קיכלי הנרתיק חוזר

יש נשים רבות התקף מזדמן של קיכלי, כאשר הטיפול הוא בדרך כלל קל ויעיל. יש עלון נפרד בשם 'תראש - נרתיקים' על תקף ראשון או מזדמנים של קיכלי. עם זאת, יש כמה נשים התקף פעמית של קיכלי, כאשר טיפול יכול להיות יותר קשה. עלון זה מיועד לנשים שיש להם התקפים פעמיים של קיכלי.

תראש היא זיהום הנגרם על ידי פטריית שמרים שנקראת spp קנדידה. מספרים קטנים של spp קנדידה. בדרך כלל לחיות על העור סביב אזור הנרתיק. אלה הם בדרך כלל לא מזיקים. המערכת החיסונית ואת החיידקים המזיקים כי גם חיים בדרך כלל על העור ובנרתיק בדרך כלל להפסיק spp קנדידה. מ משגשג. עם זאת, כאשר התנאים טובים spp קנדידה., מספרי להתרבות עלול לפלוש הנרתיק ולגרום לתסמינים.

התנאים הכי אהב ידי spp קנדידה. הם חלקים חמים, לח, ומחניק של הגוף. זו הסיבה מדוע הנרתיק הוא האתר הנפוץ ביותר עבור זיהום קנדידה. באזורים אחרים של הגוף נוטים זיהום קנדידה כוללים במפשעה, פה, ואזור החיתול אצל תינוקות.

רוב המקרים של קיכלי נגרמות על ידי קנדידה אלביקנס אבל לפעמים סוגים אחרים של spp קנדידה., כגון glabrata קנדידה או tropicalis קנדידה, הם הגורם.

מאמרים קשורים

תראש היא הגורם השני הנפוץ ביותר של הפרשות מהנרתיק. (הסיבה הנפוצה ביותר של הפרשות מהנרתיק הוא וגינוזיס חיידקי. עלון נפרד בשם 'וגינוזיס חיידקי' נותן פרטים נוספים.)

הפריקה מ קיכלי היא בדרך כלל לבךחלבי די עבה, אבל לפעמים דומע. זה יכול לגרום לגרד, אדמומיות, אי נוחות או כאב סביב החלק החיצוני של הנרתיק (הפות). הפריקה מ קיכלי אינה נוהגת להריח. חלק מאנשים יכולים לקבל קצת כאב או אי נוחות בזמן קיום יחסי מין או בעוד במתן שתן אם יש להם קיכלי.

לפעמים הסימפטומים הם קלים לנקות בעצמם. לעתים קרובות סימפטומים יכולים להיות די מעצבנים ולא ילכו ללא טיפול.

תראש אינו גורם נזק הנרתיק, וזה לא התפשט נזק הרחם (רחם). אם הינך בהריון, פטרת לא יפגע התינוק שלך.

יש נשים רבות התקף מזדמן של קיכלי. ברוב המקרים הוא מפתחת ללא סיבה נראית לעין. עם זאת, חלק מנשים לפתח קיכלי פעמי. זה מוגדר התקף של קיכלי ארבע פעמים או יותר בשנה. ברוב המקרים, הסיבה זה קורה לא ידוע. חלק מהנשים פשוט נראות יותר נוטה לפתח קיכלי מרגיל.

עם זאת, גורמים מסוימים עלולים לגרום קיכלי סיכוי גבוה יותר לפתח. הנרתיק מכיל ריר כמה חיידקים מזיקים אשר מסייעים להגן על הנרתיק מפני spp קנדידה. (וחיידקים אחרים). הגנות טבעיות אלה עשויות להשתנות או מוטרדים במצבים מסוימים - למשל, כאשר הינך בהריון, אם יש לך סוכרת, או אם אתה לוקח אנטיביוטיקה. לכן, במצבים כאלה, ייתכן סיכוי גבוה יותר לפתח פטרייה. אנשים עם מערכת חיסונית לקויה הם גם סיכוי גבוהים יותר לקבל קיכלי - למשל, אנשים על כימותרפיה עבור סרטן מסוים, אנשים הנוטלים סטרואידים במינון גבוה, וכו '

נשים שמקבלות תקף ראשון של קיכלי נרתיקים, כ -5 ב 100 מהם יקבלו בעיות עם חוזרות קיכלי נרתיקים.

