרכיבים עיקריים. אחד הגורמים העיקריים הוא ההתנגדות של כלי הדם של הגוף. אם כלי הדם מתכווצים (להדק), התנגדות מגדילה. אם כלי הדם להתרחב (להירגע), ההתנגדות היא נמוכה. אם יש לך את אותה כמות של נסיעה נוזל כלי אחד, הלחץ יהיה גבוה שעה שכלי השיט שוהה מכווץ מאשר כאשר הוא נרגע.

לחץ דם משפיעי הגורם המשמעותי הנוסף הוא כמה דם נשאב אל מחוץ ללב. אצל אדם בריא זה תלוי קצב הלב (דופק) ואת כמות הדם נכנס ויוצא לתאי הלב. תופעה זו ידועה בשם תפוקת הלב (הלב).

לחץ הדם שלך הוא תוצאה של שילוב שני גורמים אלו. זה יהיה גבוה אם הכלי שלך מכווץ ויש המון דם הזורם בלב. זה יהיה נמוך יותר אם הכלי שלך מורחב ויש פחות דם הזורם בלב. מעכבי ACE לעבוד על ידי מיקוד הן של מערכות אלה.

הדם הוא לא רק מורכב של כדוריות דם אדומות, אלא גם מכיל כמות גדולה של פלזמה שנקרא נוזל. הכליות שלך לשלוט כמה נוזלים לך לשמור על הדם שלך וכמה אתה מפסיד כמו שתן. על ידי מחדש סופג (התמך) מים שאחרת להיות שתן, הכליות להגדיל את כמות הנוזלים בדם. זה מגדיל את נפח הדם.

במצב בריאותי טוב יש לך מערכת סבוכה להגדיר כדי לשמור על לחץ הדם שלכם. כאשר הכליות שלך לחוש כי לחץ הדם שלך ירד חומר הנקרא רנין משתחרר אל זרם הדם. רנין עובד על כימי אחר כדי ליצור I. אנגיוטנסין ואז האנזים המרת-אנגיוטנסין (ACE) משנה אנגיוטנסין I עד אנגיוטנסין II.

אנגיוטנסין II הוא ההורמון הפעיל. יש בו שלוש השפעות עיקריות:

 • התכווצות של כלי דם.
 • Re-ספיגת מים על ידי הכליות.
 • שחרור של אלדוסטרון ההורמון אשר גורם גם מחדש ספיגת מים על ידי הכליות.

הגדלת הנפח של הדם על ידי הוספה יותר מי הצרת כלי הדם שלך מגבירה את לחץ דם.

מעכבי ACE להפסיק אנגיוטנסין I מלהפוך אנגיוטנסין II. פעולה זו מפחיתה את כמות של אנגיוטנסין II מה שגורם לכלי הדם להתרחב. כמות המים ומחזירים לתוך הדם על ידי הכליות פוחתת. פעולות אלה מפחיתים את לחץ הדם.

 • יתר לחץ דם, מעכבי ACE צריך לעזור להפחית את לחץ הדם.
 • באי ספיקת לב, ייתכנו מדי נוזלים במחזור כלי הדם. מעכבי ACE לעזור להפחית את התופעה. הם מופיעים יש אפקט מגן על הלב להאט את ההתקדמות של אי ספיקת הלב.

ישנה קבוצה נוספת של תרופות הנקראות היריבים הקולטן לאנגיוטנסין II-(למשל, candesartan, Losartan). אלה פועלים בצורה דומה ACE inhibitors. אנטגוניסט לרצפטור אנגיוטנסין-II ניתן להשתמש במקום במעכבי ACE אם יש לך בעיות או תופעות לוואי עם נטילת מעכבי ACE (כגון שיעול מתמשך).

ניסויים קליניים מרמזים על מעכבי ACE הם כל העניין יעילים באותה מידה לטיפול ביתר לחץ דם ואי ספיקת לב.

 • יתר לחץ דם - הנחיות NHS להצהיר שכל מעכבי ACE יכולים שייקבעו עבור אנשים הסובלים מיתר לחץ דם.
 • אי ספיקת לב - הנחיות NHS ממליצים enalapril, lisinopril, ו רמיפריל לטיפול באי ספיקת לב. יש תרופות אלה הראיות הרפואיות ביותר כדי לתמוך השימוש שלהם, ורופאים בדרך כלל יש יותר ניסיון להשתמש בהם. עם זאת, תרופות אחרות זמינות לשימוש באי ספיקת לב, ובמקרים מסוימים, הרופא יכול לרשום אלטרנטיבה.
 • מחלת כליות כרונית - הנחיות NHS ממליצים enalapril, lisinopril, או רמיפריל לאנשים עם מחלת כליות כרונית. עם זאת ניסויים קליניים מראים כי אין במעכבי ACE מסוימים עובדים טוב יותר מאשר אחר למחלת כליות כרונית.
מעכבי ACE. מחלת כליות כרונית.
מעכבי ACE. מחלת כליות כרונית.

אתה לא יכול לקנות מעכבי ACE. הם זמינים רק הרוקח, עם מרשם רופא. תרופות אלה מחייבים מעקב מיוחד של הכליות שלך.

הרופא שלך ייעץ לך כיצד לקחת את התרופות שלך, כולל כמה פעמים. באופן כללי, אתה תהיה אשר נכתבת על מינון נמוך כדי לוודא שאתה מתמודד היטב כי לחץ הדם שלך מגיב בצורה מתאימה.

