נתרן risedronate

קח טבליות נתרן risedronate דבר ראשון אחרי שאתה קם בבוקר. לבלוע את הטאבלט עם כוס גדולה של מים רגילים, לפחות חצי שעה לפני שיש לך ארוחת בוקר. הישאר יושב זקוף לפחות 30 דקות לאחר נטילת גלולה.

בכל פעם שאתה לאסוף מרשם, הקפד ניתנו באותה עוצמה של מחשב הלוח כמו קודם. הסיבה לכך היא כי ישנם שלוש עוצמות של טבליות אלה.

אם אתה קונה כל תרופות, לוודא הרוקח יודע שאתה לוקח את הכדורים האלה, כמו כמה תרופות תמנענה נתרן risedronate לעבוד כראוי.

היגיינת שיניים טובה חשובה במיוחד עם טיפול זה - זה אומר שאתה חייב לצחצח שיניים באופן קבוע, ויש לבדוק קופצים שיניים שגרתיים.

סוג של רפואה בביספוספונטים
משמש ל מחלת פאג'ט של העצם
אוסטאופורוזיס
המכונה גם Actonel®; Actonel של פעם Week®; Actonel® קומבי (הכנה שילוב המכיל טאבלטים שקיות risedronate של סידן פחמתי ו colecalciferol)
מועד אכלוס טבליות

אתה תיקבע נתרן risedronate לטיפול אחד משני תנאים - תנאי עצם בשם מחלת פאג'ט של העצם, או אוסטאופורוזיס.

העצמות מושפעות במחלת פאג'ט חלשות מרגיל, ועלולות להתעוות ועשוי שבר (break) ביתר קלות מרגילה. עבור אנשים רבים, במחלת פאג'ט לא גורמת סימפטומים ואינו זקוק לטיפול. בשנת האנשים מפתחים סימפטומים, התסמין השכיח ביותר הוא כאב. בדרך כלל, זהו כאב עמוק אשר עשוי להיות גרועות בשעות הלילה. טיפול עם נתרן risedronate, עוזר להקל על הכאב.

Risedronate משמש גם כדי למנוע או לטיפול באוסטאופורוזיס. אוסטאופורוזיס היא מחלת עצם הגורמת העצמות שלך להיות פריך ושברירי, מה שהופך אותם נוטה הפסקות ושברים. במהלך החיים שלנו, רקמת עצם ישנה כל זמן נשברת גם ובמקומו עצם חדש. אחרי הגיל כ -35 שנים, העצם שלנו מתחיל לאבד צפיפות בגלל העצם ישן הולך לאיבוד מהר יותר מאשר עצם חדש יכול להחליף אותו. יש נשים בפרט בסיכון מוגבר לפתח אוסטאופורוזיס כי הם מאבדים חומר עצם במהירות לאחר גיל המעבר. נתרן risedronate מאט את הקצב שבו עצם ישן הולך לאיבוד. עצם חדש ממשיך להתבצע וזה מוביל לעליה בצפיפות עצם, אשר מפחית את הסיכון של עצמות ושברים שבורים. עצמות גם צריך סידן colecalciferol (ויטמין D3) כדי לסייע לשמור אותם חזק ובריא.

תרופות מסוימות אינן מתאימות לאנשים עם תנאים מסוימים, ולפעמים תרופה ניתן להשתמש רק אם טיפול נוסף נלקח. מסיבות אלה, לפני שאתם מתחילים לקחת את הכדורים האלה חשובים כי הרופא או הרוקח יודע:

