הפרשות מהנרתיק ו דימום נרתיקי

הפרשות מהנרתיק ו דימום נרתיקי נפוצים אצל רוב הנשים. רוב הזמן התופעות הללו הן חלק מהמחזור רגיל של שינויים חודשיים עבור נשים. סיבות שכיחות פריקה נורמלי דימום חריג הן כדלקמן.

פיסיולוגי: זהו שינויים הקשורים המחזור החודשי הרגיל שלך (נקודה). לאחר יצרו ביצה (סביב יום 14), ייתכן שתבחין כי אתה חייב שיהיה לך הרבה יותר ליחה הנרתיק שלך. זה בדרך כלל נמשך עד המחזור מתחיל. זוהי תופעה רגילה והיא נגרמת על ידי ההורמונים בגוף. סוג של פרשה זו הוא בדרך כלל ברור אין ריח מגעיל.

באופן דומה, כאשר הינך בהריון, יש לך הרבה הורמון זה אותו בגופך. נשים רבות להבחין שיש להם בפריצה רגילה כבדה במהלך הריון.

אצל בנות תינוק קטנות, הפרוק (ולפעמים דימום) יכול להיגרם על ידי השפעת הורמוני אמותיהם. זו מתרחשת רק אצל תינוקות, כמו ההורמונים משפיעים על התינוק בזמן שהם נמצאים ברחם.

גוף זר: זה משהו בתוך הנרתיק כי הוא בדרך כלל לא שם. ילדים צעירים לפעמים לשים צעצועים קטנים שם והם לא יכולים להוציא אותם החוצה. בנשים הגוף הזר הנפוץ ביותר הוא טמפון נשכח.

מחלות המועברות במגע מיני ללא: אלה הם סוגים של פריקה אשר נגרמים על ידי זיהומים. לא מועבר במהלך קיום יחסי מין.

  • וגינוזיס חיידקים (BV): זהו גורם נפוץ ועושה פריקה, לעתים קרובות עם ריח מורגש. BV אינו זיהום המועברות במגע מיני. הוא נגרם על ידי גידול יתר של חיידקים רגילים בתוך הנרתיק. הסימפטומים הם בדרך כלל קלים, ו BV יכול לנקות ללא טיפול. ניתן לטפל במקרים אחרים עם אנטיביוטיקה. ראה עלון נפרד בשם וגינוזיס חיידקי לקבלת פרטים נוספים.

  • תראש (קנדידה): זו היא הגורם השכיח השני הכי של הפרשות מהנרתיק. (הסיבה הנפוצה ביותר של פרשות מנרתיק היא וגינוזיס חיידקי - לעיל.) הפריק מ קיכלי היא בדרך כלל קרם לבן ועבה למדי, אבל הוא לפעמים דומע. זה יכול לגרום לגרד, אדמומיות, אי נוחות או כאב סביב החלק החיצוני של הנרתיק. הפריקה מ קיכלי אינה נוהגת להריח. חלק מאנשים יכולים לקבל קצת כאב או אי נוחות בזמן קיום יחסי מין או בעוד במתן שתן אם יש להם קיכלי. ראה עלון נפרד בשם קיכלי נרתיקים לקבלת מידע נוסף.

המועברת באמצעות מגע מיני זיהומים (מחלות המועברות במגע מיני): סימפטומים של מחלות המועברות במגע מיני יכול להשתנות. להלן תסמינים ניתן לחפש: הפרשות מהנרתיק; דימום נרתיקים לא נורמלי; פצע, כיב, פריחה, או גוש שמופיעה סביב הנרתיק, הפות או פי הטבעת; אתם מקיימים יחסי מין או כאב כאב כאשר בעת שתן. הזיהומים הנפוצים ביותר בגרימת הפרשות מהנרתיק הם כלמידיה, זיבה Trichomonas. הם מכוסים בפירוט רב יותר את העלון הנפרד שנקרא מחלות המועברות במגע מיני.

סיבות נדירות של פריקה: לפעמים פוליפים על צוואר הרחם יכול לגרום לפריקה. פוליפ הוא תג בשרני של עור. הם בדרך כלל ניתן לראות כאשר הרופא או האחות שלך בוחן אותך. הם מוסרים בקלות (זה הסיכוי הטוב ביותר להיעשות בבית החולים) והם בדרך כלל לא סרטניים.

חלק מסוגי הסרטן כגון סרטן הרחם וסרטן צוואר הרחם יכול גם לגרום לפריקה. לעתים קרובות יש סימפטומים אחרים וזה יהיה מאוד יוצא דופן יש פריקה כמו הסימפטום העיקרי של סרטן זה.

הפרשות מהנרתיק ו דימום נרתיקי. מחלות המועברות במגע מיני ללא.
הפרשות מהנרתיק ו דימום נרתיקי. מחלות המועברות במגע מיני ללא.

