סרטן העצמות ראשיים

סרטן העצמות ראשיים הוא המקום שבו סרטן שמקורו עצם. זהו סוג נדיר של סרטן. ישנם מספר סוגים שונים. טיפולים אשר עשויים להיחשב כוללים ניתוח, כימותרפיה והקרנות. סוג הטיפול בשימוש, ואת התחזית תלויה בגורמים שונים לרבות סוג, האתר ואת השלב של סרטן.

העצם היא רקמה חיה. רקמת העצם הקשה עשויה סיבי קולגן (קשוחים, סיבים אלסטיים) ומינרלים (גרגירים, חומר קשה). ישנם שני סוגים עיקריים של תאים בתוך רקמת העצם הקשה שהופכת ועצמות עובש. סוג אחד (אוסטאובלסטים) עושה ומניח חומר העצם. סוג נוסף (osteoclasts) resorbs (מתמוסס) חלקיקים של העצם. תאים אלה הם פעילים לאורך כל חיים. הם עובדים בצורה מאוזנת לעשות ועצמות עובש, לתקן את הנזק ולשמור על מבנה העצם 'ארוגים' כראוי. ישנו מחזור איטי אך מתמיד של עצם. Chondrocytes הם תאים ההופכים סחוס, רקמת המכסה את קצות העצמות במפרקים.

במרכז כמה עצמות גדולות הוא מח העצם הרך. זה המקום שבו תאי הדם נעשים (תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם).

מאמרים קשורים

סרטן הוא מחלה של תאים בגוף. הגוף מורכב ממיליוני תאים זעירים. ישנם סוגים רבים ושונים של תאים בגוף, ויש הרבה סוגים שונים של סרטן שנובעים סוגים שונים של תאים. משותפים לכל סוגי הסרטן יש מכנה משותף הוא כי התאים הסרטניים הם לא נורמאלים ומתרבים יצאו מכלל שליטה.

גידול ממאיר הוא גוש או גידול של רקמה מורכב מתאי סרטן, הממשיכים להתרבות. ככל שהם גדלים, גידולים ממאירים לפלוש לרקמות סמוכות איברים אשר יכול לגרום נזק.

גידולים ממאירים עלולים להתפשט גם לחלקים אחרים של הגוף. זה קורה אם כמה תאי לנתק מן הגידול הראשון (הראשוני) ו מתבצעים באפיקי הדם או הלימפה לחלקים אחרים של הגוף. בקבוצות הקטנות האלה של תאים עשויים מכן להכפיל ליצירת גידולים משניים (גרורות) איבר אחד או יותר של הגוף. גידולים משניים אלו עשויים אז לגדול, לפלוש ולהזיק לרקמות סמוכות, ופרשו שוב.

חלק מסוגי הסרטן חמורים יותר מאחרים, חלקם מטופלים בקלות רב יותר מאשר לאחרים, לקבל קצת השקפה נכונה יותר (פרוגנוזה) יותר מאחרים.

אז, סרטן הוא לא רק תנאי אחד. בכל מקרה חשוב לדעת בדיוק איזה סוג של הסרטן פתח, כמה גדול זה הפך להיות, והאם הוא התפשט. זה יאפשר לך לקבל מידע אמין על אפשרויות טיפול והשגחה.

ראה עלון נפרד בשם מה גורם לסרטן? לפרטים נוספים על סרטן בכלל.

סרטן העצמות ניתן לחלק סרטן העצם ראשוני בסרטן העצם משני.

 • סרטן העצמות ראשיים אומר כי הסרטן התחיל מתאי ברקמת העצם הקשיחה. זהו סוג נדיר של סרטן. זה מהווה רק שניים מכל 1,000 סרטן המאובחן. זה משפיע על גברים בתדירות גבוהה יותר מאשר נקבות.
 • סרטן עצמות משני (גרורתי) כלומר סרטן שהחל בחלק אחר של הגוף התפשט עצם. סוגי סרטן רבים יכול להתפשט עד העצם. ברוב המקרים, סרטן השד, הערמונית, הריאות, הכליות ואת בלוטת התריס. סרטן עצמות משני נפוץ. ההתנהגות, הטיפול וההשגחה של סרטן עצמות משני בדרך כלל שונה לגמרי לסרטן העצם עיקרי.
 • הסרטן של תאי דם שמקורם במח העצם אינו מסווג סרטן עצמות - למשל, לוקמיה, לימפומה מיאלומה.

