HIV ואיידס

HIV הוא וירוס שמועבר על הנפוצה ביותר על ידי מגע מיני. HIV תוקפת תאים של מערכת החיסון. ללא טיפול, מערכת החיסון נחלשת, כך שהגוף לא יכול להתגונן מפני חיידקים שונים, וירוסים וחיידקים אחרים. זה כאשר איידס (נקרא כעת נפוץ זיהום בשלב מאוחר HIV) מפתחת. עם זאת, איתור מוקדם וטיפול עם טיפול תרופתי (ART) אומר כי אנשים החיים עם HIV יכול להוביל פעיל, חיים בריאים, למרות שהם עשויים לקבל תופעות לוואי מהטיפול.

HIV ואיידס. HIV עומד על נגיף הכשל החיסוני האנושי.
HIV ואיידס. HIV עומד על נגיף הכשל החיסוני האנושי.

HIV עומד על נגיף הכשל החיסוני האנושי. זהו וירוס בקבוצה של וירוסים בשם רטרווירוסים. HIV הורסת תאי בתאי T מסוג CD4 בשם הגוף. תאי CD4 T הם סוג של הלימפוציטים (כדוריות דם לבנות). אלה הם תאים חשובים מעורבים בהגנה על הגוף מפני חיידקים שונים, וירוסים וחיידקים אחרים. HIV למעשה מכפיל בתוך תאי CD4. HIV לא יכול להיהרס על ידי תאי דם לבנים, כפי שהיא שומרת על שינוי המעיל החיצוני שלה, כך להגן על עצמה.

איידס מייצג תסמונת הכשל החיסוני הנרכש. זהו מונח אשר מכסה את הטווח של זיהומים ומחלות אשר עלול לגרום ממערכת חיסונית מוחלשת נגרמת על ידי HIV. משום שהאמנות שינתה את הדרך בה אנו חושבים על מצבו, HIV בשלב מאוחר הטווח נמצא בשימוש יותר ויותר במקום האיידס.

הערה: HIV ואיידס הם לא אותו דבר ואנשים שמקבלים הידבקות ב- HIV אינם מפתחים איידס אוטומטי. איידס לא סביר לפתח אצל אנשים אשר טופלו בשלבים המוקדמים של הידבקות ב- HIV. אפילו אצל אנשים שאינם מקבלים טיפול, יש בדרך כלל יש פער זמן של כמה שנים בין להידבק הראשון עם HIV ולאחר מכן זיהומים פיתוח ובעיות הקשורות לאיידס אחרים. הסיבה לכך היא כי זה בדרך כלל לוקח כמה שנים עבור מספר תאי CD4 T כדי להפחית לרמה שבה המערכת החיסונית נחלשת.

אנשים החיים עם HIV יכול להעביר את הנגיף לאחרים אם אין להם שום סימפטומים.

 • העברה באמצעות מגע מיני. זוהי הדרך הנפוצה ביותר להעביר את הנגיף. בשנת 2010, זה היווה כ 19 ב -20 מקרים חדשים אשרו בבריטניה. הזרע, הפרשות ואגינליות ודם אדם נגוע לכלול HIV. הווירוס יכול לחדור לגוף דרך רירית הנרתיק, הפות, הפין, פי הטבעת או הפה במהלך קיום יחסי מין. קיום יחסי מין בנרתיק או אנאלי עם אדם נגוע הוא הדרך הנפוצה ביותר. סקס אוראלי טומן בחובו סיכון הרבה יותר נמוך אבל זה יכול להגדיל אם יש לך מצב אשר משפיע על מחסומי ההגנה של הפה, כגון כיבים, דימומים או חניכיימיים פגומות או כאב גרון. אתה לא יכול להיות נגוע ב- HIV על ידי בא במגע עם הרוק של אדם נגוע (למשל, באמצעות נשיקות או לבוא במגע עם הרוק). HIV הוא לא עבר על ידי שיעול או התעטשות.
 • שיתוף מחט. HIV (וירוסים אחרים כגון הפטיטיס B והפטיטיס C) יכולים להיות מועברים על ידי אנשים שאינם תלויים תרופות להזרקה ומחטים למניה, מזרקים וציוד הזרקת אחרים אשר מזוהמות עם דם נגוע. עם זאת, שירותי מטבע מחט המנוהלים על ידי בית חולים, מרפאות ויחידות תלות בסמים ואת הזמינות מוכנה יותר של תרופות נלקחות דרך פה (כגון מתדון) צמצם את היקף שיתוף מחט כמקור זיהום.
 • דם נגוע. בעבר, מספר לא מבוטל של מקרים שאירעו בשנים עירויי דם נגוע ומוצרי דם אחרים. זהו עכשיו נדירים בבריטניה, כמו מאז 1985 כל מוצרי הדם נבדקים ל- HIV לפני בשימוש. זה עדיין בעיה משמעותית במדינות מתפתחות.
 • פציעות needlestick בשוגג. היו מקרים של הידבקות ב- HIV מפציע needlestick בסביבת בריאות בבריטניה מאז 1999. הידבקות ב- HIV מפציעה needlestick מחוץ בסביבת בריאות מעולם לא נרשם בשום מקום בעולם.
 • מאם לילד. HIV יכול להיות מועבר אל העובר מפני אם נשאי HIV. עם זאת, עם טיפול המתאים את הסיכון של העברת HIV מאם לתינוק ניתן להפחית עד פחות מ 1 ב 100. משמעות הדבר היא כי, עם טיפול מתאים, הרוב המכריע של תינוקות שנולדו לאמהות נשאיות HIV לא יהיה. להשגת מטרה זו תלויה באיתור HIV לפני ההריון, או, בשלבים המוקדמים של ההריון, כאשר-תרופות אנטי יכולים להילקח על ידי אמו. לאחר ניתוח קיסרי ליילד את התינוק מפחיתה את הסיכון עוד יותר. HIV יכול להיות מועבר לעתים לתינוקות דרך חלב האם בזמן ההנקה. אם חלב הנוסחה זמין, אמהות עם HIV מעודדים לא להניק.

