מחזה קצר - קוצר ראיה

השם הרפואי קוצר הוא קוצר ראייה. בעיות ראיה, כגון קוצר ראיה, ידועות גם בשם שגיאות שבירות. מחזה קצר מוביל לראייה מרחוק מטושטשת, אבל חזון קרוב נמצא בדרך כלל ממצא. זוהי בעיה נפוצה מאוד, כי ניתן לתקן באמצעות משקפיים או עדשות מגע, או נרפא על ידי ניתוח לייזר בעיניים.

מחזה קצר - קוצר ראייה. מהי שגיאת שבירה?
מחזה קצר - קוצר ראייה. מהי שגיאת שבירה?

שגיאת שבירה היא בעיית ראייה. שגיאות שבירות הן סיבה שכיחה עבור חדות ראייה מופחתות (רמת הראייה).

שבירה מתייחסת התעקמות האור. במונחים של העין. שגיאת שבירה אומרת כי העין אינה יכולה למקד את האור על הרשתית כמו שצריך. זו מתרחשת בדרך כלל בין אם בשל ליקויים בצורת גלגל העין, או משום שגיל השפיע על פעולתו של חלקי ההתמקדות של העין.

ישנם ארבעה סוגים של שגיאה שבירה:

  • קוצר ראייה (ראייה קצרה).
  • Hypermetropia (ראיה ארוכה).
  • אסטיגמציה (טעות שבירה עקב קרנית מעוקלת בצורה לא אחיד).
  • פרסביופיה (שגיאת שבירה הקשורות לגיל).

כדי להבין שגיאות שבירה מלאות, כדאי לדעת איך שאנחנו רואים.

כאשר אנו מסתכלים על אובייקט, קרן אור מהאובייקט לעבור דרך הקוף להגיע לרשתית. זה גורם מסרים עצביים להישלח מתאי הרשתית במורד עצב הראייה למרכזי החזון במוח. המוח מעבד את המידע שהוא מקבל, כך בתורו, אנחנו יכולים לראות.

מהו מקוצר ראייה (מיופיה)? מה גורם של חוסר הראות (מיופיה)?
מהו מקוצר ראייה (מיופיה)? מה גורם של חוסר הראות (מיופיה)?

קרן האור צריכה להיות ממוקדת על שטח קטן של הרשתית, אחרת מה אנחנו מסתכלים מטושטש. הקרנית והעדשה יש את העבודה של התמקדות אור. הקרנית חלקית מתכופפת (אומר שוברת) קרן האור אשר לאחר מכן לעבור את העדשה, אשר דק מתאימה את ההתמקדות. העדשה עושה זאת על ידי שינוי העובי שלה. זה נקרא אירוח. העדשה היא אלסטי יכולה להיות שטוח יותר ויותר מעוגל. ככל מעוגל (קמור) העדשה, יותר קרן האור ניתן כפופה פנימה.

צורת העדשה מגוונת ידי השרירים הקטנים בגוף הריסים. מחרוזת דמוית Tiny מבנים הנקראים הרצועות תלי מחוברים בקצה אחד אל העדשה, ובקצה השני לגוף הריסים. כאשר שרירי הריסים בגוף ריסי להדק, הרצועות תלי להרפות, גרימת העדשה להשמין. זה קורה לעצמים קרובים. לקבלה להסתכל על חפצים כה, שריר הריסים מרגיע, מה שהופך את הרצועות תלי להדק, ואת העדשה היא הופכת לדקה.

עוד כיפוף (רפרקציה) של קרן האור יש צורך להתמקד בעצמים קרובים, כגון בעת ​​קריאה. התעקמות האור פחות נחוצה כדי להתמקד בעצמים רחוקים.

קוצר ראיה מתרחשת כאשר אור ממוקד מול הרשתית. זה קורה כי גם את גלגל העין ארוך מדי, או בגלל הקרנית מדי מעוקל. למרות השטחה מרבית של העדשה, העין אינה מסוגל למקד את קרן האור קצת יותר מאחור, ועל לרשתית.

אנשים עם ראייה קצרה אינם מסוגלים לראות עצמים רחוקים בבירור. מחזה קצר או מראה ליד אומר בדיוק מה להציע תנאי. אתה רואי (אתה יכול לראות), ליד חפצים מרחוק (קצר). חפצים ליד (למשל, בעת קריאת ספר) לעתים קרובות ניתן לראות היטב. הסיבה לכך היא כי כאשר מסתכלים אובייקטים קרובים, קרן האור נכנסת לעין הולכת החוצה מעט. אלה יתמקדו אחורה יותר נעימה לעין מאשר קרני האור אשר באים ישר מן עצמים רחוקים.

