וגינוזיס חיידקי

וגינוזיס חיידקים (BV) הוא נפוץ וגורם פרשות מנרתיק, לעתים קרובות עם ריח מורגש. BV אינו זיהום המועברות במגע מיני. הוא נגרם על ידי גידול יתר של חיידקים רגילים בתוך הנרתיק. הסימפטומים הם בדרך כלל קלים, ו BV יכול לנקות ללא טיפול. ניתן לטפל במקרים אחרים עם אנטיביוטיקה.

וגינוזיס חיידקי (BV) הוא מצב שכיח של הנרתיק נגרמת על ידי יתר של חיידקים שונים (חיידקים). זה לא רק זיהום אחד פשוט נגרם על ידי סוג אחד של חיידק.

 • התסמין העיקרי של BV היא הפרשות מהנרתיק. BV הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר של הפרשות מהנרתיק אצל נשים בגיל הפוריות. הפריקה היא לעתים קרובות לבן-אפורה בצבע, ולעתים קרובות יש ריח דגים. הריח עשוי להיות מורגש יותר במהלך קיום יחסי מין. הפריקה נוטה להיות כבד ביותר רק לאחר תקופה, או לאחר קיום יחסי מין.
 • הפריקה אינה נוהגת לגרום לגרד או כאב סביב הנרתיק ו הפות.
 • נשים רבות עם BV אינם סובלים מתסמינים כלשהם (עד מחצית מהמקרים). BV ניתן למצוא במקרה כאשר למשטח מהנרתיק נלקחים מסיבות אחרות.

הערה: BV הוא לא הגורם היחיד של פרשות מנרתיק. תנאים שונים יכולים לגרום להזרמה. לדוגמא, גורם שכיח אחר של פרשות מנרתיק הוא קיכלי (זיהום הנגרם על ידי שמרים שנקראים קנדידה). בניגוד BV, קיכלי בדרך כלל גורם להפרשה לבן עבה אשר נוטה לגרום גירוד כאב סביב הנרתיק ו פות. (ראה עלון נפרד בשם קיכלי נרתיקים לקבלת מידע נוסף.) מחלות המועברות במגע מיני (מחלות המועברות במגע מיני), כגון כלמידיה, עלול גם הוא לגרום פרשות מנרתיק. (ראה עלון נפרד שנקרא כלמידיה באברים לקבלת מידע נוסף.)

BV אינה נגרמת על ידי חיידק יחיד (נבט). בשנת BV, גידול יתר של חיידקים שונים מתרחש בתוך הנרתיק. לא ברור למה זה קורה. בדרך כלל, ישנם סוגים שונים של חיידקים מזיקים בתוך הנרתיק. חיידקים אלה מסייעים בהגנה מפני חיידקים מזיקים (כגון קנדידה הגורמת קיכלי). בשנת BV, יש שינוי במאזן החיידקים הנורמלים בנרתיק. כתוצאה מכך, חיידקים מסוימים להכפיל ולשגשג הרבה יותר מרגיל. חיידקים מסוימים להיות הרבה יותר בולט מאשר הם בדרך כלל.

רופאים לתאר את השינויים האלה כמו "שינוי הפלורה החיידקים של הנרתיק מפני בעיקר מינים לקטובצילוס לריכוזים גבוהים של חיידקים אנאירוביים".

BV אינה נגרמת על ידי היגיינה ירודה. למעשה, שטיפת יתר של הנרתיק עלולה לשנות את האיזון הנורמלי של חיידקים בנרתיק, אשר עלול להפוך BV סיכוי גבוה יותר לפתח.

אודות 1 ב 3 נשים יש BV בזמן כלשהו בחייהם. זה יכול להיות אפילו יותר נפוץ מאשר זה, כמו במקרים רבים הם קלים ואינם מלווים בתסמינים. כל אישה יכולה להיות מושפעת BV. BV שכיחה יותר בקרב נשים שיש להם התקן-מניעה תוך רחמי (IUCD). היא עשויה גם להיות נפוצה יותר אצל נשים מעשנות. שינויים הורמונליים במהלך המחזור החודשי שלך, כמו גם גנטיקה משחקת אף היא חלק.

