סידן בתצהיר pyrophosphate - כולל pseudogout

pyrophosphate סידן (CPP) הוא חומר המיוצר הסחוסים במפרקים. זה יכול להיות מופקד כמו גבישים על ברקמות מפרקים. זה נקרא בתצהיר pyrophosphate סידן (CPPD). CPPD יכול לגרום למספר בעיות אשר הידוע ביותר היא pseudogout. זה כמעט זהה גאוט, גרימת התקפות של כאב ונפיחות במפרקים אחד או יותר. חלק מהאנשים מקבלים נזק למפרק, גרימת סוג של דלקת מפרקים לטווח ארוך. CPPD עלול לגרום שום סימפטומים ולפעמים הוא הרים על צילום רנטגן שנעשה עבור מצב קשור. בניגוד גאוט, אין טיפול מיוחד עבור pseudogout. Rest, שקיות קרח ומשככי כאבים אנטי דלקתיים הם הצורות העיקריות של טיפול.

גבישי CPP יכולים להיות מופקדים על סחוס ורקמות אחרות שונות בתוך ומסביב מפרקים. תופעה זו ידועה בשם בתצהיר CPP (CPPD). יש אנשים שיש להם CPPD על הסחוסים שמכסים המפרקים שלהם. תופעה זו ידועה בשם שיגדון מדומה (CC). זה עלול לגרום שום סימפטומים אך הוא עשוי להיות נטל על צילום רנטגן. אנשים אחרים עשויים לקבל התקפה של כאבי פרקים ונפיחות זהים גאוט. זה נקרא pseudogout, או דלקת פרקים קריסטל CPP חריפה. יש גם מצב לטווח ארוך שנקרא כרונית CPP קריסטל לדלקת פרקים. יש אנשים עם דלקת מפרקים ניוונית (OA) לקבל CPPD, וכאשר זה גורם לתסמינים, הוא המכונה OA עם CPPD.

מאמרים קשורים

למה גבישי CPP נוצרים?

יכולות להיות סיבות רבות מדוע CPP יוצר גבישים אשר להתיישב על רקמות בתוך ומסביב המפרקים.

יש אנשים לרשת גן פגום מה שהופך אותם פגיעים יותר לפתח גבישי CPP במפרקים.

כמה תנאים יכולים לגרום היווצרות גבישים, כולל:

 • חוסר נוזלים (התייבשות).
 • התקפה של כל מחלה קשה.
 • פעילות יתר של בלוטת יותרת התריס ( hyperparathyroidism ).
 • שימוש ארוך טווח של תרופות סטרואידים.
 • בלוטת התריס ( היפותירואידיזם ).
 • כל עילת מפרקים.
 • Haemochromatosis (מחלה הגורמת מדי ברזל בגוף).
 • מחלת וילסון (מחלה תורשתית גורמת הצטברות של נחושת בגוף).
 • אקרומגליה (מחלה הנגרמת על ידי רמה מוגברת של הורמון הגדילה בגוף).
 • לדיאליזה.
 • ניתוח או פציעה.
 • רמת מגנזיום נמוכה בדם (hypomagnesaemia).

CPPD נפוץ יותר ככל שמתבגרים. מחקרי רנטגן מראים כי יותר ממחצית אנשים מעל גיל 80 יש שינויים אופייניים CPPD. מחקר אחד באנגלית חישב ומצא 7-10 אנשים מתוך 100 מעל גיל 60 יש CC. גברים ונשים מושפעים באופן שווה.

דמויות מאירופה מראים כי מדי שנה בערך 1 ל 100,000 אנשים סובלים התקף חריף של pseudogout,

גבישי CPP אשר מצטברים על הסחוס (CC) עלול לגרום שום סימפטומים אך עשוי להיות פשוט הרימו על הרנטגן.

CPP קריסטל מפרקים או pseudogout חריפים עשויים לגרום את הסימפטומים בדיוק כפי גאוט. לפיכך, יהיה כאב, חום, אודם ונפיחות במפרקים אחד או יותר. כל משותפים יכול להיות מעורב, אך הברכיים מושפעים לרוב, ואחריו פרקי הידיים, הכתפיים, הקרסוליים, הידיים והרגליים.

דלקת פרקים קריסטל CPP כרונית הדומה OA. זה גורם נזק לטווח ארוך כדי המפרקים, עם הכאב והנוקשות. ברכיים, ירכיים, כתפי פרקים מושפעות לרוב.

סידן בתצהיר pyrophosphate - כולל pseudogout. מחקר דלקת פרקים בבריטניה.
סידן בתצהיר pyrophosphate - כולל pseudogout. מחקר דלקת פרקים בבריטניה.

צילומי רנטגן עשוי להיות מועיל. צללי הצג שנראים כמו קווים ישרים טיפוסיים של CC. סריקות יכולות להיות גם שימושיות. כאשר מסתכל על נוזל משותף שהוסר עם מזרק ומחט תחת מיקרוסקופ עשוי להראות גבישי CPP טיפוסיים.

בדיקות עשויות להיות נחוצות כדי לשלול גורמים אחרים.

מה עוד זה יכול להיות?

ישנם מספר מצבים אחרים שיכולים לגרום לכאב ונפיחות משותף. אלה כוללים גאוט, דלקת ( דלקת מפרקים זיהומית ), דלקת מפרקים ניוונית ו דלקת מפרקים שגרונית.

CC המייצר ללא תסמינים לא צריך שום טיפול.

Pseudogout לא ניתן לרפא אבל הטיפול זמין כדי להקל על הסימפטומים עד הפיגוע ישקע. שקיות קרח ומנוחה עשויות להועיל. משככי כאבים ו תרופות אנטי דלקתיות ניתנים בדרך כלל כדי לסייע כאב ודלקת. טיפולים אחרים לפעמים ניסו לכלול ניקוז נוזל כלשהו עם מזרק ומחט, הזרקת נוזל סטרואידים לתוך המפרק ולקחת טבליות סטרואידים.

דלקת פרקים כרונית קריסטל CPP מטופל בדרך כלל באותו אופן כמו pseudogout, עם משככי כאבים ותרופות אנטי דלקתיות. תרופות אחרות ניסו נקראות קולכיצין, methotrexate ו hydroxychloroquine.

התקפות של pseudogout בדרך כלל להתיישב כעשרה מפרקים קריסטל days.Chronic CPP יכול לגרום ניזק וקשיים משותפים ארוך טווח עם mobility.If CPDD נגרם על ידי מחלה אחרת, הרצינות תהיה תלויה המצב הבסיסי.

בניגוד גאוט, אין טיפול או דיאטה שיכולה למנוע היווצרות של גבישי CPP. אם מצב בסיסי שנגרם אפיזודה של pseudogout (למשל, התייבשות או רמות מגנזיום נמוכות), בטיפול זה עשוי למנוע התקפות נוספות.

כמו OA, הנזק מדלקת פרקים כרונית קריסטל CPP יכול להיות מוגבל על ידי שמירה על המשקל שלך נורמלי מקבל כמות מתונה של פעילות גופנית.

עזרה ומידע נוסף

מחקר דלקת פרקים בבריטניה

מאמרים נבחרים