דליתי

דלה הוא כמו דליות של הוורידים הקטנים ליד אשך אחד או שני האשכים. זה בדרך כלל לא גורם סימפטומים. זה עלול לגרום לחוסר נוחות בתוך מספר קטן של מקרים. עובדה שיש ברשותנו דלו נחשבת להגדיל את הסיכוי להיות עקר, אבל רוב הגברים עם דליתי אינם עקרים. טיפול בדרך כלל לא נחוץ, כמו רוב הגברים אין לי שום סימפטומים או בעיות שנגרמו על ידי דלה. במידת הצורך, ניתוח יכול לנקות דליתי. אם הם עקרים, מחקרים מראים, כי הטיפול של דלית סביר לרפא את הפוריות. עם זאת, השקפה זו שנויה במחלוקת, אם אתה עקר ויש לי דלה, עדיף לדבר על זה עם מומחה אשר יהיה מעודכן על מחקרים עדכניים וחשיבה בתחום זה.

דליתי הוא אוסף של ורידים מוגדלים (מורחבים) (כלי דם) בתוך שק האשכים. זה קורה ליד ומעל testis אחד או שני האשכים (אשכים).

הוורידים המושפעים הם אלה כי נסיעות וצינור הזרע. חבל הזרע כמו צינור שיעביר מכל testis לכיוון הבטן התחתונה. אתה יכול להרגיש את חבל הזרע מעל כל testis בחלק העליון של שק האשכים. חבל הזרע מכיל את זרע הזרע (הצינור שנושא זרע מהאשכים אל הפין), כלי דם, כלי הלימפה, והעצבים.

בדרך כלל, אתה לא יכול לראות או להרגיש את הוורידים וצינור הזרע שנושאים את הדם מהאשכים. אם יש לך דלה, הוורידים להיות גדולים יותר (הם להגדיל או להרחיב) וזה גורם להם בולט יותר. הדבר דומה דליות הרגליים. גודלו של דלית יכול להשתנות. דליתי גדול שנאמר לפעמים להיראות ולהרגיש כמו שקית של תולעים בתוך שק האשכים.

וריקוצלה נפוץ. אודות 1 ב -7 גברים מפתחת דליתי - בדרך כלל בין הגילאים 15 ו 25. כמחצית המקרים דליתי נמצא בצד השמאלי. בשנת קצת פחות ממחצית המקרים יש אחד משני הצדדים. במספר קטן של מקרים זה רק בצד ימין. הסיבה שרוב להתרחש בצד שמאל בגלל מסלול שונה הוורידים שמאל להוציא של שק האשכים לעומת ימין.

דליתי. מהו דלה?
דליתי. מהו דלה?

וריקוצלה הם בדרך כלל ללא כאבים בדרך כלל לגרום שום סימפטומים. מספר קטן של גברים מושפעים לב תחושת גרירה או אי נוחות קלה מן הדלית שלהם. זו עלולה להתרחש רק בסוף יום, במיוחד אם אתה על הרגליים כל היום. גודלו של דליתי משתנה ממקרה למקרה. חלק לא ניתן לראות, רק שהוא חש. חלקם גדולים ניתן לראות בקלות. אם לשכב, את הדם מתנקז ורידים משם ואת דליתי אולי נראה להיעלם. לעמוד, הכביד יגרום לדם שוב ואת דלית מופיע שוב.

ברוב המקרים, הסיבה ורידים להתרחב בגלל השסתומים של ורידים קטנים בתוך שק האשכים אינם מתפקדים היטב. יש שסתומים חד כיווניים במרווחים לאורך הוורידים. השסתומים הפתוחים על מנת לאפשר לדם לזרום לכיוון הלב, אבל קרוב כאשר זרימת דם מאטה לעצור דם זורם לאחור.

אם שסתום אלה אינם פועל היטב, דם יכול לזרום אחורה (עקב כוח משיכה) ברכה בחלק התחתון של הווריד לגבש דלה. (זה דומה לאופן שבו דליות יוצרים ברגליים.)

לא ברור מדוע השסתומים אינם פועלים היטב.לעיתים נדיר, דלה עלול לפתח אם יש חסימה של ורידים גדולים גבוהים בחלל הבטן. הזאת מחזירה בלחץ על הורידים קטן בשק האשכים אשר לאחר מכן להגדיל. זה עשוי רק להתרחש אצל גברים מעל גיל 40. לדוגמה, אם דליתי מפתחת פתאום אדם מבוגר, זה עשוי להצביע על גידול של הכליה פתח אשר לחיצה על ורידים.

אבל יש להדגיש, הרוב המכריע של וריקוצלה לפתח אצל בני נוער וגברים צעירים אינו בשל מצב חמור.

בדרך כלל לא. כשלעצמן הם בדרך כלל לא מזיקים. סיבות לדאגה כוללות את הפעולות הבאות:

סיבה אפשרית של פוריות

מי מקבל דלה? מהם התסמינים של דליתי?
מי מקבל דלה? מהם התסמינים של דליתי?

