בעיות מביכות

יש כמה בעיות אתה עלול למצוא קשה לדבר עם אנשים אחרים על. ייתכן גם מתקשה לדבר עם הרופא לגבי אותם. אחות GP או נוהג שלך תספק תמיכה ולהציע עצה כיצד להתמודד איתם. הם ראו את הבעיות הללו פעמים רבות בעבר ולא ללעוג לך או חושבים שאתה טיפשי לבקש עזרה. חלק מהבעיות הנפוצות המפורטות להלן. בדרך כלל יש יותר מידע זמין כאשר אתה מבין את הקישורים מסופקים.

יבלות anogenital הם גושים קטנים המתפתחים על איברי המין ו / או סביב במסדרון האחורי (פי הטבעת). הם נגרמים על ידי וירוס הנקרא וירוס הפפילומה האנושי (HPV). ישנם מעל 100 סוגים של וירוס זה. הווירוס מועבר על ידי מגע מיני. אתה צריך מגע עור אל עור קרוב להעביר את הנגיף. זה אומר שאתה לא בהכרח צריך לקיים יחסי מין חדירים לעבור על זיהום. שיתוף סקס צעצועים עשויים גם לעבור על זיהום. לעתים נדיר ביותר, יבלות anogenital עשויות להיות מועברות מדור יבלות ביד. הם עשויים גם הם כמעט שלא יועברו תינוק כשאישה יולדת.

אפשרויות הטיפול כוללות כימיקלים או טיפולים פיזיים כגון הקפאת להרוס יבלות. אם יש לך יבלות anogenital, אתה בדרך כלל יהיה מומלץ לעבור בדיקות כדי לבדוק מחלות המועברות במגע מיני אחרות.

לפרטים נוספים ראה עלון נפרד בשם יבלות anogenital.

מאמרים קשורים

ברוב המקרים של ריח רע מפה מתמשך, הריח בא מתוך הצטברות של חיידקים בתוך הפה - באוכל נותר תלוי סביב הפה, במחלת רובד מסטיק, או בציפוי על החלק האחורי של הלשון. היגיינת פה טובה לעתים קרובות תפתור את הבעיה. כלומר, שיניים רגילות צחצוח, ניקוי בין השיניים, ניקוי הלשון, מי פה. סיבות נוספות של ריח רע מפה המתמשך אינן שכיחות.

ראה עלונים נפרדים בשם Bad נשימה (ריח רע מפה) ו היגיינת פה.

ריח גוף (BO) נגרמת על ידי חיידקים (חיידקים) על העור שלך פירוק הזיעה לחומצות. זיעה (ללא חיידקים עובדים על זה) לא מסריח. עם זאת, זיעה עלולה להריח אם אתם אוכלים ושותים מזונות מסוימים כגון שום, תבלינים ואלכוהול. תרופות נוגדות דיכאון עלולות גם לגרום לריח הזיעה שלך. עודף משקל או שיש מצבים רפואיים מסוימים כגון סוכרת יכול גם לעשות BO סביר יותר.

הדרך הטובה ביותר להימנע BO היא לשמור על השטחים של העור שלך, כי נוטים להזיע נקי וחופשי חיידקים. אתה צריך לשטוף את בתי השחי, איברי מין ורגליים עם סבון כל יום. ביגוד צריך להיות שונה ורחץ בקביעות. Antiperspirants להפחית את כמות הזיעה לך לייצר. דאודורנטים להסוות את הריח של BO. שיער גילוח בית השחי יכול לעזור להפחית BO, כמו שיער יכול ללכוד זיעה וחיידקים.

כיני ערווה הן חרקים זעירים שחיים על בני אדם, בדרך כלל בשיער הערווה. הם מועברים באמצעות מגע גוף קרוב, כגון בעת ​​קיום יחסי מין. שריצה עם כינים הערווה יכול לגרום גירוד, אבל לא כולם מושפעים יש תסמינים. הטיפול כרוך להרוג את הכינים באמצעות קרם הדברה או שמנת.

