צלוליטיס ו שושנה

צלוליטיס היא דלקת של העור ואת הרקמות ממש מתחת לפני השטח של העור. כל אזור של העור עלול להיות מושפע, אבל הרגל שלי היא האתר הנפוץ ביותר. קורס של אנטיביוטיקה בדרך כלל לנקות את הזיהום. אם יש לך צלוליטיס של הרגל, ככל האפשר לשמור על הרגל שלך מעלה גבוהה הירך שלך. זה עוזר למנוע נפיחות עודפות, אשר עשוי להקל על כאב. דוגמאות של איך לגדל את הרגל בדרך זו הן כדלקמן.

צלוליטיס היא דלקת של השכבה העמוקה של העור (הדרמיס) ושכבת שומן ורקמות ממש מתחת לעור (ברקמות תת עורית).

שושנה היא זיהום של העור אשר הוא קרוב יותר אל פני העור (יותר שטחי) מאשר צלוליטיס.

במציאות, קשה לומר כמה עמוק זיהום, אז צלוליטיס ו שושנה הם או יותר אותו הדבר.

צלוליטיס ו שושנה. "המסר לקחת הביתה" הוא.
צלוליטיס ו שושנה. "המסר לקחת הביתה" הוא.

העור הוא מכשול טוב נגד זיהום. עם זאת, הפסקה על העור מפני חתך, אולקוס, זריקה, בכף הרגל, לגרד, וכו ', הוא האופן שבו חיידקים (חיידקים) יכול להיכנס ומתחת לעור. חתך זעיר הוא כל מה שצריך כדי לאפשר חיידקים.

לכולנו יש כמה חיידקים שחיים על העור שלנו אשר בדרך כלל אינו גורם שום בעיות. עם זאת, אם העור שלך הוא פגום או שבור בדרך כלשהי, החיידקים יכולים להיכנס. החיידק יכול אז להתרבות ולהפיץ יחד תחת פני העור כדי לגרום לזיהום. חתך, לרעות, וכו ', נמצא במקרים רבים להיות שורש הבעיה. עם זאת, לפעמים הזיהום מתרחש ללא סיבה נראית לעין ללא הפסקה בעור מצא. סוגים שונים של חיידקים יכולים לגרום צלוליטיס.

צלוליטיס היא בעיה נפוצה. זה יכול להשפיע על כל אחד. עם זאת, יש כמה דברים שיכולים לגרום לך יותר נוטה צלוליטיס. לדוגמה, אם אתה:

 • יש בכף הרגל (ראה להלן).
 • יש שריטות העור (קיצוצים).
 • יש רגליים נפוחות (מסיבות שונות), או סובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר.
 • האם היו בעבר אפיזודה של צלוליטיס.
 • יש מערכת עניים חיסונית - למשל, אם אתה לוקח סטרואידים או כימותרפיה.
 • יש סוכרת גרועה מבוקרת.
 • האם צורכת סמים תוך ורידית.
 • האם הייתה עקיצה.
 • יש בעיות עור כגון אקזמה.

סיבה נפוצה צלוליטיס נובעת בכף רגל

בכף הרגל היא בדרך כלל זיהום פטרייתי בעור עדין. עם זאת, זה יכול לגרום סדקים זעירים בעור שבין אצבעות הרגליים. הזיהום יכול ואז לקבל מתחת לעור ולנסוע עד לגרום צלוליטיס העגל (אבל בלי זיהום לכאורה של כף הרגל).

צלוליטיס ניתן לטפל, אבל זה עלול להתרחש שנית אם רגלו של הספורטאי אינה גם מטופלים. אם בכף הרגל הוא חיפש, זה יכול לפספס בקלות כמקור הבעיה. יש אנשים שיש להם שניים, שלושה או יותר התקפי צלוליטיס לפני שהוא הבין כי זיהום ברגלו בשל סדקים עור קלים בין האצבעות. אנשים נוטים יותר צלוליטיס, כגון אלה עם רגליים נפוחות אלה הסובלים מעודף משקל, צריכים להיות זהירים כדי לטפל בכל בכף רגל מייד. גירוד בין האצבעות הוא הסימן הראשון של בכף הרגל. (ראה עלון נפרד בשם בכף הרגל (פטרת כף הרגל) לפרטים.)

