חיסון HPV

וירוס הפפילומה האנושי (HPV) הוא הגורם השכיח של זיהום אבל בדרך כלל לא גורם סימפטומים. זיהום עם סוגים מסוימים של HPV יכול לגרום לסרטן צוואר הרחם (סרטן צוואר הרחם). סרטן צוואר הרחם לוקח שנים רבות לפתח לאחר ההדבקה ב- HPV. יבלות באברי המין גם נגרמות על ידי HPV. חיסון נגד HPV אמור להפחית מקרי סרטן צוואר הרחם באופן דרמטי בעתיד ולהוביל פחות מקרים של יבלות באברי המין. חיסון נגד HPV הוצג בבריטניה בנות בשנת 2008. נשים עדיין מומלץ להשתתף לבדיקות סינון צוואר הרחם, גם אם הם כבר מחוסן כנגד HPV.

וירוס הפפילומה האנושי (HPV) הוא השם שניתן לקבוצה של וירוסים שיכולים להשפיע על העור mucosae. Mucosae הם ממברנות הלחים המרפדים בחלקים שונים של הגוף, כוללים את הפה, הגרון ואת אזור איברי המין.

ישנם למעלה ממאה סוגים של HPV וכ -40 של אלה יכולים להשפיע על אזור איברי המין. סוגים מסוימים של HPV יכולים לגרום ליבלות העור יבלות אבל סוגים רבים אינם גורמים שום בעיות או נזק בכלל.

גם גברים וגם נשים יכולים להיות HPV. ישנם גורמי סיכון מסוימים עבור זיהום HPV הכוללים:

 • לעשן.
 • פרטנרים מיניים מרובים.
 • בגיל צעיר של קיום יחסי מין הראשון.

רוב הנשים תהיינה זיהום HPV בשלב כלשהו במהלך חייהם, בדרך כלל אפילו בלי לדעת את זה. סוגים מסוימים של HPV ידועים כדי להגביר את הסיכון לפתח סרטן בפרט. אלה ידועים כמו שבעור (מסרטנים) או תת-סיכון גבוה. 9 מתוך 10 זיהומים ב- HPV ינקו לחלוטין מהגוף תוך שנים על ידי המערכת החיסונית - זהו זיהום מעצמם עבור רוב האנשים. לא קיים טיפול ל- HPV עצמה.

חיסון HPV. מה הקשר בין זיהום HPV וסרטן צוואר הרחם?
חיסון HPV. מה הקשר בין זיהום HPV וסרטן צוואר הרחם?

סרטן צוואר הרחם הוא הסוג השני הנפוץ ביותר של סרטן אצל נשים בבריטניה. זה הורג קצת יותר מ -1,000 נשים מדי שנה בבריטניה. רוב סוגי HPV לא יופיעו סימפטומים או מחלות. עם זאת, שני סוגים, HPV16 ו- HPV18, מעורבים בפיתוח ביותר (שלושה רבעים) מקרים של סרטן צוואר הרחם.

זיהום HPV עם זנים 16 ו -18 יכול לגרום לתאים בצוואר הרחם לשנות בהדרגה לאורך זמן. זה עלול להוביל תאים טרום סרטניים או אפילו סרטן להרכיב. התאים סרטניים ידועים כמו נגע קדם סרטני של צוואר הרחם (CIN) ו נדונים עלון נפרד בשם "סרטן של צוואר הרחם". לאחר סוגים אלה של זיהום HPV אין זה אומר כי אתה בהחלט להמשיך לפתח סרטן של צוואר הרחם בעתיד. עם זאת, הסיכון שלך ללקות בסרטן צוואר הרחם הוא גדל הרבה עם זיהומים אלה.

זיהום HPV עם זנים 16 ו -18 הם עברו לאנשים אחרים באמצעות מגע מיני, בדרך כלל באמצעות מגע מיני. זה נפוץ יותר, ולכן, באותם אנשים שעברו כמה פרטנרים מיניים שונים.

למרבה הצער, את השימוש בקונדומים לא נראה להגן היטב נגד שידור HPV. סקס בטוח עם קונדום עדיין מומלץ, כמו קונדומים למנוע מפני זיהומים רבים אחרים המועברים במגע מיני (מחלות המועברות במגע מיני) כגון כלמידיה ו- HIV.