 • אם הינך בהריון או מיניקות.
 • אם יש לך אי פעם כל קושי בבליעה.
 • אם אתם אמורים לקבל כל טיפול שיניים בעתיד הקרוב, או אם לא הייתה לך לאחרונה בדיקת שיניים.
 • אם יש לך בעיות בכליות.
 • אם אתה לא מצליח לשבת זקוף במשך 30 דקות לפחות.
 • אם נאמר לך יש לך כמויות נמוכות של סידן בדם שלך.
 • אם הינך נוטל תרופות אחרות. זו כוללת את כל תרופות שאתם נוטלים אשר זמינים לקנות ללא מרשם, כגון תרופות צמחיות ומשלימים.
 • אם עברת אי פעם תגובה אלרגית לתרופה.
 • לפני שתתחיל את הטיפול הזה, לקרוא את עלון המידע המודפס של היצר מבפנים החבילה שלך. הכרוז ייתן לך מידע נוסף על הכח הספציפי של טבליות ניתן לך, ורשימה מלאה של תופעות לוואי אשר ייתכן שייתקלו מלקחת אותם. לא כל חוזק הלוח משמש לטיפול כל אחד מהתנאים צוינו בעלון זה.
 • לקחת את הגלולות בדיוק כפי הרופא שלך אומר לך. תלוי בו כוח של מחשב לוח אתם מקבלים, הרופא יבקש ממך לקחת מנה אחת בכל יום או מנה אחת בכל שבוע. כמדריך, אם אתם מקבלים 5 מ"ג או 30 מ"ג טבליות, אלה נלקחים בכל יום. אם אתם מקבלים 35 מ"ג טבליות, אלה נלקחים ביום אחד בשבוע בלבד. אם אינך בטוח לגבי התדירות שבה לקחת טבליות שלך, לשאול את הרוקח או הרופא שלך לקבלת ייעוץ.
 • קח הדבר הראשון הטאבלט לאחר לקום בבוקר. לבלוע את הטאבלט (לא ימעכו או ללעוס את הגלולה). קח את זה עם כוס גדולה של מים רגילים, לפחות 30 דקות לפני שיש לך כל מזון או משקאות אחרים או תרופות. חשוב כי אתה נשאר יושב או עומד זקוף לפחות לאחר מכן 30 דקות - זה להפסיק מהטאבלט להיתקע בגרון שלך עושה כל נזק לפני שהוא מגיע הבטן. הימנע חלב, כל משקאות המכילים חלב, תוספי ברזל, מינרלי ספקים וסעדי עיכול למשך שעות לאחר שצלמתם טאבלט. הסיבה לכך היא כי הדברים האלה להפריע נתרן risedronate ולעצור אותו מלהיות נספג על ידי הגוף שלך.
 • אם אתה שוכח לקחת את הטאבלט בשעה נורמלית, אתה יכול לקחת את זה מאוחר יותר באותו יום, בתנאי שאתה לא אוכלים מזון או יש משהו לשתות במהלך השעתיים לפני שאתה לוקח את זה, או במהלך שתי שעות לאחר מכן. אם הדבר אינו אפשרי, או אם הוא מקבל קרוב לפני השינה, אז לא לקחת גלולה באותו יום. אם בדרך כלל לקחת risedronate בכל יום, פשוט להמשיך כרגיל למחרת - לא תיקח מנה כפולה כדי לפצות על לוח החמיץ. אם אתה בדרך כלל לקחת risedronate רק פעם בשבוע, ואז לקחת את המנה שנשכחה ביום שלאחר מכן, ולאחר מכן לקחת את המנה הבאה ביום הרגיל שלך השבוע.
 • אל תיקחו את כל תוספי מינרלים או כל סעד עיכול, או כל דבר אשר עשוי להכיל ברזל או סידן במהלך השעות לפני ואת השעות אחרי נטילת נתרן risedronate. כמו כן, אתה לא צריך לקחת טבליות נתרן risedronate לפני שאתה לקום מהמיטה בבוקר, או לפני השינה.
 • אם הינך נוטל קומבי Actonel®, מדובר בטיפול משולב המכיל טבליות נתרן risedronate (Actonel®) ואת שקיות המכילות גרגרי סידן colecalciferol. זהו טיפול לנשים. תתבקש לקחת טבליה אחת Actonel® ביום הראשון של כל שבוע שקית אחת של גרגרים במשך ששת הימים האחרים של השבוע. פעל לפי ההוראות לעיל שהקדיש הטבליות. כדי לקחת את הגרגירים, לפזר את תכולת שקית אחת לתוך כוס מים, מערבבים אותו לערבב, ואז לשתות אותו ברגע תסיסה הפסיק. מזונות המכילים תרד, ריבס ודגנים יכולים למנוע ממך סופג את מלוא הסכום של סידן - עדיף להימנע מסוג זה של מזון במשך שעות לאחר נטילת הגרגירים. אף פעם לא לקחת טבליות risedronate באותו היום כפי שאתה לקחת את השקיות.
 • נסו לשמור על פגישות סדירות עם הרופא שלך. זה כל כך הרופא יכול לבדוק את ההתקדמות שלך.
 • היגיינת שיניים טובה חשובה במיוחד בזמן שאתה לוקח את הכדורים האלה - לצחצח שיניים באופן שוטף וזיכרו להיות ובדיקות שיניים שגרתיות. תגיד לרופא השיניים שאתה לוקח נתרן risedronate, כמו כמה טיפולי שיניים לא יכול להיות מומלץ בשבילך בזמן שאתה לוקח את הכדורים האלה.
 • טיפול עם נתרן risedronate יימשך מספר חודשים או יותר. יש להמשיך ליטול את הטבליות אלא אם מומלצים אחרת על ידי הרופא שלך.
 • אם אתה קונה כל תרופות, לבדוק עם רוקח כי הם מתאימים לך לקחת. הסיבה לכך היא כי תוספי מינרלים, הכנות ברזל, וכמה תרופות משלשלות עיכול להפחית את כמות הנתרן risedronate שבו הגוף סופג. זה עשוי להפוך את הטיפול פחות יעיל.
 • תזונה מאוזנת היטב ולקחת פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור העצמות שלך להישאר חזקה. זכור לפעול על פי כל עצת תרגיל או תזונתי הרופא נותן לך.
 • כימיקלים מטבק יכול להיכנס למחזור הדם שלך יכול להשפיע העצמות שלך, מה שהופך איבוד העצם גרוע. אם אתה מעשן, אתה צריך לנסות לעשות כל מאמץ כדי לעצור. שאל את הרופא או הרוקח לקבלת ייעוץ על לעצור.

