Didanosine (Videx)

Didanosine מאט את התקדמות מחלת האיידס.

זהו אחד של מספר תרופות אשר תצטרכו לקחת באופן קבוע.

Didanosine לא צריך לקחת קרוב ארוחות.

Didanosine נקשרה עם כמה תופעות לוואי חמורות. הרופא ידון איתך אלה לפני תחילת הטיפול.

סוג של רפואה רפואה תרופתית (מעכב transcriptase הפוך nucleoside)
משמש ל נגיף הכשל החיסוני האנושי (HIV) זיהום, אצל מבוגרים וילדים מעל גיל 6 שנים
המכונה גם Videx®
מועד אכלוס טבליות וכמוסות

Didanosine הוא תרופה תרופתית. הוא משמש עבור זיהום בנגיף הכשל החיסוני האנושי (HIV). הוא מאט את ההתקדמות של הידבקות ב- HIV, אבל זה לא תרופה. HIV הורס תאים בגוף, הנקראים תאי CD4 T. תאים אלה הם סוג של תאי דם לבנים הם חשובים כי הם מעורבים בהגנה על הגוף מפני זיהום. אם אינו מטופל, הזיהום HIV מחליש את המערכת החיסונית, כך הגוף שלך לא יכולה להגן על עצמה נגד חיידקים, וירוסים וחיידקים אחרים.

Didanosine שייכת לקבוצה של תרופות תרופתיות המכונות מעכבי טרנסקריפטאז הופכים nucleoside (NRTIs). היא ניתנת לצד מספר תרופות אנטי רטרו-ויראלי אחרים, כחלק מהטיפול המשולב. אם תיקח שלוש או יותר תרופות תרופתיות בעת ובעונה אחת הוא יעיל יותר מאשר לקחת אחת בלבד. אם אקח שילוב של תרופות שונות גם מפחית את הסיכון כי הווירוס יהפוך עמיד בפני כל תרופת פרט.

Didanosine מאט את ההתקדמות של הידבקות ב- HIV על ידי הפחתת כמות הנגיף בגוף. זה עוזר לשפר את המערכת החיסונית, מפחית את הסיכון מכם לפתח סיבוכים הקשורים עם זיהום HIV. זה ייקבע עבורך על ידי רופא מומחה.

תרופות מסוימות אינן מתאימות לאנשים עם תנאים מסוימים, ולפעמים תרופה ניתן להשתמש רק אם טיפול נוסף נלקח. מסיבות אלה, לפני שאתם מתחילים לקחת didanosine חשוב כי הרופא או הרוקח יודע:

 • אם הינך בהריון, מנסה עבור תינוק או מניקות.
 • אם יש לך בעיה בכליות או בכבד.
 • אם אי פעם היה לי דלקת בלבלב (דלקת של הלבלב שלך).
 • אם אתה מרגיש כל עקצוץ או כאב בזרועות או ברגליים, או אם יש לך איזו קהות באזורים אלה.
 • אם הינך נוטל תרופות אחרות. זו כוללת את כל תרופות שאתם נוטלים אשר זמינים לקנות ללא מרשם, כגון תרופות צמחיות ומשלימים.
 • אם עברת אי פעם תגובה אלרגית לתרופה.
 • לפני שתתחיל את הטיפול הזה, לקרוא את עלון המידע המודפס של היצר מבפנים החבילה שלך. הכרוז ייתן לך יותר מידע על didanosine ורשימה מלאה של תופעות לוואי אשר ייתכן שתיתקל מלקחת אותו.
 • קח didanosine בדיוק כמו הרופא שלך אמר לך. ייתכן שיתבקש לקחת מנה אחת או שתיים מדי יום. ישנם מספר של עוצמות שונות של הקפסולה didanosine. הרופא שלך יגיד לך שהוא מתאים לך. זה יודפס על התווית של החבילה להזכיר לך.
 • לבלוע כמוסות Videx® EC שלם עם כוס גדולה של מים. אל תפתחו את הכמוסות, מכיוון שהדבר עלול לצמצם עד כמה התרופה הגוף סופג.
 • אם אתה (או הילד שלך) נוטל טבליות Videx®, הלוחות חייבים להיות לעוסים היטב לפני שהם נבלעים. לחלופין, אתה יכול לקחת את הגלולות עוררה ל -30 מ"ל מים. במידת הצורך, ניתן להוסיף 30 מ"ל של מיץ תפוחים לתערובת לוח ומים כדי לשפר את הטעם.
 • נסו לקחת didanosine באותו פעמים בכל יום, שכן פעולה זו תסייע לך לזכור לקחת את זה. אתה צריך לקחת כל אחד המינונים שלך 'על קיבה ריקה'. אם הינך נוטל כמוסות, זה אומר שאתה צריך לקחת אותם שעתיים לפני הארוחה, או להמתין עד שעתיים לאחר מכן. אם הינך נוטל טבליות, לקחת אותם לפחות 30 דקות לפני הארוחה. הסיבה לכך היא כי הגוף סופג פחות didanosine לאחר ארוחה, כלומר את התרופה היא פחות יעילה.
 • אם שכחת ליטול תרופה זו, לקחת את זה ברגע שאתה זוכר. אם זה הזמן לקחת את המנה הבאה כאשר אתה זוכר, לדלג על המנה שנשכחה ופשוט לקחת את המינון כי הוא בשל. אין ליטול שתי מנות ביחד כדי לפצות על מנה שנשכחה.
 • שמור פגישות סדירות עם הרופא שלך, כך ההתקדמות שלך יכול להיות במעקב. אתה צפוי צריך בדיקות דם סדירות כדי לבדוק באיזו מידת התרופות שלך עובדות.
 • חשוב שתמשיך לקחת didanosine וטיפול תרופתי אחר באופן קבוע. זה יעזור למנוע את נגיף האיידס מלהפוך עמידים בפני תרופות אתה לוקח. גם אם אתה מתגעגע רק מספר קטן של מנות, הווירוס יכול להיות עמיד לטיפול.
 • אם אתם מפתחים זיהום זמן קצר לאחר שתתחיל את הטיפול הזה, ליידע את הרופא. כתוצאה לוקח didanosine, המערכת החיסונית שלך יכולה להתחיל נלחמת בזיהום אשר נכח לפני שהתחלת את הטיפול, אך ייתכן שלא היה מודע.
 • עקוב בקפידה כל עצה הרופא נותן לך על ביצוע מספר שינויים באורח החיים על מנת להפחית את הסיכון לגרימת נזק הלב וכלי הדם שלך. אלה עשויים לכלול הפסקת עישון, ואכילה בריאה ונטילת פעילות גופנית סדירה.
 • Didanosine נקשרה עם תופעות לוואי חמורות אצל אנשים מסוימים, שקיבלו אותה. אלה כוללים דלקת בלבלב (דלקת של הלבלב), ובעיה המכונית חמצת לקטית (שבו יש יותר מדי חומצה לקטית בדם). הסימפטומים הקשורים תופעות לוואי אלה מוצגים בסעיף הבא "יכול didanosine לגרום לבעיות? '. אם אתה מפתח באחת מהתופעות המפורטות להלן, עליך ליידע את הרופא שלך מיד, כפי שהם יכולים להחמיר, ואף עלול להיות סכנת חיים.
 • למרות טיפול עם תרופות אנטי רטרו-ויראלי עשוי להפחית את הסיכון שלך עובר HIV לאחרים דרך מגע מיני, זה לא לעצור את זה. חשוב כי אתה משתמש בקונדום.
 • אין זה נדיר עבור אנשים עם HIV להרגיש נמוכים או אפילו מדוכאים, במיוחד זמן קצר לאחר האבחנה כבר עשתה. אם יש לך רגשות של דיכאון אז אתה צריך לדבר עם הרופא שלך.
 • הרופא עשוי להמליץ ​​שהראיה שלך נבדקת מדי שנה. אם אתה מבחין שום בעיות עם הראייה שלך בין בדיקות אלה, אתה צריך לתת לרופא שלך יודע על זה.
 • אם אתה קונה כל תרופות, לבדוק עם רוקח שהם בטוחים לקחת עם didanosine. הדבר חשוב במיוחד אם אתם נוטלים טבליות didanosine, כמו אלה מכילים נגד צרבת שעלולה להפריע תרופות אחרות.
 • אם אתה נתקל ניתוח או טיפול שיניים, לספר את האדם בביצוע הטיפול אילו תרופות אתה לוקח.
 • טיפול HIV הוא לכל החיים. יש להמשיך ליטול didanosine אלא אם מומלצים אחרת, אפילו אם אתה מרגיש טוב. זאת על מנת לשמור על המערכת החיסונית שלך בריא.
 • יש אנשים אשר לקחו תרופות אנטי רטרו-ויראלי (במיוחד לאורך זמן) פיתחו מצב הנקרא נמק. זה מקום שבו כמה רקמת עצם מתה כי יש אספקת דם מופחתת אליו. זה יכול לגרום כאבי מפרקי כאבים, ולהוביל קשיים בתנועה. אם אתה מבחין כל התופעות הללו, לדבר עם הרופא שלך.