שאר עלון זה הוא רק על סרטן העצמות ראשוני. עיין עלונים נפרדים עבור סוגים אחרים של סרטן אשר עלול להתפשט לעצמות אחד או יותר, ולקבלת מידע בנושא leukaemias, לימפומות מיאלומה.

ישנם סוגים שונים של סרטן העצם העיקרי. הם מסווגים על ידי הסוג של תא שבו מתרחש הסרטן. רוב סוגי סרטן העצם העיקרי לסיים עם -'sarcoma '. סרקומה הוא סרטן שמקורו בתאים המתרחשים ולעשות רקמות חיבור (רקמות תמיכה) של הגוף - למשל, עצם, שריר, סחוס, גידים, וכו '

אוסטאוסרקומה

זהו הסוג הנפוץ ביותר של סרטן העצם העיקרי, אבל גם זה נדיר. היא משפיעה רק על כ -150 איש בשנה בבריטניה. היא נובעת תאים יוצרי עצם. רוב המקרים מופיעים אצל אנשים צעירים בגילאי 10 עד 25, אבל זה יכול להתרחש בכל גיל. זה בדרך כלל מתפתח בסיום הגדילה של העצם אצל אנשים צעירים, לרוב בעצמות ליד הברך ואת הזרועות. עם זאת, כל עצם יכול להיות מושפע.

סרקומה ע"ש יואינג

התאים של סרטן זה נראים אחר אל אוסטאוסרקומה נפוץ יותר. היא משפיעה רק על כ -100 איש בשנה בבריטניה. רוב המקרים מופיעים אצל אנשים צעירים בגילאי 10 עד 20, אבל זה יכול להתרחש בכל גיל. הוא מופיע בעיקר בקרב האגן (ירכיים) ועצמות ארוכות ברגל.

כונדרוסרקומה

סוג זה של הסרטן נובע תאי יוצרי סחוס. וכן המתרחשים הסחוס, כונדרוסרקומה עלול לפתח גם בתוך עצם, או על פני השטח של עצם. רוב המקרים מופיעים אצל אנשים בין הגילאים 40 ו 75. זה הנפוצה ביותר משפיע על האגן, עצם השכם (להב הכתף), צלעות, ואת עצמות של החלקים העליונים של הזרועות והרגליים.

אחר

סוגים נדירים אחרים של סרטן העצמות יסודי נכללו fibrosarcoma, leiomyosarcoma, היסטיוציטומה סיבית ממאיר, angiosarcoma ו chordoma.

גידול סרטני מתחיל מתא אחד נורמלי. סיבת תא הופך סרטני אינה ברורה. הוא חשב כי ניזקי משהו או משנה גנים מסוימים בתא. זה הופך את התא נורמאלים ומתרבה "יוצא מכלל שליטה". ברוב המקרים של סרטן העצמות ראשוני זה לא ידוע מדוע התאים הופכים סרטניים.

הסוגים הנפוצים ביותר, אוסטאוסרקומה סרקומה ע"ש יואינג, להתרחש בעיקר אצל אנשים צעירים. הסיבה אלה יכול להיות משהו לעשות עם שינויי העצם כפי שהוא גדל.