התרשים מראה את ההבדלים מתמקדים בין נורמלי עין קצרת רואי (קצר ראיה).

קוצר ראייה נוטה להתרחש אצל ילדים ובני נוער. זה לעתים קרובות הוא תורשתי. גם קוצר זמני עשויים להתרחש עם מחלות מסוימות - למשל, סוכרת.

התסמין העיקרי הוא קושי עם ראייה למרחק. קוצר הראיה מוקדם מתחילה, חמור יותר היא עשויה להיות. עד הבגרות המוקדמת הוא הגיע, רמת קוצר ראייה בדרך כלל הגיעה לשיאה. משמעות הדבר היא כי החזון אינו בדרך כלל להיות גרוע יותר, ואכן מייצב.

חלק מהילדים לא מבינים בהתחלה כי החזון שלהם הוא לא טוב כמו שזה צריך להיות. הם עשויים להיות מסוגלים לקרוא ספרים ולעשות עבודה הדוקה היטב. עם זאת, רואה עצמים רחוקים כגון הלוח בבית הספר עלולה להקשות. הם עשויים לחשוב שזה נורמלי ולא לספר לאף אחד. עבודות בית הספר עלולות לסבול במשך זמן מה לפני התנאי מזוהה וטיפול מסופק.

ילדים בדרך כלל יש לבדוק חזון הגן או בית הספר-כניסה שגרתית. המורה של ילדכם עשוי להבחין כי הם מתקשים בכיתה קריאת הלוח. אם אתה חושד שילדך יש בעיות עם המראה שלו או שלה, אתה צריך לארגן מבחן ראייה עם אופטומטריסט (אופטיקאי) שמח להעריך ילדים. עבור ילדים צעירים ופעוטים, GP שלך תוכל לעשות סידורי מבחן ראייה. בדיקות ראייה חינם לילדים.

מה הסימפטומים? האם יש סיבוכים?
מה הסימפטומים? האם יש סיבוכים?

הרוב המכריע של אנשים עם ראייה קצרה אין בעיות הקשורות אחרות.

עם זאת, אנשים עם ראייה קצרה חמורה יש סיכוי מוגבר מעט של גלאוקומה בפיתוח, רשתית מנותקת ניוון מקולרים. אלו הן מחלות עיניים חמורות. אז בדיקות עיניים תקופתיות הן רצויות, ולדווח על כל סימפטומי עין חדשים שינוי מייד אופטומטריסט. (ראה עלונים נפרדת בשם "גלאוקומה (פתוחת-זווית כרונית) ',' הפרדות רשתית 'ו' הקשורה גיל ניוון מקולרי 'לקבלת מידע נוסף.)

משקפיים

הפשוטה, הזולה והבטוחה דרך לתקן קוצר הוא עם משקפיים. עדשות מרשם קעור (עדשות מינוס שנקראו) משמשות לכופף קרן אור כלפי חוץ מעט. קרן האור אז יש זווית יותר לכופף את הגב להתמקד בעת הנסיעה דרך הקרנית והעדשה. כתוצאה מכך, קרן האור להתמקד אחורה - על הרשתית. יש בחירה עצומה של מסגרות משקפים זמינות, מתאימה לכל התקציב. משקפיים נתפסים יותר מקובל בימים אלה, אנשים צעירים עלולים אפילו מתייחסים אליהם כאל אביזר אופנה.

עדשות מגע

אלה לעשות את אותה העבודה כמו משקפיים. סוגים רבים של עדשות מגע זמינים. עדשות יכולות להיות גז חדיר רך או נוקשה. עדשות Toric משמשות כדי לתקן אסטיגמציה. עדשות מגע יכולות להיות ללבוש החד-יומי, מורחב, חודשי פנוי ממוצע, או שאינו חד פעמי. האופטומטריסט שלך יכול לייעץ איזה סוג הוא מתאים ביותר עבור העיניים שלך מרשם מקוצר הראייה שלך. עדשות מגע לעתים קרובות להתאמן יותר יקרות מאשר משקפים והם דורשים טיפול יותר, וההיגיינה מחמיר. הם מתאימים לבני נוער גדול ומבוגרים, ולא ילדים.

