פציעת שרוול מסובבת ודלקת

מסובבי שרוול פציעה ודלקת היא אחד הגורמים השכיחים ביותר של כאבים בכתף. ישנם שלושה מצבים שכיחים שיכול להשפיע על השרוול המסובב: דלקת גידי שרוול מסובב, תסמונת פגיעה מסובב שרוול ודמעת שרוול מסובב. רוב האנשים עם בעיות שרוול מסובב ניתן לטפל בהצלחה על ידי שילוב של מנוחה, משככי כאבים, נגד דלקות, פיזיותרפיה זריקות סטרואידים. ניתוח הוא לפעמים אופציה.

ישנן שלוש עצמות באזור הכתף, עצם הבריח (עצם הבריח), עצם השכמה (להב הכתף) ואת עצם הזרוע (עצם הזרוע העליונה). עצם השכמה הוא עצם בצורת משולש כי יש שני חלקים חשובים אליה: acromion ואת glenoid. השלוש העצמות בחלק הטופס באזור כתף של שני מפרקים עיקריים:

 • מפרק שיא הכתף והבריח בין acromion של עצם השכמה ואת עצם הבריח.
 • המפרק glenohumeral בין glenoid של עצם השכמה ואת עצם הזרוע.

ישנם גם מספר שרירים, רצועות וגידים סביב כתף. רצועות הן סיבים המקשרים עצמות יחד בבית משותף. גידים הם סיבים לצרף שריר לעצם.

מסובבי הכתף היא קבוצה של ארבעה שרירים הממוקמים סביב מפרק הכתף. השרירים נקראים:

 • Supraspinatus
 • Infraspinatus
 • subscapularis
 • טרס קטין

שרירי השרוול המסובב לעבוד כיחידה אחת. הם עוזרים לייצב את מפרק הכתף וגם לעזור עם התנועה במפרק הכתף. ארבעת הגידים של כתף שרירי שרוול מצטרפים יחד כדי ליצור גיד אחד גדול, שנקראו גיד השרוול המסובב. גיד זה מצרף את ראש עצם הזרוע (המשטח הגרמי בראש עצם הזרוע). יש חלל מתחת acromion של עצם השכמה, נקרא מרחב subacromial. גיד השרוול המסובב עובר כאן.

פציעה ודלקת השרוול המסובב. היסטוריה ובדיקה.
פציעה ודלקת השרוול המסובב. היסטוריה ובדיקה.

ישנן מספר בעיות שונות שיכול להשפיע על השרוול המסובב ולהוביל Rotator פציעת שרוול או דלקת. הבעיות הנפוצות ביותר כוללות:

 • דלקת גידי שרוול מסובב
 • תסמונת פגיעת שרוול מסובבת
 • דמעה השרוול המסובב

מי מקבל tendonitis השרוול המסובב?

דלקת גידים השרוול המסובב הוא הגורם השכיח ביותר של כאבים בכתף.

מה גורם דלקת גידי שרוול מסובב?

דלקת גידי שרוול מסובב נגרמת על ידי גירוי ודלקת של הגידים של שרירי השרוול המסובב. זה נוטה להיות בעל התפרצות חריפה (פתאומי). לעתים קרובות יש ספציפי שקדם לפגיעה. זה יכול לקרות בגלל שימוש יתר האחרון של כתף. לדוגמה, זה יכול להתרחש ב ספורטאים, במיוחד למי להשתתף לזרוק ספורט. In-ספורטאי עישון, ייתכנו היסטוריה של הרמת הכבד האחרונה או פעילויות הכרוכות תנועות חוזרות ונשנות של כתף.

לפעמים גידי השרוול המסובב יכולים להיות מסוידים. זה כאשר סידן מופקד הגידים, בשל דלקת ארוכת שנים. זה נקרא דלקת גידים calcific.

מהם התסמינים של דלקת גידים השרוול המסובב?

התסמינים העיקריים הם התפרצות חריפה (פתאומי) של כאב ותנועה כואבת של כתף. כאב הוא הגרוע ביותר כאשר אתה משתמש זרועך לפעילויות מעל לגובה הכתף שלך. משמעות הדבר היא כי הכאב יכול להשפיע על היכולת שלך להרים את היד לתוך - למשל, להסתרק או להתלבש בעצמך. שחייה, כדורסל וציור יכולים להיות כואבים אבל כתיבה והקלדה יכולים לייצר מעט בדרך של כאב. הכאב עלול גם להשפיע על השינה.