כמה מחלות עור כגון ליכן פלנוס דרמטיטיס וחזזיות יכול גם לגרום הפרשות מהנרתיק. יש להם גם סימפטומים אחרים איתם. הנפוץ ביותר הוא גירוד. הרופא עשוי לבחון לך להרגיע אותך לגבי הגורמים הנדירים האלה.

מאמרים קשורים

מה קורה במהלך תקופה?

במשך כמה ימים בכל חודש יש איבוד דם מהנרתיק. כמות איבוד דם משתנה מתקופה לתקופה, ו מאישה לאישה. יש כמה נשים הפסד כהה מועט, יש כמה הפסד כבד שהינה אדום בהיר. לפעמים קרישי מועברות, במיוחד אם הנזק הוא כבד. לפעמים יש שברי קשקש קטנים עם דם הווסת. כמות נורמלית של איבוד דם במהלך כל התקופה הוא בין 20 ל 60 מ"ל. (זה בערך 4 עד 12 כפיות.) דימום יכול להימשך עד שמונה ימים, אבל חמישה ימים הם ממוצעים. הדימום הוא בדרך כלל כבד ביותר בימים הראשונים. כמה כאב (כאבי מחזור) בבטן התחתונה נפוץ ונורמלי.

דימום מהנרתיק, אשר קורה בערך כל חודש, לפעמים נקרא התקופה שלך. החל לקבל דימום ווסתי הוא חלק מתהליך ההתבגרות לנערות. תקופות בדרך כלל מתחילות להתרחש בערך באותו הזמן כמו שינויים אחרים לקרות לגוף, כגון מתחיל לפתח שדי או לגדל שיער ערווה. הגיל הממוצע להתחיל תקופות הוא 13, אבל זה נורמלי להתחיל בכל עת בין הגילאים 11 ו 15. מספר קטן של בנות יכול להתחיל לפני או אחרי זה. תקופות להמשיך עד גיל המעבר, שהיא בדרך כלל בין הגילאים 45 ו -55.

לפרטים נוספים ראה קראו עלון נפרד תקופות וכמה בעיות תקופה.

תקופות כבדות

תופעה זו שכיחה. קשה למדוד דם אובדן במדויק. תקופות נחשבות כבדות אם הן גורמות דברים כגון: צפה; הצורך בהגנה סניטרית כפולה; שריה של המצעים; עובר קרישים; או אם אורח החיים הרגילים שלך מוגבל בגלל דימום כבד. גש לרופא אם הווסת שלך לשנות ולהיות כבדים יותר בעבר. ישנם גורמים שונים של תקופות כבדות. עם זאת, אצל רוב הנשים, הסיבה היא ברורה ואין חריגות של הרחם או הורמונים.

טיפול יכול להפחית תקופות כבדות, והוא טפל ביתר פירוט עלון נפרד שנקראות תקופות כבדות (מנורגיה).

דימום בזמנים נורמליים

אם יש לך דימום נרתיקים בזמנים מלבד התקופות הצפויות שלכם, כדאי לראות רופא. זה כולל אם הדימום מתרחש אחרי שיש לך סקס, או לאחר גיל המעבר.

מה הם הגורמים השכיחים של הפרשות מהנרתיק? וגינוזיס חיידקי (BV).
מה הם הגורמים השכיחים של הפרשות מהנרתיק? וגינוזיס חיידקי (BV).

דימום לאחר קיום יחסי מין גם נקרא דימום אחרי משגל. זה יכול להיות בגלל צוואר הרחם (צוואר הרחם) הוא כואב ודלקתי. זה יכול לעשות את זה יותר סביר לדמם אחרי קיום יחסי מין. הסיבות הנפוצות ביותר לכך הן זיהומים - כגון כלמידיה - ושינויים הורמונליים.

דימום בין התקופות שלך (דימום intermenstrual) יכול להתרחש גם. יש לכך מספר סיבות. הם כוללים זיהומים או פוליפים. פוליפים הם גושים בשרניים קטנים שיכול להתרחש על צוואר הרחם או בתוך חלל הרחם.

דימומים פריצת דרך הם דימומים קטנים המתרחשים בחודשים הראשונים לאחר התחלת את הגלולה למניעת הריון. הם בדרך כלל להתיישב על פני כמה חודשים.

המרווח בין תקופות יכול להשתנות אצל חלק מהנשים. מחזור לא סדיר עשוי להצביע על כך שאתה לא מבייץ כל חודש, ואת יתרת ההורמונים הנשיים עשויה להיות מוטרדת. גש לרופא אם הווסת שלך להיות לא סדירה בשנים הצעירות שלך. עם זאת, מחזור לא סדיר נפוץ בשנים שקדמו גיל המעבר.

