מחלות יד רגל ופה

יד, מחלת הפה והטלפיים היא בדרך כלל מחלה קלה קצר שפוגעת בעיקר ילדים. רוב הילדים להתאושש באופן מלא בתוך שבוע. סיבוכים רציניים להתרחש לעיתים רחוקות. מחלה זו לא קשורה המחלה עם שם דומה אשר משפיעה חיות.

יד, טלפת (HFMD) נובע זיהום שבדרך כלל גורמת מחלה טיפוסית, כולל פריחה אופיינית. היא נגרמת לרוב על ידי נגיף A16 קוקסאקי. במקרים מסוימים נגרמים שונים, אך קשורים, הנקרא וירוס enterovirus 71. לעיתים נדירות, אותה מחלה נגרמת על ידי זנים אחרים של Coxsackievirus.

HFMD מופיע בעיקר בקרב ילדים מתחת לגיל 10. ילדים מבוגרים יותר ומבוגרים לפעמים מושפעים. מבוגרים וילדים בוגרים יותר עם HFMD נוטים לפתח צורה מתונה יותר של המחלה, בהשוואה לילדים צעירים. אבל מבוגרים יכולים לפעמים יש תסמינים חמורים למדי.

כמו זיהומים נגיפיים רבים, המחלה מתחילה לעיתים קרובות תחושה של להיות חולה במשך יום או יומיים. זה עשוי לכלול חום גבוה (חום). אחרי זה, כאב גרון מתרחש בדרך כלל, ומייד אחריה כתמים קטנים המתפתחים בתוך הפה. אלה בקרוב התקדמות לתוך כיבים בפה קטנים.

בערך 3 ב -4 מקרים, כתמים גם להתפתח על העור. זהו בדרך כלל יום או יומיים אחרי הפה כיבים לפתח. הכתמים הם גושים קטנים כי הם כמה מילימטרים בקוטר מופיעים בדרך כלל על הידיים והרגליים. כתמים לפעמים מופיעים גם על הישבן, הרגליים ואיברי המין. הם לעתים רחוקות לפתח על חלקים אחרים של הגוף. הכתמים דומים אבעבועות רוח, אך הם קטנים יותר. בניגוד אבעבועות רוח, הם בדרך כלל לא מגרדים אבל יכולים להיות רכים למדי.

לקבלת רשימה של אתרי אינטרנט המכילים תמונות של מחלות עור כולל HFMD לראות www.google.com/showdoc/1097/

מחלות יד רגל ופה. אתה יכול לתת אקמול או איבופרופן.
מחלות יד רגל ופה. אתה יכול לתת אקמול או איבופרופן.

בדרך כלל לא. קדחת הכתמים בדרך כלל ברורה בתוך כמה ימים. כיבים בפה יכול להיות כואב, ועלול להימשך עד שבוע. הפה הכואב יכול לעשות ילד אומלל במשך כמה ימים. בתוך מספר קטן מאוד של מקרים, הנגיף משפיע על הלב, הריאות או המוח כדי לגרום לדלקת חמורה של הלב, הריאות או המוח, שהוא קטלני במקרים מסוימים. אבל זה חייב להיות הדגיש - סיבוכים חמורים אלה הם נדירים.

אין טיפול כי ייקח ממנו את הנגיף. המטרה היא להקל על הסימפטומים ולהפוך ילדכם נוח ככל האפשר עד שהמחלה נעלמת (שהיא בדרך כלל עושה בתוך כשבוע).

הפכו את ילדכם נוח

חום יכול לגרום לילד להרגיש שלא בנוח ונרגז. להלן דברים שאתה יכול לעשות את זה יכול להביא את הטמפרטורה למטה ולעשות לילד להרגיש יותר בנוח:

 • אתה יכול לתת אקמול או איבופרופן. שתי תרופות אלה יכולים להקטין את הטמפרטורה. אתה יכול לקנות את התרופות האלה בצורת נוזל לילדים. הם באים מותגים שונים. חלופה אחת היא לתת אקמול מסיס משקה. המינון לכל גיל ניתן עם מנות הרפואה. הערה: תרופות אלה לא מתייחסות הגורם החום. הם רק עוזרים להקל את אי הנוחות. אתה לא צריך להשתמש בתרופות אלה אם הילד הוא נוח ולא מביע מורת רוח החומה.

  הערה: לא נותנים הן אקמול ואיבופרופן בעת ובעונה אחת. עם זאת, בהזדמנויות, אם חום קשה לשלוט אז, עבור כל פעם מנת רפואה ניתנת, רופא או אחות ימליץ לסירוגין אחת התרופות הללו עם אחרים. עדיף רק לעשות משטר המינון משתנה זה לאחר הערכה על ידי רופא או אחות.

