Norovirus

Noroviruses הוא קבוצה של וירוסים שיכולים לגרום גסטרו. גסטרואנטריטיס היא זיהום של המעי (מעי) אשר בדרך כלל גורם הקאות ושלשולים. Norovirus הוא גסטרואנטריטיס הנפוץ ביותר בגרימת וירוס המבוגרים בבריטניה. ברוב מקרי הזיהום מנקה בתוך ימים ספורים, אבל לפעמים לוקח יותר זמן. הסיכון העיקרי הוא התייבשות. הטיפול העיקרי הוא להיות תמיד עסוק לשתות; המשמעות יכולה להיות משקאות התייבשות מיוחדים. כמו כן, פעם כל התייבשות מטופל עם משקאות, אתה צריך לאכול בצורה נורמלית ככל האפשר. גש לרופא אם אתה חושד כי אתה הופך מיובש, או אם יש לך תסמינים מדאיגים אשר מפורטים להלן.

Noroviruses הוא קבוצה של וירוסים שיכולים לגרום גסטרו. גסטרואנטריטיס היא זיהום של המעי (מעי) אשר בדרך כלל גורם הקאות ושלשולים. Norovirus הוא שם חדש יותר ניתן לקבוצה של וירוסים כי היה אמור להיות המכונה נגיפים דמויי Norwalk וירוס Norwalk. Noroviruses ידוע גם בשם וירוסים עגולים מובנה קטנים (SRSVs).

מתנה norovirus במעיים של אדם נגוע יכול ולהתעלף שלשול שלהם. הוא משתרע בקלות מאדם נגוע למשנהו באמצעות מגע קרוב. זה בדרך כלל בגלל הווירוס להיות נוכח על הידות של האדם הנגוע לאחר שהם כבר לשירותים. משטחים או חפצים נגעו ידי האדם הנגוע גם יכולים לאפשר העברת הנגיף. הווירוס יכול להיות מועבר אם האדם הנגוע מכין אוכל או אם המים מזוהמים norovirus.

התפרצויות של norovirus כי להשפיע על אנשים רבים יכולים להתרחש. לדוגמא, בבתי חולים, על ספינות שייט ובבתי ספר.

בדרך כלל זה לוקח 24-48 שעות לאחר המגע הראשון עם norovirus לפני לפתח סימפטומים. תקופה זו מכונה בשם תקופת הדגירה של הווירוס.

Norovirus הוא גסטרואנטריטיס הנפוץ ביותר בגרימת וירוס המבוגרים בבריטניה. עם זאת, זיהום norovirus יכול להתרחש כל אחד בכל גיל. אתה יכול לקבל זיהום norovirus יותר מפעם אחת, כי הגוף שלך הוא לא מסוגל לשמור על חסינות זיהום norovirus במשך זמן רב פעם הייתה לך את זה.

בחילות (חולה תחושה) הוא בדרך כלל הסימפטום הראשון. זה ואחריו שלשול שנוטה להיות דומעות. בנוסף, אתם יכולים להתחיל הקאות בערך באותו הזמן. לפעמים יש סימפטומים אחרים כגון חום, כאב ראש או כאב שרירים בזרועות וברגליים שלך.

התסמינים נוטים להיות מתונה יחסית וקצרות טווח, לעתים קרובות רק יום או יומיים. עם זאת, בעוד כמה אנשים הסימפטומים יכולים להימשך זמן רב יותר.

אם תסמינים חמורים, התייבשות יכולה להתרחש. התייבשות היא כאשר קיים מחסור של נוזלים בגוף. אתה צריך להתייעץ עם רופא במהירות אם אתה חושד כי אתה או ילדך הופך מיובש. התייבשות קלה שכיחה ובדרך כלל מתהפכת בקלות על ידי שתייה מרובה של נוזלים. התייבשות חמורה יכולה להיות קטלנית אם לא מטופלת במהירות כי האיברים של הגוף שלך צריכים כמות מסוימת של נוזל לתפקד.

