הגרד vulvae (גירוד vulval)

גרד vulvae (העקצוץ של הפות) היא תופעה שכיחה. ישנן סיבות רבות. הטיפול משתנה, בהתאם לגורם. כמו כן, הצעדים הכלליים המפורטים להלן עשויים לעזור להקל על הגירוד, תהיה הסיבה אשר תהיה.

גרד vulvae אומר פות מגרדת. הפות היא האזור של עור רק מחוץ לנרתיק. רוב הנשים יש לגרד vulval קלה מפעם לפעם. עם זאת, גרד vulvae אומר את הגירוד הוא מתמשך, וגורם למצוקה. העקצוץ יכול להיות רע במיוחד בלילה ועלול להפריע לשינה שלך. כ -1 מתוך 10 נשים רואה רופא לגבי גירוד vulval מתמשך בשלב כלשהו בחייה. זה יכול להשפיע על כל אישה, בכל גיל.

גרד vulvae היא סימפטום, לא מחלה בפני עצמה. גרד vulvae יכול להיגרם על ידי תנאים שונים רבים. לכן, אם יש לך לגרד vulval מתמיד, אתה צריך לראות את הרופא שלך כדי לברר את הסיבה.

גורמי vulvae הגרד יכולים לכלול את הדברים הבאים.

 • זיהומים. לדוגמא: קיכלי, threadworms, גרדת, וכמה מחלות המועברות במגע מיני.
 • תנאי עור עלולים להשפיע על עור vulval. לדוגמה: אקזמה, פסוריאזיס, סימפלקס חזזית, ליכן פלנוס וחזזיות sclerosus.
 • Sensitisation של העור vulval כדי סבונים, בשמים, דאודורנטים, זיעה מוגזמת, קונדומים, מגבונים לחים, צבעי טקסטיל, חומרי ניקוי, מזגני בד, ללבוש סניטריים, וכו '
 • בריחת שתן או צואה. זה יכול להפוך את העור של הפות לח ומגורה.
 • גיל המעבר. בגלל רמות אסטרוגן נמוכות, עור vulval נוטה נעשה דקות ויבשות יותר לאחר גיל המעבר, מה שעלול להפוך את זה נוטה להתגרד.
 • הריון יכול לגרום לגרד בשל גודש vulval. יש גם סיכון מוגבר הפרשות מהנרתיק ו קיכלי במהלך ההריון, אשר עלול לגרום לגרד.
 • הנקה יכולה לגרום לגרד בשל רמות אסטרוגן נמוכות.
 • כל עילת גירוד בגוף כללי עלולה גם היא לגרום גרד של הפות. לדוגמא, גירוד גוף כללי עשוי להיות תופעת לוואי של תרופות מסוימות או בשל כמה הפרעות בדם, בעיות בבלוטת תריס או בכליות או מחלה כבדה.
 • סוכרת יכולה לגרום לגרד באזור vulval.
 • סרטן העור vulval הוא גורם נדיר.
 • גורם לא ידוע. במקרים מסוימים, אין סיבה ניתן למצוא.

לעתים קרובות, הרופא יוכל למצוא את הסיבה של גרד vulvae אחרי שדיברתי איתך ובחינת לך. בחינה עשויה להיות כרוכה הרופא מסתכלת על העור של הפות שלך עשוי להיות כרוכה גם בדיקה פנימית (נרתיק). הם עשויים להציע כי מטליות תילקחנה הפות שלך ו / או נרתיק אם זיהום הוא חשוד.

לפעמים, בדיקות אחרות ניתן להציע, כולל בדיקות דם - למשל, לחפש סוכרת, בלוטת התריס, בעיות בכליות או בכבד וכו 'בדיקות מדבקה עורית ניתן להציע במקרים מסוימים כדי לקבוע אם יש משהו שעשוי להיות רגישות וגרימת גירוי של העור vulval. עלון נפרד בשם 'דלקת עור ממגע - בדיקות תיקון' נותן פרטים נוספים. לעיתים נדירות, ביופסיה של העור vulval ניתן להציע. מדגם קטן של העור נלקח ובדק מתחת למיקרוסקופ.