אם יש לך תפס כיני ערוות מבן זוג מיני, אתה צריך להיבדק על מחלות המועברות במגע מיני אחרות.

לפרטים נוספים ראה עלון נפרד בשם כיני ערווה.

זהו מצב בו טלאים של רקמת צלקתית (הפלאק סיבי) לפתח לאורך הפין. זה יכול לגרום כיפוף או עיוות (שינויים בצורה) של הפין, זקפתי כואב וקשיים עם יחסי מין. האפשרויות לטיפול כוללות תרופות נלקחות דרך פה, מיושם על פני השטח של הפין או מוזרקים לתוך רקמת הצלקת. מתיחה, טיפול חשמל, לייזרים ניתוח אפשרויות אחרות. במקרים נדירים, המצב עלול לנקות לחלוטין אבל רוב הגברים מוצאים שזה גם נשאר זהה או מחריף עם הזמן.

לקבלת מידע נוסף ראה עלון נפרד בשם מחלת Peyronie.

סבוריאה דרמטיטיס גורמת לקשקשים רעים ולפעמים פריחה, בדרך כלל על הפנים והגוף עליון. שמפו נגד פטריות ו / או שמנת פטריות בדרך כלל תנקה את קשקשים ופריחה. התנאי נוטה לחזור. אם זה חוזר לעתים קרובות, שימוש קבוע של שמפו נגד פטריות ו / או קרם יכול לעזור כדי להרחיק אותו.

ראה עלון נפרד בשם סבוריאה דרמטיטיס של מבוגרים לקבלת פרטים נוספים.

בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ישנן סיבות שונות. עם זאת, ברוב המקרים הן בשל היצרות של העורקים שלוקחים דם לפין. זאת בשל הצטברות של כתמי חומר שומני (טרשת) בעורקים אלה. זה דומה לאופן שבו עורקי הלב מושפעים אצל אנשים עם מחלת לב. כמו מחלות לב, עישון ושתיית אלכוהול כבד הם גורמי סיכון חשובים. רוב המקרים של ED ניתן לטפל. הטיפול הנפוץ הוא לקחת גלולה לפני שאתה מתכנן לקיים יחסי מין. ישנן גם אפשרויות טיפול שונות אחרות. אם יש לך בעיות בזקפה, אתה יכול להיות גם מומלץ על גורמי סגנון חיים וטיפולים כדי להקטין את הסיכון לפתח מחלת לב.

בעיות מביכות. Anogenital (אנאלי או איברי המין) יבלות.
בעיות מביכות. Anogenital (אנאלי או איברי המין) יבלות.

ראה עלון נפרד בשם בבעיות זיקפה (אימפוטנציה) לקבלת מידע נוסף.

הזעת יתר היא בעיה נפוצה, בעיקר של כפות הידיים, בתי השחי והרגליים. זה יכול להיות מצער והוא יכול להיות בעל השפעה רצינית על החיים שלך. במקרים מסוימים, אנשים מושפעים להימנע ממגע חברתי עם אחרים בגלל מבוכה על הבעיה. עם זאת, התנאי הוא בדרך כלל אפשר לטפל. אם יש לך זעה בבית השחי:

  • נסה להשתמש דאודורנטים נורמלים קבוע.
  • הימנע בגדים יותר בקלות להופיע סימני זיעה.
  • ככלל, בגדים לבן- ו בצבע השחור הם פחות מורגשים כאשר הוא רטוב מאשר צבעים אחרים. לבש בגדים רפויים מתחת לבתי השחי.
  • הימנע בגדים שנעשו עם סיבים מעשה ידי אדם כגון Lycra® וניילון.
  • שקול להשתמש במגני שמלה (ידועים גם כמגן השחי או זיעה) לספוג זיעה עודפת ולהגן בגדים עדינים או יקרים.

לפירוט נוסף ראה עלון נפרד בשם הזעה מוגברת (הזעת יתר).

