Neoplasia תוך אפיתל Vulval

אם יש לך מגירוד בלתי פוסק של הפות, או כל תסמין עמיד אחר של הפות, ואז גש לרופא. זה עלול להיות מצב הנקרא neoplasia תוך אפיתל vulval (VIN). זהו מצב עור של הפות. זה לא סרטן. עם זאת, זה מסווג כחומר מצב טרום סרטני, כמו בכמה VIN נשים (לאחר מספר שנים) עלול להתפתח סרטן פות. VIN יכול להשפיע על כל אישה, אבל הוא נדיר מתחת לגיל טיפול 40. לנקות VIN בדרך כלל מומלצת. מטרות הטיפול כוללות כדי להקל על תסמינים, ועל מנת למנוע את התפתחות המחלה לתוך סרטן פות.

הפות היא אזור איברי המין החיצוני של הנקבה. זה כולל:

 • השפתיים הגדולות. אלה הם, למעשה, קפל גדול של עור.
 • השפתיים הקטנות. אלה הם יותר קפלים עדינים של עור רק בתוך השפות הגדולות.
 • הדגדגן - איבר קטן מעורב עם עוררות מינית.
 • בלוטות זעירות, שהבולט להיות בלוטות ברתולין.
 • כניסת השופכה - הצינור שדרכו שתן מועבר משלפוחית ​​השתן.
 • הכניסה לנרתיק.

neoplasia תוך אפיתל Vulval (VIN) הוא מחלת עור המשפיעה על הפות. מה שקורה זה התאים של העור של חלק או מספר חלקים, של הפות להיות נורמלי ולשנות בהופעתם. זה נקרא VIN כמו:

 • אמצעי Vulval המשפיע על הפות.
 • אמצעי Intra-אפיתל שהתנאי מוגבל בתוך תאי העור (אפיתל היא מילה רפואית את השכבה העליונה של העור).
 • ניאופלזיה צמיחה או התפשטות חריגה של תאים.
neoplasia תוך אפיתל Vulval. מהו neoplasia תוך אפיתל vulval?
neoplasia תוך אפיתל Vulval. מהו neoplasia תוך אפיתל vulval?

הערה: VIN אינו סרטן. Neoplasia המילה משמש לעתים כאשר מדברים של סרטן שונה אבל בהגדרה המחמירה שלה היא התפשטות חריגה של תאים. עם VIN התאים אינם סרטניים.

עם זאת, בזמן, התאים של VIN אצל חלק מהנשים מושפעות הופכים סרטניים. אז, VIN מסווג כחומר מצב טרום סרטני. (זה דומה תאים החריגים הנמצאים אצל חלק מהנשים הבאות הקרנת צוואר רחם - שבעבר נקרא מבחן משטח צוואר רחם התא הנורמלי כי ניתן למצוא במצב הזה הוא גם בדרך כלל טרום סרטני ולא ממש הסרטן..)

VIN יכול להתפתח בכל מקום על הפות. תיקון אחד, או יותר תיקון אחד VIN עלול לפתח בחלקים שונים של הפות.

VIN מתחלק (מסווג) לשלוש קבוצות:

 • VIN, סוג כרגיל. ישנם תתי סוגים שונים של זה, אבל עקרונית, הגורם לכל תת אלה קשורות וירוס הפפילומה האנושי (HPV).
 • VIN, סוג מובחן. זה הרבה פחות נפוץ מאשר VIN, סוג כרגיל. סוג זה הוא בדרך כלל לא קשורים HPV.
 • VIN, סוג מסווג. זה נדיר.

הערה: לפני 2004, VIN סווגה 1 VIN, 2 ו -3 אשר בערך אמורים קל, בינוני וקשה. האבחנה החדשה באה על בשנת 2004 כפי שהוסכם על ידי האגודה הבינלאומית לחקר מחלות Vulvovaginal (ISSVD). עם זאת, יש כמה מחלוקת בין המומחים באשר לשאלה האם ללכת יחד עם הסיווג החדש. כמה מומחים לשמור על VIN 1, 2, 3 סיווג. זה יכול להיות מבלבל! אבל, למען הפשטות, שאר בעלון זה ישתף פעולה עם סיווג ISSVD.