תסמינים של התייבשות בילדים

 • תסמינים של התייבשות בילדים כוללים: שתן קטן, יובש בפה, לשון יבשה ושפות, דמעות פחות כאשר בוכים, עיניים שקועות, חולשה, להיות עצבני או רדום.
 • תסמינים של התייבשות חמורה בילדים כוללים: נמנום, עור חיוור או מנומר, ידיים קרות או רגליים, מעט מאוד חיתולים רטובים, מהר (אבל לעתים קרובות רדוד) נשימה. זהו מצב חירום רפואי טיפול רפואי מיידי נדרש.

התייבשות היא יותר צפויה להתרחש ב:

 • תינוקות מתחת לגיל שנה (ובפרט אלה מתחת לגיל שישה חודשים). הסיבה לכך היא כי תינוקות לא צריכים לאבד נוזלים הרבה מה להפסיד חלק ניכר של נוזל הגוף הכולל שלהם.
 • תינוקות מתחת לגיל שנה אחת שהיו עוברים במשקל נמוך ואשר לא הדביק את משקלם.
 • תינוק Fed-חזה כי פסיק הנקה במהלך מחלתם.
 • כל תינוק או ילד שאינו שותה הרבה כאשר הם ברע.
 • כל תינוק או ילד עם שלשול והקאות קשים (במיוחד אם הם עברו שישה או יותר שרפרפים שלשולים ו / או קיא שלוש פעמים או יותר ב -24 השעות הקודמות).

תסמינים של התייבשות אצל מבוגרים

 • תסמינים של התייבשות אצל מבוגרים כוללים: עייפות, סחרחורת או אור-מוחות, כאבי ראש, כאבי שרירים, עיניים שקועות, שתן מעט חולף, יובש בפה ולשון, חולשה, ולהיות עצבניים.
 • תסמינים של התייבשות חמורה במבוגרים כוללים: חולשה, בלבול, קצב לב מהיר, תרדמת, כמות פחותה בהרבה של שתן שתבצע. זהו מצב חירום רפואי.
Norovirus. התייבשות ומלח חוסר איזון (אלקטרוליט).
Norovirus. התייבשות ומלח חוסר איזון (אלקטרוליט).

התייבשות אצל מבוגרים הוא צפוי להתרחש ב:

 • קשישים או שברירים.
 • נשים בהריון.
 • אנשים עם שלשולים והקאות קשים. בפרט, אם אתה לא מסוגל להחליף את איבוד הנוזלים עם משקאות מספיק.

Norovirus מאובחנת בדרך כלל לאחר דגימת הצואה (צואה) נשלחת למעבדה לבדיקה. עם זאת, עבור רוב האנשים שיש להם התקף של גסטרו, אין זה הכרחי לשלוח דגימת צואה להיבדק. הסיבה לכך היא כי הטיפול הוא בדרך כלל אותו למטרות רבות של הקיבה והמעיים. אז, כמו norovirus היא גורם שכיח של גסטרו, ייתכן גם יש זיהום זה אם יש לך אפיזודה של שלשולים והקאות. אבל, זה בדרך כלל אין צורך לשלוח דגימת צואה להיבדק כדי לאשר זאת.

ילדים

רוב הילדים שיש להם גסטרואנטריטיס (כולל גסטרואנטריטיס הנגרמת על ידי נגיף norovirus) יש סימפטומים קלים אשר ישתפר תוך מספר ימים. הדבר החשוב הוא להבטיח כי יש להם הרבה מה לשתות. במקרים רבים, אתה לא צריך לפנות לייעוץ רפואי. עם זאת, כדאי לפנות לייעוץ רפואי במקרים הבאים (או אם יש סימפטומים אחרים כי אתה מודאג לגבי):

