Bronchiolitis

Bronchiolitis היא זיהום של דרכי הנשימה הקטנים של הריאה (את bronchioles). זהו מצב שכיח של תינוקות. רוב התינוקות מושפעים אינם חולים ברצינות, ולעשות החלמה מלאה. לפעמים הוא הופך להיות יותר רציני לטיפול בבית החולים עשוי להיות נחוץ.

האוויר נע לריאות דרך קנה הנשימה (קנה הנשימה), גדול יותר למטה הסתעפות דרכי הנשימה (הסמפונות) ולתוך איירווייז קטן (bronchioles). Bronchioles הם דרכי הנשימה הקטנים לפני האוויר נכנס מיליוני שקי אוויר זעירים (alveoli) של הריאה. חמצן מן האוויר עובר לזרם הדם מבעד לקירות הדקים של alveoli.

מאמרים קשורים

Bronchiolitis פירושו דלקת של bronchioles. היא נגרמת בדרך כלל על ידי וירוס הנקרא וירוס סינסיציאלי הנשימה (RSV). וירוסים אחרים הם לפעמים הגורם. RSV הוא גורם שכיח של הצטננות. אצל תינוקות מסוימים RSV יכול גם להדביק נמוך במורד דרכי הנשימה לגרום לברונכיט. RSV הוא להתפשט טיפות מים זעירות השתעלו התעטשו באוויר. bronchioles אינפקטד להתבטבט ומלא ריר.

ההערכה היא כי רבים כמו 1 ב 3 תינוקות בבריטניה מתחת לגיל 12 חודשים לפתח bronchiolitis בשלב כלשהו. הוא מופיע בעיקר בקרב מתרחשת אצל תינוקות בגילאי 3-6 חודשים. עבור רוב זה לא מחלה קשה. עם זאת, כ -3 ב 100 תינוקות מתאשפזים חולים שחלו בברונכיט לפני שהם בן שנה. תינוקות בסיכון גבוה יותר לפתח מחלה קשה יותר עם bronchiolitis כוללים: פגים, תינוקות עם מחלות לב ותינוקות שכבר מצב ריאות.

Bronchiolitis בבריטניה מתרחש בדרך כלל בחודשי החורף (נובמבר עד מרץ).

 • תסמיני הצטננות: נזלת, שיעול וחום מתון הם כרגיל במשך 2-3 הימים הראשונים.
 • נשימה מהירה, קושי בנשימה וצפצופים עלולה להתפתח הזיהום נוסע עד bronchioles. מספר נשימות לדקה יכול ללכת גבוה ככל 60-80.
 • הנחיריים עלולים להתלקח (ונפתח) והשיעול הופך גרוע יותר.
 • לעתים קרובות ניתן לראות את השרירים שבין הצלעות זזו פנימה במהלך כל נשימה. הסיבה לכך היא כי התינוק צריך יותר מאמץ לנשום מהרגיל.
 • התינוק עלול להתקשות האכלה ולקיחת משקאות. הסיבה לכך היא כי התינוק חולה מתעייף בקלות. התינוק עלול שלא נאבק לנשום וכדי להאכיל בו זמנית.

בדרך כלל, סימפטומי שיא 2-3 ימי חומרה לאחר התחילה. חומרת המחלה יכולה להשתנות בין המיתון (להיות קצת יותר מהצטננות כבדה) עד חמור עם קשיי נשימה חמורים. לאחר שהגיע לשיא, סימפטומים אז בדרך כלל להקל בהדרגה וללכת בתוך 1-2 שבועות. שיעול מעצבן יכול להתעכב עוד קצת. במקרים מסוימים השיעול המעצבן עלול לרטון על במשך כמה שבועות לאחר שהסימפטומים האחרים נעלמו.

חלק מהילדים לפתח שידות מחרחרות ומשתעלים ביתר קלות לאחר התקף לברונכיט, במיוחד כאשר יש להם שיעול או הצטננות. זה נקרא תסמונת פוסט-bronchiolitic ובדרך כלל נעלמת עם הזמן. במיעוט המקרים הסימפטומים מחרחר עלולים לפתח לסירוגין במשך כמה שנים, במיוחד עם שיעול והצטננות.

