ערמונית כרונית

ישנם שני סוגים עיקריים של ערמונית כרונית - ערמונית חיידקים כרונית (הנגרמת על ידי זיהום חיידקים כרוני) ו ערמונית כרונית / תסמונת כאב אגנים כרונית (CPPS) - שסיבתה לא מובנת לחלוטין. ערמונית כרונית בדרך כלל גורמת לכאב באזור האגן התחתון של גברים. הסימפטומים השתן כגון תדירות במתן שתן וכאב על במתן שתן עלול גם להיות נוכח. טיפול יכול להיות קשה והוא עשוי לכלול אנטיביוטיקה ותרופות אחרות. סימפטומים יכולים להימשך זמן רב, למרות שהם עשויים "באים והולכים" או להשתנות בחומרתם.

בלוטת הערמונית נמצאה רק אצל גברים. היא שוכנת ממש מתחת לשלפוחית ​​השתן. זה בדרך כלל בערך בגודל של ערמונים. השופכה (הצינור שעובר שתן משלפוחית ​​השתן) עוברת באמצע של הערמונית. הערמונית מסייעת להפוך זרע, אבל רוב הזרע נעשה על ידי שלפוחית ​​הזרע (בלוטת אחרת).

מאמרים קשורים

ערמונית אומרת שיש לך דלקת של בלוטת הערמונית שלך. הערמונית יכול להיות (התפרצות פתאומית) אקוטי או כרוני (מתמשך). זה גם יכול להיות מקור להדבקה (הנגרם על ידי נגיף) או שאינו מזהם.

לאבחון של ערמונית כרונית, סימפטומים צריכים להיות נוכח במשך שלושה חודשים לפחות. בשנת ערמונית חריפה, תסמינים בדרך כלל באים על וללכת משם הרבה יותר מהר. ישנם שני סוגים עיקריים של ערמונית כרונית:

 • ערמונית חיידקים כרונית
 • ערמונית כרונית / CPPS

ראה עלון נפרד בשם ערמונית חריפה לפרטים נוספים על ערמונית חריפה. שאר עלון זה הוא רק על ערמונית כרונית.

ערמונית כרונית היא למעשה די נפוצה. בין 1-2 גברים 10 יצטרכו ערמונית כרונית בשלב כלשהו במהלך חייהם. הערמונית כרונית הנפוצה ביותר משפיע גברים בין הגילאים 30-50, אבל גברים בכל גיל יכול להיות מושפע.

9 מתוך 10 גברים עם דלקת ערמונית כרונית יש כרונית בערמונית / CPPS. אודות 1 ב 10 גברים עם דלקת ערמונית כרונית יש ערמונית חיידקים כרונית, אז זה נדיר בהשוואה כרונית בערמונית / CPPS.

מה גורם ערמונית חיידקים כרונית?

ערמונית כרונית. בחינת בלוטת הערמונית שלך.
ערמונית כרונית. בחינת בלוטת הערמונית שלך.

ערמונית חיידקים כרונית היא סוג של ערמונית זיהומיות. הוא נגרם על ידי דלקת כרונית (מתמשכת) חיידקים של בלוטת הערמונית. גבר עם ערמונית חיידקים כרונית יהיה בדרך כלל היה חוזרים זיהומים בשתן. הערמונית חיידקי כרוני נגרם בדרך כלל על ידי אותו סוג של חיידקים שגורמת זיהומים בשתן. בלוטת הערמונית יכולה נמל זיהום ולכן דלקות חוזרות יכולות להתרחש. ערמונית חיידקים כרונית הוא לא זיהום המועברות במגע מיני.

מהם התסמינים של דלקת בערמונית חיידקים כרונית?

גברים עם דלקת ערמונית חיידקית כרונית נוטים להיות בעלי סימפטומים שעווה לדעוך. במהלך התלקחות, אתה יכול לקבל כאב ואי נוחות. אתה מרגיש את זה בעיקר בבסיס הפין שלך, סביב פי הטבעת שלך, בדיוק מעל עצם הערווה שלך ו / או את הגב התחתון. הכאב עשוי להתפשט הפין והאשכים שלך. שרפרפים חולפים (צואה) יכולים להיות כואבים. בנוסף, אתם יכולים להיות תסמינים מדלקת שתן, כגון כאב בעת שתן, שתן לעתים קרובות או דחף עז לתת שתן.

