בלוטת יותרת המוח

עלון זה נותן סקירה קצרה של בלוטת יותרת המוח ואת ההורמונים זה עושה.

מאמרים קשורים

בלוטת יותרת המוח. מהי בלוטת יותרת המוח?
בלוטת יותרת המוח. מהי בלוטת יותרת המוח?

בלוטת יותרת המוח היא האנדוקרינית (יוצר הורמונים) בלוטה. זה חלק אחד של מערכת שליח מיוחד, עוזר להסדיר מגוון רחב של פונקציות של הגוף. בלוטת יותרת המוח עוזרת לשלוט בפונקציות של הגוף על ידי שחרור הורמונים (שליחים כימיים מיוחדים) לתוך זרם הדם שלך. הורמונים אלה מועברים בדם שלך היעד שלהם. הנה הוא בדרך כלל לגרום לשחרור הורמון שני. היעד יכול להיות מתמחה או בלוטות אנדוקריניות או סוגים אחרים של רקמות גוף כגון קבוצות של תאים.

בלוטת יותרת המוח נקראת לעתים קרובות הבלוטה משום שהיא שולטת כמה הורמונים משחררים אחרות בלוטות כגון שחלות, יותרת כליה ובאשכים.

בערך בגודל של אפונה, בלוטת יותרת המוח נמצאת בבסיס המוח, מאחורי גשר האף. בלוטת יותרת המוח הוא מאוד קרוב לחלק אחר של המוח, הנקרא היפותלמוס.

בלוטת יותרת המוח בנוי משני חלקים עיקריים: הקדמי (חזית) יותרת המוח ואת האחורי של בלוטת יותרת המוח (חזרה). שני חלקים אלה לשחרר הורמונים שונים מיקוד בחלקים שונים של הגוף.

איפה בלוטת יותרת המוח נמצאת? איך מפעילים את בלוטת יותרת המוח עובד?
איפה בלוטת יותרת המוח נמצאת? איך מפעילים את בלוטת יותרת המוח עובד?

הגוף שלך נמצא במצב של שינוי מתמיד. קצב הלב שלך, את לחץ הדם ואת חום הגוף כל שינוי בתגובה למה שאתה עושה ואת הסביבה שלך. הגוף שלך מערכות מיוחדות כי כל זמן לפקח על אלה תפקידים חיוניים אחרים. לא רק מערכות אלה חייבות לעקוב אחר שינויים, הם חייבים גם להגיב ולעזור לגוף להחזיר את האיזון. אחת המערכות הללו כרוכים ההיפותלמוס ובלוטת יותרת המוח.

ההיפותלמוס מקבל מידע ממקורות רבים על הפונקציות הבסיסיות של הגוף שלך. היא משתמשת במידע שהיא מקבלת כדי לעזור לווסת פונקציות אלה. אחת הדרכים ההיפותלמוס עושה זאת כרוכה שליטת בלוטת יותרת המוח. ההיפותלמוס עושה זאת באמצעות הורמונים משלה לתקשר עם יותרת המוח.

בין דברי פיקוח על ידי ההיפותלמוס היא רמת הורמונים שונים בדם. ההיפותלמוס יש תאים מיוחדים אשר מקבלים מידע מהגוף מציין וכמה מכל הורמון נמצא בזרם הדם. כאשר הורמונים אלה לרדת מתחת לרמה מסוימת זה מגרה את ההיפותלמוס לשחרר הורמונים. הורמונים אלה לנסוע בלוטת יותרת המוח, מתנהגים כמו האות אל יותרת המוח לייצר אחד או יותר של ההורמונים שלה. ההורמונים המיוצרים על ידי בלוטת יותרת המוח משתחררים לזרם הדם. דם משלוחי הורמוני יותרת המוח כדי בלוטות אנדוקריניות אחרות, כגון בלוטת התריס.

ההורמונים של בלוטת יותרת המוח בלוטת עשויים אז לעורר בלוטות אנדוקריניות היעד שלהם כדי לייצר הורמונים משלהם. הורמונים המיוצרים באופן מקומי אלה לעשות את העבודה בפועל של הסדרת הגוף שלך. לדוגמא, הורמונים המיוצרים על ידי בלוטת התריס להגדיל את קצב חילוף החומרים של הגוף. במקרים מסוימים, רמות גבוהות של הורמונים המיוצרים באופן מקומי לעצור את ההיפותלמוס ובלוטת יותרת המוח משחררים יותר של ההורמונים שלהם. עיקרון זה נקרא משוב שלילי, והיא מונעת רמות ההורמון להתרומם גבוה מדי.