לא, BV יכול להשפיע על כל אישה, כולל אלה שאין להם (או שמעולם לא היה) מין. עם זאת, BV שכיחה יותר בקרב נשים פעילות מינית מאשר בקרב נשים פעילות בלתי מינית. אין חיידק מועבר בין פרטנרים מיניים לגרום למצב זה. פרטנרים מיניים של נשים עם BV לא צריכים שום טיפול. עם זאת, בחלק מהמקרים של BV נראו כקשורים מיני. זה עלול להתפתח לאחר שינוי השותף מיני. במקרים אלה, הזיהום אינו נתפס מאף אחד. אבל שינוי השותף מיני עשוי להשפיע על מאזן חיידקים נורמלים בנרתיק. BV הוא גם סיכוי גבוה יותר אצל נשים במערכות יחסים באותו מין שעברו שינוי של פרטנר.

וגינוזיס חיידקי. מהו וגינוזיס חיידקי ומה הם הסימפטומים?
וגינוזיס חיידקי. מהו וגינוזיס חיידקי ומה הם הסימפטומים?

הפריקה הטיפוסית הריח החשוד המאפיין שלה עושה BV סביר. אצל נשים במערכת יחסים רגילים, מונוגמי, הרופא או אחות עשוי להיות שמח לאבחן BV רק על ידי התסמינים הטיפוסיים שלך. עם זאת, יש כמה בדיקות זמינות שיכול לעזור כדי לאשר את האבחנה. כמו כן, אם הינך בהריון, חשוב לעשות אבחנה מדויקת אם יש לך הפרשות מהנרתיק כך שכל זיהום ניתן לטפל ביעילות. זאת אומרת שיש אחד או יותר מן הבדיקות להלן.

בדיקת רמת החומצה של הנרתיק שלך

הפריקה של BV יש רמת חומציות טיפוסית (חומצה / איזון בסיסי) לעומת גורמים אחרים פריק. (היתר של החיידקים של BV גורם pH לשנות בתוך הנרתיק, כך הוא הופך להיות בסיסי יותר, כלומר ה- pH עולה.) אם זמין, הרופא או אחות עשוי להצביע על כך שהם לוקחים מדגם של הפריקה שלך ולבדוק אותו עם כמה נייר pH. בנוסף, אם אלקלי מתווסף מדגם של פריקה, זה גורם לעיתים קרובות ריח דגים אופייני.

נטילת דגימה (ספוגית)

כדי לאשר את האבחנה, הרופא או האחות שלך יוכל גם להציע כי מדגם (ספוגי) של הפריקה שלך יילקח הנרתיק שלך ונשלח למעבדה לבדיקה. מספר רב של חיידקים שונים המתרחשים עם BV נראה תחת מיקרוסקופ. הרופא או האחות עשויים להציע כי הם לוקחים יותר ספוגית אחד מן הנרתיק שלך כדי לשלול גורמים אחרים של הפרשות מהנרתיק.

BV והריון

אם יש לך BV מטופל במהלך ההריון, יש לך סיכון מוגבר לפתח סיבוכים מסוימים של ההריון. לידה מוקדמת, הפלות, לידת תינוק במשקל לידה נמוך או לפתח זיהום של הרחם (רחם) לאחר הלידה ניתן קשורה לזיהום BV.

BV וניתוחים

אם יש לך BV מטופל, את הסיכוי לפתח דלקת של הרחם גבוה עוקב פעולות מסוימות (כגון הפסקת ההריון או כריתת רחם נרתיקית). עם זאת, אנטיביוטיקה ניתנת בדרך כלל לפני הסוגים אלה של ניתוחים, ובוודאי אם אתה ידוע כבעל זיהום BV.

BV וזיהומים אחרים

אם יש לך BV מטופל, אתה יכול להיות בסיכון גבוה לפתח זיהום HIV אם אתם מקיימים יחסי מין עם מישהו שהוא נגוע ב- HIV. יש גם כמה ראיות לכך שנשים עם BV המטופל עלולות להיות בסיכון מוגבר לפתח מחלה דלקתית של אגן (PID). (ראה כרוזים קראו HIV ואיידס ו מחלה דלקתית של אגן.)

