פין סרטן (סרטן של הפין)

סרטן הפין הוא נדיר בבריטניה. ברוב המקרים לפתח אצל גברים מעל גיל 50. הסיבה אינה ברורה. יש סיכוי טוב של תרופה אם היא מאובחנת ומטופלת בשלב מוקדם (כמו במקרים רבים הם). באופן כללי, יותר מתקדם הסרטן (יותר היא גדלה והתפשטה), כך קטן הסיכוי כי הטיפול יהיה מרפא.

סרטן הוא מחלה של תאים בגוף. הגוף מורכב ממיליוני תאים זעירים. ישנם סוגים רבים ושונים של תאים בגוף, ויש הרבה סוגים שונים של סרטן שנובעים סוגים שונים של תאים. משותפים לכל סוגי הסרטן יש מכנה משותף הוא כי התאים הסרטניים הם לא נורמאלים ומתרבים "יוצאים מכלל שליטה".

גידול ממאיר הוא 'גוש' או 'צמיחה' של רקמה מורכבת מתאי סרטן, הממשיכים להתרבות. גידולים ממאירים לפלוש לרקמות ואיברים סמוכים אשר עלולים לגרום נזק.

גידולים ממאירים עלולים להתפשט גם לחלקים אחרים של הגוף. זה קורה אם כמה תאי לנתק מן הגידול הראשון (הראשוני) ו מתבצעים באפיקי הדם או הלימפה לחלקים אחרים של הגוף. בקבוצות הקטנות האלה של תאים עשויים מכן להכפיל לשם יצירה של גידולים "משני" (גרורות) איבר אחד או יותר של הגוף. גידולים משניים אלו עשויים אז לגדול, לפלוש ולהזיק לרקמות סמוכות ויכולים להתפשט שוב.

חלק מסוגי הסרטן חמורים יותר מאחרים, חלקם מטופלים בקלות רבה יותר מאחרים (במיוחד אם אובחן בשלב מוקדם), יש כמה השקפה נכונה יותר (פרוגנוזה) יותר מאחרים.

אז, סרטן הוא לא רק תנאי אחד. בכל מקרה חשוב לדעת בדיוק איזה סוג של הסרטן פתח, כמה גדול זה הפך להיות והאם הוא התפשט. זה יאפשר לך לקבל מידע אמין על אפשרויות טיפול והשגחה.

ראה עלון נפרד בשם "מה הם סרטן גידולים 'לפרטים נוספים על סרטן בכלל.

סרטן הפין הוא סרטן המתפתח על הפין. גידול סרטני מתחיל מתא אחד נורמלי. את הסיבה המדויקת לכך תא הופך סרטני אינה ברורה. הוא חשב כי ניזקי משהו או משנה גנים מסוימים בתא. זה הופך את התא נורמאלים ומתרבה "יוצא מכלל שליטה". (ראה עלון נפרד בשם "מה גורם לסרטן" לקבלת פרטים נוספים.)

ברוב המקרים, סיבת סרטן פין המפתח אינה ידועה. עם זאת, ישנם גורמים אשר ידועים לשנות את הסיכון לפתח סרטן הפין. אלו כוללים:

 • גיל. סרטן הפין הוא נפוץ יותר בקרב גברים מעל גיל 50.
 • במקרים רבים של סרטן הפין המשויכים דלקת עם סוגים מסוימים של וירוס הפפילומה האנושי (ראו להלן).
 • מחלות עור חלק העורלה הם יכולים להגדיל את הסיכון ללקות בסרטן הפין בעתיד. אלה כוללים מצב הנקרא erythroplasia של obliterans Queyrat ו balanitis xerotica. בשני מצבים אלה נדירים.
 • פימוזיס במבוגרים היגיינה לקויה סביב העורלה יכול להגביר את הסיכון של סרטן הפין. פימוזיס הוא כאשר העורלה נשארה חזקה בצורה יוצאת דופן ולא ניתן להסיק בחזרה מן ראש הפין.
 • לאחר ברית מילה כמו תינוק או ילד נראה להגן מפני סרטן הפין.

