שופכה ללא זיבה

אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא טיפול. תרופות הנקראות אנטיביוטיקה בדרך כלל לנקות את הזיהום. אהובך (ים) צריך גם להיות מטופלים, גם אם אין להם סימפטומים. אתה לא צריך לקיים יחסי מין עד שסיימת טיפול.

השופכה היא צינור בין שלפוחית ​​השתן ואת הקצה של הפין. שופכת פירושו דלקת בשופכה.

 • שופכת זיבה נגרמת על ידי חיידק (חיידק) בשם Neisseria gonorrhoeae. זהו סוג אחד של זיהום המועברות במגע מיני. ראה עלון נפרד בשם זיבה, המתאר זיבה ביתר פירוט.
 • שופכה ללא זיבה (NGU) היא בגלל סיבות אחרות מאשר זיבה. זה היה אמור להיקרא שופכה ספציפית (NSU). עלון זה מתאר NGU נוספת.
 • יש כמה גברים הן זיבה ו השופכה הלא זיבה בעת ובעונה אחת.

מאמרים קשורים

 • זיהום כלמידיה גורם כמחצית ממקרי NGU. כלמידיה היא נבט (חיידק) כי הוא נתפס בדרך כלל על ידי מגע מיני עם אדם נגוע. אתה יכול לעבור כלמידיה על במהלך קיום יחסי מין בנרתיק, אנאלי או אוראלי.
 • חיידקים אחרים שונים או וירוסים אשר מועברים באמצעות מגע מיני יכולות לגרום NGU.
 • בעיה שאינה מזהמת היא, לעתים רחוקות, הגורם. לדוגמא, פגיעה מ קטטר (צינורית דקה, גמישה, חלולה), ניתוח הצינור בין שלפוחית ​​השתן ואת הקצה של הפין (השופכה), היצרות של השופכה (היצרות) או תנאים המשפיעה על הרירית שופכה יכולה לגרום לדלקת.
 • אין סיבה ניתן למצוא כ -3 ב -10 מקרים. מינית מחלות המועברות במגע שאינם מזוהים על ידי בדיקות הם כנראה הגורם כמה כאלה אבל לא הכל. עם זאת, לא ניתן לומר איזה מבין המקרים מדובר עקב זיהום ואשר אינם.

אתם נמצאים בסיכון גבוה יותר לחלות שופכה אם אתה פעיל מיני, מתחת לגיל 35 ויש לי היה שינוי השותף אחרון. גברים המקיימים יחסי מין עם גברים לבין אלה שיש להם יחסי מין לא מוגנים גם הם בסיכון גבוה.

 • נוזל לבן (פריק) מסוף הפין נפוץ אך אינו מתרחש בכל מקרה.
 • כאב או צריבה בעת שתן. זה עשוי להיות מבולבל עם דלקת בשתן.
 • גירוי בתוך הפין.
 • תחושה של רצון לתת שתן לעיתים קרובות.
 • במספר קטן של מקרי הזיהום נע במעלה הצינור בין שלפוחית ​​השתן ואת הקצה של הפין (שופכה) לאשכים (אשכים) וגורם כאבים ונפיחות אשכים אחד או שניהם.
 • סיבוך נדיר הוא סוג של דלקת מפרקים אשר יכול להיות מופעל על ידי NGU. זה יכול להיות בגלל המערכת החיסונית יתר מגיב חיידקים מסוימים (חיידקים) שיכול לגרום NGU.
 • עד מחצית מהגברים עם כלמידיה (הגורם השכיח ביותר של NGU) אין לי שום סימפטומים.

הסימפטומים יכולים לנקות לאורך זמן, גם ללא טיפול. פעולה זו עשויה להימשך עד שישה חודשים, אבל יכול להיות רק כמה שבועות או משהו כזה. עם זאת, ללא טיפול, בקטריות הגורמות NGU לעתים קרובות להישאר השופכה. זה פשוט כי התסמינים עשויים ללכת.

לכן, גם אם סימפטומים ללכת, יש סיכוי טוב כי אתה יכול להעביר את הזיהום אם אינם מטופלים.

שופכה ללא זיבה. שופכת זיבה.
שופכה ללא זיבה. שופכת זיבה.

אתה בדרך כלל יהיה מומלץ לעבור בדיקות אם NGU חשוד - גם אם הסימפטומים ללכת. וביכולתך למרפאת מין ושתן מקומית (GUM) לכך. כמה רופאים עכשיו גם לספק טיפול למצבים בריאותיים מינית בתור "שירות משופר". אתה גם יכול ללכת למרפאת מסטיק המקומית ללא הפניה של רופא המשפחה שלך. (ראה את הסיום של העלון לקבלת פרטים.)

