טבעת נרתיקית הריון

טבעת נרתיקית המניעה היא שיטה יעילה למניעת הריון. הוא מכיל שילוב של הורמונים, כמו הגלולה המשולבת. זה מוכנס לתוך הנרתיק, שם הוא נשאר במשך שלושה שבועות. יש לך בדיוק שבוע טבעת ללא שתוכלו להניח טבעת חדשה במקום. תופעות לוואי נפוץ הם כאבי ראש, פרשות נרתיק ונרתיק כואבות. אלה לקרות בערך 1 ל -20 נשים.

זוהי טבעת גמישה, שקופה אשר הוא קצת יותר מ 5 ס"מ קוטר. הוא מכיל שני הורמונים, בדיוק כמו הגלולה למניעת הריון. יש הורמונים אלה השפעות על הגוף שלך אשר למנוע ממך להיות בהריון.

טבעת נרתיקית המניעה מכילה אסטרוגן ופרוגסטרון. הם נספגים דרך העור בתוך הנרתיק שלך. הם עובדים בשלוש דרכים למניעת הריון:

 • הם משנים את האיזון ההורמונלי של הגוף, כך השחלות אינן מבייצות (לייצר ביצה).
 • הם לגרום הריר שבצע צוואר הרחם (צוואר הרחם) להתעבות וליצור פקק רירי. זה מקשה על מעבר זרע לעבור אל הרחם (רחם) אל להפרות ביצית.
 • הם גם עושים את רירית הרחם רזה. זה עושה את זה פחות סביר כי ביצית מופרה תוכל לצרף את הרחם.

טבעת נרתיקית המניעה יעילה מאוד. פחות מ -1 אישה 100 ייפלו בהריון באמצעות טופס זה של אמצעי מניעה במשך שנה. זה בערך כמו ויעיל כמו גלולה למניעת היריון (COCP).

טבעת נרתיקית הריון. מהי הטבעת הנרתיקית מניעה?
טבעת נרתיקית הריון. מהי הטבעת הנרתיקית מניעה?

ביום הראשון של המחזור שלך, אתה מציב טבעת חדשה לתוך הנרתיק שלך. זה מאוד גמיש ואתה תוכל לסחוט אותו, לשים את זה בקלות. מצא מיקום עבור הטבעת כי הוא נוח לך. העמדה של הטבעת אינה משפיעה על אופן זה עובד. אם אינך בטוח כיצד לעשות זאת, אתה גם יכול להסתכל העלון שמגיע עם החבילה, או לשאול בפועל אחות או רופא המשפחה שלך כדי לקבל סיוע.

אתה יכול גם להכניס את הטבעת ביום 2-5 של המחזור שלך, אבל אתה צריך להשתמש בקונדום (כאמצעי זהירות נוספת) במשך שבעה ימים.

אתה עוזב את הטבעת במקום במשך שלושה שבועות. במהלך הזמן הזה אתה צריך לבדוק באופן קבוע כי הוא שם. אתה להסיר את הטבעת על ידי משדל אותו עם האצבע. בדיוק שבוע לאחר מכן לשים טבעת חדשה שוב.

אתה יכול להשתמש בטמפונים ולקיים יחסי מין בבטחה עם אותו במקום. אם הטבעת נופלת החוצה במהלך קיום יחסי מין, הוא חייב להיות מוחלף בתוך שלוש שעות.

הדימום שלך (נקודות) נשלט היטב עם שיטה זו, לעומת COCP. כמה נשים על הגלולה יש מה שנקרא פריצת דרך דימום. משמעות הדבר היא שהם דימום לפני המחזור שלהם נובע. זה מה שקורה לעיתים רחוקות יותר כאשר אתה משתמש הטבעת הנרתיקית. הדימום שלך בדרך כלל יתרחש במהלך השבוע כאשר טבעת הנרתיקית המניעה הוא לא בתוך הנרתיק שלך.

בגלל שאתה עוזב את הטבעת במקום במשך שלושה שבועות, אתה לא צריך לזכור לקחת גלולה כל יום. אתה רק צריך לזכור להוציא אותה לאחר שלושה שבועות להכניס טבעת חדשה שבוע לאחר מכן.

ההורמונים נספגים דרך העור בנרתיק, ולא להיבלע בטבליות עוברים הבטן שלך. משמעות הדבר היא כי קלקול קיבה (הקאות או שלשולים) לא ישפיע עד כמה יעיל למניעת הריון שלך.

 • בן הזוג יכול להרגיש את הטבעת במהלך קיום יחסי מין. אין בקביעות להסיר את טבעת מניעת נרתיק או שהוא עשוי להיות פחות יעיל.
 • אתה יכול להיות מודע של הטבעת בתוך הנרתיק שלך. אנשים מסוימים עשויים למצוא הלא נעים הזה.
 • לפעמים הטבעת נושרת. לשטוף אותו מתחת לברז עם מים קרים או פושרים ולשים אותו בחזרה. אם השתמשת בטבעת כראוי במשך שבעה ימים לפני שהוא יצא, הטבעת יכולה להיות בחוץ עד 48 שעות, ללא צורך יש מניעה נוספת. אם אתה צריך לעשות מניעה נוספת (כגון בן זוגך שימוש בקונדום), כדאי להשתמש בו עד הטבעת כבר במקום במשך שבעה ימים. אם הטבעת נופלת החוצה בשבוע 3 (לפני שבוע טבעת הפנוי שלך), אתה יכול לפספס השבוע חופשי טבע החוצה להכניס טבעת חדשה במקום.
 • לפעמים טבעת עשויה לשבור תוך בנרתיק. אם זה יקר, אתה צריך להסיר את הטבעת השבורה ולהכניס אחד חדש.
 • אם זה יקר, אתה תהיה בסיכון של הריון צריך לפנות האחות או רופא תכנון המשפחה שלך.