קיכלי נרתיק חוזר. מהם התסמינים של קיכלי הנרתיק?
קיכלי נרתיק חוזר. מהם התסמינים של קיכלי הנרתיק?

אתה לא תמיד צריך בדיקה כדי לאבחן פטרייה. אם יש לך כבר קיכלי בעבר אותם הסימפטומים ישנו, אז זה מנהג נפוץ להתייחס אליו ללא בדיקה או בדיקות. תראש נפוץ ונשים רבות לזהות מתי יש להם פטרייה.

עם זאת, ישנם גורמים אחרים הפרשות מהנרתיק. אם התסמינים אינם אופייניים או זהה בדרך כלל אתה מקבל, או אם אתה נתקל סימפטומים חוזרים, אז הרופא או האחות עשויים לבחון אותך ולקחת דגימות קטנות של פריקה עם מטליות. אלה נשלחים למעבדה כדי לאשר את סיבת השחרור. כמו כן, הרופא או האחות יכול גם לבדוק דגימה שתן אם יש לך קיכלי פעמי, כדי לשלול סוכרת.

טיפולים מקומיים

אלה הם pessaries וקרמים אשר תכניס לתוך הנרתיק עם מוליך. הם מכילים תרופות אנטי פטרייתית כגון clotrimazole, econazole או miconazole. בדרך כלל, מנה גדולה אחת מוכנסת לתוך הנרתיק מספיקה כדי לנקות התקף של קיכלי. עם זאת, ייתכן גם רוצה למרוח קצת קרם אנטי קיכלי על העור סביב הנרתיק (הפות) במשך כמה ימים, במיוחד אם היא מגרדת. אתה יכול לקבל טיפול מקומי על מרשם, או שאתה יכול לקנות אותם בבתי מרקחת ללא מרשם. תופעות לוואי אינו שכיח, אבל לקרוא את עלון המידע שמגיע עם הטיפול לקבלת מידע מלא.

באופן כללי, אתה יכול להשתמש אקטואלי טיפולים אלה אם הינך בהריון אבל כדאי לבדוק עם הרופא או הרוקח. הטיפול עשוי להיות נחוץ למשך זמן ארוך יותר במהלך ההריון.

שימו לב: חלק pessaries וקרמים עלול לגרום נזק קונדומים לטקס דיאפרגמה ולהשפיע השימוש בהם כאמצעי מניעה.

טבליות

קיימות שתי אפשרויות. Fluconazole, אשר נלקח כמו במנה אחת, או itraconazole אשר נלקח כמו שתי מנות במשך יום אחד. אתה יכול לקבל טיפולים אלה על מרשם, ואתה יכול גם לקנות fluconazole ללא מרשם מבתי המרקחת. תופעות לוואי אינו שכיח, אך תמיד לקרוא את עלון המידע שמגיע עם הטיפול לקבלת מידע מלא. אל תיקח טיפולים אלה אם הינך בהריון או מיניקות. מומלץ גם למרוח משחה אנטי פטרייתית על העור סביב הנרתיק למשך כמה ימים, במיוחד אם היא מגרדת.

הערה: טבליות וטיפולים אקטואליים נחשבים יעיל באותה מידה. לוחות הם יותר נוחים, אבל הם יקרים יותר מאשר רוב הטיפולים אקטואליים.

אם עדיין יש לך תסמינים שבוע לאחר התחלת הטיפול, ואז לראות את הרופא או האחות שלך. הטיפול אינו תסמינים ברורים של עד 1 ב -5 מקרים. סיבות מדוע טיפול עלול להיכשל כוללות:

 • התסמינים עשויים לא להיות בגלל בפטרייה. ישנם גורמים אחרים של פרשות מנרתיק. כמו כן, קיכלי יכול להתרחש בעת ובעונה אחת כמו זיהום אחר. ייתכן שיהיה עליך בדיקות כגון למשטח מהנרתיק להבהיר את הסיבה לסימפטומים שלך.
 • רוב התקפי קיכלי נגרמות על ידי קנדידה אלביקנס. עם זאת, על 1 ב 10 התקפי קיכלי נגרמים על ידי זנים אחרים של spp קנדידה. כגון קנדידה glabrata. אולי לא אלה יטופלו כל כך בקלות עם תרופות אנטי-קיכלי כרגיל.
 • אתה לא יכול השתמשת בטיפול נכון.
 • ייתכן פיתחו הישנות מהירה של זיהום קיכלי חדש. (זה סביר יותר אם אתה לוקח אנטיביוטיקה, או אם יש לך אובחן או גרוע נשלט סוכרת.)