 • אם הילד שלך הוא מתחת לגיל שישה חודשים.
 • יש אם ילדכם מצב רפואי בסיסי (למשל, לב או כליות בעיות, סוכרת, היסטוריה של לידה מוקדמת).
 • אם ילדכם סובל מחום גבוה.
 • אם אתם חושדים התייבשות מפתחת (ראה לעיל).
 • אם הילד שלך נראה מנומנם או מבולבל.
 • אם הילד שלך הוא הקאות הרבה ולא מסוגל לשמור על רמת נוזלים.
 • אם יש דם שלשול או הקאה שלהם.
 • אם ילדכם סובל כאבי בטן קשים.
 • אם הילד שלך יש מערכת חיסונית מוחלשת בגלל, למשל, טיפול כימותרפי, טיפול בסטרואידים לטווח ארוך, הידבקות ב- HIV.
 • זיהומים לכודים בחוץ.
 • אם ילדכם סובל מתסמינים חמורים, או אם אתם חשים כי מצבם מחמיר.
 • אם הסימפטומים של הילד שלך לא משכנעים - למשל, הקאות במשך יותר מ 1-2 ימים, או שלשול אשר אינו מתחילים להתיישב לאחר 5-7 ימים.

מבוגרים

שוב, רוב המבוגרים שיש להם גסטרואנטריטיס (כולל גסטרואנטריטיס הנגרמת על ידי נגיף norovirus) יש סימפטומים קלים אשר ישתפר תוך מספר ימים. הדבר החשוב הוא לוודא שיש לכם הרבה מה לשתות. במקרים רבים, אתה לא צריך לפנות לייעוץ רפואי. עם זאת, כדאי לפנות לייעוץ רפואי במקרים הבאים (או אם יש סימפטומים אחרים כי אתה מודאג לגבי):

 • אם אתם חושדים כי אתם הופכים מיובשים.
 • אם אתה מקיא הרבה ולא מסוגל לשמור על רמת נוזלים.
 • אם יש לך דם שלשול או הקאה שלך.
 • אם יש לך כאב בטן קשה.
 • אם יש לך תסמינים חמורים, או אם אתה חש כי המצב שלך מחמיר.
 • אם יש לך חום גבוה מתמיד.
 • אם הסימפטומים שלך לא משכנעים - למשל, הקאות במשך יותר מ 1-2 ימים, או שלשול אשר אינו מתחילים להתיישב לאחר 3-4 ימים.
 • זיהומים לכודים בחוץ.
 • אם אתה קשיש או יש בעיה בריאותית בסיסית כגון סוכרת, אפילפסיה, מחלות מעי דלקתיות, מחלות כליה.
 • אם יש לך מערכת חיסונית מוחלשת בגלל, למשל, טיפול כימותרפי, טיפול בסטרואידים לטווח ארוך, הידבקות ב- HIV.
 • אם הינך בהריון.

אין תרופה מיוחדת לטיפול norovirus. המטרה היא לוודא כי הילד שלך יש הרבה נוזלים כדי למנוע התייבשות עד המערכת החיסונית שלהם יש את הזמן כדי לנקות את הזיהום. ילדים עם norovirus יכול בדרך כלל להיות מטופלים בבית. לפעמים, הודאה לבית החולים נדרשת אם הסימפטומים חריפים, או אם סיבוכים לפתח.

להלן מומלצים בדרך כלל עד להקל על תסמינים:

נוזלים כדי למנוע התייבשות

אתה צריך לעודד את הילד שלך כדי לשתות הרבה נוזלים. המטרה היא למנוע התייבשות (נוזל גוף נמוך). הנוזל לאיבוד הקיא שלהם ו / או שלשולים צריך להיות מוחלף. ילדך צריך להמשיך עם התזונה הנורמלית שלהם שותה כרגיל. בנוסף, הם צריכים גם להיות עודדו לשתות נוזלים מיותרים. עם זאת, להימנע מיצי פרות או משקאות תוססים, כמו אלה יכולים לגרום לשלשולים גרועים.