הערה: כדי להידבק ב- HIV, כמה דם נגוע, זרע או הפרשות ואגינליות יצטרך להיכנס לגוף שלך. אתה לא יכול לתפוס HIV ממגע רגיל עם מישהו עם HIV, כגון חיבוק, ידיים רועדות או נגיעה, או משיתוף מזון, מגבות, כלי אוכל, בריכות שחייה או טלפונים.

מספר אנשים חדשים מאובחנים עם HIV בבריטניה הגיע לשיא של 8,000 בשנת 2006 ו ירד ל 6660 בשנת 2010. המספר הכולל של אנשים החיים עם HIV בבריטניה בשנת 2010 היה 91,500. מתוכם, כ -9 ב -20 נבעו גברים מקיימים יחסי מין עם גברים על 9 ב 20 היו עקב יחסי מין הטרוסקסואליים. הידבקות ב- HIV היא הרבה יותר נפוצים במדינות רבות אחרות בעולם.

לאחר HIV נמצא בגופך הנגיף מייחס ומקבל לתוך תאי CD4 T. הווירוס ואז משתמש DNA (הקוד הגנטי בתוך התא) לשכפל (ליצור עותקים של עצמו). כמו חלקיקי נגיף חדשים לפרוץ לתא CD4 T, התא מת. חלקיקי הווירוס החדשים מכן לצרף וזן תאי CD4 T חדשים וכך התהליך נמשך. מיליוני חלקיקי נגיף חדשים נעשות CD4 T תאים בכל יום מיליוני תאים מסוג CD4 T מתים מדי יום.

כדי להתמודד עם חורבן וירוס הגוף ממשיך לייצר תא חדש CD4 T בכל יום. עם זאת, לאורך זמן, הנגיף בדרך כלל מנצח ואת מספר תאי CD4 T נופל בהדרגה (בדרך כלל על פני מספר שנים). פעם אחת את רמת תאי CD4 T הולכת מתחת לרמה מסוימת, המערכת החיסונית שלך נחלשת. אם המערכת החיסונית שלך נחלשת קשות הידבקות ב- HIV אז אתה צפוי לפתח זיהומים שונים אופורטוניסטיים. אלה הם זיהומים הנגרמים על ידי חיידקים אשר נפוצו סביבנו. אתה בדרך כלל לא מפתחים זיהומים מפני חיידקים אלה אם יש לך מערכת חיסונית בריאה. רמה נמוכה של תאי CD4 T גם מעלה את הסיכון לפתח יתר התנאים בהן מערכת החיסון ומסייע במניעת כגון סרטן מסוימים.