הטיפים הבאים עשויים לעזור. עם זאת, הם לא הוכחו לעבוד על ידי מחקר, והשימוש בהם מבוסס על מנהג נפוץ ולא מחקרים:

 • היגיינה. תראש אינו בשל היגיינה לקויה. עם זאת, בתנאים הנורמלים של הנרתיק עשויים להשתנות על ידי שטיפת עודף שטיפה של הנרתיק, אמבטיות קצף, סבונים ריחניים, קוטלי זרע, ועוד הריר הנורמלי החיידקים בתוך הנרתיק עשוי להיות מוטרדים על ידי הדברים האלה ולאפשר spp קנדידה. כדי להדביק. לכן, זה עשוי להיות הטוב ביותר כדי לשטוף רק עם מים וסבון unscented, ולא להישטף הנרתיק.
 • ביגוד. לא ללבוש תחתוני ניילון או ג'ינס צמוד לעתים קרובות מדי. מכנסי כותנה פריכים הם הטובים ביותר. גרביים ולא טייטס עדיפים. המטרה היא למנוע את אזור הנרתיק מלהיות חם כל זמן, לח, ומחניק.
 • אנטיביוטיקה. עליך להיות מודע לכך קיכלי סביר יותר אם אתה לוקח אנטיביוטיקה התנאים אחרים. אנטיביוטיקה עלולה להרוג את החיידקים המזיקים הנורמלים בנרתיק אשר מסייעים להגן מפני spp קנדידה. כפי spp קנדידה. הוא חיידקים שמרים ולא, להיהרג זה לא על ידי אנטיביוטיקה. זה לא אומר שכל קורס של אנטיביוטיקה יוביל קיכלי. אבל, אם אתה נוטה לבעיה זו ואתה אנטיביוטיקה שנקבעה, אז יש כמה קרם אנטי קיכלי מוכן לשימוש עם הסימן הראשון של קיכלי.
 • סקס. תראש אינו מחלה המועברת באמצעות מגע מיני. עם זאת, החיכוך בעת יחסי מין עלול לגרום נזק קל הנרתיק אשר עלול לגרום spp קנדידה. אסתדר יותר. לכן, ודא הנרתיק שלך הוא משומן היטב בעת קיום יחסי מין. אם פרשות טבעית אינה מספיקה ואז להשתמש בחומר סיכה כאשר אתם מקיימים יחסי מין.

אין הוכחות עקביות כי הגלולה למניעת הריון, טמפונים, או תחבושת היגיינית להגדיל את הסיכון ללקות קיכלי כמו כמה אנשים עשויים להציע.

מי מקבל קיכלי הנרתיק? מהן אפשרויות הטיפול עבור פטרת נרתיקית?
מי מקבל קיכלי הנרתיק? מהן אפשרויות הטיפול עבור פטרת נרתיקית?

אם יש לך התקפים חוזרים של קיכלי אז אפשרות אחת היא פשוט להתייחס לכל התקף כפי וכאשר היא מתרחשת. אפשרות נוספת כי הרופא עשוי להמליץ ​​היא כדלקמן:

 • השתמש אחד הטיפולים שתוארו לעיל (טיפול מקומי או טבליות) - אבל למשך זמן ארוך יותר מהרגיל. הרופא שלך ייעץ בדיוק כמה זמן להשתמש הטיפול. לדוגמא, זה עשוי להיות עבור 7-14 ימי טיפול מקומי.
 • לאחר מכן השתמש טיפול מקומי או לקחת גלולה fluconazole פעם בשבוע. (לפעמים לוחות אחרים יכולים שייקבעו, בצעו את ההוראות שניתנו על ידי הרופא שלך.) זה נקרא טיפול תחזוקה, אשר לעתים קרובות מונע קיכלי הישנותו.
 • המשך טיפול ותחזוקה למשך שישה חודשים ולאחר מכן להפסיק.