תינוקות מתחת לגיל שישה חודשים נמצאים בסיכון מוגבר להתייבשות. אתה צריך לפנות לעזרה רפואית אם הם מפתחי גסטרו. שד זנות או הזנות בקבוק יש לעודד כרגיל. אתה עשוי לגלות כי הביקוש של התינוק שלך עבור הזנות עליות. בנוסף, אתם יכולים להיות מומלצים לתת נוזלים מיותרים (או משקאות מים או התייבשות) בין הזנות.

משקאות Rehydration עשויים להיות מומלצים על ידי איש מקצוע בריאות לילדים בסיכון מוגבר להתייבשות (ראו לעיל עבור מי זה יכול להיות). הם עשויים שקיות זמינות מרקחת עם מרשם רופא. אתה צריך לתת הוראות לגבי כמה לתת. משקאות Rehydration לספק איזון מושלם של מים, מלחים, וסוכר. הכמות הקטנה של סוכר ומלח עוזרת מים כדי להיספג טובים יותר מן המעי אל הגוף. אין להשתמש משקאות תוצרת בית המלח / סוכר, כמו כמות מלח וסוכר צריך להיות מדויק.

אם הילד שלך מקיא, לחכות 5-10 דקות ולאחר מכן להתחיל לתת משקאות שוב, אבל לאט יותר (למשל, כפית כל 2-3 דקות). שימוש מזרק יכול לעזור לילדים צעירים אשר לא יוכלו לקחת לגימות.

הערה: אם אתם חושדים כי הילד שלך הוא מיובש, או הופך מיובש, כדאי לפנות לייעוץ רפואי דחוף.

נוזלים לטיפול התייבשות

אם הילד שלך הוא מיובש המעטה, זה יכול להיות מטופל על ידי נותן להם משקאות להחזרת נוזלים. הרופא או האחות שלך ייעץ על איך לעשות את כל המשקאות על כמה לתת. זה יכול לסמוך על גיל ומשקל הילד שלך. אם אתה הנקה, אתה צריך להמשיך עם זה במהלך הזמן הזה. אחרת, לא לתת לילד שלך כל משקאות אחרים, אלא אם הרופא או האחות אמר כי זה בסדר. חשוב שילדך rehydrated לפני שיש להם כל מזון מוצק.

לפעמים ילד ייתכן שיהיה צורך להתאשפז בבית החולים לטיפול אם הם מיובשים. טיפול בבית חולים בדרך כלל נותן פתרון להחזרת נוזלים דרך צינור מיוחד הנקרא הזונדה. צינור זה עובר דרך האף של הילד שלך, כמו עצם בגרון, ישירות לתוך הבטן שלהם. טיפול אלטרנטיבי הוא עם עירוי נוזלים (נוזלים שניתן ישירות לוריד).

לאכול בצורה נורמלית ככל האפשר פעם כל התייבשות טופלת

תיקון כל התייבשות היא בעדיפות הראשונה. עם זאת, אם הילד שלך לא מיובש (ברוב המקרים), או פעם בכל התייבשות תוקנה, אז לעודד את הילד שלך יש תזונה הנורמלית שלהם. האם לא להרעיב ילד עם גסטרואנטריטיס. זה היה אמור להיות מומלץ אבל כיום ידוע לטעות. כך:

 • תינוקות יונקים צריכים להמשיך להיות יונק אם הם ייקחו אותו. זה יהיה בדרך כלל בנוסף משקאות להחזרת נוזלים מיותרים (כמתואר לעיל).
 • בקבוק-fed תינוקות צריכים להיות מוזנים עם החוזק המלא הרגיל שלהם הזנות אם הם ייקחו אותו. שוב, זה בדרך כלל יהיה בנוסף משקאות להחזרת נוזלים מיותרים (כמתואר לעיל).
 • ילדים מבוגרים יותר - להציע להם קצת אוכל מדי פעם. עם זאת, אם הוא או היא לא רוצה לאכול, זה בסדר. משקאות הם החשובים ביותר, ואוכל יכול לחכות עד התיאבון שלהם חוזר.

