היפוספדיאס

היפוספדיאס הוא אי נורמלי של שופכת הפין כי קיימת כבר בלידה. זה יכול לגרום לבעיות עם שתן וגם בזקפה. זה יכול לנוע בחומרתם. תיקון כירורגי הוא בדרך כלל מאוד מוצלח.

השופכה היא צינור השתן זורם מחוץ לשלפוחית. זה עובר דרך הפין. פתיחת השופכה (meatus או 'פיפי-חור') היא בדרך כלל בסוף הפין, מכוסה בחלקו על ידי העורלה.

היפוספדיאס. הבנת הפין והשופכה נורמלי.
היפוספדיאס. הבנת הפין והשופכה נורמלי.

הבעיה העיקרית היא כי השופכה פותחת על החלק התחתון של הפין במקום בקצה הפין. הפתיחה יכולה להיות בכל מקום בין ממש מתחת במצב הרגיל (הקל) כדי לאחור ככל בבסיס האשכים (החמור).

היפוספדיאס עשוי לכלול גם את הדברים הבאים:

  • הופעת ברדס של העורלה. הסיבה לכך היא כי העורלה אינה מתפתחת על החלק התחתון של הפין.
  • הידוק הרקמות על החלק התחתון של הפין (המכונה 'chordee'). זה מושך את הפין למטה וזה לא יכול ליישר מלא. ככל שהולך אחורה פתיחת השופכה היא, חמורה יותר chordee נוטה להיות. היפוספדיאס מתון עשוי שום chordee.

מאמרים קשורים

בעיות צפויות להתרחש אם היפוספדיאס היא אינה מטופלת כראוי. ככל שהולכים אחורה פתיחת השופכה היא, חמור יותר הבעיות צפויות להיות.

  • במתן שתן שונה לקדמותו. תינוק חיתולים לא יהיה בעיה. עם זאת, בגיל מבוגר יותר, הזרם שתן ייתכן שלא תוכל להיות מופנה קדימה לתוך משתנה. כאשר הולכים לשירותים בשתן עשוי 'ספריי' אחורה. יושב על אסלה עשוי להיות נחוץ לתת שתן ללא בלגן.
  • Chordee הגורמת כיפוף של הפין. זו בולטת יותר כאשר הפין זקוף. קיום יחסי מין עלול להיות קשה או בלתי אפשרי במקרים חמורים.
  • בעיות פסיכולוגיות בלהיות 'שונה' למסלולם נפוצות.
  • קשיים זקפו קלים שפיכה מוקדמת דווחו בבגרות בחולים שעברו ניתוחים עבור היפוספדיאס בילדות.
מהי הפין כמו היפוספדיאס? איזה בעיות היפוספדיאס יכול לגרום?
מהי הפין כמו היפוספדיאס? איזה בעיות היפוספדיאס יכול לגרום?

אודות 1 ב -300 ילדים נולדים עם מידה מסוימת של היפוספדיאס. זה נראה מקבל יותר נפוץ. סיבת הפין אינו מתפתח כראוי עדיין לא ברורה. ההתפתחות של הפין בזמן שהתינוק גדל ברחם הוא בחלקו תלוי הורמוני מין זכריים כגון טסטוסטרון. ההשפעות של הטסטוסטרון על הפין הגדל עלולות להיחסם באופן כלשהו. למרות זאת הוא לא מחלה גנטית, היפוספדיאס יכול לרוץ בחלק מהמשפחות.

האבחנה היא בדרך כלל ברורה מלבדוק את הפין. אין בדיקות אחרות הן שגרתיות. עם זאת, מספר קטן של אנשים עם היפוספדיאס חמור (כאשר פתיחת השופכה היא בבסיס של צק האשכים) אולי יש חריגות אחרות של איברי המין. ההופעה של היפוספדיאס חמור עלולה להיות חלק מהתסמונת "אינטרסקס" נדירה. לכן, בדיקות של הכרומוזומים וסריקות של איברי המין עלול להיעשות כדי לקבוע אם הוא חלק מתסמונת רחבה. הערה: תסמונות אלה הם נדירים ביותר בנים עם היפוספדיאס הם 'זכר' ואין להם הפרעות אחרות באמת.

אם היפוספדיאס הוא מתון, עם פתיחת השופכה רק קצת למטה מן הרגיל וללא כיפוף של הפין, אז שום טיפול עשוי להיות נחוץ. עם זאת, ברוב המקרים פעולה נדרשת לתקן את היפוספדיאס. זה יכול להיעשות לרוב בפעולה אחת. עם זאת, אם היפוספדיאס הוא יותר מסובך, אז שתי פעולות עשויות להיות נחוצות. המבצע נעשה בדרך כלל כאשר הילד הוא בסביבות גיל 4-18 חודשים.

דיון מלא עם מנתח נדרש להחליט מה ניתן לעשות. מטרת הטיפול היא עבור שתן יועבר בצורה קדימה, עבור הפין להיות ישר בעת זיקפה עבור לפין להיראות נורמלית ככל האפשר. עמדת הפתיחה של השופכה משתנית. כמו כן, אם chordee קיים אז זו תוקנה כדי לאפשר הפין להתיישר. העורלה משמשת בדרך כלל במהלך המבצע על מנת להפוך את השופכה החדשה ולכן חשוב כי ברית מילה לא נעשתה לפני ניתוח המתקן מתבצע.

ההצלחה של המבצע ואת 'הנורמלית' שניתן להשיג תלויה בחומרת היפוספדיאס.

מאמרים נבחרים

  • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
  • סרטן פות (סרטן של הפות) הוא סרטן נדיר. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55,…
  • גרד vulvae (העקצוץ של הפות) היא תופעה שכיחה. ישנן סיבות רבות. הטיפול משתנה,…
  • ישנם שני סוגים עיקריים של ערמונית כרונית - ערמונית חיידקים כרונית (הנגרמת על ידי…