טיפוס שתן ניתן לקחת כדי לנסות לזהות את הגורם לדלקת. בנוסף, אתם יכולים להיות מומלצים לעבור בדיקות עבור מחלות המועברות במגע מיני אחרות. זו יכולה להיות ספוגית מהצינור בין שלפוחית ​​השתן ואת הקצה של הפין (השופכה), או בדיקות דם. גברים המקיימים יחסי מין עם גברים עשויים להיות מומלץ יש ספוגית מהחלק האחורי של הגרון (הלוע) ופי הטבעת.

קורס של תרופות הנקראות אנטיביוטיקה בדרך כלל מנקה NGU. האנטיביוטיקה שנקבעה יכול להיות תלויה בו חיידקים (בקטריות) צפויה להימצא (לעתים קרובות כלמידיה) והאם זיהומים אחרים הם גם בהווה. אנטיביוטיקה אחת ניתנת מנה אחת גדולה - azithromycin. השני הוא נלקח פעמיים ביום במשך שבעה ימים - דוקסיציקלין.

אם אין חיידקים נמצאים על ידי בדיקות, ייתכן שעדיין יהיה מומלץ לקחת קורס של אנטיביוטיקה אם יש לך תסמינים של NGU. זיהום הוא עדיין הגורם הסביר, גם אם חיידק שלא ניתן לזהותם.

רוב האנשים להשתפר עם טיפול אנטיביוטי. חשוב לסיים את הקורס.

מה גורם שופכה הלא זיבה? שופכה ללא זיבה (NGU).
מה גורם שופכה הלא זיבה? שופכה ללא זיבה (NGU).

כן. הם צריכים להיבדק על זיהום, גם אם אין להם שום סימפטומים. קורס של תרופות הנקרא אנטיביוטיקה מומלץ בדרך כלל עבור פרטנרים מיניים, גם אם הבדיקות הן שליליות, כי:

 • נשים רבות אשר נגועות כלמידיה אין תסמינים. אם זה הוא אינו מטופלת כראוי, זה יכול לגרום לסיבוכים במועד מאוחר יותר, כגון זיהום חמור של הרחם (רחם), מחלה דלקתית של אגן ירכיים נקראת, ועקרות.
 • חיידקים (בקטריות) כי NGU הגורם לעתים קרובות מועברים במהלך קיום יחסי מין. חלק חיידקים אלו עלולים לגרום מחלה דלקתית של האגן בנשים. בדיקות לחיידקים הם לא חסינה בפני תקלות. קורס של אנטיביוטיקה עוזר לוודא שכל זיהום אפשרי מנוקה.
 • אם אהובך נגוע ולא טופל, הזיהום יכול להיות מועבר בחזרה אליך.

אם יש לך NGU ללא סימפטומים, אז ייתכן שיהיה לו את זה במשך זמן מה. במצב זה, כל פרטנרים מיניים בתוך השישה החודשים קודם צריכים להיבדק ולקבל טיפול.

איש מקצוע רופא או איש לעתים קרובות רוצה לדעת שטיפול עבד. זה נפוץ כדי להיבדק כשבועיים לאחר התחלת הטיפול, לבדוק כי התסמינים נעלמו. לפעמים מחדש בדיקת תרופה אנטיביוטית שנייה נדרשות אם תופעות נמשכות.

אתה לא צריך לקיים יחסי מין עד גם אתה וגם אהובך (הים) סיימת טיפול.

מהם התסמינים של דלקת השופכה הלא זיבה? זיהום כלמידיה.
מהם התסמינים של דלקת השופכה הלא זיבה? זיהום כלמידיה.

שימוש בקונדום בעת קיום יחסי מין (כולל סקס אנאלי אוראלי) עוזר למנוע ההתפשטות של מחלות המועברות במגע מיני. הסיכון של מחלות המועברות במגע מיני עולה עם מספר שינויים של פרטנר מיני.

הערה: אם אתה חושד שיש לך NGU או כל זיהום אחר המועבר במגע מיני, ולאחר מכן פנה למרפאת המסטיק המקומית או לראות רופא המשפחה שלך. אתה יכול ללכת למרפאת מסטיק המקומית ללא הפניה של רופא המשפחה שלך. אתה יכול לצלצל הסמכות החולה או בריאות המקומית ולשאול איפה המרפאה הקרובה ביותר נמצאת. היא עשויה גם להיות רשומה בספר טלפונים תחת 'לרפואת Genito-שתן ".

עזרה ומידע נוסף

FPA

BASHH - האגודה הבריטית לבריאות מינית HIV

מאמרים נבחרים

 • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
 • סרטן פות (סרטן של הפות) הוא סרטן נדיר. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55,…
 • הקונדום הנשי הוא שיטה יעילה למניעת הריון אם משתמשים בו נכון. זה גם עוזר להגן…
 • הקונדום הגברי היא שיטה יעילה למניעת הריון אם משתמשים בו נכון. זה גם עוזר להגן…