התקרחות משפיעה יותר ממחצית הגברים במידה מסוימת מעל גיל 50, והגברים ביותר בשלב כלשהו בחייהם. בדרך כלל, בהתחלה השיער מתחיל להיות רזה (לסגת) בחזית. במקביל, השיער בדרך כלל הופך דק על החלק העליון של הראש. קרחת מתפתחת בהדרגה באמצע הקרקפת. החזית נסוגה, ואת הקרחת בחלק העליון (הכתר) בהדרגה להגדיל ולהצטרף יחד. רוב הגברים מושפעים לא רוצים להיות כל טיפול. במידת הצורך, טיפול בדרך כלל ניתן למנוע נשירת שיער נוספת, ולעתים קרובות לגרום לצמיחה מחודשת שיער. טיפולים אלה אינם זמינים על שירותי הבריאות.

אלופציה אראטה היא סוג אחר של נשירת שיער, כי בדרך כלל גורם טלאים של התקרחות. במקרים מסוימים, התקרחות מוחלטת מפתחת. הדפוס האופייני הוא עבור קרחות אחד או יותר להופיע על הקרקפת. אלה נוטים להיות עגולים בצורה, בערך בגודל של מטבע גדול. הם מפתחים די מהר. קרוב משפחה, חבר, או מספרה עשוי להיות האדם הראשון ששם לב את התיקון או קרחות. מלבד תיקון או קרחות, הקרקפת בדרך כלל נראה בריא ואין צלקות. במקרים רבים, את השיער מחדש גדל, בדרך כלל לאחר מספר חודשים. במקרים מסוימים, אובדן השיער הוא קבע. טיפולי לקדם שיער מחדש צמיחה עבודה בחלק מהמקרים.

לפירוט נוסף ראה עלונים נפרדים בשם התקרחות ו Alopecia אלופציה.

גרד ani פירושו הרגשה עקשנית (כרונית) מגרדת סביב החלק התחתון (פי טבעת). התסמין העיקרי הוא דחף לגרד התחתון שלך, שהוא קשה לעמוד בפיתוי. הדחף לגרד עלול להתרחש בכל עת. עם זאת, הוא נוטה להיות נפוץ יותר אחרי שאתה כבר לשירותים כדי קקי, ובלילה (במיוחד רק לפני שנרדם). העקצוץ יכול להחמיר חום, צמר, לחות, דולף, לכלוך, מתח וחרדה.

אם את הגירוד הוא מתמשך ואתה לא בטוח מהי הסיבה, עדיף לראות רופא. כמו ישנם מספר גורמים אפשריים (המפורטים לעיל), עדיף להיבדק ובדק על ידי רופא כדי לאבחן או לשלול גורמים ידועים. הטיפול תלוי הגורם.

ריח רע מהפה (באשת הנשימה). הפין מתעקל (מחלת Peyronie).
ריח רע מהפה (באשת הנשימה). הפין מתעקל (מחלת Peyronie).

לפירוט נוסף ראה עלון נפרד בשם גרד ani (למטה מגרד).

גרדת היא מחלת עור מדבקת, מגרד מאוד שמובילה פריחה. הוא נגרם על ידי להקה עם טפיל - קרדית הגרדת. קרדית חי על העור וטומן אותו. גרדת היא התפשטה לאחרים דרך מגע עור אל עור קרוב. אתה צריך מגע עור אל עור הדוק עם אדם נגוע לתפוס גרדת. הסיבה לכך היא כי קרדית גרדת לא יכול לקפוץ או לעוף. רוב המקרים של גרדת כנראה נתפסים מ החזקת ידיים ממושכת עם אדם נגוע. היד היא האתר הנפוץ ביותר להיפגע ראשון. עור-עור לסגור מגע בעת קיום יחסי מין היא דרך נוספת נפוצה לתפוס גרדת. הוא מטופל בקלות עם קרם דברה נמרח על העור. שני יישומים של טיפול יש צורך, מלבד אחד בשבוע.

לפירוט נוסף ראה עלון נפרד בשם גרדת.

