מערכת הרבייה של הגבר

עלון זה נותן סקירה קצרה של מערכת הרבייה של הגבר.

אברי ומבנים של מערכת הרבייה של הגבר לתת לגברים את היכולת להפרות ביצית של אישה (ביצה) לייצר תינוק.

כמה איברים ומבנים שונים שמרכיבים את מערכת הרבייה של הגבר. אלה כוללים את האשכים, שבו זרע נעשה, כמה צינורות (צינורות) שבו זרע מאוחסן, ואת הפין. הפין יש צינור יחיד בשם השופכה; זה משחרר הוא זרע ושתן. כמו כן, נכללים במערכת הרבייה של הגבר הם בלוטות המין אביזר, הכוללים בלוטת הערמונית שלפוחית ​​הזרע. בלוטות אלה הופכים נוזלים מיוחדים, אשר מתווספים זרע כפי שהוא נוסע דרך הצינורות. יחד הנוזל המכונה זרע.

הורמונים הם עשו גם על ידי חלקים של מערכת הרבייה של הגבר.

האשכים להתחיל לפתח בתוך חלל הגוף הפנימי תינוק גדל (עובר). כחודשיים לפני תינוק זכר נולד, האשכים מתחילים לרדת אל שקי האשכים. כיוון שהן מחוץ חלל הגוף העיקרי האשכים הם קרירים מעט. הבדל זה בטמפרטורה עוזר ייצור זרע.

הפין מכיל השופכה, עובר משותף של שתן וזרע. ישנם שלושה חלקים עיקריים של הפין - השורש, גוף העטרה. השורש הוא החלק מחובר בבטן התחתונה. גופתו של הפין מורכב סוג הספוגי של רקמות, אשר מתנפח כאשר הדם נכנס במהלך זקפה. העטרה היא האזור מעט גדול יותר לקראת סוף הפין מכילה פתיחת השופכה.

מאמרים קשורים

מערכת הרבייה של הגבר. מהי מערכת הרבייה של הגבר?
מערכת הרבייה של הגבר. מהי מערכת הרבייה של הגבר?

הפונקציה העיקרית היא לתת לגברים את היכולת להפרות ביצית של אישה על ידי הפקה והולכה זרע. האשכים גם להפוך הורמונים אשר לעזור לגברים לפתח את המאפיינים קשורים שהוא זכר. זה כולל את חלוקת שיער הערווה, הגדלה של הפין העמקה של הקול.

במהלך גיל ההתבגרות, רמות של הורמונים מסוימים במוח מתחילים לעלות. שינויים אלו גורמים לעלייה בייצור ושחרור של שני הורמונים מבלוטת יותרת המוח - luteinising הורמון (LH) והורמון מגרה זקיק (FSH). (בלוטת יותרת המוח היא בלוטה קטנה בבסיס המוח. זה גורם הורמונים שונים המשתחררים למחזור הדם, כולל LH ו- FSH.) LH בדם גורם לתאים באשכים להפוך ולשחרר טסטוסטרון, הורמון אחר. חלק טסטוסטרון זה מקבל המרה לצורה אחרת. יחד, שתי צורות של עזרה טסטוסטרון לפתח ולהגדיל את הפין איברי מין זכריים אחרים. טסטוסטרון גם עוזר לעודד רקמות שרירות ואת צמיחת שלד ולהעמיק את הקול הגברי.

FSH וטסטוסטרון לעבוד יחד כדי לעורר את האשכים לייצר זרע. כל תא זרע לוקח בין 65-75 ימים כדי ליצור, ו כ -300 מיליון מיוצרים מדי יום. בתוך אשכי זרע נעשה מבנים הנקראים הראשונית באבוביות. בחלק העליון לחלק האחורי של כל אשך הוא יותרת האשך, אשר מאחסן הזרע.

מובילים מן יותרת האשך הוא הזרע הזרע. זרע זרע נושא זרע אל הפין. כדי לעשות זאת, זרע הזרע עובר לתוך החלל הפנימי של הגוף. עובר קרוב שלפוחית ​​השתן, זרע הזרע בסופו של דבר נכנס בלוטת הערמונית שבו הצינור הופך השופכה.

בלוטת הערמונית נמצא ממש מתחת לשלפוחית ​​השתן (ראה תרשים). זה בדרך כלל בערך בגודל של ערמונים. בלוטת הערמונית הופכת נוזל מיוחד אשר מתווסף זרע במהלך השפיכה. שלפוחית ​​הזרע גם להוסיף נוזל הזרע במהלך השפיכה.

התערובת של זרע, נוזל ערמונית נוזל מתוך שלפוחית ​​הזרע נקראת זרע. אודות 60-70% מנפח של הזרע מגיע שלפוחית ​​הזרע. השופכה (הצינור אשר המשלוחים שתן וזרע) עובר באמצע של הערמונית.

כאשר מגורה מינית, מספר שינויים מתרחשים בתוך הפין. העורקים לספק את הפין להרחיב מאפשרים יותר דם להיכנס הרקמות שלה. הגידול בתזרים דם גורם לפין להגדלה. תזרים הדם הנוסף בתוספת אותות מהשינויים במערכת וכימי העצבים לגרום זקף. שפיכה (ההתכווצויות משחררות זרע) היא פעולה רפלקס, מה שאומר שהוא אינו נשלט באופן מודע. במסגרת פעולת רפלקס, פתיחת מנקזת השלפוחית ​​סגורה. משמעות הדבר היא כי שתן לא ישוחרר באותו זמן כמו הזרע. היקף זרע שפיכה טיפוסית היא בין 2.5-5 מיליליטר (מ"ל) עם יותר מ -20 מיליון זרעונים לכל מ"ל.

אברי המין הגבריים

מ באינטרנט האנטומיה של גריי
אינטרנט: www.bartleby.com/107/258.html

הפיזיולוגיה האנושית / מערכת הרבייה של הגבר

מה יש בה, במערכת הרבייה של הגבר לעשות? איך מפעילים את מערכת הרבייה של הגבר עובד?
מה יש בה, במערכת הרבייה של הגבר לעשות? איך מפעילים את מערכת הרבייה של הגבר עובד?

מתוך ויקיספר, התוכן-פותח את הספרים אוספים
אינטרנט: http://en.wikibooks.org/wiki/Human_Physiology/The_male_reproductive_system

מאמרים נבחרים