בואו להכיר את האשכים שלך (אשכים)

אם אתה גבר צעיר או נער מתבגר, אתה צריך להיות מודע לאופן שבו האשכים שלך (אשכים) בדרך כלל מרגישים. דווח על כל שינוי או גושים עם הרופא שלך.

מאמרים קשורים

  • סרטן האשכים
בואו להכיר את האשכים (אשכים) שלך. למה אני צריך לדעת איך האשכים שלי מרגישים?
בואו להכיר את האשכים (אשכים) שלך. למה אני צריך לדעת איך האשכים שלי מרגישים?

למרות נדיר, סרטן האשכים הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב גברים צעירים בבריטניה. כ -1 האיש 500, שגילם נע בין 15 ו -50 שנים, מפתחת סרטן של האשכים. הגורם המדויק אינו ידוע. עם זאת, אם נתפס מוקדם זה אחד מסוגי הסרטן הקל לטפל ולרפא. אז, אם אתה נער או בחור צעיר, אתה צריך להכיר איך האשכים שלך בדרך כלל מרגישים. כל שינוי ואז יהיה קל יותר לזהות. זה חשוב במיוחד עבור אחים של אנשים עם סרטן האשכים, כמו שיש להם סיכוי גבוה יותר מהממוצע לפתח סוג זה של סרטן.

השעה הטובה ביותר להרגיש האשכים שלך היא אחרי אמבטיה או מקלחת כאשר שלך רגועים. חזק כל testis בתורו בכף יד, ולהשתמש אצבע והאגודל בעדינות כדי להרגיש את האשכים ומבנים סמוכים.

זה נורמלי testis אחד להיות מעט יותר גדול מאשר אחרים, ועל אחת לתלות מעט נמוך יותר מהשנייה. האשכים עצמם מרגישים כמו כדורי חלק, רך בתוך שק האשכים רחבים. בחלק העליון לחלק האחורי של כל אשך הוא יותרת האשך (זה מאחסן את הזרע). זה מרגיש כמו נפיחות רכה המצורפת לאשכים, והוא יכול להיות רך מאוד אם אתה לוחץ אותו בחוזקה. מובילים מן יותרת האשך הוא הזרע הזרע. אתה יכול להרגיש כל vas הזרע בכל צד בחלק האחורי העליון של שק האשכים. הם מרגישים כמו רכים, צינורות צרים שעוברים מעלה לתוך המפשעה. (The vas הזרע נושא את הזרע אל הפין.) יש אנשים לבלבל את יותרת האשך נורמלי או vas הזרע עם גוש נורמלי.

אם אתה מבחין כל שינוי בגודל או במשקל של אשכים, או גושים חריגים, נפיחויות, או בנקודות רגישות, אז גש לרופא. רופאים משמשים אשכי בחינה יוכלו לייעץ אם הנורמליות היא רצינית או לא.

הערה: רוב המומים אינם סרטניים. לדוגמא: אוספים של נוזל, זיהומים, וציסטות מזיק נפוצים וניתן לטיפול. סרטן האשכים מתחיל בדרך כלל כמו בליטה קטנה, קשה, מכאיבה על אשך אחד, שבו אתה יכול להרגיש מן הגוש הרך הרגיל של יותרת האשך.

אלו שינויים עליי לחפש? מה אם זה סרטן?
אלו שינויים עליי לחפש? מה אם זה סרטן?

טיפול בסרטן של האשכים הוא לעתים קרובות יעיל. בלמעלה מ -9 מכל 10 מקרים, טיפול יכול לגרום לריפוי מלא. עם זאת, לפי המוקדם הוא זוהה, כך קל יותר לטפל. יותר משליש של אנשים עם סרטן זה להתייעץ עם הרופא שלהם לאחר שהסרטן התפשט, מה שהופך טיפול יותר קשה. לעתים קרובות זה בגלל פחדים מופרכים, או סתם מקווה שזה ייעלם.

מאמרים נבחרים