וירוס הפפילומה האנושי (HPV) וסרטן הפין

ישנם זנים רבים של HPV. שני סוגים, HPV 16 ו -18, מעורבים בפיתוח מקרים רבים של סרטן הפין. (הערה: כמה זנים אחרים של HPV לגרום ליבלות נפוצות יבלות אלו זנים של HPV אינם קשורים עם סרטן הפין..)

הזנים של HPV הקשורים בסרטן הפין הם כמעט תמיד חלף על ידי קיום יחסי מין עם אדם נגוע. זיהום של אחד הזנים האלה של HPV אינו נוהג לגרום לסימפטומים. אז, אתה לא יכול לדעת אם אתה או האדם אתם מקיימים יחסי מין עם נגועים אחד של זנים אלה של HPV.

אצל גברים מסוימים, זנים של HPV המשויכים סרטן הפין נראה להשפיע על התאים של הפין. זה גורם להם הסיכוי גבוה יותר להיות נורמלים שעשויות מאוחר יותר (בדרך כלל שנים רבות לאחר מכן) להפוך תאים סרטניים. הערה: בתוך שנים, 9 מתוך 10 זיהומים ב- HPV ינקו לחלוטין מהגוף. המשמעות היא שרוב האנשים נגועים זנים אלה של HPV לעולם לא יפתחו סרטן.

סרטן הפין (סרטן של הפין). מהו סרטן הפין ומה גורם לזה?
סרטן הפין (סרטן של הפין). מהו סרטן הפין ומה גורם לזה?

סרטן הפין הוא נדיר בבריטניה. ישנם רק כ -360 מקרים חדשים מדי שנה בבריטניה. עם זאת, באזורים מסוימים של אסיה, אפריקה ודרום אירופה זה נפוץ יותר.

כמעט כל סוגי סרטן הפין ראשון לפתח על העטרה (ראש) של הפין או על העור התחתון של העורלה (אם אתה לא נימולת). זה נדיר לפתח סרטן הפין על הפיר הראשי של הפין. לכן, ייתכן שתבחין רק סרטן מוקדם אם אתה מושך בחזרה את העורלה שלך.

בדרך כלל, התסמין הראשון הוא שינוי צבע העור של החלק הנגוע של העטרה או ערלת הפין. העור מושפע גם יכול להיות מעובה או להופיע כמו פריחה אדומה קטנה. האזור הפגוע של עור עלול ואז לפתח בהדרגה לתוך צמיחה שטוחה קטנה (לעתים קרובות כחלחל צבעו חום) או גידול או פצע אשר עלול לדמם. זה בדרך כלל לא לגרום לכאב. במקרים מסוימים את הסרטן מוקדם מפתחת בליטות פריכות קטנות.

אם לא מטפלים בהם, בדרך כלל הסרטן גדל לערב את כל פני השטח של העטרה ו / או העורלה. לאחר מכן הוא בסופו של דבר מתפשט נוסף לחלקים עמוקים יותר של הפין לאזורים אחרים של הגוף לגרום שוני סימפטומים אחרים.

כל מי שיש לו היא צמיחה לא תקינה או פצע על הפין שלהם תהיה בדיקה יסודית על ידי רופא המשפחה שלהם. זה יהיה בדרך כלל כולל מרגיש לכל בלוטות לימפה מוגדלות במפשעה. אתה תופנה אז כדי לראות רופא מומחה בבית החולים.

סביר להניח כי בדיקות נוספות בבית החולים יוסדר. אלה עשויים לכלול:

 • ביופסיה. זוהי הנקודה בה פיסה קטנה של רקמה נלקחת מהסרטן נשלחת למעבדה. לפעמים ביופסיות נלקחים גם מבלוטות הלימפה במפשעה. תוצאות של ביופסיה יכולה לקחת שבועיים.
 • בדיקת MRI של הפין ניתן לבצע כדי להעריך את גודל הסרטן.
 • סריקת CT של החזה, הבטן והאגן עשוי להתבצע. סריקות אלה יכולים לספק פירוט על מבנה האיברים הפנימיים. (ראה עלונים נפרדים בשם "סרוק CT 'ו' בדיקת MRI 'לקבלת פרטים נוספים.)