תרופות לא נהוג צורך

אתה לא צריך לתת תרופות כדי לעצור שלשול לילדים מתחת לגיל 12 שנים. הם נשמעים תרופות אטרקטיביות, אבל הם לא בטוחים לתת לילדים, בשל סיבוכים חמורים אפשריים. עם זאת, אתה יכול לתת אקמול או איבופרופן כדי להקל על טמפרטורה או כאב ראש גבוה. אנטיביוטיקה אין צורך לטפל norovirus. זהו זיהום ויראלי כך אנטיביוטיקה לא תהיה יעילה.

תסמינים מרבים להשתקע בתוך כמה ימים או משהו כזה כמו המערכת החיסונית שלך בדרך כלל מנקה את הזיהום. לפעמים, הודאה לבית החולים נדרשת אם הסימפטומים חריפים, או אם סיבוכים לפתח (ראה להלן). להלן מומלצים בדרך כלל עד להקל על תסמינים.

נוזלים - יש המון לשתות

המטרה היא למנוע התייבשות, או לטיפול התייבשות אם היא פתחה. (הערה: אם אתם חושדים כי אתם מיובשים, עליך לפנות לרופא.)

 • כמדריך גס, לשתות לפחות 200 MLS לאחר כל התקף של שלשולים (לאחר כל צואה מימית).
 • נוזלים עודפים זאת בנוסף למה היית שותה בדרך כלל. לדוגמא, אדם מבוגר תהיה בדרך כלל לשתות כשני ליטר ביום, אבל יותר בארצות חמות. העצה מעל כ 200 MLS לאחר כל התקף של שלשולים, בנוסף כמות רגילה זה כי היית שותה.
 • אם אתה מקיא, לחכות 5-10 דקות ולאחר מכן להתחיל לשתות שוב, אבל לאט יותר. לדוגמא, לגימה כל 2-3 דקות, אבל כדי לוודא כי הצריכה כולל שלך היא כפי שתואר לעיל.
 • אתה תצטרך לשתות אפילו יותר אם אתם מיובשים. רופא ייעץ על כמה לשתות אם אתם מיובשים.
איך היא התפשטות norovirus? תסמונת מעי רגיז.
איך היא התפשטות norovirus? תסמונת מעי רגיז.

עבור רוב המבוגרים, קירור שיכור לשמור hydrated צריך להיות בעיקר מים. אבל, באופן אידיאלי, כולל מרק. עדיף לא לקיים משקאות המכילים הרבה סוכר, כגון קולה או פופ, כפי שהם יכולים לפעמים לגרום שלשול גרוע.

משקאות Rehydration מומלצים אצל אנשים חלשים, או מעל גיל 60, או שיש להם בעיות בריאות בסיסיות. הם עשויים שקיות שאתה יכול לקנות מבתי המרקחת. (The השקיות זמינות גם על מרשם.) אתה מוסיף את תוכן השקית למים. משקאות Rehydration לספק איזון טוב של מים, מלחים, וסוכר. הם לא מפסיקים או להפחית שלשולים. עם זאת, כמות קטנה של סוכר ומלח עוזר המים להיספג טוב יותר מן המעי אל הגוף. אין להשתמש משקאות תוצרת בית המלח / סוכר, כמו כמות מלח וסוכר צריך להיות מדויק.

