כתף קפואה

כתף קפואה (המכונה לעתים capsulitis דבק של הכתף) היא מצב שבו כתף הופך כואב ונוקשה. תנועות כתף להיות מופחת, לפעמים לחלוטין "קפוא". הוא חשב להיות בשל רקמת צלקתית דמוית להרכיב הקפסולה כתף. ללא טיפול, תסמינים בדרך כלל ללכת אבל זה עשוי להימשך עד 2-3 שנים. טיפולים שונים עשויים להקל על הכאב ולשפר את יכולת התנועה של הכתף.

התסמינים האופייניים הם כאב, נוקשות, והגבלה בטווח התנועה של הכתף. התסמינים בדרך כלל יש שלושה שלבים:

  • השלב הראשון - השלב 'ההקפאה', כואב. זה נמשך בדרך כלל 2-9 חודשים. התסמין הראשון הוא בדרך כלל כאב. נוקשות והגבלה בתנועה אז גם לבנות בהדרגה. הכאב הוא בדרך כלל גרוע בלילה כשאתה שוכב בצד הפגוע.
  • שלב שני - השלב "קפוא", נוקשה (או דבק). זה נמשך בדרך כלל 4-12 חודשים. כאב בהדרגה מקל אבל נוקשות והגבלה בתנועה להישאר ויכולות להחמיר. כל התנועות של הכתף מושפעות. עם זאת, התנועה החמורה ביותר המושפעת בדרך כלל סיבוב של הזרוע כלפי חוץ. השרירים סביב הכתף עשויים לבזבז מעט כפי שהם לא רגילים.
  • שלב שלוש - ה 'ההפשרה', שלב ההחלמה. זה נמשך בדרך כלל בין שנה ושלוש. הכאב ונוקש בהדרגה ללכת ותנועה חוזרת בהדרגה למסלולם, או קרובה לנורמלי.

תסמינים לעתים קרובות להפריע משימות יומיומיות כמו נהיגה, הלבשה, או שינה. אפילו מגרד את הגב, או לשים את היד בכיס האחורי, עשוי להיות בלתי אפשרי. עבודה עלולה להיפגע במקרים מסוימים.

קיימות שונות רבות בחומרה והאורך של סימפטומים. ללא טיפול, בממוצע הסימפטומים להימשך 2-3 שנים בסך הכל לפני שהוא הולך. במקרים מסוימים, זה הרבה פחות מזה. במיעוט המקרים, הסימפטומים להימשך מספר שנים.

כתף קפואה משפיע על 3% מהמבוגרים בשלב כלשהו בחייהם. הוא מופיע בעיקר בקרב מתרחש אצל אנשים בגילי 40 ו -65 שנים. היא שכיחה יותר אצל נשים. זה נפוץ יותר מממוצע אצל אנשים שיש להם סוכרת וסוגים מסוימים של תנאים אחרים, כולל מחלת תריס פרועה.

יכול להיות מושפע או כתף אבל לרוב זה כתף הלא דומיננטי - כלומר, הכתף השמאלית אצל אדם ימני. בערך 1 מכל 5 מקרי תנאי המפתחת גם בכתף ​​האחרת בשלב זה או אחר.

הערה: כתף קפואה היא לא צורה של דלקת פרקים ומפרקים אחרים אינם מושפעים.

הסיבה אינה ברורה. הוא חשב כי כמה צורות רקמה צלקתית הקפסולה הכתף. הקפסולה היא רקמה דקה שמכסה ומגן על מפרק הכתף. רקמת הצלקת עלולה לגרום הקפסולה להתעבות, חוזה ותוטל מגבלה על תנועת הכתף. הסיבה מדוע צורות רקמת צלקתית אינה ידועות.

כתף קפואה מדי פעם בעקבות פציעה בכתף. עם זאת, זה לא רגיל ברוב המקרים להתרחש ללא סיבה נראית לעין.

האבחנה של כתף קפואה בדרך כלל נעשית על ידי בדיקת רופא. בנוסף, אתם יכולים להיות רנטגן או סריקת MRI של מפרק הכתף שלך. בדיקות אלה נעשות בדרך כלל רק אם האבחנה אינה ברורה, כדי לשלול סיבה נוספת של הסימפטומים שלך. אז, הרבה אנשים לא באמת צריכים שום בדיקות.

