טיפים שיעזרו לכם להפסיק לעשן

הפסקת עישון זה לא קל. להלן מספר טיפים אשר עשויים לעזור לך להפסיק לעשן. בסוף העלון ישנם פרטים של משאבים נוספים שעשויים לסייע.

טיפים שיעזרו לכם להפסיק לעשן. הכינו רשימה של סיבות למה אתה רוצה להפסיק.
טיפים שיעזרו לכם להפסיק לעשן. הכינו רשימה של סיבות למה אתה רוצה להפסיק.

השווה את אפשרויות הטיפול לגמילה מעישון בעזר בקצרה החלטה.

הכינו רשימה של סיבות למה אתה רוצה להפסיק, ולשמור אותם איתך. להתייחס אליהם כאשר הפיתוי להאיר. מומלץ לקרוא עלון נפרד בסדרה זו, המכונה 'עישון - העובדות'. זה נותן את הסיבות לכך שעישון כך מזיקים מפרט את היתרונות של עצירה.

קבע תאריך להפסקה, ולהפסיק לחלוטין. (יש אנשים שמעדיפים את הרעיון של צמצום הדרגתי. עם זאת, מחקרים הוכיחו כי אם אתה מעשן סיגריות פחות מהרגיל, אתה צפוי לעשן יותר של כל סיגריה, ורמות ניקוטין להישאר כמעט זהה. לכן, היא בדרך כלל הטובה ביותר להפסיק אחת ולתמיד מן תאריך קבוע.)

ספר לכולם שאתה הפסקת עישון. חברים ובני משפחה לעתים קרובות לתת תמיכה ועשויה לעזור לך. עישון על ידי אחרים במשק הבית עושה לוותר יותר. במידת הצורך, לנסות להשיג בני הבית האחרים שמעשנים, או חברים שמעשנים, להפסיק לעשן בעת ​​ובעונה אחת. מאמץ קבוצתי עשוי להיות קל יותר מאשר ללכת את זה לבד.

היפטר מאפרות, מצתים, וכל סיגריות.

להיות מוכן כמה תסמיני גמילה. כשאתה להפסיק לעשן, אתה צפוי לקבל תסמינים אשר עשויים לכלול: בחילה (הרגשת בחילה), כאבי ראש, חרדה, עצבנות, השתוקקות, ופשוט הרגשה איומה. תסמינים אלה נגרמים על ידי חוסר הניקוטין כי הגוף שלך נעשה שימוש כדי. הם נוטים לשיא לאחר 12-24 שעות, ולאחר מכן בהדרגה להקל על 2-4 שבועות.

להקדים שיעול. זה נורמלי שיעול של מעשן להחמיר בעת להפסיק לעשן (כמו דרכי הנשימה "לחזור לחיים"). אנשים רבים אומרים כי זה גורם להם להרגיש יותר גרוע לזמן מה לאחר הפסקת עישון והופך אותם מתפתה מחדש עישון. להתנגד לפיתוי הזה! השיעול בדרך כלל מקל בהדרגה.

להיות ער למצבים שבהם אתה הסיכוי הטוב ביותר לרצות לעשן. בפרט, שתיית אלכוהול קשורה לעיתים קרובות עם כושלת בניסיון להפסיק לעשן. אתה צריך לשקול לא שותה אלכוהול הרבה בשבועות הראשונים לאחר הפסקת עישון. נסה לשנות את השגרה שלך עבור בשבועות הראשונים. לדוגמה, לא הולכים לפאב לזמן מה אם זה מקום מפתה לעשן ולשתות אלכוהול. כמו כן, אם תה וקפה שתייה הם זמנים קשים, נסו לשתות בעיקר מיץ פירות ושפע של מים במקום.

קח יום אחד בכל פעם. סמן את כל יום מוצלח על לוח שנה. תראו את זה כאשר אתה מרגיש מתפתה עשן, ואומר לעצמך שאתה לא רוצה להתחיל הכל מהתחלה.

להיות חיובי. אתה יכול להגיד לאנשים שאתה לא מעשן. תוכלו להריח טוב יותר. אחרי כמה שבועות אתה אמור להרגיש טוב יותר, לטעום את האוכל שלך יותר, שיעול פחות. יהיה לך יותר כסף. אולי לשים בצד את הכסף, אשר היית בילה על סיגריות, על פינוקים.

מזון. יש אנשים לדאוג לעלות במשקל כשהם להפסיק לעשן, כמו התיאבון עשוי לשפר. צופה גידול בתיאבון, ולנסות לא להגדיל מזונות שומניים או ממותקים כמו חטיפים. נסה מסטיק ללא סוכר ופירות במקום.

אל תתייאשו אם לא תצליח. ותסביר למה הרגשת שזה היה יותר קשה באותו זמן מסוים. זה יגרום לך בפעם הבאה חזקה. בממוצע, אנשים בסופו של דבר להפסיק לעשן עשו 3 או 4 ניסיונות קודמים.

עצור מרפאות עישון זמינות על שירותי הבריאות. יש להם הצלחה טובה לעזור לאנשים להפסיק לעשן. הרופא עשוי להפנות אותך לאחד אם אתה להוט להפסיק לעשן אבל מתקשה לעשות זאת.

תרופות שונות יכולות להגדיל את הסיכוי שלך על הפרישה. אלה כוללים טיפול בתחליפי ניקוטין (NRT) אשר מגיע כמו החניכיים, תרסיסים, טלאים, גלולות, טבליות, ו משאפים. אתה יכול לקנות NRT ללא מרשם. כמו כן, תרופות המכונה bupropion (השם המסחרי "Zyban® ') ו varenicline (השם המסחרי" Champix®') יכול לעזור. אלה זמינים על מרשם. ראה עלונים נפרדים בשם "עישון - טיפול בתחליפי ניקוטין ',' עישון - עוזר להפסיק עם Bupropion 'ו' עישון - עוזר להפסיק עם Varenicline '.

מאמרים קשורים

צא - צדקה המסייע לאנשים להפסיק לעשן Quitline: 0800 00 22 00 אינטרנט: www.quit.org.uk

Smokefree - מידע מתוך NHS
עישון חינם קו סיוע 0800 022 4 אינטרנט 332: www.smokefree.nhs.uk
לקבלת עזרה וייעוץ על הפסקת עישון, ולפירוט השירות להפסיק לעשן NHS המקומי.

מאמרים נבחרים