החלק התחתון של הרגל הוא האתר הנפוץ ביותר עבור צלוליטיס לפתח. עם זאת, צלוליטיס יכול להשפיע על כל אזור של העור. העור מושפע מרגיש חם, עשוי להיראות נפוחות נראה אדום ודלקתי. האזור הנגוע עלול להתפשט והוא בדרך כלל במכרז. לפעמים שלפוחיות להתרחש על העור. הבלוטות הקרובות עשויות להתנפח ולהיות במכרז. הסיבה לכך היא כי הם נלחמים את הזיהום לעצור את זה להתפשט לחלקים אחרים של הגוף. לדוגמא, הבלוטות במפשעה עשויות להתנפח במהלך צלוליטיס של הרגל.

אתם עשויים לחוש ברע ויש לי חום. אכן, הסימפטום הראשון הוא לעיתים קרובות להרגיש קודח ורועד עד 24 שעות לפני כל שינויים בעור להופיע.

עם שושנה, הפנים או רגל מושפעים כלל. אם שושנה משפיעה על הפנים, זיהום לעתים קרובות נסע מן מעברי אף (אף) מהדלקת אחרונה של מעברי האף. על פניו, זיהום מתפשט בדרך כלל מאזור האף על פני שני הלחיים. זיהום במקום אחר מייצר סימפטומים דומים לאלה של צלוליטיס.

מה גורם צלוליטיס? סיבה נפוצה צלוליטיס נובע בכף הרגל.
מה גורם צלוליטיס? סיבה נפוצה צלוליטיס נובע בכף הרגל.

צלוליטיס יכול לנוע בין המשפיעים על שטח קטן של העור כדי להיות זיהום גדול, הפצת המשפיעים על שטח גדול של העור. לכן, צלוליטיס יכול לנוע בין מתון עד חמור. ללא טיפול, 'קרב' הוא נלחם בין המערכת החיסונית לבין החיידקים הפולשים. לעתים קרובות, הגוף היה להדוף את החיידקים והזיהום היה לנקות. עם זאת, צלוליטיס מתפשטת כי מחמיר יכולה להיות מדאיגה. לכן, הטיפול בדרך כלל מומלץ בהקדם צלוליטיס מאובחנת על מנת לעצור את התפשטות להיות רציני.

בפרט - צלוליטיס סביב העין (צלוליטיס periorbital) זקוק לטיפול דחוף. זה בעיקר משפיע על ילדים צעירים ובתחילה גורם אדמומיות ונפיחות של העפעפיים.

סיבוכים אפשריים של צלוליטיס המטופל כוללים:

 • אלח (הרעלת דם) אשר יכולים להיות מסכני חיים.
 • מורסה להרכיב (כדור של מוגלה האזור הנגוע).
 • שרירים או זיהומי עצם אשר יכול להיות רצינית.
 • צלוליטיס סביב עין יכול להתפשט להדביק את המוח.
 • חיידקים לקבל לתוך זרם הדם יכול לגרום לזיהום של מסתמי הלב.

כמו כן, אם צלוליטיס היא חמורה לפני הוא מטופל, זה יכול להשאיר ניזק לטווח ארוך כדי ניקוז הלימפה מרקמות מושפעות. משמעות הדבר היא כי במקרים מסוימים את התנפחות רקמות עשויים להישאר, החמיר, והוא יכול להיות קבוע לאחר הזיהום נעלם.

אז, "המסר לקחת הביתה 'הוא: אם יש לך פיסת העור כי הוא אדום, חם נראה הולך וגדל, ואז לראות רופא בהקדם האפשרי. עם טיפול, רוב אנשים עם צלוליטיס לבצע התאוששות מלאה ללא כל סיבוכים מתפתחים.

אנטיביוטיקה

קורס של אנטיביוטיקה טבליות יהיה בדרך כלל צלוליטיס ברור. קורס בן שבעה ימים (לפעמים יותר) נדרש בדרך כלל. תסמינים צריכים להקל בקרוב ברגע שאתה מתחיל את הלוחות. (עם זאת, ייתכנו גידול ראשוני אדמומיות כאשר מתחיל בטיפול לפני שהוא מתחיל לדעוך.) הרופא בדרך כלל יסדר לראות אותך שוב כמה ימים לאחר התחלת טיפול. עם זאת, כדאי לראות רופא במוקדם אם האזור של זיהום ממשיכה להתפשט או אתה הופך גרוע מרגע שתתחיל אנטיביוטיקה. חיידקים מסוימים עמידים לאנטיביוטיקה מסוימת. לכן, שינוי אנטיביוטיקה עשוי להיות נחוץ אם הזיהום אינו משפר עם האנטיביוטיקה הראשונה. כמו כן כדאי לראות רופא לפני כן, אם אתה לא מצליח לסבול (לקחת) אנטיביוטיקה. הרופא עשוי צריך לרשום לך אנטיביוטיקה שונה.

