מחלת Peyronie

זהו מצב בו טלאים של רקמת צלקתית (הפלאק סיבי) לפתח לאורך הפין. זה יכול לגרום כיפוף או עיוות (שינויים בצורה) של הפין, זקפתי כואב וקשיים עם יחסי מין. המחלה היה שמו של המנתח צרפת פרנסואה'גגו' דה לה Peyronie שתיאר אותה ב 1743. האפשרויות לטיפול כוללות תרופות נלקח דרך הפה, מיושם על פני השטח של הפין או מוזרק לתוך רקמת צלקת. מתיחה, טיפול חשמל, לייזרים ניתוח אפשרויות אחרות. במקרים נדירים, המצב עלול לנקות לחלוטין אבל רוב הגברים מוצאים שזה גם נשאר זהה או מחריף עם הזמן.

מחלת Peyronie היא מצב שבו רקמת צלקתית (הפלאק סיבי) לפתח לאורך הפין. לוחות אלו גורמים פין להתעקם או לאמץ צורה של שעון חול. שינוי הצורה הוא בדרך כלל רק ברור כאשר הפין זקוף.

מאמרים קשורים

הגורם אינו ידוע, אך הוצע כי חד פעמי או ניזק חזר לכלי דם לגרום לדליפה לתחומים של הפין אשר בדרך כלל אינו בא במגע עם דם. אחר כך מתחיל התקפה על-ידי המערכת החיסונית של הגוף, וכתוצאה מכך ההצטלקות. הצעות אחרות הן כי קיים פגם ההרכב הגנטי של האדם או קשור לרמות נמוכות של ההורמון הגברי טסטוסטרון. יש גם צורה שבה תינוק נולד עם המצב (המולד) אבל זה לא מוכר לפני בגרות מינית מתפתחת.

המספר המדויק של אנשים שמקבלים מחלת Peyronie אינו ידוע, כמה מהם עלול להיות נבוכים מכדי לרופא על מצבו. עם זאת, ההערכות הן, כי זה משפיע על בין 3-9 גברים מתוך 100. בדרך כלל היא מופיעה גברים בשנות החמישים לחייהם. צורת המולד נדירה. מספר קטן של בני נוער גם לחלות במחלה.

מחלת Peyronie נתפסה לעתים קרובות יותר אצל אנשים שיש להם סוכרת (סוכרת סוכר), יתר לחץ דם (לחץ דם גבוה), שומנים (שומני בדם העלו), תנאים המשפיעים על שריר לב כוויצת דופיטרן (להקה מעובית של רקמה סיבית מתפתח לאורך הכף ). היא נתפסה לעתים קרובות יותר אצל אנשים שמעשנים או לשתות הרבה. היא מפתחת לעיתים אנשים לוקחים את פניטואין רפואה אנטי-אפילפטיות.

מחלת Peyronie. Mediicines נלקח דרך הפה.
מחלת Peyronie. Mediicines נלקח דרך הפה.

אם אתה מקבל מחלת Peyronie, הבעיה הראשונה אתה עשוי להבחין זקפות כואב ותחומי עיבוי לאורך הפין. ניתן להבחין כי הפין מתחיל להיות מעוקל, זוויתי או שהתמונה מעוותת. הדבר בולט במיוחד כאשר הפין הוא זקוף, אך ניתן לראות מדי פעם גם כאשר היא רכה (רפויה). תקופה זו של כאב עם זקפה נמשכת בדרך כלל 18-24 חודשים, והוא הידוע כשלב הדלקתי. זה ואחריו שלב fibrotic שבו הכאב מתמקם אבל הצטלקות ממשיכה לפתח את העיוות של הפין ממשיכה. כמחצית מהגברים שמקבלים מחלת Peyronie לפתח דיכאון.

הסימפטומים הטיפוסיים של זקפות הכואבות עקמומיות, זווית או עיוות של הפיר הם בדרך כלל מספיק עבור רופא חושד שיש לך את המחלה. הרופא בדרך כלל רוצים למדוד את העיקול או עיוות של הפין תוך שהוא זקוף, זה יכול להיות מוערך על ידי תמונות שצילמת בבית או ליתר דיוק על ידי השימוש משאבת ואקום או הזרקה לתוך הפיר, בחדר הניתוח, כדי לעורר זקפה.

ברוב המקרים אין צורך לעשות שום בדיקות נוספות אבל, מדי פעם, ייתכן שתתבקש לעבור סוג של סריקה הקרויה אולטרה-סאונד דופלקס שמראה את זרימת הדם של הפין.

אם יש לך גרסה קלה של המחלה אשר אינו גורם לכאב רב, אם אתה לא פעיל מינית, או אם יש לך מעט או ללא קשיים עם יחסי מין, אתה יכול להחליט שאתה לא רוצה שום טיפול.