יחד עם השפעות מועילות, רוב התרופות יכולות לגרום רצויות תופעות לוואי אם כי לא כל אחד חווה אותם. אלה בדרך כלל לשפר את גופך מסתגל התרופה החדשה, אבל לדבר עם הרופא או רוקח אם בכלל של תופעות הלוואי הבא להמשיך או להיות בעייתי.

תופעות לוואי נתרן risedronate נפוצה - אלו משפיעים פחות מ -1 מתוך 10 אנשים שלוקחים את התרופה הזו מה אני יכול לעשות אם אני חווה את זה?
קשיי עיכול, חולה מרגיש, כאבי בטן היצמד מאכלים פשוטים - להימנע ארוחות עשירות או חריפות
שלשול לשתות הרבה מים כדי להחליף נוזלים שאבדו
עצירות נסה לאכול תזונה מאוזנת היטב ולשתות כמה כוסות מים בכל יום
כאב ראש שאל את הרוקח שלך להמליץ ​​על משכך כאבים מתאימים
שרירים כאבי פרקים שאל את הרוקח שלך להמליץ ​​על משכך כאבים מתאימים
רציניות נדירות, אבל אולי תופעות לוואי מה אני יכול לעשות אם אני חווה את זה?
צרבת, כאב או קושי כאשר אתה בולע לדבר עם הרופא שלך בהקדם האפשרי - אלה עלולים להיות סימנים כי הלוחות הם מגרים את הגרון
כאב, הירך, או במפשעה שלך לדבר עם הרופא שלך בהקדם האפשרי - אלה עלולים להיות סימנים של שבר בעצם הירך
שן מתנדנדת, או כאבי לסת עם נפיחות או חוסר תחושה לדבר עם הרופא שלך בהקדם האפשרי - אלה יכולים להיות סימנים של בעיה בשם נמק של הלסת

אם אתם חווים תסמינים אחרים אשר אתה חושב יכול להיות בגלל התרופה, לדבר עם הרופא או הרוקח.

 • שמור את כל התרופות מהישג ידם ואת מראה הילדים.
 • יש לאחסן במקום קריר ויבש, הרחק מן החום והאור ישירים.

בשום אופן אין ליטול יותר מאשר המינון שנקבע. אם אתה חושד כי אתה או מישהו אחר יכול נטלת מנת יתר של תרופה זו, ללכת התאונה לחדר המיון של בית החולים המקומי שלך בבת אחת. קח את המיכל איתך, גם אם הוא ריק.

תרופה זו מיועדת לך. לעולם אל תיתן את זה לאנשים אחרים, גם אם מצבם נראה זהה לשלך.

אין להשאיר מחוץ תאריך או תרופות לא רצויות. קח אותם המרקחת המקומית שלך אשר יהיה להיפטר מהם בשבילך.

אם יש לך שאלות על רפואה זו לשאול את הרוקח.

מאמרים נבחרים

 • Tadalafil עובד על ידי מניעת הפעולה של חומר כימי בגוף שנקרא סוג-5…
 • בבעיות זיקפה (ED) אומר שאתה לא יכול לקבל זקפה נאותה. ברוב המקרים הן בשל היצרות…
 • אם אתה חושד שיש לך דלקת השופכה הלא זיבה (NGU), לרופא גם אם הסימפטומים ללכת ללא…
 • סרטן הפין הוא נדיר בבריטניה. ברוב המקרים לפתח אצל גברים מעל גיל 50. הסיבה אינה…