איך שרוול מסובב tendonitis מאובחן?

רופא המשפחה שלך הוא בדרך כלל מסוגל לעשות את האבחנה רק על ידי מדבר איתך ובחינת כתפך. הם בדרך כלל מתחילים על ידי שאילת שאלות על הכתף שלך. שאלות אלה עשויות לכלול כאשר בעיות הכתף שלך התחילו, אם הייתה לך כל פגיעה ספציפית ומה מחריף בעית הכתף שלך.

הם עשויים אז לבצע בדיקה של הכתף שלך. בדרך כלל הדבר כרוך נע כתפך בתפקידים שונים. אחד המבחנים שיכולים לעזור לאבחן דלקת גידי שרוול מסובב נקרא מבחן הקשת הכואב. הרופא עשוי לבקש ממך להתחיל עם זרועך לצידך ולאחר מכן הרם את היד החוצה מהצד שלך בתנועה קשתית. בשנת דלקת גידי שרוול מסובב, כאב הוא חש בדרך כלל לכל היותר בין 70 ל 120 מעלות קשת זו.

לפעמים, הרופא עשוי להמליץ על צילום רנטגן של כתף שלך או שהם עשויים להפנות אותך לחקירות מפורטות יותר כגון בדיקת אולטרסאונד או סריקת MRI.

מהן אפשרויות הטיפול עבור דלקת גידי שרוול מסובב?

 • Rest: זהו הטיפול העיקרי tendonitis השרוול המסובב. אתה צריך להפסיק כל פעילות מחמירה שאולי הביאה על דלקת הגידים. עם זאת, לא לנוח הכתף שלך לחלוטין. אתה עדיין צריך לנסות לשמור נייד כתף שלך.
 • משככי כאבים: משככי כאבים כגון אקמול הם בדרך כלל מועילים. לפעמים, משככי כאבים חזקים עשויים להיות נחוצים.
 • אנטי-דלקתי: אלה הם משככי כאבים אבל הם גם להפחית את הדלקת ניתנת בדרך כלל. הם כוללים איבופרופן, דיקלופנק, ו נפרוקסן. לפעמים תופעות לוואי להתרחש עם נוגדי דלקת. תמיד לקרוא את העלון שמגיע עם מנות תרופת רשימה מלאה של אזהרות האפשר תופעות לוואי.
 • פיזיותרפיה: הרופא שלך עשוי להפנות אותך פיזיותרפיסט עצה ותרגילים.
 • זריקות סטרואידים: אלה יכולים לעזור להפחית את דלקת גידי השרוול המסובב. זריקות סטרואידים ניתן לחזור אם התגובה הראשונית היא טובה.

דלקת גידים Calcific מטופל באותו אופן עם מנוחה, תרופות אנטי דלקתיות, זריקות סטרואידים ופיזיותרפיה. לעיתים רחוקות, יש צורך בניתוח. חלופת הניתוח היא הליך שנקרא lithotripsy. בשנת lithotripsy, גלי הלם נוצרים ונמסרו על ידי מקור כוח חיצוני כדי הגיד הפגוע (ים), באמצעות מכונה מיוחדת המכונית lithotripter. זה עוזר לשבור את הפיקדונות של סידן.

מהי הפרוגנוזה (תחזית) עבור דלקת גידים השרוול המסובב?

מהו השרוול המסובב? הפניה למומחה.
מהו השרוול המסובב? הפניה למומחה.

אם מסובבי הכתף tendonitis מטופל כראוי, לא יכולה להיות התאוששות מלאה.

אם הטיפול של כל בעיה השרוול המסובב מתעכב או לא מספיק, זה יכול להוביל את האדם הפגוע להיות זהירים לגבי הזזת הכתף שלהם בגלל הכאב. משמעות הדבר היא כי הכתף יכול להקשיח ויכול להוביל capsulitis דבק (כתף קפואה). ראה עלון נפרד שנקרא כתף קפואה.

מה גורם תסמונת פגיעת שרוול מסובב?

כפי שציינו קודם לכן, גיד השרוול המסובב עובר דרך שטח subacromial (החלל שמתחתיו החלק acromion של עצם השכם, או עצם הכתף). בתסמונת פגיעה, גיד השרוול המסובב מקבל לכוד בתוך חלל subacromial. הגיד מגורד שוב ושוב כנגד עצם כתף, דבר שיכול להוביל הבלויים של הגיד. משמעות הדבר היא כי הגיד מחליש וסביר יותר לקרוע.