תופעות אלה דומות לסימפטומים של ערמונית חיידקית חריפה. עם זאת, גברים עם התלקחות של ערמונית חיידקי כרוני נוטים להיות פחות חולה מאלה עם ערמונית חריפה. לדוגמא, חום (טמפרטורה גבוהה) הוא פחות סביר ואתה פחות לסבול כאבים בכלל.

אם יש לך ערמונית חיידקים כרונית, הסימפטומים שלך יקלו בדרך כלל כאשר טופלו באנטיביוטיקה. עם זאת, אלא אם אנטיביוטיקה לגמרי לנקות את הזיהום מבלוטת הערמונית, אתם נמצאים בסיכון של זיהום חוזר (מתלהט) שוב. בין ההתלקחויות, ייתכן שיהיו קצת כאבים שיורית קלים ועוד כמה סימפטומי שתן עדינים (כמו במתן שנותן בתדירות גבוהה או דחף עז לתת שתן).

מה גורם ערמונית / cpps כרונית?

ערמונית / CPPS הכרונית הנה מחלה כרונית (מתמשכת) אי נוחות או כאב שאתה מרגיש באזור האגן התחתון - בעיקר בבסיס הפין שלך וסביב פי הטבעת שלך. זה בדרך כלל מאובחן אם יש לו כאב במשך לפחות שלושה חודשים במהלך ששת החודשים הקודמים.

הגורם לסוג זה של דלקת בערמונית כרונית לא מובן לחלוטין. תיאוריות רבות הוצעו באשר לסיבה. אלה כוללים: זיהום של הערמונית עם נבט אשר טרם זוהו; בעיות עצבים המשפיעים על הערמונית; בעיה אוטואימונית של בלוטת הערמונית (נוגדנים שאנחנו בדרך כלל לייצר כדי להילחם בזיהום ניתן לתקוף את התאים של בלוטת הערמונית מסיבה כלשהי); דלקת נובעת שנתן נאלצת לאחור לתוך הערמונית בעת הטלת השתן.

ערמונית הטווח באמת מתייחסת דלקת ו / או זיהום של בלוטת הערמונית. עם זאת, את הגורם המדויק של צורה זו של ערמונית כרונית אינו ידוע ויש תגובה משתנית לאנטיביוטיקה ומשככי כאבים אנטי דלקתיים. מסיבות אלה, כמה רופאים מעדיפים להשתמש במונח 'תסמונת כאבי אגן כרונית ". באמצעות מונח זה אינו בהכרח שהבעיה בהחלט נובעת מבעיה עם בלוטת הערמונית.

מהם התסמינים של דלקת בערמונית כרונית / תסמונת כאבי אגן כרונית?

מהי בלוטת הערמונית? בדיקות נוספות של הכליות ודרכי השתן.
מהי בלוטת הערמונית? בדיקות נוספות של הכליות ודרכי השתן.

התסמינים בדרך כלל היו נוכחים במשך לפחות שלושה חודשים במהלך ששת החודשים הקודמים.

התסמינים כוללים:

 • כאב - זה בדרך כלל סביב בסיס הפין, סביב פי הטבעת, בבטן התחתונה ו בגב התחתון. לפעמים הכאב מתפשט עד קצה הפין ו / או לתוך האשכים. כאב הוא הסימפטום העיקרי ערמונית כרונית. הכאב עשוי להשתנות בחומרה מיום ליום.
 • הסימפטומים השתן - כגון כאבים קלים כשאתה שתן, דחף עז להטיל שתן לעיתים, כמה הססנות כאשר מנסים לתת שתן, זרם שתן עניים.
 • בעיות מיניות - אתה עלול להיתקל אימפוטנציה (קושי להגיע לזקפה), שפיכה יכול לפעמים להיות כואבות ויש לי כמה גברים כאב גרוע (כמתואר לעיל) לאחר קיום יחסי מין.
 • תסמינים אחרים - אתה עלול להרגיש עייף, ויש לי כאבים בכלל.
 • בחינת בלוטת הערמונית שלך. הרופא עשוי לבחון בלוטת הערמונית שלך, באמצעות אצבע נתונה בכפפה בקטע הגב. בלוטת הערמונית שלך עשויה להיות רכה על בחינת ערמונית כרונית. עם זאת, זה לא כל כך בכל מקרה.
 • דגימת שתן נלקחת בדרך כלל כדי לשלול דלקת בשתן. זה חשוב במיוחד עבור ערמונית חיידקי כרוני אם כי, בין ההתלקחויות, ייתכן שאין סימני הזיהום.
 • בדיקות נוספות של הכליות ודרכי השתן. אם הרופא חושד שיש לך ערמונית חיידקים כרונית, הם עשויים להציע שיש לך בדיקות נוספות כדי לשלול כל בעיה עם דרך השתן שלך שאולי תרמה (או גרם) הזיהום. לדוגמה, בדיקת אולטרסאונד של הכליות שלך כדי לחפש את כל חריגות.
 • בדיקות כדי לשלול סיבות אחרות לסימפטומים שלך כוללים:
  • ערמונית כרונית עלולה לגרום לתסמינים דומים זיהום המועברות במגע מיני. מסיבה זו, אם אתם נמצאים בסיכון של זיהום המועברות במגע מיני, הרופא עשוי להמליץ ​​כי יש לך כמה בדיקות ספוגיות או שתנו להוציא זה. אבל שימו לב, ערמונית כרונית אינה זיהום המועברות במגע מיני.
  • בדיקות אחרות עשויים להיות מומלצות על מנת לשלול מצבים אחרים של הערמונית שלך או לאיברים סמוכים אם הסימפטומים שלך לא טיפוסיים. לדוגמא, לפעמים הרופא עשוי להמליץ ​​בדיקת דם כדי לשלול בעיות אחרות עם בלוטת הערמונית שלך.

אם הרופא חושד שיש לך ערמונית כרונית, הם יכולים להפנות אותך למומחה (בדרך כלל אורולוג) להערכה נוספת. אם אתה מכונה מומחה, דגימה של נוזל ( "פרשות") מהערמונית תיאסף כדי לשלול דלקת הערמונית שלך. כדי לעשות זאת, רופא יכול בעדינות לעסות את בלוטת הערמונית שלך, באצבע בכפפות ברקטום שלך. בעשותם זאת, נוזל מהערמונית נדחף החוצה לתוך השופכה יוצא מהפין שייגבה ונבדק על חיידקים (חיידקים). אם יש לך CPPS, אין חיידקים נמצאים בנוזל הערמונית או שתן.

הטיפול של ערמונית כרונית יכול להיות קשה. עם זאת, אצל רוב האנשים, סימפטומים לשפר במשך חודשים או שנים.

אם הרופא שלך חושד שיש לך ערמונית כרונית, כאמור לעיל, הם בדרך כלל יפנו אותך למומחה להערכה נוספת. בינתיים, GP שלך עשוי להמליץ ​​אחד או יותר מן האמצעים הבאים בזמן שאתה מחכה לפגישה שלך עם מומחה:

 • משככי כאבים כגון אקמול או איבופרופן עלול להקל על הכאב.
 • משלשלים עשויים להיות מועילים אם היא כואבת או קשה לעבור צואה.
 • אנטיביוטיקה. קורס של ארבעה שבועות עשוי להיות מועיל. אנטיביוטיקה בדרך כלל מומלצת אם היה לך דלקת בדרכי שתן או אפיזודה של ערמונית חריפה במהלך השנה הקודמת. זאת על מנת להיות בטוח לחלוטין כי לא קיים זיהום.

חיזוקים והסבר הם גם לפעמים מועילים. חלק מהאנשים חוששים כי הם יכולים להיות בעלי מחלה קשה כגון סרטן הערמונית. דאגה וחרדה יכולה לגרום לתסמינים גרועים. לכן, זה עשוי להיות שימושי כדי לדעת שיש לך ערמונית כרונית ולא איזה מחלה אחרת. עם זאת, תצטרך לקבל את זה כאב או חוסר נוחות צפוי להימשך זמן מה.