שלבי טווח סרטן פין משלב 1 (שבו הסרטן מוגבל על העור של הפין) לביים 4 (שם הוא התפשט לבלוטות הלימפה עמוקות בתוך האגן או לחלקים אחרים של הגוף).

דירוג של התאים הסרטניים

וירוס הפפילומה האנושי (HPV) וסרטן הפין. כמה נפוץ הוא סרטן הפין?
וירוס הפפילומה האנושי (HPV) וסרטן הפין. כמה נפוץ הוא סרטן הפין?

אם ביופסיה של הסרטן הוא נלקח לאחר מכן התאים יכולים להעריך. על ידי הסתכלות על תכונות מסוימות של התאים תחת המיקרוסקופ הסרטן ניתן 'מדורג'.

 • כיתת 1 (ציון נמוך) - התא נראה לי די דומה לתאים בריאים. התאים הסרטניים אמורים להיות 'מובחנים היטב ". התאים הסרטניים נוטים לגדול ולהתרבות די לאט הם לא כל כך "אלים".
 • כיתה 2 - היא באמצע כיתה.
 • הכיתה 3 - התאים נראים מאוד חריגה אמורה להיות 'בדיל גרוע'. התאים הסרטניים נוטים לגדול ולהתרבות די מהר יותר "אגרסיביים".

מציאת במת הכיתה של הסרטן מסייעת לרופאים לייעץ על אפשרויות הטיפול הטובות ביותר. זה גם נותן אינדיקציה סבירה של הפרוגנוזה (תחזית).

ראה עלון נפרד בשם "Staging סרטן דירוג 'לקבלת פרטים נוספים.

אפשרויות טיפול עשויות לכלול ניתוח, כימותרפיה והקרנות. הטיפול המומלץ לכל מקרה תלוי בגורמים שונים כגון לבמת כיתה של הסרטן, ועל הבריאות הכללית שלך. מומחה תוכל לתת את היתרונות וחסרונות, שיעור הצלחה סביר, אפשרי תופעות לוואי ופרטים נוספים על אפשרויות טיפול השונות האפשריות עבור הסוג והשלב של הסרטן שלך.

כמו כן כדאי לדון עם המומחה שלך מטרות הטיפול. לדוגמה:

 • במקרים מסוימים, טיפול שמטרתו לרפא את הסרטן. (רופאים נוטים להשתמש במילה 'הפוגה' ולא את המילה 'נרפא'. רמיסיה אומר שאין סימן לסרטן בעקבות הטיפול. אם אתה 'בהפוגה', אולי אתה להירפא. עם זאת, בחלק מהמקרים חוזר סרטן חודשים או שנים מאוחר יותר. זו הסיבה מדוע רופאים הם לפעמים מסרבים להשתמש במילה נרפאה.)
 • במקרים מסוימים, טיפול שואף להשתלט על הסרטן. אם תרופה היא לא מציאותית, עם טיפול זה הוא לעתים קרובות ניתן להגביל את הצמיחה או התפשטות הסרטן, כך הוא מתקדם במהירות פחות. זה עשוי להשאיר אותך ללא תסמינים במשך זמן מה.
 • במקרים מסוימים, הטיפול נועד להקל על הסימפטומים. לדוגמא, אם סרטן מתקדם אז אתה יכול לדרוש טיפולים כגון משככי כאבים או טיפולים אחרים על מנת לעזור לך לשמור ללא כאב או סימפטומים אחרים. טיפולים מסוימים עשויים לשמש כדי להקטין את הגודל של סרטן אשר עשוי להקל תסמינים כמו כאב.