יבלות באברי המין הם STI מאובחנים לרוב. שני סוגים של HPV (סוגים 6 ו -11) הם הגורם של כ -9 מכל 10 מקרים של יבלות באברי המין. אלו סוגים של HPV לא לגרום לסרטן צוואר הרחם. ראה עלון נפרד בשם 'anogenital יבלות' לקבלת מידע נוסף.

שני חיסוני HPV זמינים בבריטניה: Cervarix® ו Gardasil®.

HPV ויבלות באברי המין. האם חיסון HPV יעיל?
HPV ויבלות באברי המין. האם חיסון HPV יעיל?

Cervarix® שמכונה חיסון ערכי דו, כלומר הוא מגן מפני שני זנים של HPV. Cervarix® מגן מפני HPV16 ו- HPV18 וכך נועדה להפחית (בזמן) מספר המקרים של סרטן צוואר הרחם. כאשר בבריטניה נכתבה immunising צעירה ראשונה נגד HPV, זה היה החיסון הנבחר.

Gardasil® הינו חיסון ערכי Quadri, כלומר הוא מגן מפני ארבעה זנים של HPV. Gardasil® מגן מפני HPV16, HPV18 ו- HPV11 HPV6 ו. משמעות הדבר היא כי גם מגן מפני יבלות באברי המין, כמו גם סרטן צוואר הרחם.

בחודש נובמבר 2011, משרד הבריאות (DH) הודיע ​​כי תכנית חיסון HPV בבריטניה הייתה לעבור באמצעות Gardasil® מספטמבר 2012.

מחקרים הראו כי חיסוני HPV יעילים מאוד לעצור הסרטן המתפתח צוואר הרחם. במחקרים קליניים, כי החיסון היה מעל 99% יעילים במניעת CIN או סרטן של צוואר הרחם קשור זני HPV 16 או 18 אצל נשים צעירות. Gardasil® הוא גם 99% יעיל במניעת יבלות באברי המין הקשורים HPV6 ו HPV11-.

החיסון הוכח לעבוד טוב יותר עבור אנשים מקבלים את החיסון בגיל צעיר יותר, לפני שהם פעילים מינית, לעומת כאשר היא ניתנת למבוגרים. עם זאת, חיסון ה- HPV עדיין אינה מגינה לחלוטין נגד כל זיהום HPV וזה אינו טיפול ל- HPV. ניסויים הראו כי חיסון HPV יעיל נגד HPV עד שש שנים. עוד ניסויים שנעשים כדי לברר אם הוא יעיל יותר מזה.

החיסונים HPV אינם מונעים כל המקרים של סרטן צוואר הרחם (כמו שלא כל סרטן צוואר הרחם נגרמים על ידי HPV16 ו- HPV18). אז, זה עדיין חשוב כי נשים להשתתף לבדיקות סינון הצווארי שלהם כאשר הזמין. ראה עלון נפרד בשם 'מבחן מיון צוואר רחם' לקבלת מידע נוסף.

ה- DH ממליצה חיסון ה- HPV להינתן בנות בגילאי 12-13 שנים. חיסון מתקיים בבתי ספר, כחלק לוח זמני חיסון הרגיל. תכנית החיסון החלה בספטמבר 2008. תכנית בתופסת (סיימתי כעת), החל לחסן נערות עד גיל 18 שנים.

החיסון ניתן בזריקה בזרוע העליונה או בירך. שלושה מינונים נדרשים כדי לספק הגנה מרבית. המינונים השניים ושלישיים, רצוי, יינתנו חודשים ושישה חודשים אחרי הראשון.

בנות שכבר קבלו Cervarix® לא תצטרכנה לקבל חיסון נוסף עם Gardasil® כאשר שינויי תכנית החיסונים הלאומיים. הסיבה לכך היא כי מטרת תכנית החיסון היא להפחית את מספר המקרים של סרטן צוואר רחם, ו שני סוגי החיסון יעילים באותה מידה זה. ההחלטה לשנות Gardasil® נעשה משום שהוא מגן מפני יבלות באברי המין וסרטן צוואר הרחם. זה מורגש להיות אפשרות בטוחה כמו קונדומים רק להפסיק כמחצית מהמקרים של יבלות באברי המין מונחלת. ישנם 100,000 מקרים חדשים של יבלות באברי המין בשנה בבריטניה, לחייב את NHS כמעט 17 מיליון £ לטיפול.

חיסון ה- HPV הוא בדרך כלל מאוד בטוח. בעיות קשות נגרמו על ידי החיסון הן נדירות.

