סטרואידים מקומיים

סטרואידים מקומיים הן תרופות המשמשות לטיפול במספר רב של מצבים שגורמים דלקת - למשל, אקזמה, פסוריאזיס, קדחת השחת, אסטמה. הם יכולים להיות מיושמים על העור, העיניים והאף כמו גם להיות בשאיפה לריאות, או מוכנס לתוך פי הטבעת. כאשר הם משמשים בדרך הנכונה יש להם מעט מאוד תופעות לוואי, ויש להם הרבה פחות תופעות לוואי מאשר סטרואידים דרך הפה (טבליות סטרואידים).

סטרואידים מקומיים. תרסיסים וטיפות אף.
סטרואידים מקומיים. תרסיסים וטיפות אף.

סטרואידים (הידוע גם בשם קורטיזון או סטרואידים) הם הורמונים המתרחשים באופן טבעי בגוף. תרופות סטרואידים הן מעשה ידי אדם והם דומים להורמונים הטבעיים פורטו בגוף. הסוג של סטרואידים המשמשים לטיפול במחלות נקרא סטרואידים. הם שונים מה סטרואידים אנבוליים אשר כמה ספורטאים השרירנים להשתמש. סטרואידים אנאבוליים יש השפעות שונות מאוד.

סטרואידים מקומיים זמין בבריטניה כוללים: alclometasone, betamethasone, Budesonide, clobetasone, diflucortolone, fluocinolone, fluticasone, fludroxycortide, הידרוקורטיזון, mometasone, ו פרדניזולון.

הם באים מותגים שונים. סטרואידים מקומיים זמינים כמו קרמים, משחות, קרמים, נרות, טיפות אף עיניים ואוזניים, תרסיסי אף משאפים לריאות. היה כל מיני תכשירי סטרואידים אקטואליים משולבים גם עם תרופות אחרות כגון תרופות אנטיבקטריאלי נגד פטריות.

סטרואידים מקומיים בעיקר לעבוד על ידי הפחתת דלקת בחלק של הגוף הם מוחלים. הם גם עובדים על ידי:

 • דיכוי המערכת החיסונית של הגוף.
 • חסימת דנ"א שנעשה.
 • חסימת היסטמין כימי הנקרא משתחרר במהלך תגובה אלרגית.

עלון זה נותן סקירה כללית של סטרואידים מקומיים, כוללים תופעות הלוואי האפשריות העיקריות שלהם, כמו גם מידע חשוב אחר אם אתה משתמש בסטרואידים מקומיים. ישנם עלונים נפרדים בשם סטרואידים מקומיים עבור אקזמה ו יחידות אצבע על סטרואידים מקומיים.

יש הרבה סוגים ומותגים של סטרואידים אקטואליים. עם זאת, הם מקובצים בדרך כלל לארבע קטגוריות בהתאם כוחם - מתונות, בינוני חזקות, חזקות מאוד חזקות. ישנם סוגים שונים וסוגים בכל קטגוריה. לדוגמא,% הידרוקורטיזון קרם 1 קרם סטרואידים נפוץ מסווגים כחומר סטרואידים אקטואליים קלים. ככל שגדל הכח (העצמה), השפעה יותר יש לו על הפחתת דלקת אבל הסיכון הגדול יותר של תופעות לוואי משימוש ממושך.

סטרואידים מקומיים ניתנים לטיפול במספר רב של מצבים. כמה דוגמאות כוללות תנאים המשפיעים על:

 • עור, כגון אקזמה, דלקת עור ממגע, ופסוריאזיס.
 • האף, כגון נזלת אלרגית (חסום, מגרד, נזלת), פוליפים באף (נפיחויות שאינם סרטניים הגדלים בתוך האף או הסינוסים), ו קדחת השחת.
 • ריאות, כגון אסטמה, ומחלת ריאות חסימתית כרונית ( COPD ) - שבו זרימת האוויר אל הריאות מוגבלות.
 • עיניים, כגון דלקת של העין שעלולה להתרחש לאחר שיש לך ניתוח עיניים, פציעה לעין או אלרגיה המשפיעה על העין.
 • אוזן, כגון דלקת אוזניים (דלקת של תעלת האוזן).
 • גוט, כגון דלקת של הגורם הבטן ידי קוליטיס כיבית, מחלת קרוהן, ו proctitis (דלקת של הרקטום).

