דמי קיום נכות

קצבת הנכות חייה הוא הטבת מס ללא לאנשים מתחת לגיל 65, לרבות ילדים, שיש להם טיפול צרכים או בעיות עם מקבל על. אם אתה זכאי לקבל קצבת הנכות חייה זה לא יהיה בדרך כלל להשפיע הטבות אחרות שאתה מקבל. הערה: עלון זה נותן סיכום קצר של נכות יוקר והוא להכוונה בלבד. זה אינו מכסה את כל המצבים, וגם לא הצהרה במלוא חומרת הדין. מקורות נוספים, מידע מפורט יותר מקבלים בסוף העלון.

קצבת נכות סלון (DLA) מהווה יתרון עבור אנשים מתחת לגיל 65 שיש להם מחלה או נכות לטווח ארוכות, בין אם פיזית או נפשית. זה משולם בגין שני סוגים של צורכים - אחד הוא טיפול, והשני הוא ניידות. יש היתרון לשני חלקים המבוססת על הצרכים הללו. חלק אחד נקרא רכיב Care אם אתה זקוק לעזרה בטיפול אישי. החלק השני נקרא הרכיב ניידות אם אתה זקוק לעזרה עם מקבל על. ייתכן להעפיל רכיב Care, רכיב ניידות, או שניהם.

 • מרכיב הטיפול משולם בשלושה שיעורים (נמוך, בינוניים גבוהים).
 • המרכיב ניידות משולם בשני שיעורים (נמוכים וגבוהים).

המרכיב הוענק יהיה זה מתאים לצרכים שלך. רכיב לא ישולם עד שיש לך זקוק לעזרה במשך שלושה חודשים. גם אתה צריך להיות צפוי זקוק לעזרה לפחות עוד שישה חודשים. (עם זאת, ישנם כללים מיוחדים אם אתה חולה סופני. ראה עלון נפרד בשם יתרונות לחולים סופניים.)

זכאות DLA שלך היא בדרך כלל לא מושפעת הכספים, החיסכון שלך, או על ידי כל הכנסה אחרת אתה עלול לקבל מהעבודה, הטבות אחרות, וכו '

מרכיב הטיפול לוקח בחשבון של כמה אכפת שאתה צריך. זה לא משנה אם או לא אתה בעצם מקבל טיפול זה.

מאמרים קשורים

שיעור נמוך

זה משולם אם אתה צריך קצת תשומת לב בקשר תפקודי הגוף שלך. לדוגמא, זה עשוי לכלול עזרה עם אכילה ושתייה, רחצה והתלבשות, או שימוש בשירותים. אם אתם מעל גיל 16, זה יכול להיות גם לפקודה שבו אתה לא מצליח להכין ארוחה עיקרית מבושלת. זה יכול להיות בגלל שאתה לא יכול, למשל, להפוך ברז, לשאת בסיר מים חמים, או אין לך את היכולת הנפשית לתכנן ארוחה.

שיעור תיכון

זה משולם אם אתה צריך טיפול משמעותי יותר. לדוגמה:

 • תשומת לב תכופה לאורך כל היום בקשר עם תפקודי הגוף שלך.
 • או פיקוח מתמשך לאורך כל היום כדי למנוע סכנה ממשית לעצמך או לאחרים.
 • או הרבה תשומת לב במהלך הלילה בקשר תפקודי הגוף שלך.
 • או להישמר מעל במשך רוב הלילה.
נכות יוקר. מי מקבל דמי קיום נכות?
נכות יוקר. מי מקבל דמי קיום נכות?

זקוק לעזרה עם עבודות כמו עבודות הבית, קניות או גינון לא נחשב.

השיעור הגבוה ביותר

זכאי אם אתה צריך את אותו סוג של טיפול כמו השיעור מהמרכז, אבל הם צריכים את זה במשך 24 שעות ביממה.

דירוג נמוך יותר

זכאי אם אתה צריך מישהו כדי לספק הדרכה או פיקוח כשאתה נמצא מחוץ בקווים מוכרים.