טיפולים כי מומחה יכול להמליץ

טיפולים שונים נסים על ערמונית כרונית. הם עשויים ליהנות כמה אנשים, אבל עד כה יש מעט מחקרים כדי לאשר אם הם לעזור ברוב המקרים. הם אינם טיפולים "רגילים" או שיגרתי, אבל מומחה ימליץ לכם לנסות אחד.

עבור ערמונית חיידקים כרונית, טיפולים אפשריים עשויים לכלול את הדברים הבאים:

 • קורס ארוך יותר אנטיביוטיקה. אם המומחה חושד שיש לך ערמונית חיידקי כרוני והתסמינים שלך לא פינו לאחר קורס של ארבעה שבועות של אנטיביוטיקה, הם עשויים להציע עוד כמובן. לפעמים קורס של עד שלושה חודשים משמש.
 • הסרת הערמונית (כריתת ערמונית) יכולה להיחשב אם יש לך אבנים קטנות (calculi) בערמונית. זה לא ברור עד כמה זה יכול לעזור, אבל זה כבר הציע אבנים הקטנות אלה עשויות להיות סיבה מדוע אנשים מסוימים לקבל זיהומים חוזרים ב ערמונית חיידקים כרונית. עם זאת, זה אינו נפוץ שבוצע ואינו מתאים אצל כולם. מומחה ייעץ.

עבור ערמונית כרונית / CPPS, טיפולים אפשריים עשויים לכלול את הדברים הבאים:

 • אנטיביוטיקה - אלה עשויים להישפט בתחילה, למרות הראיות על האפקטיביות שלהם מוגבלות. יתכן שחלק האנטיביוטיקה יש תכונות אנטי דלקתיות וכן או שהם עשויים לנקות כמה חיידקים שקשה למצוא כאשר השתן שלך נבחן.
 • אלפא חוסמי - הן תרופות המשמשות לטיפול הגדלת הערמונית. הם להרפות את השרירים של הערמונית ולשקע של שלפוחית ​​השתן. ישנם מספר מותגים שונים. ישנן עדויות כי הם מסייעים CPPS, ואחד יכול להיות שווה לנסות.
 • תרופות אחרות - למשל, ביופלבונואידים (כגון קוורצטין) ו finasteride (תרופה אשר עשוי 'לכווץ' הערמונית).
 • ניהול מתח - זה וטכניקות אחרות לשיכוך כאבים הם לפעמים ניסיתי לעזור להתמודד עם הכאב המתמשך.

מחקרים ממשיכים לנסות למצוא טיפולים טובים יותר ערמונית חיידקים כרונית וכרוני ערמונית / CPPS.

קשה לתת פרוגנוזה (תחזית). הסימפטומים שלך עשויים להימשך זמן רב, למרות שהם עשויים "באים והולכים" או להשתנות בחומרתם. משככי כאבים יכולים לשמור אי נוחות עד למינימום.

רוב הגברים שאובחנו עם דלקת ערמונית כרונית / CPPS נוטים להיות שיפור בתסמינים שלהם במהלך ששת החודשים הבאים. במחקר אחד, כשליש מהגברים לא היו סימפטומים נוספים שנה אחת מאוחר יותר. במחקר נוסף שנערך גדול, שליש מהגברים הראה בינוני עד שיפור משמעותי יותר משנתיים.

עמותת תמיכת ערמונית בריטית (BPSA)

אינטרנט: www.bps-assoc.org.uk
מבוססי אינטרנט, בריטניה ממוקד, ארגון מידע, תמיכה תעמולה הקשורים מחלות הערמונית של הערמונית / כרונית בערמונית / CPPS.

הערמונית בבריטניה

6 אורוות סהר, 139 רחוב אפר ריצ'מונד, 2TN SW15 בלונדון
טל ': 020 8788 7720 אינטרנט: www.prostateuk.org

מאמרים נבחרים