Earwax

הצטברות של שעווה באוזניים יכולה לגרום שמיעה מתעמעמת ולפעמים סימפטומים אחרים. Earwax בדרך כלל ניתן להסיר בקלות.

Earwax (cerumen) מהווה ציפוי מגן של העור בתעלת האוזן. כמויות קטנות נעשות כל הזמן. פתיתים או קרומי earwax לנתק נפולת של האוזן מעת לעת.

כמות earwax עשה משתנה מאוד מאדם לאדם. יש אנשים ליצור פקקים של earwax בתעלת האוזן שלהם. דבר זה עלול לגרום תחושה של שובע ושמיעה קהות. תוסף קשה של earwax גם יכול לפעמים לגרום טינטון ( "צלצולים באוזן") או אפילו ורטיגו הקל (סוג של סחרחורת).

רופא או אחות יכול להסתכל לתוך תעלת האוזן ולאשר תקע של earwax יצר. תוסף של earwax הוא לא בעיה רצינית, יותר מטרד. אתה רק צריך להסיר earwax במידה והיא גורמת לתסמינים כגון שמיעה קהה. Earwax עשוי גם צורך להסירו עבור הולם של מכשיר שמיעה, או אם רופא או אחות צריכה לבחון באוזן התיכונה שלך.

הערה: אל תנסה לנקות את תעלת האוזן עם ניצני צמר גפן, וכו 'זה יכול להחמיר את המצב כפי שאתה ידחוף כמה earwax עמוק בפנים. היא עלולה גם לגרום לדלקת אוזניים. אז בואו לאוזן 'לנקות את עצמו ".

טיפות אוזניים

Earwax. מה אני יכול לעשות אם earwax מצטבר וגורם סימפטומים?
Earwax. מה אני יכול לעשות אם earwax מצטבר וגורם סימפטומים?

טיפות אוזניים לבד לעתים קרובות תנקה תקע של earwax. אתה יכול לקנות טיפות מבתי המרקחת. לדוגמא, טיפות אוזני שמן זית מומלצות בדרך כלל למטרה זו. מומלץ לחמם את טיפות לטמפרטורת החדר לפני השימוש בהם. (תן את הבקבוק לעמוד בחדר במשך כחצי שעה.) יוצק כמה טיפות לתוך האוזן הפגועה. שכבי עם האוזן המושפעת עליונה כאשר לשים בטיפות. שהו בתנוחה זו במשך 2-3 דקות, כדי לאפשר טיפות לספוג לתוך earwax. Earwax הוא התרכך, וזה לעתים קרובות שובר אם לשים טיפות 2-3 פעמים ביום למשך 3-7 ימים. פתיתים או קרומי earwax לעתים קרובות נופלים החוצה טיפין טיפין.

השקית אוזן (אשר הייתה אמורה להיקרא syringing אוזניים)

זה עשוי להיות נחוץ אם טיפות אוזניים לא עובדים. להשקייה האוזן עם מים יהיה בדרך כלל אטם ברור של earwax. אבל, זה בדרך כלל עובד רק אם התקע של earwax הרוך. לכן, שימוש טיפות אוזניים (כגון אוזן שמן זית טיפות) כדי לרכך שעווה 2-3 פעמים ביום למשך 3-5 ימים לפני השקיה. השקית אוזן בדרך כלל אינה מכאיבה. מים פושרים היא החליקה לתוך תעלת האוזן. זה נעשה בדרך כלל על ידי מכונה מתיז מים בלחץ הנכון. זה שמחלץ את התקע מרוככת אשר לאחר מכן נושר עם המים.

הערה: מזרקים באוזן גדול ומיושן הוחלפו במידה רבה על ידי מכונות השקיה מודרניות. הסיבה לכך היא כי המכונות יכולות לספק את להשפריץ מים בלחץ הנכון. אין סיכון של להיות שם יותר מדי לחץ המוחל אשר עלול לפגוע (בעיה עם המזרקים המיושנים).

יש אנשים שמרגישים סחרחורת לאחר השקית אוזן, אבל זה מתיישב במהירות. יש אנשים לפתח דלקת בתעלת האוזן הבאה השקית אוזן. זה גורם לגרד ואי נוחות, אך ניתן לטפל בה עם טיפות אוזניים. לעיתים נדירות, השקיה האוזן יכול לגרום נזק לאוזן או עור התוף.

לכן, לראות רופא או אחות לאחר השקית אוזן אם אתם מפתחים כאבי אוזניים, גירוד מטריד באוזן, פרוק מהאוזן, או נפיחות של הרקמות סביב תעלת האוזן (אשר עשוי להצביע על זיהום).

השקית אוזן לא יכולה להיות מומלצת אם יש לך בעיות אוזניים מסוימות. בפרט, אם אתה:

  • יש סיבוכים היה ביצוע הליך זה בעבר.
  • האם היה ניתוחי אוזניים בעבר (מלבד grommets כי יש לצאת לפחות בעבר 18 חודשים ואתה כבר משוחרר ממח' האוזן החולה).
  • יש חיך שסוע (גם אם זה תוקן).
  • יש לך דלקת אוזניים או יש לו דלקת אוזניים בששת השבועות הקודמים.
  • יש דלקות חוזרות של תעלת האוזן (חוזרות של דלקת אוזניים).
  • יש, או היה, תוף אוזן מחורר.

אם השקית אוזן לא עובדת, או אינו מומלצת, וביכולתך למומחה אוזן להסרת earwax הבעייתי.

השקית אוזן (אשר הייתה אמורה להיקרא syringing אוזניים). האם אני יכול למנוע הצטברות של שעווה באוזניים?
השקית אוזן (אשר הייתה אמורה להיקרא syringing אוזניים). האם אני יכול למנוע הצטברות של שעווה באוזניים?

יש אנשים מוטרדים הצטברות חוזרת ונשנית של earwax ודורשים השקית אוזן כל כך הרבה פעמים. במצב זה, כדי למנוע earwax בניית ויוצרים פקק, חלק מהרופאים ממליצים להשתמש טיפות אוזניים באופן קבוע. לדוגמה, אוזן שמן זית טיפות.

עם זאת, אין הוכחות מחקריות ברורות להנחות בסוגיה זו. לדוגמא, לא ברור באיזו תדירות הטיפין אמורות לשמש. רופאים שונים לייעץ דברים שונים - החל יומי, פעם בשבועיים. כמו כן לא ברור אם שימוש קבוע של טיפות אוזניים עושה בעצם למנוע earwax מהבניין למעלה. עם זאת, אם אתה מוטרד על ידי תקעים רגילים של earwax, מומלץ לנסות להשתמש טיפות אוזניים על בסיס קבוע כדי לראות אם זה מונע את הבעיה.

מאמרים נבחרים