מטרת הטיפול היא להקל על כאב ונוקשות; כמו כן, כדי לשמור על טווח התנועה בכתף ​​טוב ככל האפשר תוך מחכה התנאי כדי לנקות. אחת או יותר מהפעולות הבאות עשוי להיות מומלץ כדי להקל ולמנוע סימפטומים:

משככי כאבים רגילים

אקמול עשוי להיות מומלץ תחילה לנסות לשלוט בכאב. קודאין הוא משכך כאבים חזקים אשר עשוי לשמש כחלופה, או בנוסף, אקמול. עצירות היא תופעת לוואי נפוצה בקרב קודאין. אתה יכול לקחת משככי כאבים רגילים בנוסף לטיפולים אחרים.

משככי כאבים ואנטי דלקתי

דוגמאות אנטי דלקתי משככי כאבים כוללים איבופרופן, דיקלופנק ו נפרוקסן. תרופות אלו פועלות על ידי עוזר להקל על הכאב וגם על ידי הקטנת כל נפיחות (דלקת) בכתף ​​שלך. ישנם סוגים רבים ושונים. לכן, אם אחד לא מתאים, אחרת יכול להיות בסדר. תופעות לוואי לפעמים להתעורר עם משככי כאבים ואנטי דלקתיים. תמיד לקרוא את העלון שמגיע עם מנות הסמים עבור רשימה מלאה של אזהרות האפשר תופעות לוואי.

תרגילי כתף

אלה מומלצים בדרך כלל. המטרה היא לשמור על כתף מ 'להתקשות' וכדי לשמור תנועה כמו מלא ככל האפשר. עבור רוב התועלת, חשוב לבצע את התרגילים באופן קבוע, כפי שהורה רופא או פיזיותרפיסט.

פיסיותרפיה

אנשים רבים מכונים פיזיותרפיסט שיכול לתת ייעוץ מקצועי על התרגילים הטובים ביותר לשימוש. כמו כן, הם עלולים לנסות טכניקות משככות כאבים אחרות כגון חבילות טמפרטורה חמות או קרות בגירוי עצבי חשמלי (TENS) מכונה.

הזרקת סטרואידים

זריקה לתוך, או קרוב ל, מפרק הכתף מביא להקלה טובה של סימפטומים במשך כמה שבועות בחלק מהמקרים. סטרואידים להפחית את הדלקת. זה לא תרופה, כסימפטומים נוטים לחזור בהדרגה. עם זאת, אנשים רבים מברכים על סעד שבית הזרקת סטרואידים יכול להביא.

כירורגיה

מבצע נחשב לפעמים אם טיפולים אחרים לא עוזרים. טכניקות המשמשות כוללות:

  • מניפולציה. זהו הליך שבו הכתף הוא נע סביב על ידי המנתח כאשר אתה נמצא תחת הרדמה.
  • שחרור קופסית ארתרוסקופי. זהו ניתוח קטן יחסית נעשה כמו ניתוח "חור המנעול". זה נעשה לעתים קרובות כהליך היום לגופו. בהליך זה, הקפסולה החזק של המפרק הוא שוחרר עם בדיקה מיוחדת.
כתף קפואה. השלב הראשון - השלב 'ההקפאה', כואב.
כתף קפואה. השלב הראשון - השלב 'ההקפאה', כואב.

למרות שניתוח יש שיעור הצלחה טוב זה לא עוזר בכל המקרים.

הערה: זה באמת חשוב להימנע immobilising כתף שלך - למשל, בקלע או אפילו גבס. זה יהיה ממש להפוך התאוששות יותר קשה וייקח זמן רב יותר כדי לשפר.

הסימפטומים של כתף קפואה יכולים להימשך 18 חודשים עד 3 שנים או יותר. עם זאת, הרוב המכריע של אנשים עם כתף קפוא אל לשחזר לרמות נורמליות של תפקוד ותנועה בשנים, גם ללא כל טיפול.

זה מאוד נדיר שיש כתף קפואה יותר מפעם אחת באותה הכתף.  

מאמרים נבחרים

  • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
  • סרטן פות (סרטן של הפות) הוא סרטן נדיר. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55,…
  • גרד vulvae (העקצוץ של הפות) היא תופעה שכיחה. ישנן סיבות רבות. הטיפול משתנה,…
  • צניחת מין ושתן (GU) מתרחשת כאשר מבני התמיכה הנורמלים האיברים בתוך האגן של נשים…