במקרים מסוימים, קיים גורם סיכון ידוע. לדוגמא, הסיכון שלך לפתח סרטן עצמות ראשוני הוא גדל אם יש לך:

 • הקרנות במינון גבוה לטיפול בבעיות אחרות.
 • מחלת פאג'ט של העצם. זוהי מחלה של העצם אשר מתרחש כמה אנשים מבוגרים.
 • Osteochondroma (chondroma). זהו סרטן עצמות שפירים (לא סרטני) ההופכת לעתים לתוך כונדרוסרקומה.
 • הפרעות נדירות בירושה מסוימת כוללים: Li-Fraumeni, exostoses המרובה התורשתי (HME), ו רטינובלסטומה תורשתית.
 • מחלת אולייר (enchondromatosis) - מצב עצם נדיר.
סרטן העצמות ראשיים. שאר עלון זה הוא רק על סרטן העצמות ראשוני.
סרטן העצמות ראשיים. שאר עלון זה הוא רק על סרטן העצמות ראשוני.

אין ראיות לכך שיש פציעה קודמת עצם מעלה את הסיכון לפתח סרטן העצם בעתיד.

 • כאב. הכאב עשוי להיות מעורפל למדי בהתחלה, אבל נוטה להיות בהדרגה מתמשכת וחמור יותר על החלק הפגוע של העצם.
 • נפיחות על החלק הפגוע של העצם. (עשוי להיות מורגש רק עם עצמות קרובות לפני השטח של העור.)
 • קושי לנוע ג'וינט אם הסרטן הוא קרוב ג'וינט.
 • לחץ סימפטומים אם הגידול גדל מהעצם ולוחץ על מבנים סמוכים. לדוגמה, לחץ על עצב עלול לגרום לכאב, עקצוץ, חולשה של השרירים, או חוסר תחושה של שטח של העור.
 • הפסקה (שבר) של עצם עלולה להתרחש באתר של הגידול לאחר פציעה קלה.

תסמינים כלליים עלולים להתרחש כמו הסרטן הופך גדול - למשל, עייפות, ירידה במשקל, זעות. אם הסרטן מתפשט לחלקים אחרים של הגוף, תסמינים אחרים שונים יכולים לפתח.

הערכה ואבחון ראשוני

אם הרופא חושד כי ייתכן שיהיה סרטן העצם העיקרי, אתה צפוי לקבל מספר בדיקות. אלה עשויים לכלול אחד או יותר מהפעולות הבאות:

 • רנטגן. סרטן העצם ראשי יש לעתים קרובות מראה אופייני על צילום רנטגן.
 • סריקת עצמות. סריקת עצמות כרוכה זריקה של aa מנה קטנה של חומר רדיואקטיבי. זה הוא נלקח על ידי רקמת עצם פעילה. רקמת עצם סרטנית מאוד פעילה ומראה על סורק כמו 'נקודה חמה'.
 • סריקת MRI. אפשרות זו שימושית כדי להראות את האתר המדויק וגודל הגידול.
 • ביופסית עצם. ביופסיה היא כאשר מדגם קטן של רקמה יוסר חלק של הגוף. המדגם נבחן תחת מיקרוסקופ כדי לחפש את התאים פגועים.

אם אתה אשרת לפתח סרטן העצם עיקרי ואז בדיקות נוספות בדרך כלל מומלצות להעריך אם הסרטן התפשט. זה עשוי לכלול בדיקות דם שונות, צילומי רנטגן וסריקות.

הערכת חומרת הסרטן - דירוג ובימוי

תוצאות הביופסיה יכולה להראות את סוג הסרטן. כמו כן, ע"י הסתכלות התכונות של התאים, הסרטן יכול להיות מדורג. במקרי סרטן העצם עיקרי, שתי כיתות משמשות:

 • כיתה-נמוכה - התא נראה לי די בדומה לתאי עצם תקינים. התאים הסרטניים אמורים להיות 'מובחנים היטב ". התאים הסרטניים נוטים לגדול ולהתרבות די לאט הם לא כל כך "אלים".
 • בדרגה גבוהה - התאים נראים מאוד חריגים אמורים להיות 'בדיל גרוע'. התאים הסרטניים נוטים לגדול ולהתרבות די מהר יותר "אגרסיביים" והם נוטים יותר להתפשט.