הדבקה ראשונית עם HIV

מתי בפעם הראשונה להידבק ב- HIV הוא ידוע בתור הזיהום הראשוני. כ -8 מתוך 10 אנשים לפתח סימפטומים בשלב זה. השלושה התסמינים השכיחים ביותר (לפעמים המכונים השלישייה הקלסית) הם כאבי גרון, חום ופריחה אדומה כתם. תסמינים אחרים יכולים לכלול חולה תחושה, שלשול, נפיחות בבלוטות, כאבי ראש, עייפות ובעיות כאבים בכלל. התסמינים יכולים להימשך עד שלושה שבועות, ולעתים קרובות הם פשוט חשבו עליו כעל שפעת או מחל ויראלית קלה.

לאחר ההדבקה הראשונית

לאחר כל שלב הדבקה ראשונית תשקע, אתה יכול להישאר ללא כל תסמינים במשך מספר שנים. בדיקות וטיפול מוקדם חוללה מהפכה המושג שלנו של הידבקות ב- HIV אשר נחשב כיום מחלה לטווח ארוך (ראה 'מהי הפרוגנוזה (תחזית)? ", להלן). גם ללא טיפול, יש לעיתים קרובות אין סימפטומים במשך תקופה ארוכה (לעיתים עד עשר שנים) והרבה אנשים לא מבינים כי הם אפילו נגועים. עם זאת, הנגיף ממשיך להתרבות, מספר תאי CD4 T נוטה לרדת בהדרגה ואתה יכול להעביר את הנגיף לאחרים. במהלך תקופה זו כמה אנשים עם HIV הנמצאים אחרת גם עלולים לפתח בלוטות לימפה נפוחות מתמיד (לימפאדנופתיה להכליל מתמשך) או הזעות לילה.

עם הזמן אתה יכול להתחיל לפתח בעיות כגון חוזר כיבים בפה, זיהומים חוזרים הרפס או שלבקת חוגרת, או סבוריאה דרמטיטיס (מחלת עור הנגרמת על ידי שמרים). זיהום שחפת ישן (TB) עלול לעורר מחדש ובמקרים מסוימים אף לפני האיידס מתפתח, במיוחד אצל אנשים בעולם המתפתח. תסמינים אחרים של HIV שעלולים להתרחש לפני איידס המפתחת כולל שלשול, פריחות בעור, עייפות וירידה במשקל.

תסמינים של איידס

מונח האיידס המשמש לתיאור בשלבים המתקדמים ביותר של הידבקות ב- HIV, והוא להיתקע בשלב מאוחר הטווח HIV. אנשים מטופלים מוקדם זיהום HIV אינם מפתחים בשלב זה. איידס הוא מונח כללי הכולל מחלות שונות אשר יכול לגרום ממערכת חיסונית מוחלשת מאוד. בדרך כלל, אדם עם איידס יש:

 • רמה מאוד נמוכה של תאי CD4 T (סביב 200 תאים לכל מילימטר מעוקב של דם או נמוך יותר), ו / או
 • אחת או זיהומים אופורטוניסטים יותר כגון דלקת ריאות jirovecii ריאות, פטרת חמורה בנרתיק או בפה, זיהומים פטרייתיים, TB, Mycobacterium avium המורכב, טוקסופלזמוזיס, ציטומגלווירוס ועוד זיהומים אלו יכולים לגרום למגוון של סימפטומים כולל זעות, חום, שיעול, שלשול משקל, אובדן ובאופן כללי שחש ברע.

בנוסף, אנשים עם איידס נמצאים בסיכון מוגבר לפתח תופעות אחרות, כגון:

 • סוגי סרטן מסוימים. סרקומה של קפוסי היא סרטן אשר נתפס בדרך כלל רק אצל אנשים עם איידס. יש גם סיכון מוגבר לפתח סרטן של צוואר הרחם ולימפומה.
 • מחלה מוחית הקשורה לאיידס כגון HIV אנצפלופתיה (דמנציה איידס).
 • תסמונת לבזבז גוף חמורה.

תסמינים שונים רבים יכולים לפתח מן התנאים הנ"ל. ילדים עם איידס יכולים לפתח אותו זיהומים ובעיות אופורטוניסטים כבוגרים. בנוסף, הם עלולים לפתח גם זיהומים נפוצים חמורים של ילדות כגון דלקות אוזניים חריפות או דלקת שקדים חריפות.

מה הם HIV ואיידס? איידס מייצג תסמונת הכשל החיסוני הנרכש.
מה הם HIV ואיידס? איידס מייצג תסמונת הכשל החיסוני הנרכש.