איזה כוח של סטרואידים אקטואליים רושמת תלוי לבעיה מטופלת, ו עד כמה חמור המצב הוא. לדוגמה, אם יש לך פסוריאזיס חמור, הרופא יכול לרשום סטרואיד חזק יותר כגון betamethasone. אבל, אם יש לך דלקת עור עדין או פסוריאזיס על הפנים שלך, סטרואיד אקטואלי חלש רושם בדרך כלל - למשל, הידרוקורטיזון 1%.

קרמי סטרואידים מקומיים המכילים גם תרופה נגד פטריות לפעמים מוכתבים אם יש לך זיהום פטרייתי כמו גם דלקת. קרמי סטרואידים המכילים תרופה אנטיבקטריאלי שייקבעו אם יש לך זיהום חיידקים של העור, כמו גם דלקת.

אם יש לך אסטמה הוא חשב שכל סטרואידים בשאיפה יעילים כמו אחד אחר. זהו גם המקרה של תרסיסים לאף סטרואידים אקטואליים המשמשים קדחת שחת. הרופא, האחות או הרוקח תדון איזה סוג של סטרואיד לשאיפה או ספריי סטרואידים הוא הכי טוב בשבילך.

הקרמים הם בדרך כלל טובים ביותר לטפל באזורים לחים או בכי של עור. משחות בדרך כלל טובות ביותר לטפל באזורים של עור אשר הם יבשים או מעובה. קרמים עשויים להיות שימושיים כדי לטפל באזורי שעיר כמו הקרקפת.

באיזו תדירות סטרואידים מקומיים מוחלים יהיה תלויים בתנאים שיש לך עד כמה חמור זה. עבור רוב התנאים, סטרואידים מקומיים בדרך כלל מיושמים או בשימוש פעם או פעמיים ביום. לדוגמה, אנשים שיש להם אקזמה או פסוריאזיס בדרך כלל להחיל קרמים או משחות שלהם סטרואידים פעם או פעמיים ביום; אנשים הסובלים מאסטמה בדרך כלל להשתמש במשאף סטרואידים שלהם פעמיים ביום.

כמה סטרואידים מקומיים ניתן ליישם לעתים קרובות יותר. לדוגמה, טיפות עיניים dexamethasone חלים בדרך כלל 4-6 פעמים ביום אם יש לך דלקת של העין.

למידע נוסף, ראה את העלון שמגיע עם התרופה שלך.

מה הם סטרואידים אקטואליים? אילו סוגים של סטרואידים מקומיים יש?
מה הם סטרואידים אקטואליים? אילו סוגים של סטרואידים מקומיים יש?

רוב הרופאים מעדיפים לרשום סטרואידים מקומיים עבור קצר פרק הזמן ככל האפשר, בפרט, אלה נמרחו על העור. הסיבה לכך היא כי סטרואידים מקומיים יכולים להיות מספר תופעות לוואי. עם זאת, משך הטיפול תלוי בדרך כלל לבעיה מטופלת ו עד כמה חמור המצב הוא. יש אנשים שצריכים להשתמש בסטרואידים מקומיים בטווח הארוך (למשל, משאפי סטרואידים המשמשים אסתמה או COPD). אנשים אחרים ייתכן שיהיה צורך רק כדי להשתמש בהם במשך כשבוע (למשל, עבור דרמטיטיס קלה). יש אנשים שצריכים להשתמש בהם במשך חודשים (למשל, קרם לטיפול בפסוריאזיס או תרסיס נגד קדחת השחת).

אם אתה משתמש בסטרואידים אקטואליים חזקים במשך תקופה ארוכה של זמן אתה בדרך כלל יהיה צורך להפחית את הכמות אתה משתמש על פני תקופה של שבועות ולאחר מכן להפסיק. לדוגמא, אם אתה כבר משתמש בקרם סטרואידים חזק לטיפול בפסוריאזיס. הסיבה לכך היא כי כאשר הוא עצר פתאום המצב שלך עלול לחזור במהירות. אם סטרואידים מקומיים בלבד שימשו במשך זמן קצר הם בדרך כלל ניתן לעצור בפתאומיות.

אתה יכול לקנות כמה סטרואידים מקומיים. לדוגמה, עבור דרמטיטיס, אתה יכול לקנות את הקרם סטרואידים בשם הידרוקורטיזון 1% מבית המרקחת שלך. אין ליישם את זה על הפנים שלך, אלא אם הרופא שלך אמר לך לעשות זאת. זאת, משום שהיא עלולה לעורר אקנה או רוזציאה (מחלת עור המשפיעה על הפנים). אתה יכול גם לקנות כמה תרסיסים לאף סטרואידים לטיפול קדחת השחת - למשל, beclometasone תרסיס האף תרסיס לאף fluticasone.