Bronchiolitis היא מחלה מעצמם. משמעות דבר הוא בדרך כלל מרחיק את המערכת החיסונית מנקה את הנגיף. אין תרופה כי יהרוג את הוירוס. אנטיביוטיקה לא להרוג נגיפים אינם בדרך כלל שנקבעה. מטרות הטיפול כוללות את הפעולות הבאות:

 • כדי לוודא שהתינוק אינו לייבש (להיות נמוך בנוזלי גוף). זו עלולה להתרחש אם התינוק אינו מוזן או לשתות היטב.
 • כדי לעזור עם נשימה אם זה הופך להיות קשה.
 • להיות עירני סיבוכים אפשריים.

טיפול בבית

תסמינים לא יחמירו ברוב המקרים. רופא יבדוק כי התינוק שלך לא מראה סימנים של התייבשות הוא מסוגל לנשום בצורה סבירה. זה בדרך כלל סימן טוב אם התינוק שלך שותה האכלה היטב. נשימה עשויה להיות קלה יותר עבור התינוק שלך אם הוא או היא ישנה עם ראש המיטה המורמת מעט. להתייעץ עם רופא אם התינוק שלך נראה להחמיר. באופן מיוחד:

 • אם התינוק שלך אינו מוזן או לשתות היטב.
 • אם מספר נשימות כל עליות דקות.
 • אם התינוק שלך הוא נאבק כדי לנשום.
 • אם תינוקך מאבד צבע ורוד טוב והופך חיוור או כחול.

טיפול בבית חולים

כ -3 ב 100 תינוקות שחלו בברונכיט מתאשפזים חולים. עבור רוב זה שהות קצרה עד שהם מעל את הגרוע מכל. הסיבה העיקרית לאשפוז היא חשש מפני שתייה או האכלה עניה. בבית החולים תינוק יכול להיות מוזן על ידי צינור עברו לתוך הבטן במידת הצורך. חמצן נוסף יכול להינתן אם הנשימה קשה. כ -2 ב 100 תינוקות הודו לבית חולים עם bronchiolitis זקוק לעזרה עם נשימה למשך (אוורור סייע) תוך עד הזיהום הולך.

חלק מהתינוקות להיות חולה אנוש, או לפתח דלקת ריאות כסיבוך. טיפול נמרץ יש צורך במספר קטן של מקרים.

סוגים רבים של טיפולים נסים במשך השנים. למרבה הצער, מחקרים הוכיחו כי אף אחד מהם לא עושה הבדל גדול על מהלך המחלה. לכן הטיפול הוא תומך, בעוד מערכת החיסון של הילד הורג את הווירוס.

לא בדרך כלל

Bronchiolitis. הבנת הריאות.
Bronchiolitis. הבנת הריאות.

זיהום RSV, אחראי נפוצה עבור bronchiolitis, גורם לרבי שיעול והצטננות אצל מבוגרים וילדים. אי אפשר להימנע מכך לחלוטין. זה עשוי להיות הגיוני כדי לשמור על תינוקות צעירים להתרחק מאנשים עם שיעול והצטננות. עם זאת, זה בדרך כלל לא אפשרי. אין חיסון זמין עדיין, אבל המחקר ממשיך לנסות לפתח אחד.

לא מעשן ואת ההנקה עשויה להיות מגן

תינוקות שחלו בברונכיט שהיה הניק, ואלה שגרים בבית ללא עישון, נוטים לקבל התקף חמור פחות של המחלה. זאת, לעומת תינוקות שאינם יונקים ואלה שחיים עם מעשנים. הסיבה לכך היא כי "עישון פסיבי" על ידי התינוק משפיע על רירית דרכי הנשימה, גורם להתנגדות פחות לזיהומים. כמו כן, תינוקות יונקים מקבלים נוגדנים המועברים מאמם אשר עשוי להיות מגן.

זריקות נוגדן

זריקות נוגדן חודשיות מלידה עשויות לעזור להגביל את חומרת לברונכיט אם זה אמור להתרחש. זה עשוי להיחשב לתינוקות שנמצאים מאוד מוקדמים, או שיש להם תנאי חזה או לב קשה. המטרה היא להגביל את חומרת לברונכיט אם היא מתרחשת.

מאמרים נבחרים

 • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
 • סרטן פות (סרטן של הפות) הוא סרטן נדיר. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55,…
 • הקונדום הנשי הוא שיטה יעילה למניעת הריון אם משתמשים בו נכון. זה גם עוזר להגן…
 • הקונדום הגברי היא שיטה יעילה למניעת הריון אם משתמשים בו נכון. זה גם עוזר להגן…