הגורם המדויק של VIN אינו ידוע. עם זאת, במקרים רבים מקושרים חזק אל וירוס הפפילומה האנושי (HPV). ישנם מעל 100 סוגים שונים (זנים) של HPV. שני סוגים, זנים 16 ו -18, קשורים בעיקר עם התפתחות ברוב המקרים של VIN. הקלד 31, ואולי גם כמה סוגים אחרים, עשויים גם להיות קשורים VIN. ישנם סוגים אחרים של HPV לגרום יבלות יבלות נפוצות. אלו סוגים של HPV אינם קשורים עם VIN.

סוגי HPV הקשורים VIN הם כמעט תמיד חלפו על ידי קיום יחסי מין עם אדם נגוע. דלקת עם אחד מן הסוגים האלה של HPV אינה נוהגת לגרום לסימפטומים. אז, אתה לא יכול לדעת אם אתה נגוע, או האדם אתם מקיימים יחסי מין עם נגוע, עם אחד מן הסוגים האלה של HPV. אצל חלק מהנשים, סוגי HPV המשויכים VIN להשפיע על תאים של הפות. זה גורם להם סיכוי גבוה יותר להיות נורמלי, ובהמשך גם (בדרך כלל שנים לאחר מכן) להפוך VIN.

הערה: זיהום HPV נפוץ מאוד. אבל, בתוך שנים, 9 מתוך 10 זיהומים ב- HPV ינקו לחלוטין מהגוף. בנוסף, גם אם הוא נשאר בגוף, רוב האנשים להידבק ב- HPV לא להמשיך לפתח VIN. אז, אם כי ברוב המקרים של VIN המשויכים HPV, רוב הנשים אשר נגועים ב- HPV אינן מפתחות VIN.

זיהום HPV כשלעצמו לא יכול לגרום במישרין VIN. יתכן כי גורמים אחרים נדרשים בנוסף HPV לגרום VIN. גורמים אחרים שעלולים ואולי לשחק תפקיד בגרימת VIN כוללים עישון וכל דבר מדכא את המערכת החיסונית.

VIN, סוג מובחן, מפתחת יותר נפוץ אצל נשים שיש להם מצב אחר vulval שנקרא sclerosus חזזיות vulval. כמו כן הוא לפעמים הקשורים מחלת עור בשם ליכן פלנוס. ראה עלונים נפרדים בשם "החזזית sclerosus 'ו' חזזית פלאנוס '.

למצב דומה VIN יכול להתרחש בחלקים סמוכים אחרים של הגוף. כשזה משפיע על צוואר רחם זה נקרא צוואר רחם תוך אפיתל neoplasia (CIN). זה הרבה יותר נפוץ ממה VIN, כפי שהוא מה חפש במהלך מבחן מיון צוואר הרחם (בדיקת משטח צוואר רחם בעבר בשם). neoplasia תוך אפיתל נרתיק (לשווא) וגידולי תוך אפיתל אנאליים (AIN) אינם שכיחים. הסיבה לרוב מקרה CIN, יהיר AIN הם חשבו גם להיות קשורים לזיהום על ידי HPV. אם יש לך VIN, יש לך גבוה יותר מאשר הסיכון הממוצע של גם בפיתוח אחד התנאים קשורים אחרים אלה.

VIN הוא נדיר (קשה לתת מספרים מדויקים). עם זאת, בשנים האחרונות את מספר המקרים נראה עולה בהדרגה. רוב הנשים המושפעות הן מעל גיל 40. הגיל הממוצע של אבחון הוא כ 45-50 שנים. אבל, לפעמים זה יכול להשפיע על נשים צעירות, לעתים רחוקות, יכול להשפיע על בני נוער אפילו.

לפעמים אין תסמינים ברורים, במיוחד כאשר היא מפתחת ראשונה. אז, אלא אם כן אתה בעצם מסתכל הפות שלך, אתה לא יכול לדעת VIN פיתחה. עם זאת, בסופו של דבר התסמינים בדרך כלל לפתח. מגירוד בלתי פוסק של הפות הוא התסמין הנפוץ ביותר. העקצוץ יכול להיות חמור. תסמינים אחרים שעשויים לפתח כוללים כאב, צריבה או עקצוץ הפות. קיום יחסי מין עלול להיות כואב.

VIN גם בדרך כלל גורם לשינוי המראה אל החלק הפגוע או החלקי של הפות. אלה כוללים תחומי אדמומיות, או אזורים לבנים של עור. לפעמים האזורים הנגועים של הפות לפתח הרים את התחומים של העור.

