במעיים

עלון זה נותן סקירה קצרה של המעי ואיך במעיים עובדים.

במעיים (מערכת עיכול) הוא הצינור הארוך שמתחיל בפתח ומסתיים בפי הטבעת.

מאמרים קשורים

במעיים. איפה נמצאים במעיים?
במעיים. איפה נמצאים במעיים?

הפה הוא החלק הראשון של מערכת העיכול. כאשר אנו אוכלים, המזון עובר לוושט (הוושט), לתוך הבטן, ולאחר מכן אל תוך המעי הדק. המעי הדק יש שלושה חלקים - התריסריון, מעי צם ואת המעי. התריסריון הוא החלק הראשון של המעי הדק ועוקב על מהקיבה. תלתלי תריסריון סביב לבלב יצירת צינור בצורת ג. מעי צם ואת המעי לפצות את השאר של המעי הדק ונמצאים מפותל במרכז הבטן. המעי הדק הינו שבו אוכל מתעכל ונספג לתוך זרם הדם.

בעקבות ב מן המעי הוא החלק הראשון של המעי הגס, שנקרא המעי האטום. נספחות המעי האטומה הוא התוספתן. המעי הגס ממשיך כלפי מעלה מכאן והוא ידוע בתור המעי הגס עולה. החלק הבא של המעי נקרא המעי הגס הרוחבי משום שהיא חוצה את הגוף. לאחר מכן הוא הופך את המעי הגס היורד כפי שהוא עומד בראש מטה. המעי הגס סיגמואיד הוא החלק האחרון בצורת s של המעי הגס אשר מוביל אל פי הטבעת. צואה מאוחסן הרקטום נדחף החוצה דרך פי הטבעת כשאתה הולך לשירותים. פי הטבעת הוא פתח שרירים סגור בדרך כלל, אלא אם כן אתה עובר בצואה. המעי הגס סופג מים, והוא מכיל מזון שלא עבר מתעכל, כגון סיבים.

במעיים מעבדים מזון - מהרגע זה אכל ראשון עד שהוא או נספג על ידי הגוף או מתעלף כמו צואה. תהליך העיכול מתחיל בפה. הנה השיניים והאנזימים שלך (כימיקלים שנעשו על ידי הגוף) להתחיל לשבור אוכל. התכווצויות שרירים לעזור להעביר את האוכל לתוך הוושט אל הקיבה. כימיקלים היוצר על ידי תאים בבטן להתחיל את העבודה העיקרית של מערכת עיכול.

בעוד כמה מזונות ונוזלים נספגים דרך רירית הקיבה, הרוב נספג במעי הדק. שרירי קיר הבטן לערבב את האוכל שלך עם אנזימים המיוצרים על ידי הגוף. הם גם להעביר מזון לאורך לקראת הסוף במעיים.

מזון שלא ניתן לעכל, חומרים ופסולת, חיידקים ומזון מעוכל כל מועברים בתור צואה.

הפה מכיל בלוטות רוק אשר לשחרר רוק. כאשר מזון נכנס בפי בסך של עליות רוק. רוק עוזר לשמן מזון מכיל אנזימים מתחילים לעכל את הארוחה כימית. שיניים לשבור נתחים גדולים לתוך עקיצה קטנה. זה נותן שטח פנים גדול יותר עבור הכימיקלים של הגוף לעבוד. הרוק מכיל גם חומרים כימיים מיוחדים המסייעים לעצור חיידקים מגרימת זיהומים.

כמות הרוק שוחררה נשלטת על ידי מערכת העצבים שלך. מידה מסוימת של רוק היא בדרך כלל שוחררה ללא הרף. המראה, הריח או המחשבה על אוכל יכול גם לעורר בלוטות הרוק שלך.

כדי לעבור המזון מהפה אל הוושט אתה חייב להיות מסוגל לבלוע. הלשון שלך עוזרת לדחוף מזון לחלק האחורי של הפה. ואז הקטעים לריאות הקרובים ואתה מפסיק לנשום לזמן קצר. האוכל עובר לוושט. הריר משחרר הוושט לשמן מזון. שרירים לדחוף ארוחת מטה לכיוון הבטן.

הקיבה היא איבר דמוי j נמצא בין הוושט תריסריון. כאשר ריק, זה בערך באותו גודל כמו נקניק גדול. הפונקציה העיקרית היא לעזור לעכל את המזון שאתם אוכלים. עיקר תפקידם האחר של הקיבה הוא לאחסן מזון עד במעיים הוא מוכן לקבל אותה. אתה יכול לאכול ארוחה מהר יותר מאשר המעיים שלך יכולים לעכל את זה.

עיכול כרוך שבירת מזון לחלקים הבסיסיים ביותר שלה. זה יכול אז להיספג דרך הקיר של המעי אל זרם הדם והובל סביב הגוף. רק מזון לעיסה אינו משחרר חומרים מזינים החיוניים, כך אנזימים נדרשים.