השלב של סרטן העצם העיקרי מבוסס על כיתה של סרטן, וכמה היא גדלה או להפיץ. מערכת staging הנפוצה היא:

 • שלב IA - הסרטן מכיל תאים בדרגה נמוכה, והוא לגמרי בתוך העצם. אין התפשט לחלקים אחרים של הגוף.
 • שלב IB - הסרטן מכיל תאים בדרגה נמוכה, אך גדל דרך הקיר של העצם. אין התפשט לחלקים אחרים של הגוף.
 • שלב IIA - הסרטן מכיל תאים בדרגה גבוהה, והוא לגמרי בתוך העצם. אין התפשט לחלקים אחרים של הגוף.
 • שלב IIB - הסרטן מכיל תאים בדרגה גבוהה, אך גדל דרך הקיר של העצם. אין התפשט לחלקים אחרים של הגוף.
 • שלב III - הסרטן הוא כל כיתה אבל התפשט לחלקים אחרים של הגוף.

הבימוי חשוב, מכיוון שאפשרויות הטיפול וההשגחה להשתנות בהתאם השלב של הסרטן.

ראה שנקרא עלון נפרד Staging וסרטן לדירוג לקבלת פרטים נוספים.

הטיפולים העיקריים המשמשים בסרטן העצמות עיקרי הם ניתוח, כימותרפיה והקרנות. הטיפול או שילוב של טיפולים מומלצים בכל מקרה תלוי בגורמים שונים כגון:

 • סוג של סרטן העצם העיקרי.
 • האתר המדויק של הסרטן.
 • השלב של הסרטן (עד כמה גדול הסרטן והאם הוא התפשט).
 • מצב בריאותך הכללי.

אתה צריך לקיים דיון מלא עם מומחה שיודע במקרה שלך. הם יוכלו לתת את היתרונות וחסרונות, שיעור הצלחה סביר, אפשרי תופעות לוואי, ופרטים נוספים על אפשרויות טיפול האפשריות בסוג הסרטן. כמו כן כדאי לדון עם המומחה שלך מטרות הטיפול. לדוגמה:

 • במקרים מסוימים, טיפול שמטרתו לרפא את הסרטן. רופאים נוטים להשתמש במילה 'הפוגה' ולא את המילה 'נרפא'. המחיילת אומרת שאין ראיות של הסרטן לאחר טיפול. אם אתה 'בהפוגה', ייתכן להירפא. עם זאת, במקרים מסוימים סרטן חוזר חודשים או שנים לאחר מכן. זו הסיבה מדוע רופאים הם לפעמים מסרבים להשתמש במילה נרפאה.
 • במקרים מסוימים, טיפול שואף להשתלט על הסרטן. אם תרופה היא לא מציאותית, עם טיפול זה עשוי להיות אפשרי כדי להגביל את הצמיחה או התפשטות הסרטן, כך הוא מתקדם במהירות פחות. זה עשוי להשאיר אותך ללא תסמינים במשך זמן מה.
 • במקרים מסוימים, מטרת הטיפול היא להקל על סימפטומים בלבד. זה נקרא טיפול פליאטיבי. לדוגמא, אם סרטן מתקדם אז אתה עשוי לדרוש משככי כאבים או טיפולים אחרים על מנת לעזור לך לשמור ללא כאב או סימפטומים אחרים. טיפולים מסוימים עשויים לשמש כדי להקטין את הגודל של סרטן, אשר עשוי להקל תסמינים כמו כאב.

כירורגיה

סוגי סרטן העצם העיקרי. מה גורם לסרטן העצמות עיקרי?
סוגי סרטן העצם העיקרי. מה גורם לסרטן העצמות עיקרי?