אז בקיצור, לראות רופא אם יש לך תסמיני vulval מתמשכים או מבחין בשינויים כלשהם על העור או מבנים של הפות. חלק מן התסמינים והסימנים הנ"ל יכול להיגרם על ידי תנאים אחרים שונים. אבל, רופא יוכל לבדוק אותך ולהעריך אותך. אם הרופא חושד VIN ואז הוא או היא להפנות אותך למומחה.

האבחון יוכל להיות מאושר על ידי ביופסיה של האזור הפגוע. ביופסיה אומרת מדגם קטן של עור vulval נלקח להיבדק במעבדה. הביופסיה נעשית בדרך כלל לאחר השימוש בהרדמה מקומית כדי להרדים את האזור להיות שנדגמו. תאי הביופסיה נבחנים תחת מיקרוסקופ כדי לחפש את התאים הטיפוסיים של VIN.

אם אינו מטופל, עלול VIN ללכת באופן עצמאי. עם זאת, ברוב המקרים של VIN לא ייעלמו. כמו כן, קיים סיכון כי VIN עלול להתפתח לסרטן של הפות בשלב כלשהו. רוב המקרים של VIN לא להתפתח לסרטן. עם זאת, לא ניתן לחזות באילו מקרים יהפכו סרטן, ואיזה לא. אם זה להתפתח לסרטן, בממוצע, זה לוקח מעל 10 שנים עבור VIN להתפתח לסרטן.

אז, בשל הסיכון לפתח סרטן, הטיפול הוא בדרך כלל מומלץ. עם זאת, אופציה לפעמים הנחשבת היא לשמור על VIN בהשגחה קבועה קרובה על ידי מומחה לטיפול רק אם בוצע שינויים כלשהם לתוך הסרטן לפתח.

מטרת הטיפול היא להסיר או להשמיד את כל הרקמה הפגועה. ישנן אפשרויות טיפול שונות. מומחה ייעץ על היתרונות והחסרונות של האפשרויות השונות. לדוגמא, הטיפול המומלץ עשוי להיות תלוי בגורמים כגון מידת VIN - אם זה רק באזור קטן אחד או שניים או יותר מקומות הפות, ואת תת הסוג המדויק של VIN שיש לך. טיפולים שעשויות להיות אפשרויות כוללים את הפעולות הבאות:

כירורגיה

מה גורם neoplasia תוך אפיתל vulval? כמה נפוץ neoplasia תוך אפיתל vulval?
מה גורם neoplasia תוך אפיתל vulval? כמה נפוץ neoplasia תוך אפיתל vulval?

טיפול נפוץ הוא שיש באזור או אזורים המושפעים להסיר על ידי פעולה. לפעמים, אם VIN הוא נרחב, הפות כולו מוסר (vulvectomy). שתל עור (עור שנלקח מאתר אחר בגוף) עשוי להיות נחוץ אם זה נעשה.

אבלציה לייזר

לייזר יכול להרוס את האזורים הנגועים של הפות. זה לא נעשה נפוץ בימים אלה כפי שהוא יכול להיות כואב, ויש שיעור גבוה להישנות לאחר טיפול זה.

טיפול פוטודינמי (PDT)

לטיפול זה, תרופה הוא גם למריחה על העור (מרוח על הפות) או שניתן כזריקה לתוך זרם הדם. התרופה נלקחת על ידי התאים החריגים היא רגיש לאור. כמה שעות לאחר מכן, אור לייזר קר האיר על תאים לא תקינים. הפעולה זו תפעיל את התרופה הרגישה לאור, אשר יש השפעה של להרוס את התאים הפגועים.

תרופות Imiquimod ודומה

Imiquimod היא תרופה שמגיעה כקרם. אתה להחיל אותו באופן מקומי (אתה למרוח אותו על לאזורים המושפעים) בכל יום במשך כמה שבועות. Imiquimod מסווג כחומר מתקנת תגובה חיסונית. משמעות הדבר היא כי זה מגביר בחלקים מסוימים של מערכת החיסון. איך הוא חשב לעבוד VIN גורס כי היא עשויה לשפר את המערכת החיסונית כדי לפטור את התאים הנגועים של HPV (דן קודם לכן). אז זה מאפשר התאים באזורים הנגועים של הפות חוזרים אט אט למסלולם. אחת מתופעות הלוואי היא imiquimod יכול לגרום לדלקת חלק מהנשים להפסיק את הטיפול כתוצאה של אי נוחות עקב דלקת.