רוב הנשים להישאר ברורות של קיכלי במהלך טיפול תחזוקה. לאחר הפסקת הטיפול, רבים מאלה שטופלו להישאר חופשי של קיכלי, או רק לקבל את התקף מזדמן שוב. עם זאת, חלק מנשים לחזור מקבל קיכלי חוזר. במקרים כאלה, אם יהיה צורך בכך, את תוכנית הטיפול ניתן לחזור, וטיפול תחזוקה נמשך זמן רב יותר.

גשו לרופא אם אתם מפתחים קיכלי בעוד על טיפול ותחזוקה. זה עשוי להצביע על כך יש לך זן עמיד של spp קנדידה. אשר עשוי לדרוש טיפול אלטרנטיבי.

אם יש לך כבר קיכלי בעבר אותם הסימפטומים ישנו, אז זה מנהג נפוץ להתייחס אליו ללא בדיקה או בדיקות. נשים רבות לדעת מתי יש להם קיכלי ולטפל בו בעצמם. אתה יכול לקנות טיפולים יעילים (שנדונו לעיל) ללא מרשם מבתי המרקחת.

עם זאת, לזכור, הפרשות מהנרתיק או גרד vulval יכול להיות בגלל מספר סיבות. לכן, אין להניח כל הפרשות או גרד הם קיכלי. בטבלה הבאה מפורטים מדריך באשר למועד זה עשוי להיות הטוב ביותר כדי לראות רופא או אחות אם אתה חושב שאולי יש לך קיכלי. אם אתה:

 • האם מתחת לגיל 16 או מעל גיל 60.
 • האם בהריון.
 • יש דימום נרתיקים לא נורמלי או כאבי בטן תחתונים.
 • האם ברע בעצמך בנוסף הסימפטומים בנרתיק vulval.
 • יש סימפטומים כי הם לא אותו הדבר לחלוטין כמו התקף קודם של קיכלי. לדוגמא, אם הפריקה יש ריח רע, או שזה אתה לפתח כיבים או שלפוחיות ליד הנרתיק שלך.
 • האם היה שני פרקים של קיכלי בתוך שישה חודשים, ולא התייעץ עם רופא או אחות על זה יותר משנה.
 • האם היה משודר זיהום מיני קודם (או השותף שלך יש).
 • האם הייתה תגובה רעה קודמת לתרופות או טיפולים נגד פטרייה.
 • יש מערכת חיסונית מוחלשת - למשל אם אתה על טיפול כימותרפי לסרטן או נוטלים תרופות סטרואידים לטווח ארוך מכל סיבה שהיא.

וגם, אם אתה עושה לטפל בעצמך, לראות רופא או אחות אם התסמינים אינם ברורים עם טיפול.

 • תרופות 'טבעי' עבור קיכלי כוללות: יוגורט חיים מוכנס לתוך הנרתיק; הוספת חומץ או סודה לשתייה כדי אמבטיה, כדי לשנות את החומציות של הנרתיק; טמפונים טבולים בשמן עץ התה. עם זאת, כיום, יש הוכחות מדעיות קצת להראות כי תרופות אלו לעבוד אבל כמה נשים עשויות לגלות כי הם עוזרים להרגיע את הסימפטומים שלהם.
 • תראש אינו זיהום המועברת באמצעות מגע מיני. Spp קנדידה. הוא נבט שמרים אשר מתרחשת על העור והנרתיק נפוץ. מסיבות לא לגמרי ברורות, לפעמים זה מכפיל כדי לגרום לסימפטומים.
 • זכר פרטנרים מיניים אינם זקוקים לטיפול, אלא אם כן הם סובלים מתסמינים של קיכלי על הפין שלהם. תסמינים בגברים כוללים אדמומיות, גירוד, וכאב של העורלה ואת הראש (עטרה) של הפין. נשים לא לתפוס קיכלי מגברים שאין להם תסמינים.

מאמרים נבחרים

 • ברית מילה היא ניתוח להסרת העורלה (העור מכסה את החלק העליון של הפין). הוא בעיקר…
 • טבעת נרתיקית המניעה היא שיטה יעילה למניעת הריון. הוא מכיל שילוב של הורמונים, כמו…
 • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
 • הפרשות מהנרתיק ו דימום נרתיקי נפוצים אצל רוב הנשים. רוב הזמן התופעות הללו הן חלק…