לא בטיפול הוא אופציה עבור חלק מנשים

BV הוא לעתים קרובות ללא תסמינים (היא לא גורמת לשום סימפטומים), או התופעות אלה הן עדינות. כמו כן, יש סיכוי טוב כי BV ינקה בהדרגה ללא טיפול. כל שיבוש במאזן החיידקים בנרתיק ניתן לתקן באופן טבעי, עם הזמן. לכן, אם אין לך תסמינים או רק סימפטומים קלים, ייתכן שלא צריך שום טיפול.

עם זאת, אם הינך בהריון ואתה נמצא כי BV אך אינם סובלים מתסמינים כלשהם, ייתכן שעדיין יהיה מומלץ לקחת טיפול אנטיביוטי. היתרונות של בטיפול בנשים בהריון עם BV ואין תסמינים הוא קצת לא ברור. הרופא עשוי להתייעץ גניקולוג לגבי האם או לא היית זקוק לטיפול.

הערה: כל הנשים ההרות שיש להם סימפטומים עקב BV יש להציע טיפול. אם אתה נמצא יש BV ו עובר הפסקת ההריון, טיפול עם אנטיביוטיקה עשוי גם להיות מומלץ גם אם אתם ללא תסמינים. הסיבה לכך היא כי קיים סיכון של BV גרימת זיהום חמור יותר של הרחם (רחם) או אגן לאחר ההליך אם היא אינה מטופלת. גם חלק מהרופאים ממליצים אנטיביוטיקה לנשים עם BV (ואין סימפטומים) שעומדים לעבור הליכי גינקולוגיות אחרים כגון ביופסיה של רירית רחם - ביופסיה של רירית הרחם.

metronidazole

מה גורם וגינוזיס חיידקי? מי מקבל וגינוזיס חיידקים ואיך נפוץ זה?
מה גורם וגינוזיס חיידקי? מי מקבל וגינוזיס חיידקים ואיך נפוץ זה?

קורס של טבליות metronidazole הוא הטיפול הנפוץ. Metronidazole הוא אנטיביוטי. זה מנקה BV ברוב המקרים. קראו בעיון את העלון שמגיע עם טבליות רשימה מלאה של תופעות לוואי ואזהרות אפשריות. עם זאת, עיקרי לציין על metronidazole כולל:

 • המינון המקובל הוא 400-500 מ"ג פעמיים ביום במשך 5-7 ימים. מנה בודדת של 2 גרם מהווה חלופה, אם כי זה עשוי להיות פחות יעיל, ועלול לגרום יותר תופעות לוואי. (הערה: מנה בודדת זו אינה מומלצת אם הינך בהריון.) אם אתה לוקח את הקורס 7-יום, חשוב לסיים את הקורס ולא לפספס טבליות.
 • יש אנשים שמרגישים חולים או עלול להקיא כאשר הם לוקחים metronidazole. זהו פחות צפוי להתרחש אם אתה לוקח את הלוחות ישר אחרי האוכל. טעם מתכתי הוא גם תופעה-לוואי שכיח.
 • אין לשתות אלכוהול בזמן נטילת metronidazole, וכן למשך 48 שעות לאחר הפסקת הטיפול. האינטראקציה עם אלכוהול יכולה לגרום הקאות ובעיות אחרות כגון שטיפה ו דופק מוגבר.
 • הנקה: metronidazole יכול לקבל לחלב אבל לא יפגע התינוק שלך. עם זאת, metronidazole אוראלי אינו מומלץ ובמקום זה אתם צריכים להשתמש metronidazole או קלינדמיצין הנרתיק.

טיפול אנטיביוטי אלטרנטיבי

ג'ל וגינלי Metronidazole או קרם וגינלי קלינדמיצין ממוקם בתוך הנרתיק יכול לשמש אם אתם מעדיפים סוג זה של טיפול, או להיות תופעות לוואי לא נעים עם טבליות metronidazole. היכולת של הטיפולים האלה כדי לנקות BV הוא בערך כמו metronidazole נלקח דרך הפה.