שיעור גבוה יותר

זכאי אם יש לך בעיות ניידות קשות. לדוגמה:

 • אם אתה לא יכול ללכת או הם כמעט לא מסוגלים ללכת.
 • או אם יש לך קטיעה כפולה, או נולדו בלי רגליים או רגל.
 • או אם אתה חירש או עיוור.
 • או אם יש לך לקות למידה חמורה או בעיות התנהגות קשות ולקבל את השיעור הגבוה ביותר של רכיב הטיפול.

המרכיב ניידות לוקח בחשבון כמה עזרה ייתכן שיהיה הצורך להיות נייד. זה לא משנה אם או לא אתה בעצם מקבל עזרה. עם זאת, הוא בדרך כלל לא שלם אם אתה לא יכול להתרגש, או לא יכול להעריך לצאת. לדוגמה, אם היית בתרדמת.

כדי להיות זכאי עבור DLA תוכל בדרך כלל חי בבריטניה במשך לפחות שישה חודשים בשנה הקודמת. היתרון הוא שונה בנסיבות מסוימות. לדוגמה, ייתכן שהוא הפסיק אם אתה הודה לבית החולים במשך ארבעה שבועות או יותר. מרכיב הטיפול מסתיים ברגע שאתה הולך לחיות בבית טיפול אשר ממומן על ידי המדינה. השיעור עשוי להשתנות אם הנכות שלך מקבלות לטוב ולרע.

יש DLA להיות טען לפני שתגיע 65. עם זאת, הוענק פעם, DLA ממשיך להיות משולמים לאחר שתגיע 65. זה נמשך כל עוד אתה מקיים את התנאי. עם זאת, אם אתה 65 או יותר לפתח זקוק לטיפול, אתה עשוי להיות זכאי לקבל גמלת שירותים מיוחדים. (ראה עלון נפרד בשם גמלת שירותים מיוחדים.)

כדי להעפיל רכיב טיפול, ילדים חייב צריך הרבה יותר טיפול מאשר ילדים אחרים בני אותו גיל. עבור רכיב ניידות הם חייבים צריך הרבה יותר הכוונה חיצונית ופיקוח מאשר ילדים אחרים בני אותו גיל.

DLA היא פטור ממס. התשלום מתבצע בדרך כלל ישירות לחשבון הבנק, בבניית החשבון בחברה, חשבון הדואר או חשבון החיסכון הלאומי. שיעורי אפריל 2012 הם:

 • רכיב Care
  • שיעור נמוך - 20.55 £ בשבוע
  • שיעור תיכון - 51.85 £ בשבוע
  • השיעור הגבוה ביותר - 77.45 £ בשבוע
 • רכיב ניידות
  • שיעור נמוך - 20.55 £ בשבוע
  • שיעור גבוה יותר - 54.05 £ בשבוע

הערה: הכללים להטבות יכולים לפעמים להיות מסובכים. הסכומים המוצגים לעיל הינם מדריך והנסיבות שלך עלולה להשפיע על היקפי שאתה מקבל. אולי אתה אפילו יהיה זכאי עלייה הטבות מסוימות אחרות אם תקבל DLA.

אתה צריך, או מישהו מטעמך צריך, למלא טופס תביעה. כדי לקבל טופס תביעה:

 • לטלפן לקו חקירת התועלת (פירוט בהמשך) כדי לבקש טופס.
 • או עבור אל אתר האינטרנט Directgov (פירוט בהמשך). זהו אתר ממשלתי שבו אתה יכול להוריד טופס תביעה.
 • לחלופין, אם אתה גר בצפון אירלנד, אתה יכול ללכת לאתר האינטרנט של המחלקה לפיתוח חברתי בצפון אירלנד (פירוט בהמשך) שבו יש טופס תביעה מקוון.
 • או לקבל אחד מהמשרד פלוס Jobcentre המקומי או במשרד הביטחון הסוציאלי המקומי.
טיפול רכיב: מי זכאי? רכיב ניידות: מי זכאי?
טיפול רכיב: מי זכאי? רכיב ניידות: מי זכאי?