תקופות אשר עוצרים (amenorrhoea)

הריון הוא הסיבה הנפוצה ביותר עבור תקופות להפסיק אם אתה מתחת לגיל 50 שנים. אם יש לך דימום נרתיקי בהריון שלך, אתה צריך לראות את הרופא שלך.

עם זאת, אין זה נדיר להחמיץ את התקופה המוזרה בלי שום סיבה נראית לעין. אבל, זה לא רגיל להחמיץ מכמה תקופות אלא אם הינך בהריון. מלבד הריון, גורמים אחרים תקופות לעצור כוללים מתח, ירידה במשקל, פעילות גופנית יותר מדי (רץ למרחקים ארוכים, וכו '), בעיות הורמונים לגיל מעבר. ככלל, עדיף לראות רופא אם הווסת שלך להפסיק במשך מספר חודשים ללא הסבר. כמו כן, לראות רופא אם הווסת שלך עוד לא התחילה בכלל עד גיל 16.

גיל המעבר הוא התקופה האחרונה שלך. תופעה זו מתרחשת מכיוון, ככל שמתבגרים, השחלות מפסיקות לייצר ביצים. הם גם עושים פחות אסטרוגן (ההורמון הנקבי העיקרי). זה קורה בדרך כלל סביב 52 שנים של גיל בבריטניה. המנופאוזה היא אחת זה יקרה לפני גיל 45 שנים, אבל זה נדיר. ישנם תסמינים אחרים כי נשים רבות יכולות להיות כאשר הם עוברים את גיל המעבר. הנפוץ ביותר הוא גלי חום. ראה עלון נפרד בשם גיל מעבר HRT לקבלת מידע נוסף.

אם יש לך דימום לאחר עברת את גיל המעבר שלך, אתה צריך לראות את הרופא שלך.

מה עליי לעשות אם יש לי דימום חריג או הפרשות מהנרתיק?

אתה צריך ללכת לראות את הרופא שלך. הם ישאלו אותך על הדפוס של הדימום שלך. הם ירצו לדעת איך השתמשת לדמם ואיך זה השתנה.

הם ישאלו על כמה כבד הדימום הוא. אם יש לך דימום כבד הם ישאלו על קרישים והצפות. צפה היא כאשר אתה יכול להרגיש שטף של דם יורד. ייתכן שלפעמים לדמם על הבגדים שלך או את הסדינים בלילות. הרופא ירצה לדעת על זה.

הם ירצו לדעת אם אתם נוטלים תרופות כלשהן - זה כולל אלה ייתכן קנו בתוך בריאות או חנות צמחים. לפעמים אלה יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות מרשם כגון הגלולה למניעת הריון.

הם עשויים לשאול על חיי המין שלך. זה כדי לנסות לחזות כיצד סביר הוא כי ייתכן שיהיה זיהום. הם ישאלו על אמצעי מניעה ואם אתה משתמש בקונדום. שימוש בקונדום הוא מגן מפני מחלות המועברות במגע מיני.

עבור מחלות אלו הרופא יהיה לך מושג טוב של מה לא בסדר רק על ידי מדבר איתך, אז הבדיקה אינה הכרחית. אחרת הם עלולים לשאול לבדוק אותך. הנכם רשאיים לבקש המלווה בזמן שאתה נבחן - גם אם הוא רופא נשי. הם יבקשו ממך להסיר בגדים שלך מהמותניים ומטה. אם אתה לובש חצאית רופפת, ייתכן שתהיה עליך רק להסיר את התחתונים שלך. תתבקש לשכב על הגב על ספת הבדיקה. הם עשויים לבחון אותך עם שתי אצבעות בתוך הנרתיק שלך. זה יכול להגיד להם כמה גדול בבטנך היא ואם הרחם רך.

לפעמים הרופא עשוי גם להשתמש במכשיר הנקרא ספקולום. זה הולך לתוך הנרתיק שלך. זה בעדינות פותח את הנרתיק ומאפשר צוואר הרחם כדי לראות (בחלק העליון של הנרתיק). הם יוכלו לראות בפליטה ולקחת מדגם בספוגית. זה יכול להישלח למעבדה כדי לומר להם אם זיהום כלשהו גרם פריק. הם גם יוכלו לראות את כל אזורים או פוליפים פצע על צוואר הרחם.

כשהרופא יש את כל התוצאות, הם ידונו איתך אם אתה צריך כל וחקירות נוספות כגון בדיקת אולטרסאונד, או אם אתה צריך לראות רופא מומחה - רופא נשים.

לעתים קרובות, הרגעה עשויה להיות מספיק.

מאמרים נבחרים

  • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
  • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
  • אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא…
  • סרטן הפין הוא נדיר בבריטניה. ברוב המקרים לפתח אצל גברים מעל גיל 50. הסיבה אינה…