טיפול הגורם

רוב הזמן, כאשר ניתן למצוא סיבה, הסיבה ניתן לטפל בגרד vulvae משפר. עם זאת, בהתאם הסיבה הבסיסית, לפעמים ממושך או טיפול חזר עשוי להיות נחוץ. הטיפול משתנה, בהתאם לגורם. לדוגמה, זיהוי והפסקת השימוש כל דבר שעלול להיות רגישות העור vulval, קרם אנטי פטרייתי לשימוש קיכלי, אנטיביוטיקה לזיהומים מסוימים, קרם סטרואידים עבור מחלות עור שונות, קרם הורמון או טיפול בתחליפי הורמונים (HRT) אם את הגירוד קשור גיל המעבר. הרופא שלך ייעץ.

moisturisers

לחות בלנד (emollients) כגון קרם מימי או משחת מתחלב יכול לעזור כדי להקל את הגירוי, תהיה הסיבה אשר תהיה. אתה יכול להשתמש אלה בנוסף ביותר טיפולים אחרים. השתמש בהם בנדיבות. הם יכולים לשמש גם כתחליף סבון. מרככים כגון קרם מימית ניתן לאחסן במקרר כדי למנוע מהם מגניב. אם אתם מרגישים גירוי מסוים, בעזרת כמה מרכך מגניב מהמקרר על העור עשויה להרגיע.

אתה יכול לקנות moisturisers בבתי מרקחת, או לקבל אותם על מרשם. עם זאת - מילה קלה של זהירות. לפעמים, אנשים מסוימים הופכים רגישים למרכיבים שונים הנמצאים כמה לחות. זה יכול יגרד גרוע. זה הוא יוצא דופן ואת לחות תפלה לעשות סימפטומים לעזרה ברוב המקרים.

נסו להימנע מחזור שריטות לגרד

מחזור הגירוי-גירוד המקום שבו הגירוד גורם ליותר גירוד - מה שגורם יותר מגרד - מה שגורם יותר גירוד - וכו 'אז, אם אתה מאפס, היא עלולה להפוך את הגירוד גרוע. לכן, מלבד כל טיפול אחר, מנסה לא לגרד אם זה בכלל אפשרי. לשמור על הציפורניים שלך נקטעה ואינם לובשים לכה מסמר. שקול לובש כפפות כותנה בלילה להפסיק מגרד בשנתך. (גירוד עלול גם לגרום נזק לעור vulval ולהגדיל את הסיכון של העור מהידבקות בחיידקים.)

טיפוח עור vulval כללי וייעוץ אחר

הבא עשויים גם לעזור להקל גירוד vulval, תהיה הסיבה אשר תהיה.