הערה: כמו עם טבליות metronidazole, כדאי להימנע אלכוהול בזמן השימוש בג'ל metronidazole ובמשך 48 שעות לפחות לאחר הפסקת הטיפול. כמו כן, קרם וגינלי קלינדמיצין יכול לגרום להיחלשות של קונדומים דיאפרגמה לטקס. לכן, במהלך הטיפול ובמשך חמישה ימים לאחר הטיפול עם קרם וגינלי קלינדמיצין, אין להסתמך על קונדומים או דיאפרגמה כדי להגן מפני הריון ומינית מחלות המועברות במגע.

טיפולים אחרים

בסך הכל, אין ראיות חזקות ברגע שחיים אסידופילוס יוגורט או לקטובצילוס (המצויים במוצרים פרוביוטיים מסחריים מסוימים) הוא מועיל בטיפול או במניעת BV.

נשים שאינן בהריון

לאחר טיפול, אתה לא צריך שום בדיקות נוספות (כגון בדיקות ספוגיות) על מנת להבטיח כי BV יש פינה (מבחן של תרופה) ובלבד התסמינים נעלמו.

נשים בהריון

אם הינך בהריון, הוא הציע לעשות יש לך מבחן ספוגי נלקח חודש לאחר טיפול, על מנת להבטיח כי BV הוא כבר לא קיים.

אם יש לך ישנות סימפטומים ולא היו לי שום בדיקות ספוגיות נלקחו בתחילה, הרופא או אחות עשוי להציע כי הם לוקחים בדיקות ספוגיות עכשיו. הרינו לאשר שזה BV גורם לתסמינים שלך.

BV עלול לחזור אם לא תשלים כמובן שלך באנטיביוטיקה. עם זאת, גם אם שהשלמת קורס מלא של אנטיביוטיקה, BV חוזר בתוך שלושה חודשים בערך 1 מכל 3 נשים. אם זה לחזור על עוצמה, קורס חוזר של אנטיביוטיקה בדרך כלל יהיה מוצלח. מספר קטן של נשים חזר פרקים של BV, וצורך חזר קורסים של אנטיביוטיקה.

אם יש לך מכשיר מניעה תוך רחמים (IUCD) ויש BV חוזרת, הרופא או האחות שלך עשוי להמליץ ​​שהם מסירים IUCD שלך כדי לראות אם זה עוזר לשפר את הסימפטומים שלך. יהיה עליך לדון בצעדי מניעה חלופיים איתם.

רוב הפארקים של BV להתרחש ללא סיבה נראית לעין, ולא ניתן למנוע. עם זאת, להלן חשב לעזור למנוע כמה פרקים של BV. ההיגיון מאחורי טיפים אלו הוא לנסות לא להרגיז את האיזון הנורמלי של חיידקים בנרתיק:

 • אל תדחוף מים לתוך הנרתיק שלך כדי לנקות אותו (שטיפה). הנרתיק אינו זקוק ניקוי ספציפי.
 • אל תוסיפו שמני אמבט, חומרים אנטיספטיים, סבונים ריחניים, קצף אמבט מבושם, שמפו, וכו ', מים באמבטיה.
 • אין להשתמש בדטרגנטים חזקים לכבס את התחתונים שלך.
 • אין לשטוף סביב הנרתיק ו הפות שלך לעתים קרובות מדי. פעם ביום הוא בדרך כלל מספיק.

דאגה לבריאות נשים

אינטרנט: www.womens-health-concern.org
מספק ייעוץ על מצבים בריאותיים גניקולוגיות, אורולוגית ומינית.

האגודה לתכנון משפחה (FPA)

תל (קו סיוע) ישיר בריאות מינית: 0845 122 8690 אינטרנט: www.fpa.org.uk
מספק מידע, ייעוץ ותמיכה על בריאות, סקס ועל יחסים מיניים. כמו כן, יש עלונים על תנאים כגון BV ו קיכלי, אשר אינם מועברים במגע מיני.

מאמרים נבחרים

 • ברית מילה היא ניתוח להסרת העורלה (העור מכסה את החלק העליון של הפין). הוא בעיקר…
 • טבעת נרתיקית המניעה היא שיטה יעילה למניעת הריון. הוא מכיל שילוב של הורמונים, כמו…
 • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
 • הפרשות מהנרתיק ו דימום נרתיקי נפוצים אצל רוב הנשים. רוב הזמן התופעות הללו הן חלק…