רוב המרפאות לבריאות מינית להציע בדיקת דם מהירה ל- HIV יכולות לתת תוצאות תוך שלושים דקות. גם אם בדיקה מהירה אינה זמינה, התוצאות הן בדרך כלל בחזרה בתוך שבוע. בדיקות מודרניות תאסופנה את הזיהום חודש לאחר להידבק ראשון (להבדיל שלושה חודשים עם הבדיקות המבוגרות). יכולת לעזור גם לארגן בדיקות דם אבל התוצאה תלך על שיא הבריאות שלך. מומלץ שכל גברים הומוסקסואלים וביסקסואלים צריך להיבדק מדי שנה, בתדירות גבוהה יותר אם הם מקיימים יחסי מין אנאלי ללא קונדום, שותפים מרובים, אובחנו עם מחלה אחרת מינית-משודר או לפתח סימפטומים של HIV ראשוני או בשלב מאוחר.

הערכת היקף המחלה

אם אתה אשרת להם HIV אז הרופא עשוי לעשות בדיקת דם כדי לבדוק את כמות הנגיף בדם (העומס הנגיפי) ואת מספר תאי CD4 T בדם שלך. בדיקות אלה עשויות להתבצע מעת לעת כדי להעריך עד כמה המחלה התקדמה (ואת התגובה לטיפול).

בדיקות כדי לאבחן מצבים הקשורות לאיידס

אין מבחן לאיידס אבל ייתכן שיש לך מגוון של בדיקות אחרות כדי לזהות זיהומים אופורטוניסטים או תנאים הקשורות לאיידס אחרים. אלה יהיו תלויים בסוג תופעות שאתה לפתח.

אמנם יש עדיין אין תרופה ל- HIV, הטיפול הוא עכשיו יעיל המאפשר לאנשים עם HIV לחיות את חייהם בצורה נורמלית ככל האפשר. מאז כניסתה של תרופות לטיפול ב- HIV, שיעורי התמותה מאיידס צמצמה באופן דרמטי. עם טיפול יעיל, מעט מאוד אנשים להמשיך לפתח איידס.

אין זה נדיר עבור אנשים עם HIV להרגיש נמוכים או אפילו מדוכאים, במיוחד זמן קצר לאחר האבחנה נעשית. אם יש לך רגשות של דיכאון אז אתה צריך לדבר עם הרופא שלך.

טיפול כדי להתמודד עם הנגיף עצמו

HIV הוא עכשיו בעיה רפואית שניתן לטפל ורוב האנשים בנגיף להישאר בכושר טוב על הטיפול. מאז 1990 מספר התרופות פותחו שנקרא תרופות אנטי רטרו-ויראלי. תרופות תרופתיות לעבוד מפני הידבקות ב- HIV על ידי ההאטה של ​​השכפול של הנגיף בגוף. תרופות חדשות יותר יעילות יותר תרופות בשימוש בעבר. ישנן מספר קבוצות של תרופות אלה הכוללים: nucleoside הפוכות מעכבי טרנסקריפטאז (NRTIs), נוקלאוטיד הפוכות מעכבי טרנסקריפטאז (NtRTIs), מעכבי פרוטאז (חוקרים פרטיים) ומעכבי transcriptase הפוכים הלא nucleoside (NNRTIs). חדש יותר סוגים של תרופות לאחרונה הוכנסו בו הם מעכבי אינטגראז, מעכבי היתוך ואת היריבים CCR5. התרופות בכל עבודה בכיתה בדרכים שונות אבל כל העבודה כדי לעצור את מנגיף האיידס משכפל עוצמה. שיטת טיפול זו נקראת טיפול תרופתי (ART). ייתכן שעדיין מדי פעם לראות את זה המכונה יעיל טיפול תרופתי פעיל או HAART.

ישנו גוף הולך וגדל של עדויות כי נטילת ART מפחיתה את הסיכון להעביר את ההידבקות ב- HIV על לאחרים.

אם ניקח שלושה או יותר תרופות תרופתי בעת ובעונה אחת, כל לתקוף HIV בנקודות שונות במחזור של השכפול שלו, הוא יעיל יותר מאשר תרופות אחת או שתיים בלבד. אם אקח שילוב של תרופות שונות גם מפחית את הסיכון כי הווירוס יהפוך עמיד בפני כל תרופת פרט. בשנת 2008 לטיפול יום אחד הגלולה הראשונה הושקה. כל גלולה מכילה שלוש תרופות שונות. זה פופולרי, כפי שהוא נוח לקחת ויש לו פחות תופעות לוואי.