אם יש לך צלוליטיס חמור, או שיש לך צלוליטיס מתון שאינו לשפר עם טבליות אנטיביוטיקה, אז ייתכן שתצטרך טיפול אנטיביוטי תוך ורידי. זוהי הנקודה בה את האנטיביוטיקה מוזרקת לוריד. יש אנשים עם צלוליטיס חמור להיות מאוד ברע וצריכים להיות מטופלים מיד לבית החולים עם אנטיביוטיקה דרך הווריד.

גובה

רמה (גיוס) חלק הגוף המושפע משתמש כוח משיכה כדי לעזור למנוע נפיחות עודפות, אשר עשוי גם להקל על כאב. האם זה כמה שיותר עד מנקת הזיהום.

אם יש לך צלוליטיס של הרגל, "עלה" כלומר את הרגל היא גבוהה יותר מאשר הירך שלך, כך כוח משיכה עוזרת להפחית את הנפיחות. כאשר אומרים להם לרומם רגל, אנשים רבים את הרגל שלהם על כיסא או שרפרף. זהו לעתים רחוקות מספיק (גם אם הכיסא נח), כמו הקרסול צריך להיות גבוה יותר מאשר היפ לעילוי להיות שימושי. הדרך הקלה ביותר להעלות את הרגל היא לשכב על ספה עם העקב שלכם עומד על מסעד הספה (אבל למנוע לחץ על העגל). או, לשכב על ספה עם הרגל על ​​שניים או שלוש כריות עבות. כאשר במיטה, לשים את הרגל על ​​כמה כריות כך שהוא יהיה גדול יותר מאשר הירך שלך. לחלופין, לרוקן מגירה עמוקה ושם את העוגה מתחת למזרון למרגלות המיטה שלך.

ייתכן שתהיה עליך לשמור על הרגל שלך גבוהה ככל האפשר במשך כמה ימים. עם זאת, כדי לסייע במחזור, כדאי לצאת לטיולים קצרים מדי פעם, ו לכשכש הבהונות בקביעות כשכף רגלך הוא הרים.

אם יש לך צלוליטיס בתוך אמה או שני, קלע גבוה יכול לעזור להעלות את האזור הפגוע.

דברים אחרים שעשויים לסייע כוללים:

 • משככי כאבים כגון אקמול או איבופרופן, אשר יכול להקל על הכאב ולהפחית חום.
 • טיפול בכף הרגל אם הוא קיים.
 • שימוש בקרם לחות תחליפי סבון על האזור הפגוע של העור עד לריפוי מלא. זה עוזר למנוע את העור מלהפוך יבש ופגוע.
 • שתייה מרובה של נוזלים כדי למנוע התייבשות.
 • לאחר טטנוס חיסון מאיץ אם היה לך חתך או פצע מלוכלך זריקות טטנוס שלך הן לא עד עדכני.

רוב האנשים עם צלוליטיס להחלים לחלוטין ללא כל סיבוכים. עם זאת, רציני סכנת חיים סיבוכים עלולים להתפתח במקרים מסוימים. אלה שהוזכרו לעיל. בנוסף, מצב להיות מודע הדומה צלוליטיס ויכול לפעמים בהתחלה להיחשב בטעות צלוליטיס נקרא fasciitis necrotising.

fasciitis Necrotising

מהם התסמינים של צלוליטיס? האם צלוליטיס רציני?
מהם התסמינים של צלוליטיס? האם צלוליטיס רציני?