לאכול בצורה נורמלית ככל האפשר

זה היה אמור להיות מומלץ לא לאכול במשך זמן מה אם היה לך גסטרואנטריטיס. עם זאת, כעת מומלץ לאכול ארוחות קטנות, אור, אם הדבר אפשרי. להיות מונחה על ידי התיאבון. אתה לא יכול להרגיש כמו מזון רוב המבוגרים יכולים להסתדר בלי מזון במשך כמה ימים. לאכול ברגע שאתה מסוגל אבל לא להפסיק לשתות. אם אתה מרגיש כמו אכילה, להימנע שומן, מזון חריף או כבד. מזונות מישור כגון לחם מחיטה מלאה ואורז הם מזונות טובים לנסות לאכול.

תרופות

תרופות Antidiarrhoeal אינן בדרך כלל יש צורך. עם זאת, מומלץ לצמצם את מספר הנסיעות כי אתה צריך לעשות כדי האסלה. אתה יכול לקנות תרופות antidiarrhoeal מבתי המרקחת. הבטוחה והיעילה ביותר היא loperamide. המינון הבוגר זה שתי כמוסות בהתחלה. זה ואחריו כמוסה אחת לאחר כל פעם שאתה עובר כמה שלשולים, עד למקסימום של שמונה כמוסות במשך 24 שעות. Loperamide עובד על ידי האטת הפעילות של הבטן שלך. אתה לא צריך לקחת loperamide למשך זמן ארוך יותר מחמישה ימים.

הערה: לא להשתמש בתרופות antidiarrhoeal אם אתה עובר דם או ריר עם שלשול או אם יש לך חום גבוה. אנשים עם תנאים מסוימים לא צריכים לקחת loperamide. לכן, לקרוא את העלון שמגיע עם התרופה כדי להיות בטוח. לדוגמה, נשים בהריון וילדים לא צריכים לקחת loperamide.

אקמול או איבופרופן הוא שימושי כדי להקל על טמפרטורה או כאב ראש גבוה. אנטיביוטיקה אינה יעילה נגד זיהומים נגיפיים כך אנטיביוטיקה אין צורך לטפל norovirus.

סיבוכים של זיהום norovirus אינם נפוצים מאוד. אם הם מתרחשים, הם יכולים לכלול את הפרטים הבאים:

 • התייבשות ומלח (אלקטרוליט) חוסר איזון בגוף שלך. זהו הסיבוך הנפוץ ביותר. זה קורה אם המים ומלחים שאבדו בצואה שלך, או כאשר אתה להקיא, אינם מוחלף על ידי הנוזלים הנאותים השתייה שלך. אם אתה מצליח לשתות הרבה נוזלים ואז ההתייבשות סבירה להתרחש, או סביר רק כדי להיות מתון, תתאושש ברגע שאתה שותה. התייבשות חמורה יכולה להוביל לירידה בלחץ הדם שלך. זה יכול לגרום זרימת דם מופחתת לאיברים החיוניים שלך. אם ההתייבשות אינה מטופלת, אי ספיקת כליות עשויה גם לפתח.
 • אי סבילות ללקטוז לעיתים יכול להתרחש לתקופה של זמן לאחר ההדבקה norovirus. הוא ידוע בתור אי סבילות ללקטוז משנית או נרכש. עלולה להיפגע רירית המעי (המעי) שלך על ידי הפרק של גסטרואנטריטיס. זה מוביל חוסר לקטאז אנזים שנקרא מה שצריך כדי לעזור לגוף לעכל לקטוז סוכר החלב. אי סבילות ללקטוז מוביל נפיחות, כאבי בטן, רוח צואה מימית לאחר שתיית חלב. התנאי משתפר כאשר הזיהום הוא שוב מרפא לרירית המעי.
 • תסמונת מעי רגיז לפעמים מופעלת על ידי התקף של גסטרו.
 • תסמונות שלשולים מתמידות עשויות לעתים רחוקות לפתח.
 • אפקטיבי מופחת של תרופות מסוימות. במהלך אפיזודה של גסטרואנטריטיס, תרופות מסוימות כי ייתכן שאתה לוקח תנאים או מסיבות אחרים לא יכולות להיות יעילות באותה מידה. הסיבה לכך היא שלשול ו / או הקאות כלומר הסכומים שיופחתו של תרופות נספגים (נלקח) לתוך הגוף שלך. דוגמאות של תרופות כאלה הן תרופות לאפילפסיה, סוכרת הריון. דבר אל אחות הרופא או התרגול אם אתה לא בטוח מה לעשות אם אתם נוטלים תרופות אחרות ויש להם גסטרואנטריטיס.