הבחירה של תרופות נחשבת ונבחרה לכל מטופל באופן אישי. הטיפול ב- HIV יכול להיות מסובך, אבל רוב האנשים שאובחנו עם HIV עכשיו לקחת טיפול אנטי retroviral במתכונת-שילוב רק פעם או פעמיים ביום. צוות של מומחי בריאות בדרך כלל מעורב דואג לך ולתת לך את הטיפול.

מטרת הטיפול היא להפחית את העומס הנגיפי לרמות נמוכות. אצל רוב האנשים אשר מטופלים עם ART, העומס הנגיפי מפחית לרמות נמוכות מאוד ומספר עליות תאי CD4 T. משמעות הדבר היא מערכת החיסון שלך כבר לא כמו נחלש ואתה אינם צפויים לפתח זיהומים אופורטוניסטים. עם זאת, הוא חיוני, כדי לקחת את התרופה באופן קבוע בדיוק כפי שנרשם על מנת לשמור על הצלחה, וכדי לסייע למנוע את הנגיף מלהפוך עמיד בפני התרופות.

כמו עם תרופות רבות עצמה אחרות, תרופות תרופתיות יכולות לגרום תופעות לוואי במקרים מסוימים. בנוסף, חלק תרופות אלה יכולים להגיב עם תרופות אחרות בשימוש נפוץ. זה עשוי להיות נחוץ כדי לשנות מערך ראשוני של תרופות כדי שילוב שונה בגלל בעיות עם תופעות לוואי, תגובות או התנגדות של נגיף רפואה ראשונית. לכן, אנשים שונים עם HIV יכולים לעתים קרובות לקחת שילובים שונים של תרופות. תופעות לוואי נפוץ כולל בחילות, הקאות וכאבי ראש.

כאשר הוא טיפול עם תרופות אנטי רטרו-ויראלי התחיל?

ככלל, תרופות תרופתיות בדרך כלל מופעלות אם:

 • תאי CD4 T שלך לרדת אל מתחת לרמה מסוימת (כ -350 תאים לכל מילימטר מעוקב של דם או פחות) - גם ללא סימפטומים. הרמה המדויקת שבו מתחיל בטיפול תלויה בגורמים שונים אשר הרופא שלך ידון איתך. אלה כוללות כל סימפטומים בהווה קצב הירידה של תאי CD4 T.
 • זיהומים אופורטוניסטים או בעיות הקשורות לאיידס אחרים לפתח.

עם זאת, לטיפול ב- HIV הוא אזור המשתנה במהירות של רפואה. ניסויים נערכים להעריך האם תרופות אנטי רטרו-ויראלי יש להתחיל מוקדם יותר אצל אנשים שאין להם תסמינים, אפילו מוקדם ככל כאשר נגוע הראשון עם HIV. הניסויים שואפים להראות אם ישנם יתרונות מטיפול לפני לפתח סימפטומים, אשר עולים על הסיכון של תופעות לוואי של תרופות. אתה צפוי לעבור בדיקות דם סדירות כדי לפקח על תופעות לוואי תוך לקיחת טיפול.

טיפול ומניעה של זיהומים

שימוש בקונדום בעת קיום יחסי מין הוא חשוב מאוד כדי להגן מפני זיהומים אחרים המועברים במגע מיני, כולל הרפס וצהבת. אנשים החיים עם HIV בדרך כלל מחוסנים נגד צהבת A ו- B הפטיטיס, שפעת ואת pneumococcus (גורם שכיח של דלקת ריאות).

זיהומים אופורטוניסטים בדרך כלל מטופלים עם אנטיביוטיקה, אנטי פטרייתי או תרופות נגד שחפת, כמובן תלוי באיזה זיהום מפתחת. גם אם אתה לא פתחת דלקת, פעם תאי CD4 T לנפול לרמה נמוכה, בדרך כלל אתה תהיה מומלץ לקחת מנה קבועה של אנטיביוטיקה אחת או יותר או תרופות אחרות כדי למנוע זיהומים אופורטוניסטים מסוימים מלפתח.

אין חיסון למניעת איידס. פיתוח של אחד הוא להוכיח להיות מאוד קשה, כמו נגיף ה- HIV הוא המוטציה ומשתנה ללא הרף. לכן, הדרך העיקרית למנוע הידבקות ב- HIV היא להימנע מפעילויות לשים אותך בסיכון, כגון שיתוף מחטי קיום יחסי מין ללא קונדום.