יחד עם השפעות מועילות, כל התרופות יכולות לגרום רצויות תופעות לוואי אם כי לא כל אחד חווה אותם. אלה בדרך כלל לשפר את גופך מסתגל התרופה החדשה, אבל לדבר עם הרופא או רוקח אם בכלל של תופעות הלוואי הבא להמשיך או להיות בעייתי.

תופעות לוואי נפוץ didanosine - אלה משפיעים סביב 1 ב 10 אנשים שלוקחים את התרופה הזו
מה אני יכול לעשות אם אני חווה את זה?
שלשול לשתות הרבה מים
Feeling או להיות חולה, כאבי בטן היצמד ארוחות פשוטות - להימנע ממזון עשיר או חריף. אם זה יימשך, לדבר עם הרופא שלך
כאב ראש שאל את הרופא או הרוקח להמליץ ​​על משכך כאבים מתאים
ונימול בידיים או ברגליים, או תחושות של חוסר תחושה לדבר עם הרופא שלך על זה
מרגיש עייף או חלש אין לנהוג או להשתמש בכלים או מכונה עד שאתה מרגיש טוב יותר. אם הבעיה נמשכת, לדבר עם הרופא שלך
פריחה בעור אם זה הופך להיות בעייתי, לדבר עם הרופא שלך

הרופא ידון עם לך את האפשרות של פחות נפוצים, אך חמורים יותר תופעות לוואי התרחשות, כגון דלקת לבלב או חמצת לקטית. דווח לרופא מייד אם אתה מפתח באחת מהתופעות הבאות.

 • הסימנים הנפוצים ביותר של דלקת בלבלב הם כאבי בטן, הרגשה או להיות חולה, חום, שחש ברע כלל.
 • הסימנים הנפוצים ביותר של חמצת לקטית מרגישים או להיות חולה, כאבי בטן, חוסר תיאבון, ירידה במשקל, מהר או מתנשף נשימה.

אם אתם חווים תסמינים אחרים אשר אתה חושב יכול להיות בגלל התרופה, לדבר עם הרופא או הרוקח.

 • שמור את כל התרופות מהישג ידם ואת מראה הילדים.
 • יש לאחסן במקום קריר ויבש, הרחק מן החום והאור ישירים.

בשום אופן אין ליטול יותר מאשר המינון שנקבע. אם אתה חושד כי אתה או מישהו אחר יכול נטלת מנת יתר של תרופה זו, ללכת התאונה לחדר המיון של בית החולים המקומי שלך בבת אחת. קח את המיכל איתך, גם אם הוא ריק.

תרופה זו מיועדת לך. לעולם אל תיתן את זה לאנשים אחרים, גם אם מצבם נראה זהה לשלך.

אין להשאיר מחוץ תאריך או תרופות לא רצויות. קח אותם המרקחת המקומית שלך אשר יהיה להיפטר מהם בשבילך.

אם יש לך שאלות על רפואה זו לשאול את הרוקח.

מאמרים נבחרים