בלוטת יותרת המוח הקדמית מייצרת הורמונים מסדירים מגוון רחב של פעילויות גופניות, מצמיחת הרבייה. אם הורמון הוא שוחרר על ידי בלוטת יותרת המוח הקדמי נשלט על ידי ההיפותלמוס. ישנם לפחות שבעה הורמונים שונים המופרשים על ידי בלוטת יותרת המוח הקדמית. בלוטת יותרת המוח האחורית מייצרת רק שני הורמונים.

בלוטת יותרת המוח הקדמית עושה ומשחרר כמה הורמונים
הורמון שפורסם מטרה עיקרית פונקציה
הורמון אדרנוקורטיקוטרופי (ACTH) בלוטת יותרת הכליה מגרה את בלוטת יותרת הכליה לייצר קורטיזול. קורטיזול חשוב בשליטת מטבוליזם, רמות סוכר בדם ואת לחץ דם. זה גם סוכן אנטי דלקתי, ומסייע לגוף להתנגד מדגיש מסוים כגון דימום או צום.
הורמון מגרה זקיק (FSH) שחלות (נשים)

אשכים (גברים)
מגרה את השחלות לייצר ביצית (ביצה) להפריה. כמו כן גורם לעלייה בהורמון אסטרוגן.

מגרה את האשכים לייצר זרע.
הורמון הגדילה (GH) תאים שונים רבים של הגוף השפעת הידועה ביותר אצל ילדים היא להגדיל את הגובה. אצל מבוגרים וילדים זה עוזר לשלוט בכמות השריר והשומן בגוף. זה גם עוזר לרפא פציעות וזה מקדם את המערכת החיסונית.
הורמון מחלמן (LH) שחלות (נשים)

אשכים (גברים)
מפעיל ביוץ - השחרור מה תהיה ביצית (ביצה) מוכן להפריה.

מגרה תאים באשכים לייצר טסטוסטרון
מלנוציט-הורמון מגרה (MSH) מוח? תפקידו המדויק בבני אדם אינו ידוע. זה עלול להשפיע על פעילות המוח; כאשר יותר מדי קיים, הוא עלול לגרום מחשיך של העור.
פרולקטין שדיים יחד עם הורמונים אחרים, פרולקטין מגרה את השדיים לייצר חלב.
הוא נמצא גם אצל נשים שאינן בהריון. גברים גם יש פרולקטין, אך תפקידו אינו מובן היטב.
תירוטרופין (TSH) בלוטת התריס TSH מגרה את בלוטת התריס לייצר הורמונים משלה, triiodothyronine (T3) ו תירוקסין (T4).
הורמונים אלה מסייעים לשלוט תפקודי גוף רבים, לרבות קצב לב, טמפרטורת חילוף חומרים.בלוטת יותרת המוח האחורית עושה ומשחרר רק שני הורמונים
הורמון שפורסם מטרה עיקרית פונקציה
הורמון נוגד השתנה (ADH) כליות מפחיתים את ייצור השתן. (הוא גורם ליותר מים מסוננים דרך הכליות יוחזר בדם. זה מקטין את כמות השתן.)
ADH גם גורם לעלייה בלחץ הדם.
אוקסיטוצין השדיים והרחם מגרה התכווצות של הרחם (רחם) במהלך הלידה. עוזר שדי לשחרר חלב.

Cerebri היפופיזה

מ באינטרנט האנטומיה של גריי
אינטרנט: www.bartleby.com/107/275.html

פיזיולוגיה אנושית / המערכת האנדוקרינית

כמה הפרעות של בלוטת יותרת המוח. מידע נוסף מפורט יותר מקוון חינם זמין.
כמה הפרעות של בלוטת יותרת המוח. מידע נוסף מפורט יותר מקוון חינם זמין.

מתוך ויקיספר, התוכן-פותח את הספרים אוספים
אינטרנט: http://en.wikibooks.org/wiki/Human_Physiology/The_endocrine_system

מאמרים נבחרים