כירורגיה

ניתוח הוא אופציה עבור אנשים מסוימים כדי לרפא מקוצר הראייה שלהם. באופן כללי, פעולות אלה אינן זמינות על NHS, ולכן הן אופציה פרטית. ניתוחי עיניים בלייזר הוא יקר אבל מציע את ההזדמנות לשחזר מראה רגיל לצמיתות. התרופה היא בדרך כלל מיידית ההליך אינו מכאיב כלל.

עם זאת, מספר קטן של אנשים לפתח סיבוכים לאחר ניתוח לתיקון קוצר ראייה. יש אנשים לפתח חזון מעורפל, בעיה עם ראיית הלילה, או בעיות עם הילות אור בהירות בשדה הראייה שלהם. לפעמים השתפר אבל לא ראייה מושלמת מושגת, ומשקפים עדיין יש צורך.

חברות פרטיות רבות באגרסיביות לשווק ניתוח לייזר בעיניים שלהם. לפני שתצא סוג זה של טיפול אתה צריך לעשות קצת מחקר. נסו ללכת עם המלצות אישיות, רצוי המלצה על ידי רופא עיניים NHS (מנתח עיניים). חשוב כי אתה יודע את העובדות - שיעור הכישלון, את הסיכון לסיבוכים, רמת טפול עוקב ומה ההליך כרוך, לפני הגשת עצמך טיפול בלתי הפיך, יקר.

ישנם מספר סוגים של ניתוח לייזר פותחו. אלה כוללים: LASIK, PRK ו לאסק. הם דומים כי הרעיון הבסיסי הוא לעצב מחדש את הקרנית באמצעות לייזר להסרת שכבה דקה מאוד. הקרנית עצבה מחדש מאפשרת השבירה של העין להיות מתוקנת.

  • Lasik®
    LASIK מייצג L aser- כפי עמדה על אני n באתרו K eratomileusis. זהו הטופס הפופולרי ביותר של ניתוח עיניים בלייזר. הלייזר משמש להרים ולהסיר שכבה דקה מאוד של הקרנית. זה עוזר לשטח את הקרנית כך שקרן האור יכולה להיות ממוקדת יותר מאחור, ועל לרשתית.
  • Prk® PRK מייצג eratectomy K efractive R hoto- P. זוהי פעולה כירורגית מבוגר, כי הוחלף ברובו על ידי טכניקות חדשות יותר.
  • Lasek® לאסק מייצג ub- ser S LA E pithelial K eratomileusis. זהו טופס משופר של PRK עם כמה קווי דמיון לאסיק. רוב השכבה החיצונית של הקרנית (האפיתל) נותר ללא פגע. ההליך לאסק נוטה להיות יותר כואב, ואי נוחות יכולה להימשך זמן רב יותר מאשר עם LASIK.
  • טכניקות אחרות זמינות - ביותר הם וריאנטים של ניתוח ליזר. עדשות מגע מושתל (חליפי עדשה שבירים) שתלי קרנית הן אופציות מאוד במקרים חמורים או מקצועיים של קוצר ראייה.

זה תלוי בגילך, ההיסטוריה המשפחתית שלך וכל תנאים רפואיים קודם.

אנשים בסיכון גבוה לבעיות ראייה צריכים בדיקות ראייה תכופות יותר. אם יש לך סוכרת, גלאוקומה, ניוון מקולרי, או היסטוריה משפחתית של תנאים אלה, אתה צריך לבדוק כדי לראות מה האופטומטריסט שלך ממליצה על לבדוק קופצים רגילים. כמדריך, אם אתה נופל לתוך קבוצה בסיכון גבוה, אתה צריך לפחות שנתי (שנתי) בדיקת עיניים אם אתם מעל גיל 60. אם אתה מעל גיל 50 זה צריך להיות כל שנים, ולמעלה מ 40 שנים, עם גורמי סיכון, אז בדיקת ראייה מומלצת לפחות אחת לשלוש שנים.

אנשים בסיכון נמוך ללא תסמינים של בעיית ראייה, לא צריכות לעבור את עיניהם נבדקו לעתים קרובות כל כך. אם אתה נופל בקבוצה זו הם בגילאי 19 ו -40, בדיקת עיניים נדרשת כל 10 שנים. בין הגילאים 41 ו -55, מומלץ כי אתה רואה אופטומטריסט חמש-שנתי. בכל גיל בין 56 ל 65, שני-שנתי בדיקות נדרשות, שומטים לבדיקות שנתיות אצל אנשים בסיכון נמוך שנמצאות 65 או יותר.

מאמרים נבחרים