ישנם מקרים של HIV ניתן למנוע בדרכים אחרות - למשל:

 • אם אתה משתמש בסמי הזרקה אז לא לשתף מחטים או ציוד הזרקה אחר. אם זמין, להשתמש בצירופים להחלפת מחטים מקומיים.
 • אם אתה חושב שהם נחשפו ל- HIV באמצעות מחט משותפת או מגע מיני עליך לפנות לרופא שלך או במרפאה לבריאות מינית בהקדם האפשרי. אם הוא חשב כי קיים סיכון גבוה כי אתה יכול להרים את הזיהום יוצע לך קורס של תרופות נגד HIV. אלה הם יעילים ביותר כאשר נלקחו בהקדם האפשרי לאחר חשיפה ובוודאי בתוך 72 שעות.
 • עובדי מערכת הבריאות צריך לפעול לפי ההנחיות המקומיות להפחית את הסיכוי לפציעה needlestick. אם יש לך פציעה, לראות המומחה לבריאות התעסוקתי שלך בדחיפות. קורס של תרופות נגד HIV נכתב בהקדם האפשרי ולא יאוחר מ -72 שעות לאחר הפגיעה עשויה למנוע הידבקות בנגיף האיידס מתפתח.
 • אם הינך בהריון ויש לי זיהום HIV אז אתה צריך טיפול טרום לידתי מיוחד כדי להפחית את הסיכון של העברת הנגיף לתינוק שלך. טיפולי HIV ניתן לקחת במהלך הריון. בדיקת איידס מוצע לכל הנשים ההרות בבריטניה.

אנשים עם HIV מי מאובחנים בזמן טוב יכולים לצפות לחיות תוחלת חיים כמעט נורמלית. מחקר לחזות את תוחלת החיים של גברים שנדבקו ב- HIV ב -30 שנים בשנת 2010 גילתה כי הם יכולים לצפות לחיות עד 75, בהתבסס על גישת טיפולים שוטפים. מי מאובחנים מאוחר (עם ספירת 4 להלן 350 - הנקודה שבה הטיפול צריך להתחיל), יש סיכוי גבוה יותר יש פרוגנוזה גרועה. עם זאת, גם כאשר מישהו אובחן עם ספירת CD4 נמוכה, טיפול יכול למעשה להחזיר להם על רמה טובה של בריאות. תוחלת חיים תלויה גם בגורמים אחרים כגון עישון, צריכת אלכוהול ושימוש של תרופות אחרות.

בקיצור - עבור אנשים שיש להם גישה תרופות מודרניות, התחזית (פרוגנוזה) השתפר מאוד בשנים האחרונות.

HIV מודע

אינטרנט: www.hivaware.org.uk
פותח ע"י NAT, האתר מספק את כל העובדות הבסיסיות על HIV בתוספת מידע נוסף וסיפורים אמיתיים אנשים החיים עם איידס.

אמון עזר הלאומי

העיר החדשה הקלויסטרס, 196 אולד סטריט, לונדון, EC1V 9FR
טל ': 020 7814 6767 אינטרנט: www.nat.org.uk
שואף לקדם הבנה רחבה יותר של HIV ואיידס, לפתח ומאמצי תמיכה כדי למנוע את התפשטות ה- HIV ולשפר את איכות החיים של אנשים שנפגעו HIV ואיידס.

טרנס היגינס אמון

כביש 314-320 Inn האפור, לונדון, WC1X 8DP ומשרדים שונים ברחבי הארץ (ראה באתר)
טלפון: 0808 802 1221 עבור יועץ או 020 7812 1600 עבור אינטרנט מרכזייה: www.tht.org.uk
התקווה היא בריאות ממלכתי HIV ומינית. קו הסיוע שלהם מציע מידע ותמיכה לכל חיים עם HIV, מושפע HIV בעקיפין או מודאג לגבי הבריאות המינית שלהם.

אתר aidsmap

אינטרנט: www.aidsmap.com
משאב אינטרנט מבוסס מקיף בנושאים הקשורים ב- HIV ואיידס.

מסב איידס ו- HIV (AVERT)

אינטרנט: www.avert.org
מוסד צדקה HIV ואיידס הבינלאומי עם המון מידע שימושי באתר האינטרנט שלה.
טלפון: 01403 210202 או דוא"ל info@avert.org.

מאמרים נבחרים

 • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
 • סרטן פות (סרטן של הפות) הוא סרטן נדיר. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55,…
 • גרד vulvae (העקצוץ של הפות) היא תופעה שכיחה. ישנן סיבות רבות. הטיפול משתנה,…
 • ישנם שני סוגים עיקריים של ערמונית כרונית - ערמונית חיידקים כרונית (הנגרמת על ידי…