תרופות דומות אחרות הם נחקרים. לדוגמה, אין כיום במשפט מחקר מסתכלים על ההשפעות של imiquimod ועוד תרופה בשם סידופוביר להעריך את השפעתם ואת תופעות לוואי בטיפול VIN. ראה כאן לפרטים: http://cancerhelp.cancerresearchuk.org/trials/a-trial-of-two-new-treatments-for-vulval-intraepithelial-neoplasia

היתרונות של PDT imiquimod (ותרופות דומות) היא כי, אם הם עובדים, לא היה משום שינוי במראה של הפות כפי שהיית מקבל עם הניתוח.

טיפולים כאמור לעיל שואפים לרפא את המצב. עם זאת, בינתיים, אתה יכול ליהנות טיפולים מרגיעים. לדוגמה, בעוד ממתינים לתוצאות של ביופסיות או שהמתינו לטיפול. אלה עשויים לעזור כדי להקל על כל גירוד או אי נוחות אבל לא לרפא את המצב. הרופא ימליץ לך להשתמש בקרם תפל מרגיע על הפות שלך. לפעמים קרם סטרואידים משמש שמטרתה להקל על דלקת או גרד. לפעמים במשחת הרדמה מקומית עשויה להיות מומלצת כדי להקל כאב.

היא גם טובה ביותר להימנע משימוש בסבונים, דאודורנטים, וכו ', על עור vulval כמו אלה יכולים להיות מעצבנים. כדי לשטוף הפות שלך אתה יכול להשתמש בקרם לחות תפל כמו משחה מתחלב במקום סבון. אתה יכול גם להשתמש בקרם לחות כדי להרגיע את האזור בתדירות הנדרשת.

כל הטיפולים הנ"ל יש סיכוי טוב סליקת VIN.

עם זאת, עם כל טיפול, אפילו אם היא מצליחה, יש סיכוי הוגן כי VIN יחזור בשלב כלשהו בעתיד. זו הסיבה, אם יש לך VIN, אתה צריך הערכות מעקב סדירות עם רופא, גם כאשר הטיפול היה מוצלח. זה בדרך כלל מינוי סקירה כל 6-12 חודשים. אבל, אם אתה מבחין כל סימפטומים או שינויי הפות שלך בין פגישות מעקב, גש לרופא בהקדם. אין להמתין למינוי שגרתי הבא.

המחקר ממשיך לקבוע איזה טיפול עשויה לתת את הסיכוי הטוב ביותר של תרופה וסיכוי לפחות מהישנות. כמו כן, לחפש חדשים, טיפולים טובים יותר. לדוגמה, בניסויים קליניים קטנים הביט שילוב טיפולים (imiquimod ואחריה שלוש מנות חיסון HPV, ו imiquimod בשילוב עם PDT) הראו תוצאות מבטיחות.

חיסון ה- HPV כבר הציג לאחרונה לנערות מגיל 12 בבריטניה. מחקרים הראו כי חיסון HPV בדרך כלל עובד טוב מאוד על מנת למנוע הדבקה ב- HPV. כפי שנאמר קודם לכן, זיהום HPV הוא גורם מרכזי בהתפתחות VIN. החיסון הוכח לעבוד טוב יותר עבור אנשים מקבלים את החיסון בגיל צעיר יותר, לפני שהם פעילים מינית, לעומת כאשר היא ניתנת למבוגרים.

סביר להניח כי מספר המקרים של VIN יפחית במידה ניכרת על ידי זמן הבנות שחוסן בבגרות מגיע כיום - הגיל שבו VIN בדרך כלל מתפתח.

עישון ו VIN

הוא חשב כי כימיקלים מזיקים מעישון סיגריות עלולים להתרכז בעור של הפות וצוואר הרחם, אשר יכול להגביר את הסיכון לפתח VIN והפרעות קשורות. אם אתה מעשן, לוותר מפחית את הסיכוי לפתח VIN. אם טופל VIN ואת המעשנת, הפסקת עישון יכול להפחית את הסיכון של VIN חוזר בעתיד. לדוגמה, מחקר אחד למסקנה כי נשים שהמשיכו לעשן לאחר טיפול VIN היו הרבה יותר לסבול ממחלות vulval מתמשך או חוזר לעומת לא מעשנים.

ארגון קמפיין מודעות Vulval

אינטרנט: www.vaco.co.uk
גדר מתוך כבוד לנשים אשר נאבק עם מחלות והפרעות vulval.

מאמרים נבחרים

 • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
 • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
 • אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא…
 • סרטן הפין הוא נדיר בבריטניה. ברוב המקרים לפתח אצל גברים מעל גיל 50. הסיבה אינה…