ישנם לא ניתוחי טיפולים רבים זמינים עבור מחלת Peyronie אך מחקרים עד כה לא הצליחו להוכיח כי הם מובטחים לעבוד אצל כל האנשים.

מהי מחלת Peyronie? תרופות מיושמות על פני השטח של הפין.
מהי מחלת Peyronie? תרופות מיושמות על פני השטח של הפין.

מתיחה: השם הטכני לכך הוא מתיחת פין חיצונית. היא כרוכה לובשת מכשיר אשר מותח את הפין. הוא הוכיח כמה השפעה בשיפור אורך הפין והקטנת עיוות.

מכשירי ואקום: עבודה אלה בדרך דומה המתיחה התקנים על ידי יצירת ואקום סביב הפין, המשתרעת הפיר.

Mediicines נלקח דרך הפה: תרופות ניסו בעבר למצב זה כוללים ופארא-aminobenzoate, קולכיצין, propoleum, pentoxifylline, ויטמין E, טמוקסיפן ו קרניטין אצטיל-L. רק ופארא-aminobenzoate יש גיבוי של ההנחיות האירופאיות ורישיון בריטניה לשמש את המצב הזה.

תרופות מיושמות על פני השטח של הפין: verapamil האקטואלי כבר בעבר להצלחה מסוימת בהפחתת כמות עקמומיות העיבוי של הרקמה הסיבית; עם זאת, היא צריכה לשמש כתשעה חודשים יש השפעה מהותית.

תרופות מוזרקות לתוך הפלאק: תרופות שונות נסות, לרבות verapamil, אינטרפרון חומר המופק חיידק שנקרא collagenase קלוסטרידיאל. מחקרים רבים דיווחו על שיפור בכאב, את גודל הפלאק וכמות העיקול של הפין לאחר הזריקות האלה.

זרמים חשמליים: המונח הטכני לטיפול זה הוא iontophoresis. תרופה מוחלת על פני השטח של פין זרם חשמלי עדין מוחל. הרעיון מאחורי זה הוא לעזור התרופה לחדור לתוך הרקמות העמוקות של הפין, שם הם יקבלו את ההשפעה הגדולה ביותר. כמה מחקרים מדווחים כי בשיטה זו יש כמה יתרונות בעוד שאחרים אומרים שיש לה השפעה מועטה.

כירורגיה

הניתוח הוא הטיפול היחיד המבטיח להיות השפעה חיובית על מחלת Peyronie אבל זה יוצע רק לך פעם את השינויים שנגרמו על ידי המצב נרגעו. זה בדרך כלל לוקח 12-18 חודשים. ניתוח הוא לא בלי סיכונים יכול לכלול קיצור של פין סיכוי כי העיוות תחזור. אם העורלה שלך היא כבר חזקה, ייתכן שתהיה עליך ברית מילה כדי למנוע את זה מקבל עוד יותר לאחר הניתוח. יש אנשים שיכולים להרגיש קשרים או תפרים מתחת לעור. אתה צריך לשקול את כל הנושאים הללו בקפידה לפני שיסכימו ניתוח.

ישנן אפשרויות שונות כניסה:

  • גל הלם extracorporeal טיפול זה משתמש תנודות בגלי קול כדי לשבור את הלוחות סיביים הקשוחים. גלי הקול מועברים על ידי מכשיר מחוץ לגוף. ייתכן ויציעו סדציה במהלך ההליך. הטכניקה היא בטוחה אבל השפעותיו אינן ברורות.
  • 'פלדה קרה "ניתוח זה אומר ניתוח מעורב מכשירי ניתוח קונבנציונליים. פעולות קיימות מספר כולל:
  • ההליך טאק נסביט - זו כרוכה בהסרת כמה רקמות מהצד של הפין מול פלאק. זה כולל את ההשפעה של מיישר אבל לקצר את הפין.
  • קפול - זה כרוך לקפל את הרקמות הבריאות על עצמה במקום להסיר אותו לחלוטין.
  • לחתוך את השלט - לפעמים זה משולב עם החדרת מוט פלסטיק (פרוטזה) כדי לנטרל כל קיצור.
  • ניתוח לייזר - לייזר פחמן דו חמצני משמש כדי לדלל את הפלאק.

מחקר אחד מצא כי רק 13 מתוך 100 גברים השתפרו לחלוטין ללא טיפול. לכל השאר, חצי היו סימפטומים קלים אבל ממשיכים, את החצי השני קיבל כמויות גדלות והולכות של כאב ו / או עקמומיות של הפין. עם טיפול, המצב יכול להשתפר לעתים קרובות. עם זאת, יש צורך במחקר נוסף כדי לחקור את ההשפעה של הטיפולים השונים הנגישים הפרוגנוזה.

מאמרים נבחרים