תסמונת הפגיעה יכולה להתרחש עקב שחיקה ארוכת שנים ו מדמיע. זה גם יכול לקרות עקב בעיות עם העצם של acromion. אלו יכולים לכלול דלקת פרקים ספרס גרמית (בליטות).

מהם התסמינים של תסמונת פגיעת שרוול מסובבת

תסמונת השרוול הפגיעה Rotator גם גורמת כאבים בכתף. עם זאת, הכאב נוטה להיות יותר כרונית (ארוכת שנים). הכאב נוטה להיות יותר גרוע במהלך פעילויות כשהזרוע שלך גדלה מעל הראש. הכאב יכול להיות גם יותר גרוע בלילה בזמן.

איך תסמונת פגיעה מסובב שרוול מאובחנת?

שוב, הרופא שלך יהיה בדרך כלל לאבחן תסמונת פגיעה השרוול המסובב רק על ידי מדבר איתך ובחינת הכתף שלך. תוכל לחוות את אותה קשת כואבת כמתואר לעיל כאשר כתף שלך מועבר.

הרופא עשוי גם לבצע בדיקה מיוחדת כאשר הם בוחנים כתפך - שנקרא מבחן הפגיעה של Neer. בבדיקה זו הוא מבקש ממך ליישר את היד. לאחר מכן הם להרים את זרועך קדימה, בלא להסיר את הכף שלך מצביעים הרחק מהגוף. אם המבחן הזה הוא כואב, הבדיקה היא חיובית ותסמונת פגיעת שרוול המסובב היא סבירה.

מהן אפשרויות הטיפול לתסמונת פגיעת שרוול מסובב?

מה הם הסוגים / דלקת פציעת שרוול מסובב? דלקת גידים השרוול המסובב.
מה הם הסוגים / דלקת פציעת שרוול מסובב? דלקת גידים השרוול המסובב.

הטיפול לתסמונת הפגיעה השרוול המסובב הוא דומה לזה של דלקת גידים השרוול המסובב. אתה צריך לנוח מכל פעילות המערבת תנועה חוזרת ונשנית של הכתף. זה במיוחד כולל פעילות תקורה כגון כי מבוצע על ידי טייחים או ציירים ומעצבים. המשמעות יכולה להיות שאתה צריך לשנות או לשנות פעילויות העבודה שלך. עם זאת, להיות זהיר כדי לשמור ניידים הכתף שלך כך שזה לא להקשיח. משככי כאבים, נוגדי דלקות, פיזיותרפיה זריקות סטרואידים יכולים לעזור.

אם טיפולים אלה אינם פועלים, כמה אנשים עם תסמונת פגיעת שרוול מסובב צריכים לעבור ניתוח כדי להרחיב את שטח subacromial. זה נקרא בדרך כלל כפעילות דקומפרסיה.

מהי התחזית (פרוגנוזה) עבור תסמונת פגיעת שרוול מסובב?

ההיסטוריה הטבעית של המחלה השרוול המסובב הוא הבין היטב. אצל אנשים מסוימים תסמונת פגיעת שרוול מסובבת עלולה להוביל ללבוש מוגזם דמעה של גיד השרוול המסובב. זה בתורו יכול להוביל להיחלשות הגיד ואת הגיד עלול להיקרע. אבל, זה לא ידוע כמה אנשים עם פגיעה לפתח דמעת שרוול.

מי מקבל דמעות שרוול מסובב?

דמעות השרוול המסובב הם הנפוצים ביותר בקרב אנשים מעל גיל 40 שנים.

מה גורם דמעת שרוול מסובב?

דמעות השרוול המסובב הם בדרך כלל דמעות גיד השרוול המסובב ולא בשרירים עצמם. אצל אנשים צעירים, דמעת שרוול מסובבת קורית בדרך כלל כתוצאה של טראומה (פציעה) עקב נפילה או תאונה. אצל אנשים מבוגרים, הם לעתים קרובות נגרמים על ידי תסמונת פגיעת שרוול מסובב (ראה לעיל).

דמעות השרוול המסובב יכול להיות קטין / חלקית או מלאה / מלאה בהתאם למידת הנזק לגיד.

מהם התסמינים של דמעת שרוול מסובב?