אם אתה או ילדך יש זיהום norovirus, להלן מומלץ למנוע את התפשטות הזיהום לאחרים:

 • לשטוף ידיים ביסודיות לאחר הולך לשירותים. באופן אידיאלי, להשתמש בסבון נוזלי מים זורמים חמים, אבל כל סבון הוא יותר טוב מכלום. יבש כמו שצריך לאחר הכביסה. אם הילד שלך לובש חיתולים, להיות זהיר במיוחד כדי לשטוף את הידיים לאחר החלפת חיתולים ולפני הכנת, הגשה או אכילת מזון.
 • אם בסיר צריך להיות בשימוש, ללבוש כפפות כאשר אתה מתמודד עם זה, להשליך את התוכן לתוך אסלה, ולאחר מכן לשטוף את הסיר עם מים וחומרי ניקוי חמים ולהשאיר לו להתייבש.
 • אל תשתף מגבות ומכנסי פלנל.
 • אין להכין או מגיש אוכל לאחר.
 • אם בגדים או מצעים מלוכלכים, ראשון להסיר כל צואה לאסלה. לאחר מכן לשטוף ב לשטוף נפרד גבוהה טמפרטורה ככל האפשר.
 • באופן קבוע לנקות את השירותים שבהם אתה משתמש, עם חומר חיטוי. נגב את מושב ידית, עם הדחת מים, ברזים, משטחי ידיות עם מים וחומרי ניקוי חמים לפחות פעם אחת ביום. שמור מטלית רק לניקוי האסלה (או להשתמש אחד הפנויה בכל פעם).
 • הישאר חופש מהעבודה, בית ספר, מכללה, וכו ', עד לפחות עד 48 שעות אחרי הפרק האחרון של שלשול או הקאה. יש להימנע ממגע עם אנשים אחרים ככל האפשר במהלך הזמן הזה.
 • מטפלי מזון: אם אתה עובד עם אוכל לפתח שלשול או הקאה, עליך לעזוב מיד את אזור הטיפול מזון. עבור רוב האנשים, אין אמצעים אחרים נדרשים, מלבד להישאר מחוץ לעבודה לפחות עד 48 שעות אחרי הפרק האחרון של שלשול או הקאה.

העצה המוגדרת בסעיף הקודם נועדה בעיקר למנוע אתה או הילד מלהתפשט גסטרואנטריטיס norovirus לאנשים אחרים אם אתה נגוע. עם זאת, באופן כללי, היגיינה טובה היא חיונית כדי למנוע את התפשטות זיהומים רבים לאחרים וכדי להפחית את הסיכוי שלך להרים זיהומים מאחרים.

לנטילת ידיים היא הדבר החשוב ביותר, כי אתה וילדך יכולים לעשות. בפרט, תמיד לשטוף את הידיים ולייבש אותם ביסודיות, וללמד ילדים לשטוף ושלהם יבש:

 • לאחר הולך לשירותים (ואחרי החלפת חיתולים או עוזרים ילד גדול יותר כדי ללכת לשירותים).
 • לפני ההכנה או לגעת באוכל או משקאות.
 • לפני האכילה.

אם אתה מעשן, אתה צריך גם לרחוץ את הידיים לפני עישון. המדד פשוט של שטיפת ידיים בקביעות כראוי ידוע לעשות הבדל גדול על הסיכוי לפתח norovirus.

מאמרים נבחרים