זהו גם זיהום המשפיע על העור ואת הרקמות מתחת לעור (ברקמות תת עורית). הדבר דומה צלוליטיס אבל הוא תמיד מאוד רציני. חיידקים שונים יכולים לגרום fasciitis necrotising, אך ברוב המקרים הן שזה בגלל החיידק סטרפטוקוקוס (נבט).

fasciitis Necrotising הוא אחד הזיהומים-ההפצה המהירה הידועים. זה נקרא לפעמים המחלה "אוכלי בשר". עם זאת, החיידקים (חיידקים) הגורמות לזיהום זה לא 'לאכול בשר'. מה שקורה זה שהם משחררים רעלים (רעלים) אשר להרוס את לרקמות סמוכות כגון רקמת העור והשרירים.

כמו צלוליטיס, הזיהום של fasciitis necrotising בדרך כלל מתחיל מפצע בעור - וזה לעיתים קרובות מאוד מינורי, כגון שריטה. זה מאפשר חיידקים לתוך העור. בדרך כלל, העור מושפע בהתחלה הופך להיות מאוד כואב - אבל בשלבים המוקדמים זה הוא לעתים קרובות ללא כל אדמומיות או דלקת ברורות של העור. המחלה ואז מתקדם במהירות (מעל שעות) ואת הרקמות שנפגעו אז בדרך כלל להתבטבט, אדום, ועלולות שלפוחית. אתה מרגיש חולה מאוד - אשר אולי נראה מעבר לכל פרופורציה על 'מבט' של העור בהתחלה.

די מהר, העור מושפע הופך סגול או סגול, שלפוחיות ומת (נמק) יחד עם רקמות תת עורית. את הרעלים ואת הזיהום יכולים להשפיע על שאר הגוף, גורמים כשל איברים. במקרים חמורים להתקדם תוך שעות שיעור התמותה מזיהום זה הוא גבוה (זה יכול להיות גבוה ככל 3 מכל 10 אנשים או יותר), אפילו עם טיפול.

אז, סימפטומים לקחת מיוחד לב הם:

 • כאב 'מעבר לכל פרופורציה "את המראה של שינויים בעור.
 • שחש ברע ולהיות חולה "מעבר לכל פרופורציה" את המראה של העור.
 • תסמינים המניבות במהירות גרועה - גם סימפטומי עור, או איך אתה מרגיש בדרך כלל.
 • העור מושפע שהולך כהה, סגול או שלפוחיות.

fasciitis Necrotising הוא מצב חירום רפואי - אתה צריך טיפול מיידי.

אבל זכרו, ברוב המקרים של עור נגוע הם צלוליטיס ואינם necrotising fasciitis. צלוליטיס שכיח fasciitis necrotising נדיר. סעיף זה מתווסף למען שלמות בשבילך להיות מודע למה לחפש.

צלוליטיס לא תמיד למניעה. עם זאת, המידע הבא עשוי לסייע להפחית את הסיכון לפתח צלוליטיס ובמקרים מסוימים:

 • נקה כל חתכים או פצעים כי ייתכן שיהיו. אתה יכול לשטוף אותם תחת זרם מי ברז. אולי כדאי להשתמש משחה אנטיספטית. אתה יכול גם לכסות את החתך או הפצע עם טיח. עם זאת, לוודא כי תשנה את הטיח על בסיס קבוע (במיוחד אם הוא הופך להיות רטוב או מלוכלך).
 • אל תתנו העור שלך להיות יבש מדי. עור יבש יכול לפצח בקלות חיידקים יכולים להיכנס דרך סדקים בעור. שימוש בקרם לחות על בסיס קבוע על העור שלך.
 • הימנע מגרד העור שלך, אם אפשר. תנאים כגון אקזמה יכול להפוך את העור מאוד מגרד. אם הציפורניים שלך הן ארוכות, הם עלולים לגרום הפסקות בעור כאשר אתה מגרד. הפסקות אלה יכולות להיות נקודת כניסה עבור חיידקים. לכן, לשמור על הציפורניים שלך קצר ולהימנע מגרד ככל האפשר.

מאמרים נבחרים

 • ברית מילה היא ניתוח להסרת העורלה (העור מכסה את החלק העליון של הפין). הוא בעיקר…
 • טבעת נרתיקית המניעה היא שיטה יעילה למניעת הריון. הוא מכיל שילוב של הורמונים, כמו…
 • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
 • הפרשות מהנרתיק ו דימום נרתיקי נפוצים אצל רוב הנשים. רוב הזמן התופעות הללו הן חלק…