בעיה זו נגרמת בדרך כלל על ידי הזעת יתר וללבוש אותן נעליים בכל יום. שמירה על הרגליים נקיות ייבוש היטב בין בוהן חשובה. נסה לתת את הנעליים להתייבש (מזיעה) לפני שאתה לובש אותם שוב. שינוי הגרביים שלך (שאמורה להיות כותנה או צמר) כל יום. אתה יכול להשתמש דאודורנטים נורמלים על הרגליים. אתה יכול גם לקנות מדרסים תרופות אלו למשך כל הנעליים. אמצעים אלה מסייעים הבעיה.

פרשות מנרתיק הן שכיחות אצל נשים רבות. רוב זמן הסימפטום הוא חלק מהמחזור הרגיל של שינויים חודשיים עבור נשים. סיבות שכיחות פריקה נורמלי הן בקטריאלי (BV) ו- קיכלי (קנדידה, זיהום פטרייתי). BV יכול לנקות ללא טיפול אך במקרים מסוימים ייתכן שיהיה צורך לטפל בה באמצעות אנטיביוטיקה.

ראה עלון נפרד בשם וגינוזיס חיידקי לקבלת פרטים נוספים.

הפריקה מ קיכלי היא בדרך כלל לבךחלבי די עבה, אבל לפעמים דומע. זה יכול להיות מטופלים עם תרופות קונים כימאי. הרוקח תוכל לעזור לך.

ראה עלון נפרד בשם קיכלי נרתיקים לקבלת מידע נוסף.

בריחת שתן היא בעיה נפוצה, שהשפיעה על נשים יותר נפוצה מאשר גברים. דליפת שתן במאמץ באי-התאפקות הדחף הם הסוגים הנפוצים ביותר של בריחת שתן. זה יכול לנוע בין טפטוף קטן פה ושם, כדי שיטפונות גדולים של שתן. בסוגרים עלולים לגרום לך מצוקה כמו גם להיות בעיה היגיינה. לאחר זיהום בשתן יכול להחמיר את הבעיה. הטיפול תלוי בסוג של דליפת שתן. גברים עם ערמוניות יש דחיפות, ואם הם לא מקבלים לשירותים בזמן, עלול להרטיב את עצמם.

הקישור הגדלת בלוטת הערמונית יהיה רלוונטי ביותר.

ראה עלונים נפרדת בשם דליפת שתן במאמץ, דחף בריחת, הגדלת בלוטת הערמונית ו הרטבת לילה (הרטבה לילית) לקבלת מידע מפורט יותר.

רוב הגברים להפליץ 14-25 פעמים ביום. רוב הנשים 7-12 פעמים ביום. גז אוסף במעיים בשתי דרכים. כמויות קטנות של אוויר נבלעות באותו הזמן כמו שאתה לבלוע מזון או משקה; או על ידי גז שיופק כתוצאה מהתהליך לעכל מזון. מזונות מסוימים לייצר יותר גז מאשר לאחרים כגון שעועית, כרובית וכרוב. הגוף מסיר את הגז על ידי גיהוק ונופח. אלה הם תהליכים נורמליים כמו נשימה. ריח לא נעים בדרך כלל נגרמת על ידי גופרית שנקרא גז. זה נוצר בעת מזון אינו מתעכל כראוי ומתחיל להתפרק. רוח חורגת עשויה להיות סימפטום של בעיה בסיסית כגון עצירות או תסמונת מעי רגיז.

רוב דיאטת שינוי הזמן ואת אורח החיים יעזרו. לדוגמה, אוכלים יותר, ארוחות קטנות במקום שלוש גדולות. בחרו במזונות כי בדרך כלל קל יותר לעיכול כגון תפוחי אדמה, אורז ובננות. לאחר שפע של פעילות גופנית מסייעת גם המעי שלך לעבוד טוב יותר. עישון עצירה יכול לעזור, כמו מעשנים נוטים לבלוע אוויר יותר מרגילה. עשן יכול גם לגרות הבטן שלך. לפעמים, תרופות עשויות להיות נחוצות. תרופות מסוימות זמינות מן הכימאי שלך. שאל רוקח לקבלת ייעוץ.

מאמרים נבחרים