הקיר של הקיבה יש כמה שכבות שונות. השכבות הפנימיות מכילות בלוטות מיוחדות. בלוטות אלה לשחרר אנזימים, הורמונים, חומצה וחומרים אחרים. הפרשות אלה מהווים מיץ קיבה, הנוזל נמצא בבטן.

שרירים ורקמות אחרות מהווים את השכבות החיצוניות. כמה דקות אחרי האוכל נכנסו לקיבה השרירה בתוך קיר הבטן מתחילה חוזה (להדק). זה יוצר גלים עדינים של תוכן הקיבה. זה עוזר לערבב את המזון עם מיץ קיבה.

בעזרת שרירי שלה, בבטן ואז דוחף כמויות קטנות של מזון (הידועה כיום בשם chyme) לתוך התריסריון. בבטן יש שני סוגרים, אחד בתחתית ואחד בחלק העליון. Sphincters להקות של שרירים ליצור טבעת. כאשר הם מתכווצים הפתיחה, השליטה נסגרה. זה מפסיק chyme הולך לתוך התריסריון לפני שהוא מוכן.

עיכול של מזון נשלט על ידי המוח שלך, מערכת עצבים והורמונים שונים שפורסמו במעיים. עוד לפני שאתה מתחיל לאכול, אותות מנסיעת המוח שלך באמצעות עצבים אל הבטן. זה גורם מיץ קיבה להשתחרר כהכנה מזון המגיעים. לאחר האוכל מגיע לקיבה, קולטנים (תאים מיוחדים אשר לזהות שינויים בגוף) לשלוח אותות משלהם. אותות אלה גורמים לשחרור של מיץ הקיבה יותר התכווצויות שרירים יותר.

כאשר מזון מתחיל להיכנס תריסריון זה מגדיר את הקולטנים שונים. קולטנים אלה שולחים אותות כי להאט את התנועות שריריות להפחית את כמות מיץ קיבה שנעשה על ידי הקיבה. זה עוזר לעצור את התריסריון להיות עמוסה עם chyme.

תריסריון, מעי צם ואת המעי שמרכיבים את המעי הדק. החלק הראשון של התריסריון מקבל מזון מהקיבה. כמו כן מקבל מרה מן הכיס המרה דרך צינור המרה, ואנזימי לבלב שנעשו על ידי תאים בלבלב דרך צינור הלבלב. אנזימי לבלב יש צורך לשבור ולעכל מזון. מרה, אם כי לא הכרחי, עוזרת בעיכול מזונות שומניים. תאי בלוטות בציפוי של המעי דק גם מייצרים מיץ מעיים המסייע לעיכול. התכווצויות בקיר לסייע המעי הדק לערבב מזון לנוע לאורכו.

המעי הדק יש גם תכונות מיוחדות המסייעות להגדיל את כמות החומרים המזינים נספג על ידי הגוף. השכבה הפנימית של המעי הדק יש מ'במה שמכונה villi. אלה הם מבנים זעירים דמויי אצבע עם כלי דם קטנים בפנים. הם מכוסים על ידי שכבה דקה של תאים. בגלל שכבה זו היא רזה, היא מאפשרת את החומרים המזינים שוחררו על ידי עיכול להיכנס הדם. רוב של חומרים מזינים חשובים החיוניות לגוף נספגים בנקודות שונות של המעי הדק.

בעקבות ב מן המעי הוא המעי הגס. החלק הפנימי של המעי הגס הוא רחב יותר מאשר המעי הדק. הוא אינו מכיל villi, ובעיקר סופג מים. חיידקים במעי הגס גם לעזור עם בשלבים הסופיים של העיכול. לאחר chyme כבר במעי הגס עבור 3-10 שעות הוא הופך להיות חצי מוצק. הסיבה לכך היא כי רוב המים הוסר. שרידים אלה ידועים כיום בשם צואה.

תנועות של השרירים נמצא לעזרה המעי הגס לעכל את chyme ולעבור צואה לכיוון פי הטבעת. כאשר צואה נמצאת הרקטום, הקירות למתוח הרקטום. מתיחה זו מפעילה קולטנים מיוחדים. קולטנים אלה שולחים אותות דרך העצבים אל חוט השדרה. חוט השדרה מסמן חזרה את שרירי פי הטבעת, הגדלת הלחץ על הסוגר הראשון של פי הטבעת. הספינקטר השני, או חיצוני של פי הטבעת נמצא תחת שליטה רצונית. זה אומר שאתה יכול להחליט אם אתה תפתח המעיים שלך או לא. יש ילדים צעירים ללמוד לשלוט זה במהלך גמילה מחיתולים.

מנגנון העיכול

מה עושה בטן? כמה הפרעות של המעי.
מה עושה בטן? כמה הפרעות של המעי.

מ באינטרנט האנטומיה של גריי
אינטרנט: www.bartleby.com/107/241.html

פיזיולוגיה אנושית / מערכת העיכול

מתוך ויקיספר, התוכן-פותח את הספרים אוספים
אינטרנט: http://en.wikibooks.org/wiki/Human_Physiology/The_gastrointestinal_system

מאמרים נבחרים