מחקרים הראו כי קיים שיעור גבוה יותר של בעיות פוריות אצל גברים עם דלה בהשוואה לאלו שאין להם דלה. הסיבה לכך אינה ברורה. תיאוריה אחת גורסת כי שהדם נקווה גורם טמפרטורה מעט גבוהה בשק האשכים מהרגיל. זה עשוי להפחית את המספר ואיכות הזרע שנעשה על ידי האשכים, מה שיכול להפחית פוריות. גם אם יש לך דליתי רק בצד אחד, שני האשכים יכול להיות מחומם על ידי כמות מוגברת של דם ונקווה ב ורידים מוגדלים.

עם זאת, רוב הגברים עם וריקוצלה אינם עקרים. זה פשוט כי הסיכוי עקר להיות הוא גדל אם יש לך דלה.

אשך קטן

אם דליתי גדול מתפתח נער, האשכים בצד של דליתי לא יכול לפתח ככל שניתן היה לצפות. האשכים עלולים בסופו של דבר להיות קטן יותר מרגיל. זה עשוי לתרום פוריות מדי.

התפרצות פתאומית של דלה ב גבר מבוגר

לעתים נדיר ביותר, דלה מתפתח במהירות כסימפטום של סתימה של וריד גדול בבטן (ראה לעיל). זה בדרך כלל היה להתרחש רק אצל גברים מעל גיל 40.

בדרך כלל לא. רוב וריקוצלה להתרחש אצל גברים צעירים ובריאים. האבחנה נעשית על ידי בדיקה של רופא. דלה קשור במקרים מסוימים של אי פוריות. לכן, בדיקת זרע עשוי להתבקש לספק אם אתה חלק מזוג נחקרת פוריות. במצב הנדיר של דליתי פיתוח ראשון גבר מעל גיל 40, אז בדיקות כדי לבדוק סיבה בסיסית אפשרית עשויה להיות מומלצת. כמו כן, דלה ימני צדדי בודד יוצא דופן. במקרה זה, ייתכן שיהיה עליך כמה בדיקות כדי לשלול כל סיבה יוצאת דופן.

אין טיפול פעיל נדרש ברוב המקרים

מה גורם וריקוצלה? האם וריקוצלה רציני?
מה גורם וריקוצלה? האם וריקוצלה רציני?

אם דליתי גורם ללא תסמינים או בעיות, אז זה עדיף להשאיר לבד. אם יש רק אי נוחות קלה אז תחתונים תומכים (ולא תחתונים בוקסר) עשוי לעזור להקל או למנוע סבל מיותר. אם דליתי מתפתח נער, אז הרופא עשוי רוצה לפקח על הצמיחה של האשכים. לדוגמא, מדידה שנתית של האשכים עשויה להיות מומלצת. זה עשוי לעזור להבהיר אם testis לא גדל לגודלה המלא.

הטיפול עשוי להיות מומלץ במצבים מסוימים

לדוגמה, הטיפול עשוי להיות מומלץ אם יש לך אי נוחות מתמשכת. כמו כן, הטיפול עשוי להיות מומלץ אם testis לא גדל כראוי נער עם דליתי.

הטיפול כרוך קשירה את הוורידים כי הם מוגדלים. שיטה נוספת של טיפול היא להשתמש בחומר מיוחד מוזרק לתוך הוורידים לחסום אותם. שתי השיטות הן בדרך כלל מוצלח. המנתח שלך ייעץ על היתרונות והחסרונות של טכניקות שונות.

עם זאת, לאחר טיפול מוצלח, יש כמה גברים ישנים של חודשים דליתי או שנים מאוחר יותר. הסיבה לכך היא כי הוורידים נשארו מאחור כדי לעשות את העבודה של לקיחת הדם מהאשכים עשויים עצמם להגדיל או להתרחב עם דם נוסף הם עכשיו יצטרכו לשאת. חזרה של המחלה ניתן לטפל באותו אופן כמו בפעם הראשונה.

כנראה שלא - אבל יש על זה ויכוח. במשך שנים רבות היה נהוג לחשוב כי טיפול דלה ב איש עקר יגביר את הסיכוי שלו להיות פורה שוב. מחקרים הראו כי, לאחר הטיפול, ספירת הזרע לעתים קרובות משפרת. זה הונח כדי להגדיל את הסיכוי של פוריות. מחקרים אחדים עשו לציין פוריות, שניתן להרחיבו עם טיפול.

עם זאת, ניתוח גדול האחרון של מחקרים (סקירת Cochrane המצוטטים להלן) מסתכל בנושא זה. הסקירה מצאו כי אין ראיות טובות לומר פוריות כי הוא גדל על ידי טיפול. אבל, כמה מומחים הם קריטיים של ניתוח זה וטוענים כי יש צורך במחקר נוסף כדי לברר אם טיפול דלה משפר פוריות. אז, זה נושא שנוי במחלוקת. אם אתה לא פוריות, המומחה שלך ייעץ על מחקר עדכניים וחשיבה הקשורים לבעיה זו.

וזיכרו, רוב הגברים עם דליתי אינם עקרים.

מאמרים נבחרים

  • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
  • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
  • אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא…
  • סרטן הפין הוא נדיר בבריטניה. ברוב המקרים לפתח אצל גברים מעל גיל 50. הסיבה אינה…