רוב האנשים שמשתמשים בסטרואידים מקומיים ואין להם תופעות לוואי, או מעט מאוד. איך אתה צפוי להיות תופעות לוואי תלוי כמה זמן אתה משתמש את התרופה, עד כמה משמשת או להחיל, ואיך חזק הסטרואידים הם.

לא ניתן למנות את כל תופעות הלוואי כאן, אבל מפורט להלן הם חלק מהיותר הנפוץ יותר חשוב. לקבלת רשימה מלאה של תופעות לוואי לראות את העלון שמגיע עם התרופה שלך.

 • קרמים ומשחות - שריפה ודוקרת עלולים להתרחש בימים הראשונים אבל בדרך כלל להשתפר אחרי זה. תופעות לוואי אחר דווח כולל: לדילול של העור, סימני מתיחה קבועים, דלקת עור אלרגית ממגע, אקנה, רוזצאה, ואת צמיחת שיער באתר של יישום. עם זאת, יותר רציני של אלה שבדרך כלל משפיע רק עליך אם אתה משתמש בקרם סטרואידים חזק או חזק מאוד או משחה לתקופות ארוכות.
 • תרסיסים לאף וטיפות - יובש וגירוי של האף, כמו גם דימום מהאף דווחו. ייתכן שיהיה צורך להפסיק תרסיס לאף שלך לזמן מה אם כל אלה מתרחשים. תופעות לוואי אחרות כוללות: אדמומיות של העור, פריחה, גרד, כאב ראש. מספר אנשים דיווחו כי חוש הריח והטעם שלהם מופר לאחר שימוש בסטרואידים האף.
 • טיפות עיניים - גדלו לחץ בתוך העין, הקטרקט, וראייה מטושטשת דווחה. ראייה מטושטשת מנקה מהר מאוד לאחר באמצעות טיפות עיניים. אנשים באמצעות טיפות עיניים סטרואידים הם גם נוטים יותר יש דלקות עיניים ודלקות.
 • אינהלציה - קיכלי הפה, דלקת פה, וצרידות (במיוחד עם מינון גבוה) דווחה. בנוסף, צפצופים לאחר שימוש בסטרואידים בשאיפה יכול להתרחש אבל זה מאוד נדיר ובדרך כלל מתון. אם הצפצופים הם חמורים, הסטרואידים יש להפסיק ואתה צריך לדבר עם הרופא שלך.

כמה סטרואידים אקטואליים מקבלים דרך העור לתוך זרם הדם. הסכום הוא בדרך כלל קטן ובדרך כלל לא גורם לבעיות, אלא אם סטרואידים מקומיים חזקים משמשים באופן קבוע על שטחים גדולים של העור. החשש המרכזי הוא עם ילדים זקוקים קורסים תכופים של סטרואידים מקומיים חזקים. סטרואידים יכולים להשפיע על הצמיחה. לכן, ילדים זקוקים קורסים חוזרים ונשנים של סטרואידים מקומיים חזקים צריכים פיקוח הצמיחה שלהם.

אם אתה חושב שיש לך כבר א-תופעת לוואי לאחת התרופות שלך אתה יכול לדווח על כך על תכנית הכרטיס הצהובה. אתה יכול לעשות את זה באינטרנט בכתובת האינטרנט הבאה: www.mhra.gov.uk/yellowcard.

בתכנית-הכרטיס הצהוב משמשת לייצור רוקח, רופאים ואחיות מודעים לתופעות לוואי לא חדש כי תרופות עלולות לגרום. אם ברצונך לדווח על תופעות לוואי, תצטרך לספק מידע בסיסי על:

 • The-תופעת לוואי.
 • השם של התרופה אשר אתה חושב גרם לזה.
 • מידע על אדם שיש לו תופעת לוואי.
 • פרטי הקשר שלך כמו הכתב של הלוואי.

זה מועיל אם אתה צריך תרופה שלך - ו / או את העלון שמצורף אליו - איתך בזמן שאתה למלא את הדו"ח.

מאמרים נבחרים

 • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
 • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
 • אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא…
 • סרטן הפין הוא נדיר בבריטניה. ברוב המקרים לפתח אצל גברים מעל גיל 50. הסיבה אינה…