 • ביגוד:
  • תלבש תחתונים מכותנה 100% רופפים. הימנע ניילון או חומר תחתון סינטטי אשר נוטה לחסום אוויר צח, וגורם לך להזיע יותר.
  • שינוי התחתונים שלך מדי יום.
  • הימנע לובש בגדים הדוקים כמו מכנסיים קצרים רכיבה על אופניים או חותלות. חצאיות ושמלות הן כנראה טובות יותר מאשר מכנסיים. גרביים הם כנראה טובים יותר גרביונים. המטרה היא לאפשר קצת אוויר כדי להגיע הפות, ולא לאפשר לו להיות מזיע מדי.
  • שקול לא לובש תחתונים - למשל, כאשר אתה בבית, או בלילה.
 • כביסה:
  • לשטוף הפות שלך בעדינות, פעם ביום. אין לשפשף או לשטוף נמרצות ולהימנע באמצעות ספוג או פלנל לרחצה. במהלך הניקוי עלול לגרום לתסמינים גרועים. שימוש בקרם לחות תפל, unscented כתחליף סבון. (שימוש במים בלבד עלול לייבש את העור ולגרום סימפטומים גרועים.)
  • התקלחות היא יותר טוב ממה שיש אמבטיה.
  • אין לשים על התחתונים שלך עד הפות שלך היא יבשה לגמרי. לייבש את העור בעדינות עם מגבת רכה. מייבש שיער עשוי להיות שימושי לייבוש כראוי. ודא הוא על מגניב והחזיק הרחק מן העור.
  • זה עשוי להיות הטוב ביותר כדי לחפוף את השיער בנפרד לשאר הגוף שלך, כמו שמפו אשר פועל למטה הגוף שלך במקלחת עלול לגרות הפות שלך.
 • עצות כלליות אחרות:
  • לפעמים סבונים, בשמים, אמבטיות קצף, דאודורנטים, משחות ריחניות, לצבוע נייר טואלט, וכו ', יכולים לרגש (לגרות) עור vulval העדין. אין להשתמש בכל אלה על הפות שלך או במים או מקלחת באמבטיה שלך. משתמש בצבע, נייר טואלט לא בצבע. השתמש מגבות ספינות תחתונים סניטריים שאינם מבושמים ולנסות להימנע משימוש בהם על בסיס קבוע. הימנע אנטיספטיים או שטיפות בנרתיק מיוחדות.
  • יש אנשים לפתח רגישות עור אבקת כביסה או מרכך בד. זה הוא נדיר, אבל זה עשוי להיות שווה לשקול שינוי למותג שונה של אבקת כביסה, ולא באמצעות כל מרכך בד או אבקת כביסה ביולוגית תחתון.
  • הימנע קונדומים כי משומן עם קוטל זרע, כפי שהם יכולים להיות רגישים.
  • אין לגלח את שיער הערווה.

עזרה עם שינה

רפואת היסטמין לפני השינה עשויה לעזור אם שינה מושפעת. אנטיהיסטמינים אין השפעה רבה על הגירוד, אך כמה לגרום לנמנום. לדוגמה, hydroxyzine. זה עשוי לעזור לך לישון. רופא או רוקח יכול לייעץ שעליו אנטיהיסטמינים הם מרגיעים.

הגרד vulvae (גירוד vulval). Sensitisation של העור vulval.
הגרד vulvae (גירוד vulval). Sensitisation של העור vulval.

ברוב המקרים, הגורם ניתן למצוא עבור גרד vulvae. מטרת הטיפול היא אז הגורם הבסיסי. עם זאת, אין סיבה ניתן למצוא בחלק מהמקרים. העצה הכללית שניתנה לעיל על בגדים, כביסה, וכו ', בדרך כלל תעזור. בנוסף, הרופא ימליץ לכם להשתמש במשחת סטרואידים קלה כגון הידרוקורטיזון במשך כשבוע. זה בדרך כלל מסתפק את הגירוד בתוך ימים ספורים. זה עשוי גם לסייע לשבור מעגל גירוי-גירוד שהתפתח. עם זאת, אתה לא צריך להשתמש במשחת סטרואידים באופן קבוע על הפות כפי שהוא יכול להיות בעל השפעה דלילה על העור עם שימוש ארוך טווח.

הערה: משחות סטרואידים יכול לעשות כמה תנאים של הפות גרוע. לכן, כדאי לפנות לרופא בגלל הגירוד vulval מתמיד לפני השימוש כל טיפול.

ישנן נשים גרד vulvae מביך אם זה הופך לבעיה כרונית (מתמשכת). זה יכול לגרום להם להרגיש די למטה ועלול גם להפריע את חיי המין שלהם. אם אתה מרגיש ככה, הולך לראות את הרופא שלך. הם יוכלו לעזור.

מאמרים נבחרים