את הטופס ניתן חתום בידי פלוני בשמך אם אתה חולה מדי או נכים לעשות זאת. יש גם קטע על טופס אשר יכול להיות מלא ב ונחתם על ידי מישהו שיודע נכות שלך משפיע עליך, כגון המטפל, עובד טיפול מקצועי, או רופא.

ילדים מתחת לגיל 16 תמיד יהיו טענות, ותשלום שבוצעו, מבוגר שנתמנה לפעול מטעמם. זה בדרך כלל הורה או אפוטרופוס.

בדיקה רפואית היא לא לעתים קרובות יש צורך. עם זאת, ייתכן שתהיה עליך להיבדק על ידי רופא להערכה אם היא לא אחרת להסיג לך תמונה ברורה של איך המחלה או הנכות שלך משפיעה עליך.

אם אינך בטוח אם אתה זכאי, אז לבקש עזרה וייעוץ מומחה. ראה להלן מקורות עזרה ועצה. אם עדיין אינו בטוח - אז טוען! הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא כי הטענה שלך תידחה. אנשים רבים אשר זכאים להטבות לא מקבלים אותם כי הם אינם טוענים כפי שהם חושבים שהם אינם זכאים להם.

כמו כן, שקלו לשאול עצה מאחד המקורות המפורטים להלן על כל הזכויות לטובתכם.

אם אכפת לכם מי משלם נכות יוקר, או מתוך כוונה לתבוע את זה, אתה עשוי להיות זכאי לקצבה של המטפל אם רכיב הטיפול הוא באמצע או השיעור הגבוה ביותר. מומלץ לשקול בטענה לכך בעת ובעונה אחת. (ראה עלון נפרד בשם הקצבה של המטפל.)

Directgov

אינטרנט: www.direct.gov.uk.
Directgov מספק מידע מרחבי מחלקות ממשלת בריטניה על נושאים החל בטיחות הנסיעה חופשת הלידה, לצרכים חינוכיים מיוחדים, שירותי NHS המקומי, והטבות. האתר גם מפגיש מספר גדל והולך של שירותים ממשלתיים מקוונים - כולל היכולת להוריד ו / או להשלים את טפסי תגמול אחרים באינטרנט.

המחלקה לעבודה ופנסיה

האתר שלהם מספק רשימה של טפסי תביעה שניתן להוריד או למלא באינטרנט לתגמולים, קצבאות, פנסיה, וכו '- www.dwp.gov.uk/eservice/
פרטי יצירת קשר של המשרדים המקומיים שלהם (משרדי פלוס Jobcentre ו 'ביטוח לאומי' אחרים משרדים) בדרך כלל ניתן למצוא בספר טלפונים תחת "Jobcentre פלוס '.
לחלופין, ראה על משרדים מקומיים ועוד מהאתר www.jobcentreplus.gov.uk

האזרחים Advice Bureau

מספק ייעוץ בלתי תלוי בנושאים רבים לרבות הטבות. רשום בספר טלפונים תחת "לשכות ייעוץ אזרחיות '. כמו כן, ראה את אתר האינטרנט שלהם מעולה: www.citizensadvice.org.uk

שירות נכות ומטפלים

זהו חלק המחלקה לפיתוח חברתי עבור אנשים החיים בצפון אירלנד. טלפון:

 • נכות יוקר: 028 9090 6182
 • גמלת שירותים מיוחדים: 028 9090 6178
 • קצבת מטפלים: 028 9090 6186

Textphone: 0800 243 787
אינטרנט: www.dsdni.gov.uk

קו חקירת תועלת (BEL)

אנגליה, ויילס וסקוטלנד - טל ': 0800 88 22 00 Textphone: 0800 24 33 55 צפון אירלנד - טל': 0800 220 674 Textphone: 0800 243 787 עבור אנשים עם מוגבלויות, ומטפלים ונציגיהם. זה חלק המחלקה לעבודה הארחה. BEL מציעה ייעוץ ומידע סודי על היתרונות ואיך לתבוע אותם. בנוסף הם יכולים גם לשלוח מגוון רחב של עלונים וערכות תביעה, ולעזור לך למלא טופס תביעה בטלפון.

מאמרים נבחרים