אצל חלק מאנשי המנה הראשונה יכולה לגרום לירידה בלחץ דם מייד. להלן עצות החל מעכבי ACE:

 • אם אתה לוקח (לוח מים) משתן, ייתכן מומלץ לא לקחת את זה במשך יום או יומיים לפני תחילת מעכבי ACE.
 • לאחר המנה הראשונה, ביום הראשון אתה מתחיל במעכבי ACE:
  • להישאר בבית במשך כארבע שעות, כפי מדי פעם כמה אנשים מרגישים סחרחורת.
  • אם אתה מרגיש סחרחורת, לשבת או לשכב זה יהיה בדרך כלל יותר קל.
  • אם אתה הופך סחרחורת, פנה לרופא מייד.
 • לאחר מכן, אין צורך לנקוט בכל אמצעי זהירות מיוחדת.

בדיקת דם נעשתה בדרך כלל לפני תחילת מעכבי ACE, וכ 1-2 שבועות לאחר המנה הראשונה. ייתכן גם דורש בדיקות דם נוספות כמו הגדלת המינון שלך. בדיקות אלה לבדוק את תפקוד הכליות. הכליות מושפעות מספר קטן של אנשים הנוטלים מעכבי ACE.

עבור אנשים הסובלים מיתר לחץ דם, בדיקת דם מדי שנה אז כרגיל. אם יש לך אי ספיקת לב תצטרך בדיקות דם תכופות יותר - בדרך כלל כל 3-6 חודשים.

מספר קטן מאוד של אנשים עשויים להידרש להתחיל טיפול עם מעכבי ACE בבית החולים, כך שאנו יכולים לבצע מעקב צמוד.

תרופות אלה יכולים לעבוד מאוד מהר יתר לחץ דם. אם יש לך אי ספיקת לב זה יכול להיות שבועות או חודשים לפני שאתה שם לב שיפור בתסמינים שלך.

ברגע שהתחלת לקחת מעכבי ACE תוכלו לשמור בדרך כלל לוקח את זה ללא הגבלת זמן, אלא אם כן אתם חווים השפעה שלילית.

רשימה מלאה של אנשים שלא צריך לקחת מעכבי ACE כלולה במערכת העלון שמגיע עם התרופה שלך. אם אתה שנקבעת מעכבי ACE, לקרוא את זה כדי להיות בטוח שאתה בטוח לקחת את זה. לדוגמא, אסור לאנשים לקחת מעכבי ACE כוללים:

 • נשים בהריון מניקות.
 • אלו עם רגישות ידועה מעכבי ACE.
 • אלה עם צורות-בצקת angio (נפיחות של השפתיים, העיניים או הלשון).
 • אנשים עם סוגים מסוימים של מחלת כליות - למשל, היצרות עורק הכליה.

A-תופעת לוואי נפוצה הקשורות במעכבי ACE היא תת לחץ דם (לחץ דם נמוך). ייתכן שיהיו ללא תסמינים של זה, או שזה עלול לגרום לך להרגיש סחרחורת. אם אתם חווים זה עליך לדווח על כך עם הרופא שלך. בסביבות אחת עשרה אנשים הנוטלים מעכבי ACE יש שיעול יבש מתמשך. פחות נפוץ תופעות הלוואי כוללות-בצקת angio (נפיחות של השפתיים, העיניים או הלשון) וירידה בתפקוד הכליות.

הערה: האמור לעיל אינו רשימה מלאה של תופעות לוואי לתרופות אלה. אנא ראה את העלון שמגיע עם המותג הספציפי שלך כדי לקבל רשימה מלאה של תופעות-לוואי אפשריות והאזהרות.

מספר תרופות אינטראקציה עם מעכבי ACE. בפרט, לא סטרואידיות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs), משתנה (טבליות מים) וליתיום. הרופא בדרך כלל יבדוק מה תרופות אחרות שאתה מבצע ולתת עצה נוספת על זו.

לכן, ודא הרופא שלך יודע על כל תרופה אחרת שאתה נוטל, כולל אלה שאתה קונה ולא נקבע.

אם אתה חושב שיש לך כבר א-תופעת לוואי לאחת התרופות שלך אתה יכול לדווח על כך על תכנית הכרטיס הצהובה. אתה יכול לעשות את זה באינטרנט בכתובת האינטרנט הבאה: www.mhra.gov.uk/yellowcard.

מה הם מעכבי ACE? קרן הלב הבריטית.
מה הם מעכבי ACE? קרן הלב הבריטית.

בתכנית-הכרטיס הצהוב משמשת לייצור רוקח, רופאים ואחיות מודעים לתופעות לוואי לא חדש כי תרופות עלולות לגרום. אם ברצונך לדווח על תופעות לוואי, תצטרך לספק מידע בסיסי על:

 • The-תופעת לוואי.
 • השם של התרופה אשר אתה חושב גרם לזה.
 • מידע על אדם שיש לו תופעת לוואי.
 • פרטי הקשר שלך כמו הכתב של הלוואי.

זה מועיל אם אתה צריך תרופה שלך - ו / או את העלון שמצורף אליו - איתך בזמן שאתה למלא את הדו"ח.

עזרה ומידע נוסף

לחץ דם בבריטניה

קרן הלב הבריטית

מאמרים נבחרים

 • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
 • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
 • אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא…
 • סרטן הפין הוא נדיר בבריטניה. ברוב המקרים לפתח אצל גברים מעל גיל 50. הסיבה אינה…