הכאב הוא התסמין הנפוץ ביותר של דמעת שרוול מסובב. הכאב נוטה להיות על החלק הקדמי החיצוני של הכתף. זה גרוע כאשר כתף שלך מועבר בתפקידים מסוימים. לדוגמא, כאשר הזרוע שלך מועברת מעל הראש שלך על הלבשה או סירוק השיער שלך, או נעה קדימה להגיע למשהו.

הכתף או הזרוע שלך יכול גם מרגיש חלש ייתכן צמצמו תנועה בכתף ​​שלך. יש אנשים שמרגישים לחיצה או לתפוס כשהם עוברים כתפם.

איך דמעת שרוול מסובב מאובחנת?

 • היסטוריה ובדיקה: שוב, הרופא בדרך כלל יוכלו לאבחן דמעה השרוול המסובב ידי מדבר איתך ובחינת הכתף שלך.
 • מבחן זרוע טיפה: זהו אחד המבחנים שיכולים לעזור לאבחן דמעת שרוול מסובב. אם הרופא שלך מבצע בדיקה זו הם ישאלו אותך לעמוד עם היד שלך לצידך. הם הרימו את היד שלך כלפי חוץ מהצד שלך למעלה, לכיוון הראש. אז הם ישאלו אותך להזיז את היד שלך בחזרה לאט מטה אל הצד שלך. בשנת דמעת שרוול מסובב, אתה בדרך כלל מסוגל להפחית את זרועך לאט עד 90 ° אבל כאשר אתה מנסה להוריד את הזרוע שלך מתחת ל -90 מעלות, זה טיפות במהירות לצד שלך בגלל המדמיע.
 • חקירות אחרות: מדי פעם, הרופא עשוי להמליץ על צילום רנטגן של הכתף שלך או שהם עשויים להפנות אותך לחקירות מפורט יותר כגון בדיקת אולטרסאונד או MRI.
 • הפניה למומחה: אם הרופא חושד דמעה מלאה / מלאה של השרוול המסובב שלך, הם עשויים להציע להם להפנות אותך מנתח אורתופדים (עצם מומחה משותף).

מהן אפשרויות הטיפול עבור דמעת שרוול מסובב?

 • משככי כאבים: משככי כאבים כגון אקמול הם בדרך כלל מועילים דמעות שרוול מסובב. לפעמים, משככי כאבים חזקים עשויים להיות נחוצים.
 • נוגדי דלקת: הרופא עשוי גם מציע לך לקחת נוגדי דלקות קבועות. אלה הם משככי כאבים אבל הם גם להפחית את הדלקת ניתנות בדרך כלל. הם כוללים איבופרופן, דיקלופנק, ו נפרוקסן. לפעמים תופעות לוואי להתרחש עם נוגדי דלקת. תמיד לקרוא את העלון שמגיע עם מנות תרופת רשימה מלאה של אזהרות האפשר תופעות לוואי.
 • שקיות קרח: גם אלה יכולים לעזור להפחית את הכאב. שקית של אפונה קפואה היא שקית קרח קלה לשימוש בבית.
 • פיזיותרפיה: זה עשוי להיות מועיל עבור אנשים עם דמעות שרוול מסובב קטין. הרופא עשוי להפנות אותך פיזיותרפיסט עבור תרגילי ייעוץ ובכתף.
 • זריקות סטרואידים: לפעמים הרופא עשוי להמליץ זריקות סטרואידים סביב מפרק הכתף שלך כטיפול קרעים קלים. הרעיון הוא כי ההזרקה עשויה לעזור להפחית דלקת כלשהי.
 • כירורגיה: זה לפעמים יש צורך בדמעות גדולות / מלאות. ניתוח הוא בדרך כלל כרוך לחץ (התרחבות) של השטח מתחת acromion ויכול שיכלול גם תיקון של גיד השרוול המסובב. הניתוח יכול להתבצע גם באמצעות חור מנעול או שיטה פתוחה.

מהי הפרוגנוזה (תחזית) עבור דמעות שרוול מסובב?

סימפטומים הנגרמים על ידי דמעת שרוול מסובב ניתן הקלו בהצלחה עם טיפולים לא ניתוחיים, כוללים מנוחה, פיזיותרפיה, משככי כאבים, נוגדי דלקות וזריקות סטרואידים. ניתוח עשוי להיחשב כאשר סימפטומים בעייתיים להתמיד למרות הטיפולים הנ"ל. עם זאת, אין הסכמה ברורה על הטיפול הטוב ביותר עבור אנשים עם דמעות השרוול המסובב או כאשר הוא זקוק לניתוח.

מאמרים נבחרים