לפחות אחד מכל 10 אנשים שיש להם את החיסון יש תופעות לוואי קל למשך יום או ימים. אלה כוללים כמה כאב, נפיחות ואדמומיות סביב האתר של הזריקה, כאב הראש, שרירים ועייפים כואבים. לפעמים, יש דימום או גירוד מסביב לאזור של הזריקה. פחות נפוצות תופעות לוואי כוללות מורם מעט טמפרטורה, בחילות, סחרחורות, כאבי שלשולי שריר. לעתים רחוקות יותר, אנשים יכולים לפתח כוורות (סרפדת).

אתה לא צריך את החיסון אם אתה סבלת מתגובה אלרגית לחיסון HPV קודם. זה בטוח אצל אנשים שיש להם ביצה, אלרגיות שמרים או אגוזים. אתה לא צריך את זה אם יש לך חום גבוה או בדרך כלל חולים. עם זאת, זה עדיין אפשרי כדי להתחסן בחיסון HPV אם יש לך הצטננות. משתמשת בגלולה למניעת הריון לא להפריע החיסון.

כן. אתה עדיין צריך ללמוד לבדיקות סינון צוואר הרחם הרגילות שלך, אפילו אם קבלת חיסון ה- HPV. הסיבה לכך היא כי החיסון אינו מבטיח הגנה מלאה מפני סרטן צוואר הרחם. בדיקות סקר צוואר רחם עדיין חשובות כמו:

 • חיסון עם חיסון ה- HPV ייקח כמה שנים כדי להפחית את הסיכויים לפתח סרטן צוואר הרחם.
 • החיסון אינו מגן מפני כל סוגי HPV.
 • לא כל המקרים של סרטן צוואר הרחם נגרמים על ידי זנים HPV16 ו- HPV18 בסיכון גבוה.
 • נשים שאין להם החיסון לא תהיינה מוגנות בכלל נגד סרטן צוואר הרחם או CIN.

זה יכול לקחת בין 10 ל 20 שנים עבור סרטן של צוואר הרחם לפתח לאחר זיהום ב- HPV. משמעות הדבר היא כי היתרונות של התוכנית חיסון HPV ייקח שנים רבות כדי לראות.

לא ניתן באופן שגרתי כדי לבדוק כל אישה ל- HPV.

בדיקת HPV לעשות כרגע נקרא טריאז HPV כפי שהוא triages (מיני) נשים פי אם יש להם HPV. אם יש לך מבחן מיון צוואר רחם מעט (מה שנקרא שינויים גבוליים או dyskaryosis הקל), בדיקת HPV נעשתה באופן אוטומטי על המדגם. זו מסייעת לרופאים להחליט אם אתה צריך לעבור בחינה מיוחדת יותר של צוואר הרחם, נקרא קולפוסקופיה. ראה עלון נפרד בשם קולפוסקופיה 'לקבלת מידע נוסף.

בדיקת HPV של קיור הוא גם מונהגים עבור נשים שיש להן טיפול תאים חריגים (נקרא CIN) בשעה קולפוסקופיה. זה יכול לאפשר החלטה להתבצע לגבי תדירויות בדיקות סינון צוואר רחם בעתיד צריכות להתבצע על אישה הזאת.

מידע על תכנית הקרנת צוואר רחם NHS

אינטרנט: www.cancerscreening.nhs.uk/cervical/index.html (חפש HPV באתר שלהם עבור מסמכים על בדיקת HPV.)

מידע מהרשות להגנה בריאות (HPA) על HPV - סרטן צוואר הרחם ויבלות באברי המין

אינטרנט: www.hpa.org.uk/Topics/InfectiousDiseases/InfectionsAZ/GenitalWarts

מידע על חיסון HPV מתוך NHS

אינטרנט: www.nhs.uk/conditions/hpv-vaccination/pages/introduction.aspx?WT.mc_id=090805

מחלקת הבריאות (DH)

אינטרנט: www.dh.gov.uk
חפש HPV באתר שלהם עבור מסמכים על מדיניות לאומית.
אינטרנט: http://mediacentre.dh.gov.uk/2011/11/24/hpv-vaccine-to-change-in-september-2012
הודעה לעיתונות בדבר שינוי חיסון המשמש תוכנית החיסונים.

מאמרים נבחרים

 • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
 • אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא…
 • סרטן פות (סרטן של הפות) הוא סרטן נדיר. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55,…
 • הקונדום הנשי הוא שיטה יעילה למניעת הריון אם משתמשים בו נכון. זה גם עוזר להגן…