אלו הן התלונות הנפוצות ביותר. סיבות אלו הופכות עד 1 ב 3 נשים להשתמש בטבעת נרתיקית מניעה להחליט לוותר.

אחרים יותר לסיכונים בריאותיים חמורים הם הרבה יותר נדירים ו לקרות לעתים קרובות ככל עם COCP. ראה עלון נפרד בשם גלולה למניעת היריון לפרטים נוספים.

באופן כללי, טבעת הנרתיקית המניעה נסבלת היטב. תופעות הלוואי הנפוץ ביותר הם כאבי ראש, פרשות נרתיק ונרתיק כואבות. אלה מתרחשים בערך 1 ל -20 נשים.

אם תשאיר את הטבעת הנרתיקית מניעה במקום במשך עד ארבעה שבועות, להוציא אותו ברגע שאתה זוכר. יש שבוע אחד בלי זה, ולאחר מכן להחליף עם טבעת חדשה כרגיל.

מהם היתרונות של שימוש בטבעת נרתיקית מניעה? האם יש חסרונות השימוש בו?
מהם היתרונות של שימוש בטבעת נרתיקית מניעה? האם יש חסרונות השימוש בו?

אם תשאיר את טבעת הנרתיקית המניעה במקום במשך יותר מארבעה שבועות, אפקט המניעה שלו עלול צומצם. אתה צריך להסיר את הטבעת ברגע שאתה זוכר ולשים טבעת נרתיקית חדשה לאמצעי מניעה מבלי הפסקה. אמצעי זהירות מיוחדת כגון שימוש בקונדום בעת קיום יחסי המין מומלץ במשך שבעה ימים אם השתמשת בטבעת במשך חמישה שבועות או יותר. אם הוא פחות מחמישה שבועות לא תצטרך אמצעי זהירות מיוחדים. אם אינך בטוח, שאל את התכנון בפועל או משפחתך האחות או הרופא שלך.

אם שכחתם להכניס טבעת חדשה לאחר ההפסקה בת שבעה ימים, אתה צריך להכניס טבעת חדשה ברגע שאתה זוכר. כמו כן כדאי להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום) במשך שבעה ימים. ייתכן להריון אם אתם מקיימים יחסי מין כאשר שכחתם לשים טבעת חדשה במקום.

אם אתה כבר מומלץ כי אתה לא צריך להשתמש COCP, אז אתה גם לא צריך להשתמש בטבעת נרתיקית מניעה. זה יכול להיות בגלל שיש לך גורמי סיכון לתרומבואמבוליזם ורידים (קרישי דם). אם יש לך שניים או יותר מגורמי הסיכון הבאים אז אתה לא צריך להשתמש בו:

 • היסטוריה משפחתית של תרומבואמבוליזם ורידי (קריש דם) קרוב משפחה מדרגה ראשונה (למשל, אחות, אמא) מתחת לגיל 45 שנים.
 • עודף משקל. הרופא או האחות יכולים להתאמן אינדקס מסת הגוף (BMI). אמצעי זה כמה אתה שוקל הקשורים לגובה שלך. אם ה- BMI שלך הוא מעל 30 ק"ג / מ 2 ויש לך גורמי סיכון אחרים קרישי דם, ייתכן מומלץ למצוא שיטה אחרת. אתה לא צריך להיות באמצעות טבעת אם ה- BMI שלך הוא מעל 39 ק"ג / מ 2, גם אם אין לך שום גורמי סיכון אחרים.
 • אם אתה לא מאוד נייד במשך תקופה ארוכה של זמן - למשל, אם אתה בכיסא גלגלים או לך את הרגל בגבס.
 • היסטוריה של thrombophlebitis שטחית (בהתאם הוורידים על פני הרגליים להיות אדום וכואב).

אם יש לך גורמי סיכון למחלות עורקים (בעיות במחזור) אז אתה יכול גם להיות מומלץ לא להשתמש בטבעת נרתיקית מניעה. אם יש לך שניים או יותר מגורמי הסיכון הבאים אז אתה לא צריך להשתמש בו:

 • היסטוריה משפחתית של מחלת עורקים (בעיות במחזור) ב קרוב משפחה מדרגה ראשונה (למשל, אחות, אמא) מתחת לגיל 45 שנים.
 • סוכרת: אם היה לך סוכרת במשך יותר מ -20 שנים אתה לא צריך להשתמש בטבעת, גם אם אין לך גורמי סיכון אחרים.
 • יתר לחץ דם: לחץ דם גבוה שאינו נשלט עם טיפול.
 • עישון: אתה לא צריך להשתמש בטבעת אם אתה מעשן 40 סיגריות או יותר ביום, אפילו אם אין לך גורמי סיכון אחרים.
 • גיל מעל 35 שנים: אתה לא צריך להשתמש בטבעת בכלל אם אתה מעל גיל 50 שנים.

אם יש לך צניחת נרתיק, אתה עלול למצוא את זה קשה לשמור על טבעת במקום. אם יש לך בעיה עם עצירות, ייתכן גם מתקשה לשמור על טבעת במקום.

המרפאה רוקח תכנון GP, בפועל אחות, המשפחה שלך הם מקורות טובים של מידע אם יש לך שאלות.

עזרה ומידע נוסף

FPA

מאמרים נבחרים