כירורגיה

מבצע מומלץ ברוב המקרים. סוג הניתוח תלוי בגודל הגידול ומיקומו על הפין. אם הסרטן הוא קטן ורק על העור של הפין ואז הסרטן ואת כמות קטנה של רקמה נורמלית ניתן להסיר. עם זאת, אם הסרטן הוא גדול אז גם חלק של איבר המין או אפילו הפין כולו מוסר.

ניתוח שחזור הוא אופציה עבור גברים רבים. המנתח שלך יוכל לדון סוגים שונים של ניתוחים שיקומיים איתך ביתר פירוט. בלוטות הלימפה במפשעה לעתים קרובות מוסרים גם במהלך המבצע.

כימותרפיה

כימותרפיה היא טיפול בסרטן באמצעות תרופות אנטי סרטניות אשר להרוג תאים סרטניים או לעצור את התרבותם. ראה עלון נפרד בשם "כימותרפיה עם ציטוטוקסיות סמים 'לקבלת פרטים נוספים. כימותרפיה עשויה להינתן לאחר ניתוח. זה נועד להרוג את כל תאי סרטן נותרו מאחור לאחר הניתוח.

לפעמים כימותרפיה ניתנת לפני הניתוח כדי להקטין את הגודל של הסרטן. זה עלול לגרום ניתוח קל יותר סיכוי להצליח.

רדיותרפיה

רדיותרפיה היא טיפול שמשתמש קורות אנרגיה גבוהים של קרינה אשר מתמקדים רקמות סרטניות. זה הורג תאים סרטניים או מפסיק תאים סרטניים יתרבה. (ראה עלון נפרד בשם 'רדיותרפיה' לקבלת פרטים נוספים.) הרדיותרפיה משמשת לעתים סרטן קטן אצל אנשים שאינו זקוק לניתוח. זו נפוצה פחות אף.

טיפולים אחרים

במידה והסרטן נמצא בשלב מוקדם והוא רק על העטרה (ראש הפין), לפעמים רופאים רושמים ציטוטוקסיות (קוטל תאים) קרם שניתן להשתמש בהם על הסרטן.

יש סיכוי טוב של תרופה אם סרטן הפין מאובחנת ומטופלת כאשר הוא בשלב מוקדם (מרותק הפין לא התפשט לבלוטות הלימפה). באופן כללי, לפי המאוחר הבמה בכיתה גבוהה יותר של סרטן, העניים התחזית. אפילו אם אמצא תרופה אינה אפשרית, טיפול יכול לעתים קרובות להאט את ההתקדמות של הסרטן.

הטיפול של הסרטן הוא תחום מתפתח של רפואה. טיפולים חדשים ממשיכים להתפתח והמידע לגבי תחזית שניתן לעיל הוא מאוד כללי. המומחה שיודע במקרה שלך יכול לתת מידע מדויק יותר לגבי התחזית הספציפית שלך, וכמה טוב הבמה כיתה של סרטן שלך עשויה להגיב לטיפול.

רוב הטיפולים בסרטן הפין לא ישפיעו על היכולת שלך לקיים יחסי מין, גם אם אתה זקוק לניתוח.

תמיכת סרטן מקמילן

טלפון: 0808 800 1234 אינטרנט: www.macmillan.org.uk
לספק מידע ותמיכה לכל מושפע הסרטן.

Cancerhelp בבריטניה

אינטרנט: http://cancerhelp.cancerresearchuk.org/ מספק עובד על הסרטן, כולל אפשרויות טיפול.

קבוצות תמיכה אחרות

ראה www.google.com/selfhelp.asp כדי לקבל רשימה של קבוצות לעזרה ותמיכה עצמיות לסרטן.

מאמרים נבחרים

 • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
 • אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא…
 • סרטן פות (סרטן של הפות) הוא סרטן נדיר. זה בדרך כלל משפיע על נשים מעל גיל 55,…
 • הקונדום הנשי הוא שיטה יעילה למניעת הריון אם משתמשים בו נכון. זה גם עוזר להגן…