סוגי הפעולה עשויים להשתנות בהתאם לסוג והאתר של הסרטן. אם הסרטן נמצא ביד או ברגל, הוא לעתים קרובות ניתן להסיר אותו עם 'איבר-חוסך "ניתוח. משמעות הדבר הוא ניתוח שבו רק את החלק הפגוע מוסר, והוא הוחלף עם הולם מתכת מלאכותי (תותבת) או השתלת עצם. קטיעה (הסרת איבר) הייתה אמורה להיות עיקר הפעילות, אבל זה נעשה לעתים רחוקות יותר בימים אלה בשל טכניקות כירורגיות המשופרות עם ניתוח חלק גפה. עם זאת, קטיעה עדיין יש צורך במקרים מסוימים, תלוי בגודל, ממרח או הממוקד של הגידול. המומחה ייעץ על האם הניתוחים אפשריים, ועל סוגי פעולה אשר ניתן לעשות.

רדיותרפיה

רדיותרפיה היא טיפול המשתמש קורות אנרגיה גבוהה של קרינה אשר מתמקדות רקמות סרטניות. זה הורג תאים סרטניים, או מפסיק תאים סרטניים יתרבה. ראה עלון נפרד בשם רדיותרפיה לקבלת פרטים נוספים.

רדיותרפיה משמשת בדרך כלל בשילוב עם ניתוח וכימותרפיה. הרדיותרפיה בדרך כלל אינה משמשת סרטן עצמות או כונדרוסרקומה, כפי שהם לא מאוד רגישים לקרינה.

כימותרפיה

כימותרפיה היא טיפול אשר עושה שימוש בתרופות אנטי-סרטניים להרוג תאים סרטניים, או לעצור את התרבותם. כימותרפיה עשויה להינתן בנוסף ניתוח או הקרנות, תלוי בסוג ואת השלב של סרטן העצם. זה עשוי להיות לפני ניתוח כדי לכווץ את גודל הסרטן ולכן תוכנן מבצע קטן אז יכול להתבצע. כימותרפיה יכולה גם להינתן לאחר ניתוח או הקרנות. זה נועד להרוג תאים סרטניים עלולות נותרו בגוף.

ראה עלון נפרד בשם כימותרפיה עם תרופות ציטוטוקסיות לקבלת פרטים נוספים.

קשה לתת תחזית כוללת. כל מקרה הוא שונה, ועל הצלחת הטיפול תלויה בסוג, האתר ואת השלב של סרטן - לפי המוקדם הבמה, כך יגברו Outlook. ככלל, התחזית עבור גידולי עצם עיקריים השתפרה 10-20 השנים האחרונות. זאת בשל טכניקות כירורגיות השתפרו וכימותרפיה השתפרה.

הטיפול של הסרטן הוא תחום מתפתח של רפואה. המידע על תחזית לעיל הוא כללי מאוד. טיפולים חדשים, כוללים ריפוי גנטי, נחקרים ועשויים לשפר את התחזית בעתיד. המומחה שמיודע במקרה שלך יכול לתת מידע מדויק יותר לגבי התחזית הספציפית שלך, וכמה טוב הסוג והשלב של הסרטן שלך עשוי להגיב לטיפול.

הקרן לחקר סרטן העצמות

טלפון: 0113 262 1852 אינטרנט: www.bcrt.org.uk
מקדם מחקר בנושא גורמים וטיפול בסרטן העצם עיקרי.

תמיכת סרטן מקמילן

טלפון: 0808 808 0000 אינטרנט: www.macmillan.org.uk
מספק מידע ותמיכה לכל מושפע הסרטן.

Cancerhelp בבריטניה

אינטרנט: http://cancerhelp.cancerresearchuk.org/ מספק עובד על הסרטן, כולל אפשרויות טיפול.

קבוצות תמיכה אחרות

ראה www.google.com/selfhelp.asp כדי לקבל רשימה של קבוצות לעזרה עצמית ותמיכה.

מאמרים נבחרים

 • ברית מילה היא ניתוח להסרת העורלה (העור מכסה את החלק העליון של הפין). הוא בעיקר…
 • טבעת נרתיקית המניעה היא שיטה יעילה למניעת הריון. הוא מכיל שילוב של הורמונים, כמו…
 • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
 • הפרשות מהנרתיק ו דימום נרתיקי נפוצים אצל רוב הנשים. רוב הזמן התופעות הללו הן חלק…