  הערה: אין להשתמש איבופרופן עבור:
  • ילדים הידועים להגיב (יש רגישות יתר) איבופרופן או תרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידיות אחרות (NSAIDs).
  • ילדים שאצלם התקפות של אסטמה כבר מופעלות על ידי NSAID.
  • ילדים עם אבעבועות רוח. זאת משום שחלק המחקרים הוכיחו איבופרופן כי או NSAIDs האחר עשוי להגדיל את הסיכון לפתח סיבוכי דלקת עור קשים בילדים עם אבעבועות.
 • קח את בגדי הילד אם החדר בטמפרטורת חדר רגיל. זו טעות לעטוף ילד עם חום. המטרה היא למנוע התחממות יתר או רעד.
 • תן הרבה לשתות. זה עוזר למנוע התייבשות. אתה עשוי לגלות כי ילד הוא יותר מוכן לשתות טוב אם הם לא כל כך עצבניים. לכן, אם הם אינם להוטים לשתות, זה עשוי לעזור כדי לתת קצת אקמול או איבופרופן ראשון. לאחר מכן, נסה אותם עם משקאות חצי שעה או יותר אחר כך הטמפרטורה שלהם עשויה ירדו. אם הנקה ולאחר מכן להמשיך בהנקה, שכן הוא נמצא בחלב הוא הנוזל הטוב ביותר. עם זאת, אתה יכול להציע הזנות בתדירות גבוהה יותר כדי להגדיל את כמות הנוזלים.

אל קר ספוג ילד שיש לו חום. זה היה אמור להיות פופולרי, אבל עכשיו זה לא מומלץ. הסיבה לכך היא כלי הדם מתחת לעור להיות צר יותר (מתכווץ) אם המים קרים מדי. פעולה זו מפחיתה את אובדן החום, ואת מלכודת יכול לחמם בחלקיה העמוקים של הגוף. הילד עלול אז יחמיר. ילדים רבים גם למצוא קר הספגה נוח.

כמה אנשים משתמשים אוהד להתקרר ילד. שוב, זה לא יכול להיות רעיון טוב אם אוויר הליבה הוא קר מדי. עם זאת, זרימה עדינה של אוויר בחדר שהתקררה לטמפרטורת חדר עשויה להיות מועילה. אולי רק לפתוח את החלון, או להשתמש אוהד בצד השני של החדר כדי לשמור על האוויר במחזור.

ספר לרופא אם ילד מפסיק שתייה עקב דלקת פה כמו, לעתים רחוקות, התייבשות עלולה להתפתח. כמו כן, לראות רופא באופן מיידי במידה ואתם מודאגים איזשהו סימפטום לא נורמלי מתפתח.

מהו ביד, טלפת ומה גורם לזה? קח את הבגדים שאת לובשת הילד.
מהו ביד, טלפת ומה גורם לזה? קח את הבגדים שאת לובשת הילד.

כן. תקופת הדגירה היא 3-5 ימים. פירוש הדבר הוא לוקח 3-5 ימים כדי לפתח סימפטומים לאחר להידבק מאדם אחר. רוב המקרים הם עברו על ידי שיעול או התעטשות אשר מעבירה את הנגיף באוויר. זה בעיקר זיהומיות עד שהנקודות וכיבים בפה נעלמו. לפעמים התפרצויות קטנות להתרחש במשתלות ובתי ספר.

עם זאת, ילדים עדיין יכולים להיות מדבקים במתינות במשך כמה שבועות כבר, כמו הווירוס עלול להיות התעלפו עם הצואה (צואה) במשך כמה שבועות לאחר התסמינים נעלמו. לכן, זה הגיוני לשמור על היגיינה טובה כדי להקטין את הסיכוי של העברת הנגיף. לדוגמה:

 • ודא כי ילדים לשטוף ידיים ביסודיות לאחר השימוש בשירותים.
 • מטרתם היא להשאיר את כיסוי הפה והאף בעת שיעול או התעטשות. נגב את האף ופה עם רקמות פנויות.
 • מבוגרים צריכים לדאוג במיוחד בעת טיפול חיתולים ורקמות. לשטוף ידיים ביסודיות לאחר טיפול חיתולים ורקמות.
 • בגדים מלוכלכים, מצעים, ומגבות יש לשטוף על מחזור חם של מכונת הכביסה.
 • עדיף לא לשתף כוסות, כלי אוכל, מגבות, וכו 'תוך חולה עם זיהום זה ובמשך מספר שבועות לאחר מכן.
 • אין בכוונה לנקב שלפוחיות, כמו הנוזל הוא מדבק.

למה שלא אחזור לבית הספר?

הדרכה מן הסוכנות להגנת הבריאות היא שילדים לא צריכים להיות כל הזמן שגרתי מבית הספר אם יש להם ביד, מחלת הפה והטלפיים, אם הם גם מספיקים כשלעצמם כדי להשתתף. למרות שיש סיכון של העברתו לאחרים, המחלה היא בדרך כלל מתונה.

מאמרים נבחרים